Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Miklós

Dátum: 2010.03.15. 09:03:58
Volt egy ilyen probléma, de Baraty elvben mindenkinek jóváirta utólag, ezek szerint te kimaradtál, elnézést. Az őskövet jóváirtam.
Dátum: 2010.03.14. 21:25:03
Erről részleteket a szerver leállás topicban olvashatsz, a lényeg, hogy a csaták egy része csak pár órán belül fog frissülni.

A designnal kapcsolatos hibákat (lila hátterü gombok) folyamatosan javitjuk, köszi!

A design világositásával kapcsolatos hevenyészett ötletünk igy első körben elvérzett (ld. Javaslatok szavazás) a többségnek tetszik ahogy van.

Maradunk tehát annál a verziónál, hogy kellene néhány teljesen alternativ css. Akinek van kedve és tehetsége hozzá, nyugodtan próbálkozzon a css átdesignolásával, ha valaki igazán jót alkot szivesen közzétesszük és megjutalmazzuk!
Dátum: 2010.03.14. 20:32:51
Srácok ha mást nem is legalább az én postjaimat olvassátok vissza. leírtam, hogy a mai nap csatáit még most másoljuk át, ez eltart pár óráig. A régebbi csaták megvannak, és az átállás (17:15) óra keletkezettek is.
Dátum: 2010.03.14. 19:31:08
Akkor még egyszer egy gyors összefoglaló:

A weboldalt átraktuk egy másik szerverre, feltöltöttünk mindent, css-t, js-t stb. Tudomásunk szerint nincs semmi, ami rosszul működne, ha valakinek nem működik a gyógyitás, belépés stb. akkor nyomjon egy FRISSITÉST a böngészőben (esetleg közben a SHIFT gombot is tartsa lenyomva), hogy a javascriptek és a css újratöltődjön.

Az elmúlt három napban annyi történt, hogy a szerver hardver hiba miatt leállt, illetve mi is leállitottuk 2 alkalommal, az adatok, ill. a program lemásolára rövidebb időre. A leállások időtartamát és az utolsó újraindítás utáni 15 perces "gatyába rázást" leszámítva minden jól működött, tehát nem tűntek el sem karakterek, sem tárgyak. Ha valaki problémát észlel, kérem próbálja meg a SHIFT+frissítést a böngészőjén, ha ezután is gondja van, akkor szóljon. De nem kell rettegni, hogy bármi elszáll, leáll nem működik, nem lesz több leállás, a rendszer stabil.

Azért nem tudtuk előre kiirni, hogy mikor áll le a szerver, mert sajnos nem tudtuk előre, hogy el fog romlani. A fájlmásolásokról én ki akartam irni előre egy figyelmeztetést, de sajnos én sem tudtam, hogy pontosan mikor lesz. Annyit tudtam, hogy a második alkalomnál amikor láttam, hogy lement a szerver, kiírtam, hogy kb. meddig lesz a leállás. Alternativa lett volna, hogy kiírjuk, hogy szombaton és vasárnap nem működik a játék, de azt hiszem a többség jobban örül, hogy két teljes napos leállás helyett összességében csak néhány óra volt, és lehetett játszani.
Dátum: 2010.03.14. 18:28:04
A még hiányzó csatákat folyamatosan másoljuk át, pár óra is mind a helyén lesz.
Dátum: 2010.03.14. 18:26:25
amikor átálltunk hardver raidre a szerver loadja felére csökkent, Baraty is csinált egy halom optimalizálást, úgyhogy a szerver most köszöni, jól érzi magát - vagyis érezte 3 nappal ezelőttig KH nem is a szerver terheltség miatt nem lett bővitve, hanem mert a játékosok leszavazták, nem akarták, hogy 15% alatt ütögesség őket. De ha mondjuk megduplázódna a játékosok száma akkor természetesen bővitenénk a szervert.

Az inaktiv karaktereket szoktuk törölni. A hiba oka nem a túlterheltség, hanem valószínűsithetően hardver hiba (ami persze kisebb eséllyel fordul elő, ha a gép nincs csúcsra járatva).
Dátum: 2010.03.14. 18:05:45
Idézet: MESSER - 2010.03.14. 17:59:07
Arról mondana valaki valamit, hogy mért nem tudok belépni a v4 re és mikor belépnék mért a v1 es karimat dobja a v4 es helyett? vagy ujoncoknak nem válaszolnak?

