Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 123456
Szerző
Topic neve: Szerver meghibásodás júl.31.
fórumozóSolinaFérfi
Végzetúr mester
533 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerver meghibásodás júl.31.
61. hozzászólás - 2009.07.31. 16:08:29
Naluk is van olyan, akinek nem toltodott a csp,pp,terkapu pont.. Nekem jo szerencsere..
Pontszám: 5
népszerűPietrusFérfi
Végzetúr mester
843 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerver meghibásodás júl.31.
62. hozzászólás - 2009.07.31. 16:11:33 (Válasz bokorn #55 hozzászólására.)
Idézet: bokorn - 2009.07.31. 15:44:24
igazan ideje lenne mar keresni valakit aki ert is hozza


Nálad még nem fordult elő, hogy elszállt a hardver? Vagy csak ránézel azt mondod, hogy MÚKOGGY! és már megy is? Már több, mint 10 hónapja megy a játék nagyobb problémák nélkül, valószínűleg azért, mert nem értenek hozzá. Se a rendszergazda, se a programozok nem konyítanak semmit a számítástechnikához...
http://vegzetur.wikidot.com/ Itt minden végzeturas kérdésre megtalálod a választ!

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."
Pontszám: 7.70
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerver meghibásodás júl.31.
63. hozzászólás - 2009.07.31. 16:15:23
Szerintem akinél gond van, írjon PM-et Miklósnak, vagy Baratynak, és utánanéznek.

Murphy törvénye itt is él, ami elromolhat, el is romlik, legyünk már egy kis türelemmel pls.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.67
fórumozóantilopFérfi
Végzetúr tehetség
169 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerver meghibásodás júl.31.
64. hozzászólás - 2009.07.31. 16:16:11 (Válasz Psych #31 hozzászólására.)
most néztem hogy a könyvjelzöm alapból a hkk részlegre van irányítva így azt nem láttam hogy kivan írva az infórmáció
V1-antilop
Pontszám: 5
fórumozóbokornFérfi
Végzetúr tehetség
204 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerver meghibásodás júl.31.
65. hozzászólás - 2009.07.31. 16:23:03 (Válasz Pietrus #62 hozzászólására.)
Idézet: Pietrus - 2009.07.31. 16:11:33
Idézet: bokorn - 2009.07.31. 15:44:24
igazan ideje lenne mar keresni valakit aki ert is hozza


Nálad még nem fordult elő, hogy elszállt a hardver? Vagy csak ránézel azt mondod, hogy MÚKOGGY! és már megy is? Már több, mint 10 hónapja megy a játék nagyobb problémák nélkül, valószínűleg azért, mert nem értenek hozzá. Se a rendszergazda, se a programozok nem konyítanak semmit a számítástechnikához...


nem, nalam meg nem fordult olyan elo, hogy "elszallt" volna a server. van benne 3 db vinyo amibol 2 kieshet anelkul hogy barmi baj tortenne, 2 tapegyseg hogyha valamelyik megdoglene, akkor is menjen, mogotte a szunetmentes ami masfel oraig hajtja ha kell, stb.
evek ota SOHA nem allt le a szandekos, elore betervezett leallitast leszamitva. es ez nem egy tobbezer jatekos altal hasznalt, komoly bevetelt termelo server, hanem "csak" egy vallalat sajat belso servere...
a minden nap tobb orara hasznalhatatlanna valo oldal meg azt jelzi, hogy a legkevesbe sem hozzaerto modon van megoldva, egy normalisan osszerakott server egyszeruen LEHETETLEN hogy ennyire lealljon pusztan a sajat belso adminisztracioja kovetkezteben

kivancsi vagyok hogy a "megvalto" javitas utan mekkora lesz az oldal rendelkezesre allasa...

az hogy "komoly problemak nelkul" menne szinten nem igaz, hetek ota minden nap orakra hasznalhatatlan az oldal, nem keves nem tervezett leallas volt mar, es par honapja az is megesett hogy egynapos mentesbol kellett mindent visszallitani annyira szethalt az adatbazis (vagy alatta a hdd, nem tudom mi volt a gond pontosan)

nem azt mondom hogy nem konyitanak semmit a szt-hoz, de ennek egyszeruen nem igy kell nekiallni...

