Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Meridiath

Dátum: 2009.04.27. 11:11:43
Vagy: mivel azért kell a lejátszáshoz olyan nap, amikor itt tudtok lenni hogy biztos ne legyen gond, még egy olyan verziót is el tudok fogadni, hogy nevezni csak csütörtök éjfélig lehet, mintha pénteken lenne - viszont a tényleges legenerálása a viadalnak maradna hétfőre. Akkor az előre tervező játékosok nyugodt szívvel mennek el hosszú hétvégére, csak a csaták tényleges időpontja változna.

Oké-oké, izgulni akkor egy nap helyett hármon lehetne, de szerintem ez belefér :)
Dátum: 2009.04.27. 11:03:20
Ezt nyilván a május 1 miatti kényszer szülte, szerintem ezen most nem kéne már tovább változtatni, különben csúsznak a következők is. Gondolom nem cél a munkapéntekek miatt hogy 3 hét teljen el két bajnoki között.
A későbbiekre maradhatna a hónap első péntekje, az szimpi.
Illetve még annyi, hogy a válaszokból csak a helyes van magyarul. Esetleg érdemes lenne azt is különböző "gyógyászokkal" helyettesíteni, mert így túl egyértelmű.
Dátum: 2009.04.24. 09:12:58
A támadásnál nyilván nem játszik szerepet, de magadon tarthatod amíg portyázol, és csak a téged érő támadásoknál aktív. A kérdés arra vonatkozott, hogy miért szűnt meg róla a segítő kéz, holott nem támadott lefelé.
Dátum: 2009.04.24. 07:36:22
Úgy látom hogy tényleg kár pazarolni rád a segítő jó szót ha utólag minden reagálót kvázi lebunkózol, a magad igazának biztosságában. Minden szükséges információ (még ha nem is ovis, szájbarágó módon) de le van írva. Ezt ragozhatod bárhogyan, hogy számodra miért nem egyértelmű, ha a többségnek elsőre az, akkor nyilvánvalóan nem ott van a probléma.
Egyszerű szövegértési problémának gondolom a tietekét, és nem aggódom azért hogy túl sok karaktert érintene. Ha mégis, akkor netán előre kérdez, és nem utólag borogatja a poharakat.
Se a játékelméleti, se emberi dolgokból ne magadból indulj ki, kérlek, az eddigi tapasztalat azt bizonyítja hogy nem vagy mérvadó.

Megpróbálom összefoglalni.
Háború van. Ha győzök, viszem a LÉt. Mikor nyerem meg a háborút? Ha a másik megnyomja a kapituláció gombt és behódol. Mi van akkor ha nem nyomja meg? Akkor ki kell kényszerítenem (autokapituláció), aminek a feltételei az alábbiak: _felsorolás_
Dátum: 2009.04.22. 23:12:46
Idézet: Apollonoid - 2009.04.22. 22:52:23
"Mit lopsz küklopsz? Gipsz klipszet lopsz, küklopsz?" - ne hadarva olvasd, a kérdésem csak az lenne, melyik kategóriába sorolnád?
Nyelvtörő
Közmondás
Szólás
Találóskérdés

Na ezen jót nevettem. Nem való kvízbe, de megörökítendő, kéne egy ilyen szankciómentes topikot nyitni, hogy 'ha idióta kvízkérdést kéne feltenni, én mit kérdeznék'. Kár, hogy sokan azt hiszik a 'rendes' kvíz is ilyen...


Én a bennmaradás mellett voksolnék. Egyáltalán nem idióta kérdés attól hogy humorral van megtűzdelve A négy választ sokan keverik egymással. Abszolút élhető és érthető kérdés, szerintem ne vegyük ki.
Dátum: 2009.04.22. 21:05:31
1es számú ötlet) Hogy ne lehessen általános érvényű, esetleg csak akkor aktivizálódhatna, ha másodlagos varitámadás szakértelemmel párosul. Azaz ha a támadó karakter amúgy is meg akarja sorozni az állatot a varázslattal, akkor az el is oszlathasson a gazdájáról x elnyelésnyit. Amúgy ha ugyanúgy van kalkulálva, ugyanolyan szorzóval, keveset fog változtatni, hisz az állat nyilván nem nyel el többet varázslatból mint fizikai sebzésből, márpedig a varázslat sebzése sokszorosa a fizikainak. Az ötlethez mindazonáltal kicsit szkeptikusan állok.

2-es számú ötlet) Az állatfejlődés vesztett csata esetén szimpatikus ötlet, és szerepjátékosilag is reális, a visszaéléshez több energia szükséges mint amennyit megér, szóval ez sok plusz pozitív.

+1) ha már amúgy is az állatok vannak elővéve ismét, meglengetném a korábbi ötletemet, amire túl sok lehurrogás nem érkezett ahhoz ogy totális bénaság lehessen (majdmost )
Az állatok morálja nőhessen attól, hogy összeeresztik őket "játszani". Kivétel nélkül, az összeset, azaz állat nélkül maradsz arra az időre. 2 óráért mondjuk 2% morál nő mindegyiknél, és ínyencségként a harcra kirendelt visszaügethetne az oldaladra automatikusan.
Dátum: 2009.04.22. 19:09:18
Nézd fordítva a dolgot. Titeket megtámad egy nagyobb szintű, erősebb szövetség. Ha elkövetik ugyanazt a hibát (értsd: hiba), hogy szintet lépnek, és nem tudnak ütni titeket többször - sőőőt, direkt csinálják. Ütnek belétek kettő azaz kettő darabot. És szintet lépnek. Esélyetek sincs még csak visszavágni sem. Az állás 2/0 Akkor is csak vigyék ennyi alapján a lélekkutatokból a zsákmányt?
Tök fölösleges ezen lovagolni. A háborúban nem ajándék LE hullik, meg kell érte dolgozni a lefektetett szabályok alapján. Most tanultatok belőle, legközelebb jobban figyeltek.
Idézet: Pumpkin - 2009.04.22. 17:58:51
Ha újraírhatnám tuti Mikiegeret, Kockásfülűnyulat meg a Fekete Pákót dobnám fel a többi lehetőségnek. az a baj, hogy ha már nem tudja valaki ránézésre egyből a választ, azonnal leértékeli, merthogy biztos túlnehéz, és aki akar megtalálja a megfelelő indoklást is rá, hogy miért!
Sebaj tanultam belőle, hogy max degeneráltaknak meg ovodásoknak szóló kérdéseket szabad csak írni, csak aztán ne siránkozzon senki hogy miért ilyen nevetségesen alap kérdésekkel van tele a kvízadatbázis, a többiek érdekében remélem hozzám nemjut ezentúl semmi értékelnivaló


