Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Magusocska

Dátum: 2009.01.31. 23:39:15
Idézet: R_I_P - 2009.01.30. 12:35:40
Mit szólnátok egy olyan szakértelemhez, ami az eddigieknél nagyobb esélyt ad egy erősebb karakter legyőzésére?
Arra gondolok, hogy amikor egy magasabb szintű (és az adatai szerint gyakorlatilag legyőzhetetlen) karakter megtámad, dühödben ezzel az új szakértelemmel mind a 7 (vagy a szerencsével együtt tulajdonságot a szintjének megfelelő értékkel megnövelve visszatámadhatnál (mint Hulk). Mondjuk 1 órán belül, amíg elszáll a dühöd...
Hívhatnánk mondjuk válaszcsapásnak (strike back). Hmm?

Az ötlet jó, de hogy legyen némi visszafogó ereje, legyenek mondjuk a következő paraméterek:
ha A << B (sokkal kisebb, dominánsan erő, varázslat, szakértelem, fegyverzet, állat)
akkor van egy visszacsapási lehetősége erre e konkrét személyre
- egy órán belül
- szinkiegyenlítéssel (kap mondjuk virtuális pontokat a cuccaira)
- akármi a küzdelem eredménye utána 24 h pihegés
- ha a támadáskor a másik éppen nem küzdőképes (pl. EP minimum), akkor bukta
Dátum: 2009.01.31. 23:09:36
Én most hagytam abba a Klánháború /1-et, mert elértem azt a szintet, hogy a környéken nincsen szabad terjeszkedési lehetőség (vö: barbár falu) és csak egy másik ember falujának legyalulásával tudok fejlődni.
Valamelyik fórumban elolvasható miben más a V3 (pl. úgy lehet háborúban LE-t nyerni, hogy a másik nem veszit, tehát fejlődhet tovább).
Szal ez olyan békeharcos feeling (prostik a szüzességért).
Az infos kérdésekre (nem saját kútfőből):
http://vegzetur.wikidot.com/ - Végzetúr infóbázis
Drakin: érd el a 8. szintet, aztán a legendákban kattints a nevére és kész is!
Hordaparancsnok: ugyanez 11. szint.
Orákulum: ugyanez 14. szint.
Sárkány: ugyanez 20. szint.
Dátum: 2009.01.31. 22:59:15
A kupából lassan elfogy a sör, a varázsló szája szélén megjelenik a hab. Halk,kuncogó mosoly.
- Igazi Ghallai Kőbányai! Kezdjük akkor valami kellemessel. Ingyen megismerheted holnapi versemet:
Kemény költészet

Ghalla múzsái
már nem fegyvertelenek.
Csapd le a lanttal!

És most az üzlet: mi kell varázslat, harc, költészet? Mindenben jó vagyok, élő ghallai még nem kritizált.
Tudod - szelektív süketségem van.
Dátum: 2009.01.31. 21:37:37
Idézet: Mortu - 2009.01.31. 21:31:40
Mikor lett vége az első világháborúnak?
1918. november 13.
1918. november 11.
1918. november 14.
1918. november 12.
Remélem, csuklik, aki ezt beküldte.

Óra, perc, másodperc, tizedmásodperc - és a zannya !
Kicsoda vagy micsoda Harry Potter?

25
1
varázsló
hobbit

Kicsoda vagy micsoda aki ezt írta és átengedte?
Dátum: 2009.01.31. 21:23:17
Melyik programban tudunk szöveget szerkeszteni?

Microsoft Office Power Point
Microsoft Excel
Microsoft Office Word *
Microsoft Publisher

Ki lehetett találni a kérdező által elvárt helyes választ. De! (Mivel a kviz szerintem tudásbővítésre és megerősítésre is való.)
Microsoft Office Word nevű program nem létezik. A Microsoft Office programcsomagnak van Word elnevezésű szövegszerkesztője, bár a Microsoft Word kapható Office-on kívül is.
A kérdés primitivizál, ezért mind a négy válasz jelen alakjában elfogadható. Ha úgy tenné fel akérdést, hogy melyik szövegszerkesztő, akkor valóban csak a Word jöhetne szóba. Jelen alakban viszont ki kell jelenteni, hogy szöveget szerkeszteni mind a négy alkalmazásban lehet: a bemutatókészítőben, a táblázatkezelőben, a szövegszerkesztőben és a kiadványszerkesztőben egyaránt.
Dátum: 2009.01.31. 16:42:40
Mennyi (3 a négyzeten + 7) a gyök alatt?

