Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Darah

Dátum: 2009.07.31. 17:38:58
Nem lehet, hogy az a gond, hogy nem épp "szalonképes" modon kérted meg a békénhagyásra?
De csak az övé jelenik meg az SZÖ-ben és a TÖ-ben.
És a többieké nem.
Tehát két egyforma harci potenciálú karakter valójában nem egyforma harci potenciálú, mivel az egyiknek nincs még erre rájövő láthatatlan bónusza.

Hogy nem igaz, hogy többet fejlesztenek raboltból, mint a többiek?
Hát... 40-es szinten már valóban nem, de 20-ig szerintem valószínűleg, és ezt az előnyt élik fel felfelé haladva, odáig, ahol már elfogy, és átfordul hátrányba.
Ugyanis nincs mit fejleszteni, hogy több legyen az a bónusz, viszont a rablás mondhatni rászűkül a hat térkapura.
Ami 150-200as tuloknál már vicces.

Épp ez az... a többiek nagyobb eséllyel nyernek a harc során, vagyis a gyémánt egyáltalán nem jutna a bónusza pozitív előjelű részéhez, ha úgy egyenlősítenéd a harci potenciált, hogy nem veszed figyelembe azt, hogy arra nincs bónusza, míg a többinek van.
Ez olyan, mintha mindketten kapnánk kardot a csatára, ami mindkettő eltörik ugyan az első csapásnál, de neked még szabályos lenne egy bicska is a csizmaszárba.
Tévedésben vagy.
A gyémántnak egyáltalán nincsen harci bónusza, csak ha csinál magának világosan látszódó TÖ-ben, SZÖ-ben feltüntetett tulajdonságot és szakit.
Egy ugyanakkora TÖ-SZÖ-vel rendelkező gyémánt ellen a többiek az alábbi előnyökkel indulnak:
Rubin + 5 % sebzés, és az ütései többször találnak.
Zafír: - 5 %-al sebződés
Smaragd: + 10 % varisebzés

Ezt tudja ellesúlyozni a rablásbónuszával, ha túlfejleszti a többiek tulajdonságait a rabolt LE-ből (ha tud rabolni) és a vásárlási kedvezményéből, ami kb 5 szintenként 10 % tárgyanként, és ez a túlfejlesztés látszik a TÖ-ben, míg a többiek %-ai nem.

A nincs harci bónusz, szemben a bármilyen harci bónusszal az nem igazán nyerő beosztás, és mivel erősebbet érné meg támadni, a több LE miatt, azt illene le is győzni. Ha megint csak a kisebb TÖ-söket tudja elérni, mivel azoknak gyengébb még a hordabónusza, akkor méginkább lemarad.

Igen, elolvastam a linked.
Na várj.
Akkor most tulajdonképp megszüntetnéd a hordabónuszokat a portyában?
Vagy mindenhol?
Semelyik horda bónusza nem is látszik most sem... kivéve a gyémántét, mert az vesz belőle valamit. Vagy tult, vagy szakit. A többiek meg kapják, pluszban a tulajdonságokra.

Ha megmarad a portyázási hatókör, viszont csak egyforma (nagyjából) TÖ-SZÖ-jű karakterek támadhatják egymást, akkor gyak csak azt érnénk el, hogy kevesebb lenne mindenki portyacélpontja.
Vagy tényleg nem értem a dolgot.
Dátum: 2009.07.31. 16:15:23
Szerintem akinél gond van, írjon PM-et Miklósnak, vagy Baratynak, és utánanéznek.

Murphy törvénye itt is él, ami elromolhat, el is romlik, legyünk már egy kis türelemmel pls.
Dátum: 2009.07.31. 16:03:05
V1, tegnap kamra fullra rakva, ma újraindulás után pp rendben, csp rendben, térkapu rendben.
Jahogy akkor a gyémánt megint szív, mert neki mindene látszik, ami van, és bevágják olyanokkal egy kategóriába, akiknek nem látszós tulajdonságaik is vannak?
És próbálja megszerezni így a bónuszát?
Mert nehéz leporgramozni?
Érdekes ötlet.

A másik része.
Tegyük fel, én indítok egy karit, miután bejött ez a TÖ-SZÖ portya. Építgetek, mindaállat, magamat nem fejlesztem, viszont lépem a szinteket.
Lehet a kezdőTÖ-mm, SZÖ-m még 40-es szinten is, mert miért ne?
Tehát negyvenes szinten még mindig elbohóckodok az egyesekkel egy portyaszinten, és cuccal nyerem a bajnokságokat, merthát gondolom a portyarendszer ott is így működne.
De a hordabónusz is számítana, ugye?
Hajlamosak vagyunk elfeledkezni róla, hogy van egy harci bónusz nélküli horda.
Viszont a harci hordabónuszok nem adódnak sem TÖ-höz, sem SZÖ-höz.
Vagy még mindig sokan vagyunk gyémántok?

