Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Darah

Dátum: 2009.12.18. 19:35:37
Biztosan remekül működött, azért lettél újrakezdő.
Személyeskedünk még, vagy ezt a részét lezárhatjuk?
Dátum: 2009.12.18. 19:34:30
A szövetségnek jár az epik legyőzéséért bogárka.
Hogy aztán a szövi kinek adja, belső ügy.

Épp ezért nem lehet külön venni a beépülést az epik tárgytól.
Ha eleve van egy összépület értéktől függő (nem, nem kúttól, annak a konsti betett) beépülés, az epik tárgy kerülhet akár a tárgy szintjével azonos alapkincspontba is, simán meg fogod tudni ugrani.
Dátum: 2009.12.18. 19:26:54
Teljesen egyetértünk Ösvényjáró.

Csak az a vicc, hogy elejétől erről beszélünk, legalábbis Kethios, Ywgarrd, és még Jeriko is.
Persze, Mortimer a szintkorlátról, de neki ez szokása.

Nem ártana tényleg elolvasni miről is van szó.
Ne vedd magadra, te pont elolvastad ezek szerint.

Viktor, nézd már meg mennyit építettek be nálunk a kicsik.
Ha találsz olyat, amelyiknek 100K alatt van az építése, és epikus lóg a nyakában, tapsvihar.
A legkevesebbet építettnek, akinek epikus kincse van, 650K építése van hozzá.
Ismét mondom, járjon, bármekkora, de ne ingyen.
Dátum: 2009.12.18. 19:05:50
Talán mert nem mindenki újrakezdő?

A te előnyöd megvolt a régi kariddal, nagyobb voltál, "globális" mértékben, bár ez egy oltári marhaság.

Újrakezdőként is megvan az előnyöd, tudod mit kell csinálni, és hogyan kell csinálni, veszettül jó játékos lehetsz.

Mennyi előny járjon még azokkal szemben, akik most tanulják a játékot?

Megérdemled az epikus tárgyat, még véletlen sem mondom azt, hogy nem.

Ha teszel is érte, és nem az ismeretségedből kifolyólag jár.
Dátum: 2009.12.18. 18:59:28
Cavalorn, ezt magyaráznám, hátha neked elhiszik.
Dátum: 2009.12.18. 18:58:42
Viktor, te annak idején remekül nyomtad az egészséges szöveget, hogy azzal ki lesznek segítve a kisebbek a sokszintről üthetőségből késhegyig, úgyhogy ki mit lát, azt inkább hagyjuk.
Téged kivel kéne összezárni?

De ha te azt mondod, hogy te nem azokat támadod, akiknél feltételezed, hogy több LE van, és azok azok, akik portyásak, de te elbírsz velük, neked elhiszem.
Dátum: 2009.12.18. 18:53:19
Egy LEszívásos, vagy portyaLEnövelő tárgy ha nincs hatással a játékra, akkor nem tudom mi van rá hatással.
És az is kivédhetetlen a többi kisebbnek, hol van nekik az ellen védelmük?

Van itt némi fogalomzavar, amiről végülis a topic témája tehet.

Igazándiból szerintem mindössze azzal van baj, hogy olyan szövetségi bónuszokat, és epikus tárgyakat érnek el, akinek előzetes ismeretsége van, amiért a világon semmit a karakternek nem kell tennie.
Mert 1000 LE beépítése az nem az.
Ha tennie kellene érte, ha erőfeszítést, LEbefektetést igényelne, én spec azt mondom, járjon neki, megérdemli.
De ne azért, mert neki már van itt pár ismerőse.

Ezt Ywgarrd is belátta, de valahogy mégis külön topic nyitódott a kisszintűek epik tárgyainak, holott a beépítkezés és az epik tárgyak egymásból következő, együtt kezelendő dolgok lennének.
Legalábbis szerintem.
Dátum: 2009.12.18. 18:30:05
A köréépítés megakadályozása van olyan fontos, mint a TPosztás megszüntetése, és biz valahol egymással ezek is összefüggenek.
Másodikért azt hiszem írtál te is eleget.

Tulajdonképp ha belegondolok, a pókiszonyosok érdeke az lenne, hogy a köréépítés éljen csak, hiszen a köréépítettek egy dolgot akadályoznak igazán, a többi jó játékos pókká válását, akinek nem játékélmény a 15 % alatti vadászat.
Dátum: 2009.12.18. 16:57:47
Prisma, attól, hogy neked nem fontos, másnak még lehet az, ennek eldöntése nem hiszem, hogy feladat lenne.
Dátum: 2009.12.18. 16:30:49
Mortimer, ez nem így van.

