Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Morth

Oldal: 1
Dátum: 2009.07.18. 10:02:31
Hány világbajnokságot nyert Argentína?
9
2 x
nulla
4

Milyen világbajnokságot? Csapatsport vagy egyéni?
Miért kell mindig a labdarúgásra úgy tekinteni, mint az _egyetlen_ sportra ahol VB-t rendeznek...
Ráadásul nem tartozik hozzá az általános műveltséghez, így kérném rossz kérdésnek minősíteni.
Dátum: 2009.07.15. 13:45:15
Még nem adhatsz meg új szakértelmet a tudattúrbónak!

"tudattúrbó" hosszú ú-val
Dátum: 2009.07.14. 11:57:02
Hánytól hányig uralkodott 1. Szent Jstván?
997-1038.
200 - 330.
1000-1001.
1038-2000.

1. "Hánytól hányig" helyett mikor vagy melyik időszakban.
2. "1." helyett római számmal I.
3. "Szent Jstván"
4. A lehetséges válaszokat lehetett volna kisebb szórással, mert így elég dedós.

Dátum: 2009.06.18. 10:20:59
Hol született Csábi Bettina?
Budapest
Kecskemét
Szolnok
Baja x

Bácsalmáson született. Baja a tartózkodási helye.
Dátum: 2009.04.19. 13:33:21
Melyik ország elsőosztályú labdarugó bajnokságának a neve:SERIA-A?
Spanyolország
Anglia
Olaszország *
Svájc

Helyesírási hiba és túl speciális kérdés.
Kérem törölni.
Dátum: 2009.04.17. 13:21:19
Hány mikrométer egy kilométer?
1000000000 *
10000000
100000000
10000000000

"A mikrométer a milliméter ezredrésze, a méter milliomodrésze az SI rendszerben." - wikipedia

A kérdés írójának kívánom, hogy innentől élete végéig a nullákat számolgassa, vagy egy 1 cm-es darabot kelljen mikronosra felszeletelnie...

Kérem törölni.
Dátum: 2009.03.11. 09:35:55
"Ugye ez az egész topic arról szól, hogy a zfír, rubin, smaragd horda kapott olyan szakértelem fejlesztésére lehetőséget, amit az ellenfelei 60% ellen tud használni, a gyémánt viszont csak olyat, amit az ellenfelei 35% ellen tud használni."
"Szerintem ha mindenki mindegyiket kifejleszthetné, akkor pont ugyanannyi erőfeszítés lenne mindegyiknek a fejlesztés - vagy te máshogy látod?"

Ugye itt most nem arról beszélünk, hogy melyik horda van többségben?
Ennyi erővel a portyázást is reformáljuk meg, mert "szegény gyémántok" csak a lehetséges ellenfelek 35%-át támadhatják...
Nem látom az összefüggést, hogy nektek ez miért rosszabb, mint nekünk vagy az EH-nak.
Ennek a szakértelemnek szerintem pont az a lényege, hogy nem mindenki ellen használható.
Ha mind a 3 horda ellen kifejleszthető lenne, akkor vesztené el az értelmét.

Nagyon remélem, hogy nem sikerül elérni Miklósnál, hogy változtasson.
Dátum: 2009.03.10. 22:05:38
"Szerintem annál igazságosabbat senki nem tud mondani, ha mindenki ugyanúgy kifjleszthet mindent, mint az összes többi szakértelem esetén. A gyémántok így is hátrányban lesznek, mert nekik mind a hármat ki kell fejleszteniük, de legalább van rá lehetőség, hogy ledolgozzák a hátrányukat."

Aha... Mind a három horda ellen kifejleszteni tiszta "hátrány ledolgozásnak" hangzik. Remélem nem gondolod komolyan, hogy el kell hinni azt, hogy a gyémántok egyetlen szaki miatt "hátrányba" kerültek amit ők is úgyanúgy kifejleszthetnek?
Dátum: 2009.01.21. 21:54:43
A portya menü tényleg problémás. Nekem is 100%-os karaktereket adott ki, akiknek amikor támadtam őket túl kevés ÉP-jük volt, de a listán újra szerepeltek...
Dátum: 2008.10.22. 14:39:52
Mi a bluray?

A kérdésíró szerint egy DVD típus.