a server folyamatosan haldoklik, teljesen indokolatlanul, minden nap latom az SQL hibakat ("kapcsolodasi hiba")

a sw resze szinten katasztrofalis, honapokkal ezelott szoltam tobbszor is, hogy a 35 fos szovetsegben 75 a max. szavazatok szama, hiaba van 36-37 szavazat meg mindig keves. ezt par perc alatt ki lehetne javitani, azota sem tortent semmi

folyamatosan lopkodjak a felhasznalok jelszavait, egy iskolaba beulve nehany orara legalabb 50-100 usernev/jelszo parossal mehetnek haza minden problema nelkul

ez szerinted a fantasztikus hozzaertest mutatja?
A hozzászólást bokorn módosította 2009.07.31. 17:20:21-kor
Pontszám: 5.41
fórumozóIanusFérfi
Végzetúr
53 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerver meghibásodás júl.31.
66. hozzászólás - 2009.07.31. 16:40:07 (Válasz bokorn #65 hozzászólására.)
Kíváncsi lennék a végzetúr rendelkezésre állására. Nekem is van egy mini-ITX alapú kiszolgálónak használt gépem, de egy év alatt csak eszközcserekor kellett leállítani percekre, órákra csak a netszolgáltató (nem bérelt vonal) miatt volt offline. 99,65% az elérhetősége. Tárhelyszolgáltatóknál szokás 99,5%-os rendelkezésre állást garantálni...

Update:
Kitettem a végzetúr elérhetőségét a leírásomba. Mától él ;-]
Ha valaki, valahova még kitenné a képet, itt a címe: http://ext.host-tracker.com/uptime-img/?s=15&t=3021881&m=00.09& p=Total&src=lvuc
A hozzászólást Ianus módosította 2009.07.31. 16:58:07-kor
Pontszám: 7
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerver meghibásodás júl.31.
67. hozzászólás - 2009.07.31. 16:52:12 (Válasz Ianus #56 hozzászólására.)
Idézet: Ianus - 2009.07.31. 15:48:25
Egyeseknek most is működik a kamra. Szerintem nekik a cselekvéspontyaik is töltődtek. Esetleg akiknek ma működik, a holnapi duplához hozzáadódhat a mai bevételük is. Ez így nagyon nem jó...


persze, hogy működik a kamra, ha még nem volt tele. a teltséget kamraürítésig számolják.
Pontszám: 6.43
fórumozóIanusFérfi
Végzetúr
53 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerver meghibásodás júl.31.
68. hozzászólás - 2009.07.31. 17:41:47 (Válasz winnie #67 hozzászólására.)
Próbálj meg inkább belegondolni abba, amit írtam. Tudod, bogarat próbálunk felkutatni kívülről és ami első ránézésre teljesen véletlenszerű, abban próbálunk bármi összefüggést találni, vagy legalább közelebb jutni a probléma forrásához. ;-]
Pontszám: 4.67
népszerűPietrusFérfi
Végzetúr mester
843 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerver meghibásodás júl.31.
69. hozzászólás - 2009.07.31. 18:40:39 (Válasz bokorn #65 hozzászólására.)
Idézet: bokorn - 2009.07.31. 16:23:03

nem azt mondom hogy nem konyitanak semmit a szt-hoz,


Szerintem pont ezt mondtad, de mind1

a sw resze szinten katasztrofalis, honapokkal ezelott szoltam tobbszor is, hogy a 35 fos szovetsegben 75 a max. szavazatok szama, hiaba van 36-37 szavazat meg mindig keves. ezt par perc alatt ki lehetne javitani, azota sem tortent semmi

folyamatosan lopkodjak a felhasznalok jelszavait, egy iskolaba beulve nehany orara legalabb 50-100 usernev/jelszo parossal mehetnek haza minden problema nelkul

ez szerinted a fantasztikus hozzaertest mutatja?


És szerinted ez mind azért van, mert sz*r a szerver? Ez szerintem egy félreprogramozás, és egy olyan dolog, amit nem tudsz kiiktatni. A felhasználónév és a jelszó beírásánál nem tudják ellenőrizni, hogy honnan tudod. Hogyan tudnád leellenőrizni, hogy az tényleg a Tied, vagy csak loptad? Kössük processzorszámhoz, vagy Mac számhoz?