5
3
2
4

Javításra jelöltem bár 16-ból tudok gyököt vonni. Az én értelmezésem szerint a kvízleírás nem zárja ki a matematikai műveleteket, csak intelligenciához köti (Olyan kérdést tegyél fel, amelyre a választ bármely művelt és intelligens játékos tudhatja.).
Mivel ez egy vitafórum, alább felteszek ilyen jellegű számokat tartalmazó három kérdést. Kíváncsi vagyok ki-mit szól hozzá.
A válaszok mindegyikhez: 0, 1, -1, nem értelmezhető. Ez utóbbi ugye nem azonos az ominózus "nem tudom"-mal!

(1) mennyi a 11-es szrendszerben (123-23)*(34-21)*98/(34-21)*98*(123-23)
(2) mennyi a 21-es szrendszerben (123-23)*(34-34)*98/(34-21)*98*(123-23)
(3) mennyi a 31-es szrendszerben (123-23)*(34-31)*98/(34-34)*98*(123-23)
Dátum: 2009.01.31. 16:21:57
Melyik céget neveszték el Adolf Daslerről az alábbiak közül?

Puma
Budmil
Nike
Adidas *

A kérdésfeltevő selypít. De írásban?
Dátum: 2009.01.31. 14:40:32
Hol van Cro-Magnon?
Franciaország
Svájc
Portugália
Spanyolország

Mi volt itt, hogy tudnom kéne?

Előember csontokat találtak. A mai ember egyik legkorábbi ismert változata. Vitatható, de ismerhető.
http://hu.wikipedia.org/wiki/Crô-magnoni menedék
Dátum: 2009.01.31. 14:34:32
Milyen típusu autó volt közkedvelt a " hippik " körében?

Barkas
VolksWagen T2
Renault
Peugeot

A W nem kellene kicsivel írni?

Hány méter magas a Kékes csucsa?

1014
1
mint a himalája
23654

csúcsa, Himalája


Mennyi Stornara lakosainak száma
Ha odamegyek, eggyel több. Kereshető, de ...

Kiknek az életét keserítik meg a „Metastrongylus”-ok?

szilvafákét
sünökét
tengerészekét
disznókét

Az enyémet, és én egy disznó vagyok Delete!

Mire használják a franciakulcsot?

a Louvre bezárására
nyelvtanulásra
anyacsavar meghúzására
erényövek nyitására

Ez nagyon szellemesnek tartom, az alternatív válaszok mögött is van lehetőség és kapcsolat a kérdéshez!
Piros pont! 125 után bárányhimlő.

Albániát melyik ország foglalte el a tengelyhatalmak közül a 2. Világháború során?

Magyarország
Bulgária
Olaszország
Japán

foglalte -> foglalta

Melyik megyében található Berettyóújfalu?

Vas
Hajdú-Bihar
Csongrád
Nem tudom

A szokásos: a "nem tudom" nem megfelelő válaszlehetőség.

Mit nevezünk agglomerációnak?

nem tudom
nincs ilyen szó
nagy város és környéke
kis város és környéke

A szokásos: a "nem tudom" nem megfelelő válaszlehetőség.


Mi a neve a hím szamárnak?

A helyes válasz nyelvtanilag hibás:
csödör - csődör

Melyik elem felfedezése köthető magyar tudós nevéhez?

Hafnium.
Tellur.
Mindkettő.
Egyik sem.


A kérdés és a válaszok jók! Nagyon!
Csak a pontok miatt a helyesírás nem pontos, és ez olykor fontos.

Mikor fedzte fel Kolombusz Kristóf Amerikát?