Szerintem meg egy adathordozó formátum. Igaz a DVD utódjának szánták, de ne hasonlítsuk már a kettőt.
Ha magára a szó jelentésére kérdezünk rá akkor az egy összetett szó. A Blu-ray névben a „blue” (kék) a lézer színére utal, amit ezen technológia használ, a „ray” pedig az optikai sugárra. Tehát a kérdésben is helytelenül szerepel a szó.

Linkek akiket bővebben érdekel a téma:

http://hu.wikipedia.org/wiki/Blu-ray_Disc
http://hu.wikipedia.org/wiki/DVD

Ebben a formában a kérdést szerintem törölni kellene, mert rosszul van feltéve.
Dátum: 2008.10.07. 17:45:15
Ahh köszi nagy kő esett le a szívemről.
Dátum: 2008.10.07. 17:38:13
A küldetés feladata: 50 kérdésre kell jó választ adni a kvízben. Bocs. Félre értettem.
Dátum: 2008.10.07. 17:19:37
Melyik városban nincs minaret?
Pécs
Érd
Szigetvár x
Eger

Wikipedia szerint van mind a 4 városban, az más kérdés, hogy a szigetvárit: "A minaretet török segítséggel tervezik felújítani.".
http://hu.wikipedia.org/wiki/Minaret

Milyen színű a Yugioh kártyajáték Synchro lapja?

Fehér a jó válasz, de ez szerintem _egyáltalán_ nem tartozik az általános műveltséghez. Google amúgy mind a 4 felsorolt színűt lehozta kép találatok közt.

Gratulálok!
Dátum: 2008.10.02. 17:04:20
Erre én is reagálnék mert megkaptam ma változatlanul.
Módosítani vagy törölni kellene ezt a kérdést, mert ebben a formában értelmetlen és az ékezetekkel is hadilábon áll.
Egyébként 3 a helyes válasz, mert az összesített éremtáblázat alapján harmadik.

A 2004-es olimpián hanyadik lett Oroszország?
3.
2.
4.
5.
Dátum: 2008.10.01. 20:03:59
Sziasztok!

A következő kérdéshez lenne észrevételem:

Mit jelent a kurgan szó?

halomsír <-helyes válasz
agyagedény
nyílpuska
kőház

Szerintem a "kurgan" szónak jelentése vagy egy város Oroszországban a Tobol folyó partján Moszkvától 2000 km-re vagy a Hegylakó című film egyik halhatatlan szereplője.

A kérdés írója valószínűleg a "kurgán" szó jelentésére gondolt, ami egy török eredetű orosz szó és jelentése ugyanaz, mint a tumulus-é, tehát halomsír. Ez is a helyes válasz a kérdésre, csak az ékezet hiánya teszi megtévesztőé a feladatot.

Alább a linkek ahol utána néztem a jelentésnek.

http://hu.wikipedia.org/wiki/Tumulus

http://209.85.135.104/search?q=cache:v8JUB-3OHb0J:hu.wikipedia.org/wiki/Kurg%C3% A1n+kurgan&hl=hu&ct=clnk&cd=1&gl=hu&client=firefox-a

http://hu.wikipedia.org/wiki/Kurgan

Tovább jó játékot kívánok!

Morth
Dátum: 2008.09.30. 21:26:05
Sziasztok!

Megoldható lehetne, hogy a válasz leadása után a kérdés még látható maradjon?

Nem tudom mennyire megvalósítható, de szerintem sokszor jönne jól.

A választ előre is köszönöm.

Morth
Dátum: 2008.09.30. 21:16:51
Ezúton kérek elnézést.
Sajnálom, hogy belekötöttem.
Dátum: 2008.09.30. 20:01:49
Sziasztok!

Egy szerintem hibás kvíz kérdéssel kapcsolatban lenne észervételem:
"-Hány híd keresztezi a Tiszát Szolnoknál?" -lehet nem tökéletes az idézet
A helyes válasznak 2 lett megadva, de a kérdés pontatlan, mert egy vasúti és két közuti híd található, tehát 3.
Ez nem egetverő hiba, de bosszantó.


Általánosságban is lenne megjegyzésem. Több kérdésnél tapasztaltam -sajnos nem jegyzeteltem, de ezután fogok- félreérthető az, hogy nem jelölnek meg évszámot vagy konkrét dolgot ami nem változhat az idő haladtával...

További jó játékot és szép napot kívánok Nektek!

Morth
Oldal: 1