Ha a szint egyáltalán nem számítana bele, akkor úgy lenne felfele nőni érdemes, mint a gyom.
Semmi izom, semmi szaki, sőt, kereskedelem sem, elég a szint adta cucc.
Ez a TÖ-SZÖ portya már előjött a Bajnokin.
Elég extrém karikat eredményezhetne.
Hát a jelenlegi hatalmas randomszázalék mellett ez inkább oroszrulettre hasonlítana, több küldetés, pl a győzz 50 portyában, sebezz ennyit, annyit, az ennyire egyenlővé tett karakterek között szinte megoldhatatlanná válna.
És még mindig ott van a cuccelőny, ami a magas kereskedelmből jön, ami viszont nem harci tulajdonság. Bár ez esetleg hozzávehető, mint akár a hordázás is.
Dátum: 2009.07.31. 13:30:04
Idézet: Rockatansky - 2009.07.31. 13:22:05
A kínzókamra nem működik, legalábbis nekem, és szerintem annak sem aki tegnap megtöltötte!


Mert valószínűleg még benne figyelnek a tegnapiak.
Így holnap reggel értük kapsz dupla kamraLE-t.
Hogy is nézne ez ki akkor?
TÖ harci része, SZÖ harci része és a szint adná a harci szintet?

És a hordabónuszok természetesen.

Ugye?
Dátum: 2009.07.30. 23:34:28
Csak én nem, de egészen biztosan vannak, akik fillérre tudják mi hogyan változott, csak még nem figyeltek fel a kérdésedre, de kitartás, hátha.
Dátum: 2009.07.30. 23:24:10
Jeriko:

1) Míg lehetőség van leütni, le fognak ütni.
Ha semmit nem kapnak érte, pláne, valahogy el kell tűnni vadászat esetén a 15 % alatt.

2) Mi történik, ha nem te támadsz, viszont legyőzöd a támadót, neadj mert az esetleg direkt arra pályázik? És mi történik háborúban?
Dátum: 2009.07.30. 23:11:20
"Miklós
Adminisztrátor

693 hozzászólás

Re: Végzetúr friss hírek
86. hozzászólás - 2009.05.28. 12:22:14
A kivégzés szakértelem működése módosult. Eddig lineárisan minden egyes kivégzés szakértelem ugyanannyival növelte a kivégzéskor szerzett LE-t. Ehelyett most a szerzett mennyiség alacsony szinten ugyanannyi maradt mint korábban, de magas szinten egyre csökken. A szakértelem más aspektusa nem változott.

Ezzel együtt lehetővé tesszük, hogy egy szakértelem változásakor aki akarja, azt lefelejthesse anélkül, hogy a felejtés szakértelmet fel kéne növelnie a szükséges szintre (de legalább 1-es felejtés azért szükséges). Mostantól 2 hétig tehát lehetőség van a kivégzés és a kreatív affinitás lefelejtésére, a felejtés szakértelemnél leírt módon.

Még egy dolog változott. Eddig a portya során egy játékostól szerezhető lélekenergia százaléka egy konstans értékben volt maximalizálva. Tehát ha megfelelően magas kivégzésed volt, nem számított, hogy te vagy az áldozat gyémánt volt-e vagy se, és az áldozat prémiumos volt-e vagy se, mindig a maximumot raboltad. Most a képletet módosítottuk, ha az áldozat gyémántos és/vagy prémiumos akkor a szerezhető maximum kevesebb, ha a támadó gyémántos, akkor többet szerezhet, mint ha nem az."

Ennyit írt a hírekben róla Miklós, remélem válasz a kérdésedre.
Hogy milyen kritikusról van szó, az bevallom nekem kissé magas a LE-rablás és a kivégzés fényében, de ez lehet az én hibám.
Dátum: 2009.07.30. 20:21:20
A kánaán akkor jöve el, amikor kellően legyengítve megérkezik a felfelé rohanók tömege.
De persze vírustalanítva.
LOL!

Edit:
S0laris, bingó...
Dátum: 2009.07.30. 17:39:21
Szerintem meg éppúgy bele fog simulni a játékszerkezetbe, mint a többi tápolós szaki.
Lesz, aki előbb fejleszti, lesz, aki később, de aki előbb tolta fel a kivégzést, és a kreát nagyra, az is kiemelkedett a többiek közül, mint ahogy az sem gyengült el, aki fokozatosan, de egyenletesen felnyomkodta a LEszerző szakikat, míg az addigi portyások még nem kapcsoltak, hogy át kell állni.
A VF is fokozatosan jönne be a szintekkel, előbb csak max párakat tudnának rá tenni, nem nagyon szaladgálnak 4-es szinten 50-es szakikkal felszerelt emberek.
De ehhez tényleg az kéne, hogy kijöjjön az akadémiáról, mert enélkül durva aránytalanságot szül, vagy arra kényszeríti a kisebb szövik tagjait, hogy menjenek akadémiás szövibe, ami lehet, hogy jó dolog lenne, de spec én sem szeretnék a kisebb szövimből elmenni, ha ott egyébként jól érzem magam.
Dátum: 2009.07.30. 17:09:37
Aranyosan ironizálsz, és főleg csúsztatsz.
Válaszolhattam volna épp Winnie-nek is, csak elég hülyén jött volna ki, mivel nem ő gusztustalanozott, hanem... a gyevi bíró?