Részemről nem akarok ezzel foglalkozni többet, szerintem ennyi belefér. Ami volt elmúlt, carpe diem!
A hozzászólást Pietrus módosította 2009.07.31. 18:41:15-kor
http://vegzetur.wikidot.com/ Itt minden végzeturas kérdésre megtalálod a választ!

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."
Pontszám: 4.25
kedvelt tagHellraiser84Férfi
Végzetúr tehetség
180 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerver meghibásodás júl.31.
70. hozzászólás - 2009.07.31. 18:47:31
Ez egy 4-es világbeli portyám a mai napon:
Ellenfeled egy gyors mozdulattal megadja neked a kegyelemdöfést. (!!!!!!!)
A csatában összesen 187 sebzést okoztál, és 0 (!!!!) sebzést kaptál.
Ellenfeled nyerte a csatát, elrabolt tőled 0 lélekenergiát.
248 ÉP-m volt, nem sebzett semmit, szóval ehhez minimum 50-esen(!!!!!!!) kell, hogy legyen a kivégzése!
Ez lett volna a 10. győztes portyám, így kezdhetem elölről az egész küldetést!
Oscar-díjat Johnny Deppnek!
Aranylabdát Xavinak!
Pontszám: 3.50
fórumozóD4vidFérfi
Végzetúr mester
1548 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerver meghibásodás júl.31.
71. hozzászólás - 2009.07.31. 18:58:44
És ha 50-es a kivégzése akkor mivan?
Nekem 22+22+4-es a kritikusom.

Ja,és ez miért ide jött?

(grat a pontozóknak )
A hozzászólást D4vid módosította 2009.07.31. 20:25:01-kor
Pontszám: 5
kedvelt tagHellraiser84Férfi
Végzetúr tehetség
180 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerver meghibásodás júl.31.
72. hozzászólás - 2009.07.31. 19:04:34 (Válasz D4vid #71 hozzászólására.)
13-as szinten?
Oscar-díjat Johnny Deppnek!
Aranylabdát Xavinak!
Pontszám: 7.50
fórumozóBlazekFérfi
Végzetúr mester
337 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerver meghibásodás júl.31.
73. hozzászólás - 2009.07.31. 19:11:31
ha lehet 18-20-as szinten 100as spektrális, akkor miért ne lehetne 50es kivégzés 13. szinten? hidd el, van is. V4-en sokan egyféle szakértelmet növelnek, a gyengébb karakterek a kivégzést. ennyi.
Pontszám: 5
fórumozóbokornFérfi
Végzetúr tehetség
204 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerver meghibásodás júl.31.
74. hozzászólás - 2009.07.31. 19:40:43 (Válasz Pietrus #69 hozzászólására.)
Idézet: Pietrus - 2009.07.31. 18:40:39
Idézet: bokorn - 2009.07.31. 16:23:03

nem azt mondom hogy nem konyitanak semmit a szt-hoz,


Szerintem pont ezt mondtad, de mind1

hat nem valamennyi kozuk nyilvan van hozza, en a 'mennyi' reszet kerdojeleztem meg


a sw resze szinten katasztrofalis, honapokkal ezelott szoltam tobbszor is, hogy a 35 fos szovetsegben 75 a max. szavazatok szama, hiaba van 36-37 szavazat meg mindig keves. ezt par perc alatt ki lehetne javitani, azota sem tortent semmi

folyamatosan lopkodjak a felhasznalok jelszavait, egy iskolaba beulve nehany orara legalabb 50-100 usernev/jelszo parossal mehetnek haza minden problema nelkul

ez szerinted a fantasztikus hozzaertest mutatja?


És szerinted ez mind azért van, mert sz*r a szerver? Ez szerintem egy félreprogramozás, és egy olyan dolog, amit nem tudsz kiiktatni. A felhasználónév és a jelszó beírásánál nem tudják ellenőrizni, hogy honnan tudod. Hogyan tudnád leellenőrizni, hogy az tényleg a Tied, vagy csak loptad? Kössük processzorszámhoz, vagy Mac számhoz?