Adat nem veszett el, szerintem próbáld azt, hogy frissited a böngészőt, és a selectornál beállitod a világot 4-re. A karaktered megvan, látom.

Idézet: Cici - 2010.03.14. 17:59:15
Hali

Na most mi a helyzet , azt írja a 2-es világ, hogy ilyen karakter nem létezik ezen a világon.
Hová tüntem:???????????

Én be tudtam lépni a karakteredhez adminként, lehet elirtál valamit?
Dátum: 2010.03.14. 17:59:30
Idézet: Bachter - 2010.03.14. 17:45:13
Nagyon elszomorít hogy elég sok pénzt fizetek ki a játékra és akkor még játszani se tudok


Sajnálom, hogy évente 2-3 alkalommal előfordul, hogy le kell állnunk valami miatt pár órára anélkül, hogy ezt előre tudnánk. Vigasztaljon a tudat, hogy nálunk nagyobb cégek (gondolok itt pl. több millió előfizetővel és több ezer alkalmazottal rendelkező játékszolgáltató) simán megcsinálja, hogy minden héten fél napot áll a szervere karbantartás cimén, és még emellett is simán lefagynak a szerverei akár egy hónapban többször is... Persze tudom hogy nem vigasztal a dolog, csak arra akarok utalni, hogy a szervereink rendelkezésre állása 99,9%-kos, és ha mégis probléma van, látjátok, itt vagyunk, a gyerekem születésnapján is egész nap ezen dolgoztam.
Dátum: 2010.03.14. 17:43:28
Fontos: akinek esetleg nem megy a gyógyitás v hasonló, nyomjon egy frissitést a böngészőjében!
Dátum: 2010.03.14. 17:34:06
Akit közvetlenül a hétvégi előre nem jelzett leállások utáni szerver újrainditáskor nagymértkű rablás portya veszteség ért (10k+) kérjük jelezze emailben, lehetőség szerint megpróbálunk segiteni részleges kárpótlással. Világ, karakternév, időpont, a csata sorszáma (ha ráviszed a kurzort a csata linkre, akkor látni fogod), vesztett LE.
Dátum: 2010.03.14. 17:22:13
Kipróbálgattam minden világot, különböző karakterekkel, de ez elég húzós mutatvány volt, el tudom képzelni hogy nem minden tökéletes, ha bármiféle anomáliát láttok kérem jelezzétek itt a fórumban.
edit: a javascriptek még nem tökéletesek, azonnal korrigáljuk.

A maradék csatákat átmásoljuk hamarosan megjelennek.

Még egyszer sorry a sok bűvészkedésért, azt akartuk hogy semmiképp se legyen adatsérülés és a lehető legkevesebb legyen a leállás. Most már további leállások nem lesznek, csak néhány nap múlva egy rövidebb amikor visszatérünk az eredeti szerverre.
Dátum: 2010.03.14. 17:16:21
Úgy tűnik sikerült a játékot egy másik szerverre átirányitani, ezért csak egy 15 perces leállásra volt szükség, nem lesz több órás. Ezután elvileg már további leállás nem lesz, a játék két másik szerverről fut ideiglenesen amig ezt leteszteljük és javitjuk.
A csata fájlok itt-ott hiányozhatnak, ezeket ugyan átmásoltuk, de közben is folyamatosan keletkeztek.
A v3 v4 is indul mindjárt.
Dátum: 2010.03.14. 15:28:54
A kinzókamrás cron nem futott le rendesen, de utólag lefuttatta Baraty, mindenkinek meg kellett kapnia.

Tegnap és mai is egész nap ezen dolgoztunk, higyjétek el megteszünk mindent hogy ne legyenek problémák. Ahogy irtam, a hibakeresés idejére az adatbázist átirányitottuk egy másik szerverre, igy adatvesztés nem történhet. A másik viszont, hogy a programot is átirányitjuk egy 3. szerverre, nem sikerült még, elhúzódtak a fájlmásolások. Ha a rendszer átirányitását nem tudjuk befejezni ma estig, akkor mindenképpen leállitjuk a szervert 2-3 órára (ezt hirben ki fogom irni), és az összes HD-t kicseréljük. Ha sikerül az átirányitás, akkor csak egy rövidebb leállásra lesz szükség.