Ha letesszük a VF-et, lesz esély kifejleszteni. Mindenkinek.
Ha már négyesen ki tudja fejleszteni, akkor négyesen fogja, hatalmas költségért, ottani szinthez mért bevételekkel számolva.
Ha felrohan a tag szintben mire lesz esélye?
Törölni?

A "pofátlan" és hasonló jelzőket nyugodtan megtarthatod magadnak egyébként.
Van egy véleményed, nekem is van egy.
A TOP-ot ismét nem hibáztattam, de odáig nem értél le gondolom, szeretsz beskatulyázni TOPcsesztetőnek. Ami bizony olykor ül is.
Viszont nem mindig.
Most sem.
Viszont ez OFF, ahogy Ariel mondta, a VF-et minden működő topicban kitárgyaltuk.
Maradjunk a javaslatoknál talán.
Legalábbis részemről.
Dátum: 2009.07.30. 16:15:20
A felérés a TOP-ba mekkora zsír már bebizonyosodott, hiányzik párezer karakter az elejéről.
Vannak sunyi alattomos csirkeólasok is, mint én, de sajna ez a ritkább eset.
(Igen, lehet, hogy a VF is egy játékosritkító szaki, azért kellene letenni az akadémiából, hogy általános elérést nyerjen, mindenki megcsinálhassa, ezáltal eltompuljon a jelentősége.)
De ha már felértünk a TOP-ba, onnan mit játszunk?
Tudom, nem a TOP hibája, hogy kifutott alóluk a játék.
De kövezzetek meg, én inkább elkínlódgatok itten a közepén, építgetek, maxolgatni valóm bőven van még... minthogy nézzem a legenda, és az epikus hűlt helyét, és nézzem mennyi vadászLE-met liftez fel a KH a TOPtopba.
Dátum: 2009.07.30. 15:53:18
Idézet: Otoaak - 2009.07.30. 13:16:28

Elég kevesen írnak fórumra abból a rétegből amit most Faktor képvisel de azt hiszem, ha neki meglehetősen jó alapokkal ilyen gondot/törést hoz ez az esemény akkor már nincsenek kétségeim, afelől, hogy a Vf mennyi és milyen lehetőséget hagy a nála gyengébbeknek. A VF fejelsztése sokak számára szükségszerűség ahogyan némelyek számára a pók taktika is az volt, a pók taktika morálisan megkérdőjelezhető ugyan de még mindíg sokkal korrektebb volt mint most a VF. Az, hogy gyengébb karakterek visszamaradnak és utánna mikor kb. arra a szintre érnek ami reális esélyeket teremt számukra a tömeggel fejlődnek semmi baj nincsen, de az eleve hónapokkal korábban kezdett milliós előnnyel rendelkező karaktereket beengedni a "csirkeólba" mészárolni több mint gusztustalan szerintem. Nonszensz, hogy 500-1200-as karszámmal 47-50-es szint környékén aprítják egysek úgy a népet, hogy 4-5-6 szinttel lejjebb is ütnek akár, hogy kevesebb TP-t kapjanak. Azért árulja már el nekem az aki ezt csinálja, hogy meddig van ennek még értelme ? Tényleg ez okoz örömet, hogy 300-500TÖ különbséggel döngöli az alatta vagy egyeseknél a vele egy szinten lévőket?


Nem gusztustalanabb ez, mint folyamatosan arra bíztatni a játékosokat, hogy menjenek csak felfelé szintben, törjenek át mindenkin, csak gyorsan-gyorsan, nőj-nőj, az erőd, TÖ-d, SZÖ-d abszolut lényegtelen, a szint számít, és érjenek be olyan játékosok alá, akik szintén hónapokkal előttük kezdték el a játékot, csak nekik még többhónapnyi holtidő előnyük is van, ami alatt úgy magukat, mint a szövijeiket a fullontúlra maxolgatták. Ott aztán belefutnak abba, hogy ha a legutolsó turbóra is nem őskövet költenek, akkor a bokájuktól feljebb az életben nem érnek...de gondolom ott lennének tökéletes helyen.
Vannak olyanok, akik beértek és megállják a helyüket.
Jah, vannak.
Tele vannak velük a felsőbb szintek....

Javaslat:
Tegyük le a VF-et az akadémiából a mindenki által hamar elérhető 19-es tanulási szintre.
Így mindenki hozzáfér, aki akar. Nincs akadémiaelőny és stb.

Minden szintnek játékélményt kell adni.
Nem okvetlen tápot.
Teljesen egyetértek Miklós hozzászólásával.
Dátum: 2009.07.29. 16:46:39
Háromperces beállások.
Most, V1.