ki beszelt itt arrol, hogy ennek a szar serverhez van koze? a ki nem javitott bugok azt mutatjak, hogy egyszeruen szarnak az egeszre, a jelszo problemaval kapcsolatban meg az a gond, hogy ugyanannyira ertenek hozza mint te

szo sem volt semmifele hw-hez kotesrol, egesz egyszeruen arrol beszelek, hogy egy teljesen kozonseges sniffert elinditva es nehany orara magara hagyva estere tele leszel felhnev/jelszo parosokkal, mindez pusztan azert, mert amator modon van megoldva az autentikacio (is)

na mind1, tenyleg hagyjuk, a jatekvezetes lathatolag sokkal szivesebben szop az orokos hibakkal (mar amikor foglalkoznak vele), illetve szopatja vele a jatekosokat ahelyett hogy valakit keresnenek aki megoldja...
A hozzászólást bokorn módosította 2009.07.31. 19:41:24-kor
Pontszám: 4.50
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerver meghibásodás júl.31.
75. hozzászólás - 2009.07.31. 20:20:35 (Válasz Hellraiser84 #72 hozzászólására.)
mikor legyen, ha nem akkor, amikor mindenkinek alacsony az ÉP-je.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerver meghibásodás júl.31.
76. hozzászólás - 2009.07.31. 22:05:59 (Válasz antilop #28 hozzászólására.)
Idézet: antilop - 2009.07.31. 13:32:01
én néztem a www.beholder.hu oldalt de ott nem találtam ki írást a hibáról, oda kilehetne írni.


No pedig volt. 11:30 korul ugyan, de volt.
Pontszám: 3
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3622 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerver meghibásodás júl.31.
77. hozzászólás - 2009.07.31. 23:06:18 (Válasz bokorn #74 hozzászólására.)
Ha valakinek gondja van CSP, térkapu pont regenerációval, kérem, irjon a bug kukac vegzetur pont hu email cimre Baratynak, irja le pontosan és részletesen az adatokat, és utánanézünk.

Idézet: bokorn - 2009.07.31. 19:40:43
ki beszelt itt arrol, hogy ennek a szar serverhez van koze? a ki nem javitott bugok azt mutatjak, hogy egyszeruen szarnak az egeszre, a jelszo problemaval kapcsolatban meg az a gond, hogy ugyanannyira ertenek hozza mint te


Mindig örömmel tölt el, ha látom, hogy a világban élnek ilyen hihetetlenül képzett szakemberek is, mint te vagy. Sajnos, én nem vagyok ennyire képzett, ezért a szerver hardverének összeállitására és konfigurálására egy többéves tapasztalattal rendelkező szakembert kértem fel. A játék 9 hónapja megy és eddig semmi baja nem volt a szervernek, és remélhetőleg ezután sem lesz. Nem árt, ha tudjátok, hogy a szerver másodpercenként átlagosan 4-500 sql műveletet végez, nagyon durva terhelésnek van kitéve, mégis, elég jól birja a strapát, annak ellenére, hogy a kezdeti tervezésnél fogalmunk sem volt, hogy mire kell majd számitanunk. A számunkra elérhető legerősebb gépet vettük, és mint kiderült, jól is tettük. Az egyetlen hiba az volt, hogy az elérhető legújabb, leggyorsabb winchestereket raktuk bele, és mint kiderült, ezeknek az elektronikája nem annyira megbizható, mint az eggyel korábbi generációé.

Aki akar, anyázzon még nyugodtan, igaza van, mi szolgáltatunk, ha hibázunk, akkor szidni kell, mindig mindenki ezt csinálja. Azt azért megemlitem, hogy pl. a legnagyobb online játék, a wow, minden héten lelövi egy fél napra a szervert, és igen gyakori, hogy a játék a nap második felében is játszhatatlan. Egyszerüen arról van szó, hogy egy rendszer minél összetettebb és terheltebb, annál nagyobb az esélye a meghibásodásnak. Egy kizárólag teveneveldét futtató szerver, vagy a cég belső szervere ami 1 db adatbázist kezel nem véletlenül rohad le ritkábban.
Pontszám: 8.21
fórumozóbokornFérfi
Végzetúr tehetség
204 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerver meghibásodás júl.31.
78. hozzászólás - 2009.08.01. 05:07:09 (Válasz Miklós #77 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.07.31. 23:06:18
Mindig örömmel tölt el, ha látom, hogy a világban élnek ilyen hihetetlenül képzett szakemberek is, mint te vagy. Sajnos, én nem vagyok ennyire képzett, ezért a szerver hardverének összeállitására és konfigurálására egy többéves tapasztalattal rendelkező szakembert kértem fel. A játék 9 hónapja megy és eddig semmi baja nem volt a szervernek, és remélhetőleg ezután sem lesz. Nem árt, ha tudjátok, hogy a szerver másodpercenként átlagosan 4-500 sql műveletet végez, nagyon durva terhelésnek van kitéve, mégis, elég jól birja a strapát, annak ellenére, hogy a kezdeti tervezésnél fogalmunk sem volt, hogy mire kell majd számitanunk. A számunkra elérhető legerősebb gépet vettük, és mint kiderült, jól is tettük. Az egyetlen hiba az volt, hogy az elérhető legújabb, leggyorsabb winchestereket raktuk bele, és mint kiderült, ezeknek az elektronikája nem annyira megbizható, mint az eggyel korábbi generációé.