1568
1495
1848
1492

fedzte -> fedezte
A válasz Vangelis súgásával könnyű
Dátum: 2009.01.30. 17:09:48
Melyik itáliai városban született Kolombusz Kristóf?

Genova
Milánó
Nápoéy
Firenze

Ha a harmadik az olasz város lenne, akkor Nápoly, ha csak egy nem helyes válaszként értelmezhető karaktersorozat, akkor jó.

A logisztika menedzsment milyen tudomány ággal foglalkozik?

szobafestés
raktározás *
szociális ellátás
minőségbiztositás

Itt viszont zavarban vagyok, de mert lehet hogy csak engem zavar, tehát nem hibáról írok hanem megjegyzésről.
Véleményem szerint a logisztikai menedzsment mind a négy fent említett témával foglalkozhat, mint módszertan.

Viszont vannak ehhez hasonló oktatási elnevezések, hiszen tanítanak ilyesmit a Budapesti Gazdasági Főiskola Külkereskedelmi Főiskolai Karán, a Nyíregyházi Főiskola Logisztikai és Projektmenedzsment Tanszékén, szóval ha elnevezik, akkor úgy hívják. A témán belül a raktározás még leginkább az ''ellátásilánc-menedzsmenthez'' (''Supply Chain Management – SCM'') áll közel.
A www elött a böngésző az aratók után az elhagyott kalászokat gyűjtötte, ma meg aránylag kevesen gondolnának a régi értelmére.
Szóval csak megjegyeztem
Dátum: 2009.01.30. 14:28:43
Ha nem az lebegne a szemed előtt, hogy mindenáron beleköss valamibe, akkor látnád, hogy Kocos az igénytelen és primitív nincs ilyen állat válaszlehetőség ellen tiltakozik, a kérdéssel semmi baja

Igazad van. Részben. A szomorú az, hogy a nincs ilyen nem tünt hibának. Miután hihetetlen mennyiségű elírás, helyesírási hiba van, teljesen reálisnak tartottam azt a válaszlehetőséget, hogy "ilyen írásmódú válaszlehetőség nincs".
Abban viszont teljesen igazad van, hogy ha ezt a lehetőséget megengednénk, akkor azzal egy megállíthatatlan zsilipet nyitnánk fel. Sok esetben a válasz kazuisztikusan (algoritmikusan) nem értelmezhető, csak kauzálisan (oksági körülírással). Ahogy a sza-val kezdődő arborétumunk nem említhető meg (az első szótag másik értelmezése miatt), úgy pl.a Palas - Palasz alak egyik formája sem rendelkezhet unicitással (Athene).
Ezek után viszont a kérdéssel kapcsolatban igazad van. Legközelebb kicsit várok
Dátum: 2009.01.30. 12:31:10
Melyik fegyver nem amerikai gyártmány?

M16
Ak-47 *
HK-416
Mp5 Navy

helye: sírás.
AK-47, mindkettő nagybetű.
Tervezője Mihail Tyimofejevics Kalasnyikov
Avtomat Kalasnyikova obrazca 1947 goda
Автомат Калашникова образца 1947 года
... a francba, nem tudom leírni kanji jelkészlettel !
Dátum: 2009.01.30. 12:23:50
Idézet: Kocos - 2009.01.30. 11:50:01

Milyen állat a kazuár?
majom
nincs ilyen állat
madár
macskaféle


TV

Magam részéről a kérdést jónak tartom. Nem közismert állat, de érdekes. Van a Budapesti Állatkertben is - tudtommal.
Szerinted milyen állat a petymeg, a bölömbika vagy a lóaktínia?
Való igaz, hogy a körúton nem sétál ilyen, de a képernyőről két sorozatfilm között leköszönhet...
Barátok között 18888 rész, amelyben Miklós meglovagolja Icuka kazuárját Verne Gyula regényének ötletét követve.
http://hu.wikipedia.org/wiki/Kazuár
Dátum: 2009.01.30. 12:16:30
Idézet: Gillbates - 2009.01.30. 11:44:37
Mit kerestek az Alkimisták?
A szent grált
Az elsűlyedt Atlantiszt
A bölcsek kövét
Attila sírját

Ezzel a kérdéssel szerintem több gond van. Helyesírás a kérdésben (alkimisták kisbetűvel kezdődik)
Helyesírás a válaszokban (Szent Grál nagybetűkkel, elsüllyedt rövid ü és dupla ly)

Egyébként pedig heripotter kereste a bölcsek kövét. Az alkimisták aranyat szerettek volna előállítani kémiai úton, de lehet hogy én vagyok rosszul tájékozott ebben az ügyben.