Ha a beépülés komoly befektetést igényelne egy karaktertől, tovább hova keresel még neki hátrányokat?

Ne abból indulj már ki, hogy ott fenn, vagy az én szintemen mennyiket lehet vadászni, vagy egy jól elkapott támadással portyázni.
Kicsi szinten aligpárszáz LE-s tételekkel számolj, amiből ki kell gazdálkodni a szövetségben bennmaradást.

Hol itt neked a nemhátrány?

Ha kigazdálkodta, és ellövi a tárgyszintnek megfelelő licitpontját egy tárgyért, a következőért megint építeni kell neki, és megint rengeteget, és még csak mindig a saját szintjén jelenlévő erőforrásokból.

Ez önmagát is beszabályozná, teljesen fölösleges még szintkorlátot is belegyömöszölni.
Dátum: 2009.12.18. 16:14:44
Idézet: Miklós - 2009.12.18. 13:09:57

A beépítést nehezíteni, korlátozni stb. értelmetlen. Simán meg lehet csinálni azt, hogy az 1. szintű és a 80. szintű karakter létrehoz egy szövetséget, az 1. szintű beépíti az 1000 LE-t, és utána teljes jogú tag lesz, hiába lesz 100ezres lélekkút a nap végére.


Ezért találta ki az Jeriko, hogy a szövibónuszból ki lehessen esni.
Ha a nap végére 100K-s a kút, és a kisebb nem építette be belőle a rá eső részt, akkor nincs bónusza, nincs kincseskamrája, ergo nincs benn a szövetségben.
A kút mérete már nem mérvadó, így az épületek valós értéke lehetne a töltés mértékének kindulási alapja.
Nem elrettentően rengeteg, de mindenképpen kelljen azokért a bónuszokért építeni.
Dátum: 2009.12.18. 12:43:25
Lehet azt pontosan tudni, hogy meddig mekkora összépítésbe kerül egy szövi, vagy össze kell adogatni a wikin?
Dátum: 2009.12.18. 12:27:44
Egyik adódik a másikból Timcsike.
Ha nagy szövibe lép be, nagy feltöltésigénnyel, alapból több kincspontja is lesz.
Dátum: 2009.12.18. 10:14:55
Ez hatalmas ötlet.
Dátum: 2009.12.18. 09:36:33
Mortimer, ha nem így lenne, minek induljon el valaki most?
Erre soha senki nem válaszol, pedig számtalan helyen megkérdeztem.

Valahol valaki azt írta, hogy egy egyéves játékra már kevesen regisztrálnak, mert nem tudják behozni az először indultakat.
Szerintem mondjunk is le róla, hogy behozzák, mert nem értelmezhető végtelen játékban ez a módszer.


Akkor tán hagyni kéne azt az alapelvet, hogy globális erő, és tudomásul venni, hogy a lokális erő, és játék az, ami be tudja hozni az új játékosokat, és meg is tartja őket.
Jó lenne, ha erről Miklóst is sikerülne meggyőzni.

Egy új világban lehetne sokmindent másképpen csinálni, szingu, VF kilőve, bajnokit megreformálni, portyarendszer más alapon, a meglévő világok hibáiból tanulni, és más módszerrel próbálkozni, egyszer csak kijön egy valóban végtelenül játszható VU, megérdemelné, iszonyjó játék.
Dátum: 2009.12.18. 09:19:31
Ennyi erővel lehetne csupán online időből meghatározni egy karakter szintjét is, ami megint nem jó, mert én spec pusztán azért is fenn vagyok, ha tehetem, hogy a szöviben szövegeljünk a fórumon, és közben nem piszkálom ezerrel a karaktert, nem portyázok, nem vadászok, csak úgy fenn vagyok.

Az nem jó ösztönzés, hogy gyere fel, végezd el a szükségest, de söpörjél is aztán, mert magad alatt vágod a fát, ha fenn vagy.
Dátum: 2009.12.18. 09:13:43
Ó, így már értem, köszönöm.

Azért azt figyelembe kellene venni, hogy itt alacsony szintű karakterekről beszélünk, egy 500K-s építés kifullolt építés szakival is majd' 17K tiszta beépített, a bevételek pedig nagyon kicsik még.

De ha elsőnek esetleg azt tisztáznánk, hogy hogyan is alakuljon a beépülés, utána már könnyebb lenne talán a minimumlicitet is belőni.

Edit:
17K mögül lemaradt egy nulla tehát 170K.
Dátum: 2009.12.18. 09:04:57
Enyje TLO... kezded Mortimertől átvenni a VFmániát.
Azért az feltűnhetne már, hogy a pókok-VF-ezők nem akarnak titeket hülyére szabályozni, míg ti folyamatosan ezen ügyködtök, akkor viszont nem kell csodálkozni, ha a hangjukat hallatják.