nem vagyok kulonosebben kepzett (legalabbis nem db-serverek teren), bar volt mar dolgom parral
azt viszont tenyleg nem ertem, hogy a "nem megbizhato" elektronika hogy okozhatja egy server osszeomlasat. ha valamelyik hdd bedoglik, ki kell venni, berakni egy masikat a helyere, mondjuk ejjel 2-3 orakor hogy a resync ne fogja a vasat, ahhoz rengeteg mindennek kell tortennie (mondjuk egyszerre 3, egy tombbe pakolt vinyonak meghalni) hogy tenyleges leallas/adatvesztes tortenjen

na mind1, nem fikazas a celom (bar teny, hogy egyre kevesbe vagyok megelegedve a jatekkal, foleg a technikai reszevel), lehet hogy a hatterben zajlik a fejlodes, de ebbol user-szinten sajnos csak annyi latszik, hogy egyre lassan, hasznalhatatlanabb, bugosabb az egesz, es nagyon rossz erzes hogy ez az egyebkent kimondottan jo kis jatek ennyire rossz is lehet
Pontszám: 2.33
fórumozóAndaxinFérfi
Végzetúr tehetség
154 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerver meghibásodás júl.31.
79. hozzászólás - 2009.08.01. 06:30:18
Rendbe rakták a srácok, és kész, ez van, inkább köszönjük meg. A leállás kb mindenkit ugyanannyira érintett, bár a "főkockák" biztos a falat kaparták kínjukban
Nem tudom, hogy az állatok morálja vissza lett-e állítva maxra, mint múltkor, nem figyeltem. Az epikus csúnyán felregenerálta magát, de vegyük úgy azt is, hogy lenyomott egy gyógyitalt

Amit egy páran nehezményeztünk, az a tájékoztatás hiánya. Doomlord megy, Beholder oldala megy, sehol semmi infó, hogy mégis mi történt (vagy csak nem találtuk) a végzetúrral.
Pontszám: 8.25
fórumozótomikaFérfi
Végzetúr tanonc
42 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerver meghibásodás júl.31.
80. hozzászólás - 2009.08.01. 08:13:52 (Válasz Miklós #77 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.07.31. 23:06:18


Aki akar, anyázzon még nyugodtan, igaza van, mi szolgáltatunk, ha hibázunk, akkor szidni kell, mindig mindenki ezt csinálja. Azt azért megemlitem, hogy pl. a legnagyobb online játék, a wow, minden héten lelövi egy fél napra a szervert, és igen gyakori, hogy a játék a nap második felében is játszhatatlan. Egyszerüen arról van szó, hogy egy rendszer minél összetettebb és terheltebb, annál nagyobb az esélye a meghibásodásnak. Egy kizárólag teveneveldét futtató szerver, vagy a cég belső szervere ami 1 db adatbázist kezel nem véletlenül rohad le ritkábban.


Szia Miklos,

Egy szolgaltato "szajabol" nembiztos, hogy a legjobb ha hasznalja az anyazas szot.
Ezt par ev tapasztalat mondatja velem.
Ha valami elhasalt, akkor elhasalt.
Menteni a menthetetlent nem lehet, nem is erdemes. Az egyik felet ugyse erdekli es mindig a "ceg" a hulyebena,
a masik fele pedig tisztaban van azzal, hogy a HW az HW, nekik pedig ugyse lehet megmagyarazni.
Tenyek kellenek, ez tortent, ezt csinaltuk, hogy menjen, ezt, hogy tobbet ne fordulhasson elo.

Magyarazkodni felesleges.
Pontszám: 7
Oldal: 123456
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!