Köszönjük a türelmeteket.
Dátum: 2010.03.13. 17:50:43
Az adatbázisokat átmásoltuk egy másik szerverre. Köszönjük a türelmeteket, és elnézést, amiért ehhez néhány percre le kellett állítani 1-1 világot.

A rendszergazda javaslata alapján a weboldalt is rövid időre átirányitjuk egy másik szerverre, így nem lesz szükséges több órás leállás, amíg a HDket egyenként ellenőrzi és teszteli. Csak egy rövid, néhány percig tartó leállás. A kényelmetlenségért elnézéseteket kérjük.
Dátum: 2010.03.13. 15:03:17
most másoljuk át az adatokat. 1-2 perc világonként, ez azért szerintem kibirható

Vaczakka: akkor ezek szerint nem volt értetted, amit írtam. Nem arról van szó, hogy egyszerűen, jól láthatóan meghibásodott egy HD, ha igy lenne, akkor kicserélnénk és kész. A gond az, hogy nincs semmilyen hibajelzés, utoljára ugyanez volt, az egyik HD vezérlő elektronikája NÉHA újraindult, de magával a HDval semmi baj nem volt. Persze ki lehetne várni amig végleg lerobban, és adatsérülés lesz, de ez nem lenne bölcs dolog.
Dátum: 2010.03.13. 14:12:29
Elnézést kérünk, úgy tűnik, ismét volt egy rövid leállás, szerencsére most adatvesztés nem történt. Jó egy éve volt hasonló eset, akkor volt kétszer 10 órás leállásunk, utána egy HD cserével megoldódott a probléma. A szerver többek között 4 db WD3000-es HD-vel dolgozik, nem adatsérülés történt, hanem egyszerűen az egyik HD vezérlő elektronikája romlott el, és a raid ezt nem tudta kezelni. Közben átálltunk hardver raidre, ami a magas költsége ellenére sem tudta ezt kivédeni - elvileg ha 1 HD elromlik, akkor a rendszer megy tovább, de gyakorlatban ennél a speciális hibánál egyetlen HD problémája is elszállithatja a rendszert, és nagyon nehéz megállapitani, hogy melyikkel van a gond, mivel magán a HD-n nincs adatsérülés.
Amit tenni tudunk, hogy a teljes adatbázist átrakjuk egy másik gépre, és utána egyenként kivesszük és leteszteljük a HD-ket. Ez néhány rövidebb (de előre bejelentett) leállást fog jelenteni, és remélhetőleg 2-3 napon belül a gond véglegesen megoldódik.
Dátum: 2010.03.12. 21:13:53
visszakapott mindenki 50 csp-t, abból tudsz vadászni, állatot befogni sajtolni stb.
Dátum: 2010.03.12. 09:17:13
Sajnos, itt nincs túl sok választási lehetőség. Olyan jutalmat kell adni, ami mindenkinek egyformán hasznos. A kiégett őskővel sok játékos nem tud mit kezdeni. A kapott LE nem lesz túl jelentős, 1,5-2%-ka a vadászatért kapott LE-nek. Ennyit mindenképp kell adni, mert különben nem éri meg a fáradtságot (azért a besoroláshoz kicsit gondolkodni kell). Ez egy újabb játéklehetőség, amivel egy kis LE-t lehet szerezni, korlátozott időn keresztül - gyakorlatilag egy mini-esemény. Annak nincs értelme, hogy "ne adjon jutalmat, mert akkor aki nem csinálja, hátrányba kerül" - ezzel a mentalitással a térkaput, vagy akár magát a kvizt se kellett volna berakni a játékba
Dátum: 2010.03.12. 08:51:48
Visszaállitottam MESSERt és Matyóka karakterét.
Dátum: 2010.03.11. 23:50:09
Visszaállitottam:
V2: DeathAdder, Manor
V3: Jackall, Morci
V4: Broger, Felderítő, DeathAdder

ennyit tudtam ma, akiről még kiderül, hogy eltűnt, ill. állatmorált és egyebeket holnap tudunk intézni.