Nos, maradjunk annyiban, hogy rosszul tájékozott .
Még heripotter (sic!) is megtudta, hogy a Bölcsek Köve a fémek arannyá változtatásának az eszköze. Amikor először sikerült az elemek átváltoztatása, akkor ezt a sajtó azzal harangozta be, hogy megvan a Bölcsek Köve. Nagybetű, mert egy tulajdonnév. Nem egy olyan kő, ami több bölcs ember tulajdonában van. Szal lehet az elemeket egymásba átalakítani, csak túl sok energiába kerül.
(1) Sok kvizértékelésnél kiderül, hogy a hiba csak a értékelés után jelenik meg (rossz válasz). Nem lehetne az kérdésértékelést a válaszértékelés UTÁN végrehajtani?

(2) A kérdéskészítésnél nem lehetne egy csak belső információra használható hatodik sort definiálni a kérdésfeltevőnek, ahol valami támpontot ad, hogy miért pont ez és miért ennyi. Ez lehet egy link, egy könyvcím, egy iskola neve. Persze ezt nem kötelező kitölteni, de vita esetén ez is egy javíthatósági lehetőség, mint a helyesírási hiba.
Pl.
kérdés: Ki mondta: Az állam én vagyok, az orrom viszont nem.
válaszlehetőségek: Cyrano, XIV. Luis , dr Bernadt, Sean McNamara.
hivatkozási alap: SOTE plasztikai előjegyzési lista
jel a jó válasznál: *
Dátum: 2009.01.30. 10:53:36
Mi okozta a trójai háború kitőrését?

Odüsszeusz, a görögök egyik legnagyobb hőse robbantotta ki
Paris elrabolta Helénét, Menelaosz feleségét
Menelaosz elrabolta Helénét, Paris feleségét
Pallasz Athéné robbantotta ki


1. helye: sírás.
2. kitőrését -> kitörését
3. az idegen szavakat konzekvensen kellene írni egy helyen.
Ha a Paris alakot használod, akkor a Pallas Athena ízlik hozzá
Ha Parisz, akkor lehet Pallasz. Vitatott helyzet, mindkettő jó de egyeztess! vagy valaki egyeztessen, hogy nekem is tessen.

Hol volt az őszibarack őshazája?

Európa
Amerika
Afrika
Ázsia *

Wiki barátnőm szerint egyedül az Afrika hagyható ki : nagyon sok országból származnak: Olaszországból, Oroszországból, Kínából, az USA tagállamaiból (Illinois, Texas) és Kanadából)
Namármost tudom, hogy Wiki nem szentírás, de egyenlőre hivatkozási alap.

Általános kvízkérdés, de lehet hogy felteszem a fejlesztési forumra is.
Sok kvizértékelésnél kiderül, hogy a hiba csak a értékelés után jelenik meg (rossz válasz). Nem lehetne az kérdésértékelést a válaszértékelés UTÁN végrehajtani?
A kérdéskészítésnél nem lehetne egy csak belső információra használható hatodik sort definiálni a kérdésfeltevőnek, ahol valami támpontot ad, hogy miért pont ez és miért ennyi. Ez lehet egy link, egy könyvcím, egy iskola neve. Persze ezt nem kötelező kitölteni, de vita esetén ez is egy javíthatósági lehetőség, mint a helyesírási hiba.
Ki mondta: Az állam én vagyok, az orrom viszont te. Cyrano, XIV. Luis , dr Bernadt, Sean McNamara. Hivatkozási alap: SOTE plasztikai előjegyzési lista
Dátum: 2009.01.29. 21:54:12
Meik egy II. Világháborús német fegyver?