A pontozás meg mindenfelé működik, tehát a habzófülű TOP-perek és barátkáik éppúgy pontozgatnak, mint a pókok és a VF-ezők, és az ő cimboráik.

Ebben a mikorkezdtél dologban van egy jókora rés, mégpedig a kihagyás.
Ki két hetet, ki egy hónapot, ki kettőt.
Ami azért könnyen összeszalad, főleg ahogy egyre idősebb lesz a játék.
És a veled együtt kezdők máris madártávlatból tekintgetnek rád visszafelé.
Dátum: 2009.12.18. 08:46:07
Nem akartam lenyúlni az ötleted.

A képleteket számosítsd már légyszi, mert ez nekem magas, mint gyalogbékának a földieper.
Dátum: 2009.12.17. 17:31:18
Idézet: Jeriko - 2009.12.16. 10:50:15
Csak egy megjegyzés: több olyan karakterről tudok, akik eredeti tulajdonosa abbahagyta vagy megunta az addigi játékot, majd a karakterrel nekiállt új / meglevő kicsi szövetséget építeni. Egy ilyen karakter naponta 100k-t simán konstrukciózik, de ha még vadászik is, és célirányosan fejleszt, drasztikusan tudja építeni a szövetséget (gyorsabban, mintha 20, alacsony szintű tag építené).
A manakonstrukcióval egyébként alacsonyan tartható a lélekkút mérete is (extrém esetben akár 5000-en). Ha összeáll 3-4 ilyen karakter, akkor a szövetség elképesztő iramban tud épülni.
Bármikor be tud ide lépni alacsony szintű karakter, ésé akár komolyabb mennyiséget építenie sem kell.

Pár ötlet az ilyen visszásságokat kiküszöbölendő:
- Nagyon tetszik az "alap" kikiáltási ár, azaz az epikus cuccok ne 0 kincspontért, hanem egy alapáron kerüljenek a kincseskamrába.
Ez az alap kikiáltási ár lehetne egy szövetségi kincspont átlag (vagy annak 40-70%-a), de úgy, hogy az átlagból kihagyjuk a tárgy szintjének felét el nem érő tagokat (tehát egy 55. szintű tárgynál a kikiáltási ár a legalább 55/2=27. szintet elért tagok kincspotjainak átlaga (illetve annak valamekkora (40-70%) része.
- Másik dolog: a belépéskor építendő mérték ne csak a lélekkút méretétől függjön. Illetve alapban legyen ez, mint eddig, de ki kellene számítani, a szövetségben lévő épületek összesen mennyi LE-ből épültek fel (ez aránylag könnyen számolható), és venni annak egy arányos részét (ez meglevő szövetségekből számolható statisztikai módszerekkel). Ha a lélekkút mérete ennél kisebb, akkor ez utóbbit kelljen építeni.
- Harmad részt: ha egy tag szövetségbeli építése az előbb számolt érték alá kerül bármikor a szövetségi lét folyamán, a tag ne kapjon bónuszokat, pont úgy, mintha most lépett volna be. Tehát ha valaki bent van egy szövetségben, és nem épít, a többiek viszont igen, akkor a tag egy idő után legyen rákényszerítve az építésre. Az értékeket természetesen alaposan be kell lőni.
- Epikus ütést megnehezíteném, de komolyan: ha az epikus ért sebzés 80%-át a tagság kevesebb, mint 20%-a okozza, akkor ez epikus regenerálódására adnék egy 3-as szorzót.


Áthoztam ide Jerikó egész javaslatát, amihez a saját véleményemet alábbiakban fűzném hozzá.

Semmiképp nem tartom jónak a szintfüggősítő epik, vagy szövibónuszos változtatást, ne a szinten múljon, hanem a karakter teljesítményén, azon, amit ő maga beépít.

Egyszerre meg lehetne oldani a kettőt Jerikó fenti beépülési terve alapján, mindössze a minimum licitpontot a tárgy szintjével azonos mennyiségűre lőném be inkább, egy 50-es tárgy már így is 250000 építést feltételez. A valóban kicsi szintű karaktereknél a konstrukciótól nem kell még tartani, mivel az alap varázspontjuk annyira pici, hogy még ha fel is fejlesztik a konstrukció szakit, turbót rá, 2-3000 LE-t tudnak konstruálgatni, vagy drasztikusan mágiát kell növelniük.

Az epikverés nehezítését bár rákérdeztem, eddig nem indokolta az miért is lenne jó, azon kívül, hogy majdminden szövetség beállna vele, mint a gerely, de hátha még fogja.