katyusa
eggyik sem
mp40
ak47


Az biztos, hogy az eggyik szóból az egyik g törlendő. A kérdés a kérdés kérdőszava. Meik? Melyik? Mer' há' rövidítünk, újítunk soxor! Jól és kevésbé lyól !
Az sms és emilnyelv korában előbb az auszik, majd a britek hoztak törvényt hogy a fiatalok a vizsgákon használhatják a saját nyelvüket, ha az nem vezet ellentmondásra. Szenvedjenek az öreg tanarak, amíg kimazsolázzák az ocsuból a búzát!
Szal mi itt a Helyesírási szótáron ülve javítunk és javíttatunk, pedig már az Akadémia előtt van az ly eltörlésének javaslata. Tudtommal még szabad használni. Biztos hogy ne menjünk vissza a barlangi szintre? Öööööö és akkor legfeljebb az elválasztás problémás.

Melyik állat él több ideig?

Itt javaslom a hosszabb ideig kifejezést.
De csak félve, és majdnem negyedelve.
Dátum: 2009.01.29. 21:41:12
Idézet: Drakoon - 2009.01.29. 15:58:21
A kérdést csak emlékezetből írom:

Hány köbméter levegőt lélegzik ki az ember évente?
20000
5642
7000*
15000

Am meg megszámolta az illető hogy ilyen rohadt pontosan tudja??? A google kiröhögött mikor beírtam a kérdést értelmezhető formában.

Én jobb barátságba vagyok vele.
A „légzés + köbméter” kérdésre adott egy linket , ahol találtam egy napi adatot (Egy átlagember légzése során naponta 18.5 köbméter levegő halad át az orrán.) amit megszoroztam 378.37 -el.
Az átlagember általában a 365-el számol (már az is megfelelő közelítést ad), de a profi a 7000-t elosztja 18.5-el, és akkor jobb eredményt kap. Vagy balt.

------------------------------------------------
Wiki és Gugli, akikkel az éjjel a sárga gyógyitalkoktélokat magukba döntötték nem győzték meg. Érvek és törött csontú galetkik tanúsíthatják hosszúra nyúlt vitájukat.
Dátum: 2009.01.29. 21:21:38
Milyen futyafajta a 101 kiskutya?

vizsla
boxer
németjuhász
dalmata

Fejesirási fiba. Favitandó!

Ki Spongya bob legjobb barátja?

CSillag Patrik
Rák úr
Plankton
Szandi

Bob nagy B-vel, mert név és Csillag nevében az s az legyen kicsi, mert a kettősbetűnek is csak első betűje nagy a név elején. Ja, és Szandi helyett nem lehetett volna legalább egy vizespólósat ....


Ki magyarországon a miniszterelnök ( 2009 ) ?

Postás Józsi
50Cent
Orbán Viktor
Gyurcsány Ferenc

Nagy Magyarország vagy kicsi, az első betű legyen nagy! Ja, és a kérdés végi zárójel helyett nem lehetett volna a kérdésbe belefogalmazni korrekten az időzítést? Pl. Ki 2009-ben Magyarországon a miniszterelnök ? Talán az sem túlzás, ha kérnék ide négy politikust (pl. Ciccolina szenátorjelölt asszonyt, Ronald az amerikai westernfilmszínészt, Arnold a politikai erősember ).

Folytasd a sorozatot: "1, -2, -3, 2, -4, ?".

?=6
?=-6 *
?=0
?=1

Ne folytasd a gyakorlatot! Spec.
Dátum: 2009.01.29. 20:35:03
Idézet: Endyr - 2009.01.29. 20:00:04
Melyik szám osztható 45-tel ?
5634
9675
8720
2345

Ez sem kviznek valo, tipikus 1+1 kerdes.

Hát azért nem 1+1 kerdes, mert ha tudod hogy 45=5*9
akkor 5-eloszhatónak kell lennie tehát a vége 0 vagy 5 (kiesik 2 db), és
ha oszható 9-cel, akkor a jegyek összege is osztható 9,
tehát a maradék kettő összege 27 illetve 14 , qued a második a megoldás.
Persze gyorsabb ha megsaccolod a 9675-t és szerencséd van.