Szerintem ne tedd. Ha a színvonalat hiányolod, pont te ne süllyedj alá. A hülye kérdések úgy is keletkeznek hogy más is úgy áll hozzá mint te, és akkor keresztöltésben idegesíted fel magad és a másikat is. Az ilyen hadviselés helyet - ha aktívan segíteni nem akarsz - inkább a kérdésről lemondást javaslom. (+1 jótanács: Nagy táp tud lenni, ha kis szinteken tartalékolod, és magas szinten mondasz le róla, ugyanis az érte kapható LE a szinttel növekszik)
Dátum: 2009.04.22. 17:54:28
A háborút akkor lehet megnyerni, ha a másik fél kapitulál. Ezt megteheti ő maga. De ha nem teszi, és te ki akarod kényszeríteni, le vannak írva az arra vonatkozó szabályok, hogy milyen feltételek mellett történhet meg.
Az ötven csata nem "kötelező" - csak ha nyerni akarsz az adott háborúban, azaz azt akarod hogy a másik fél kvázi akarata ellenére kapituláljon.

Elég érthetően le lett írva, de ne aggódj, első háborúnál nem a te hibád ha nem minden tiszta. A következőnél jobban rá lehet készülni.
Idézet: Pumpkin - 2009.04.22. 08:54:20
Hogy hívják a Juno Reactor frontemberét?

Ben Watkins
Ozzy Osbourne
Keith Flint
Dexter Holland

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.


Azért ne téveszd össze a kvízt a google-bajnoksággal. Ez tényleg speciális kérdés, úgy, mintha HKK-t, vagy valami nonszensz anime legendát kérdeztél volna. Amíg nem várható el hogy többezer ember nagy hányada legalább hallomásból ismerje az együttest ami a kérdésben szerepel, addig az bizony túl speciális, hiába van neked a kisujjadban... Nekem eszembe sem jutna a saját kedvenc íróimat/együtteseimet előhozni - hiába vagyok oda értük, szerintem a nagyjuk elvérezne, teljesen jogosan.
Én viszont továbbra sem értem azt a verziót, ha valaki feljön ide, és ironikusan kinyilatkoztatja hogy mindenki más mennyire marha. Nyilván kell kompenzálni a csalódást amit egy visszautasított kvízkérdés fölött érez az ember, neadjisten még azt is, amit valaki elfogadott, de a többség nem tudta.
Többezer játékosról beszélünk, akinek a nagy része nem jár a fórumra, hanem csak kérdést ír, és válaszol rá. Az ilyen kirohanásokat meg tolerálja az a pár-huszon, aki véletlenül még a szívén is viseli hogy a játéknak ez a szépreményű, ám mostoha gyermeke meg is tanuljon járni...
Nyilván csak a saját példámat tudom hozni, aki mikor egetverő blődségeket talált, először utánanézett hogy mi ez a megkérdőjelezhető színvonal. Mikor ennek az oka kiderült, a tőlem telhető módon próbálom a magamét hozzátenni ahhoz hogy ez változzon.
Érett és intelligens nőként nyilván neked is van néhány más lehetőséged, ahogy a család többi tagjának.
De persze maradhat a magas ló, és a "jól megmondtam ezeknek" hamar múló sikerélménye is.
Milyen igazságtalanság? Láttál már ennyi embert térden állva esdekelni hogy ugyan az orrfelhúzás helyett fogadd meg a jószándékú tanácsot? Gondolom nem, mivel nem jártál a fórumra. Fordítok: aki értékel, az egyetlenegy módon küldheti vissza úgy a kérdést, hogy a feltevőjének legyen még egy köre: ha helyesírás hibát ad rá. Ez nem mindig felel meg a valóságnak, de hasznos.
Mint most is.

Ha nem kedveled az igazságtalanságot, akkor te se legyél az! Légyszives szánj rá fél órát, nézd meg kik és hányan szánnak mennyi időt arra hogy a kvíz-adatbázis minél színvonalasabb legyen, és csak utána minősíts, ha már nagyjából van fogalmad róla.

A kérdésed aranyos, és pont ilyenekre lenne szükség, viszont a Toldis válasz tényleg kilóg.
Dátum: 2009.04.19. 21:52:38
Nos... az van, hogy én, mint a témában csak fényévnyire érintett, illetve rendelkezem kedveltekkel mindkét oldalon (mondjuk így: objektív vagyok), a következő hasonlattal tudnám szemléltetni hogy is néz ki ez az egészséges vita számomra, melyet volt szerencsém több topikban is már viszontlátni.
- Nagyon fúj a szél, nekem pedig pisilnem kell! Folyton csurom víz vagyok!
- Megmondtam édes fiam: a fenekedet billentsd hátra, állj lábujjhegyre, esetleg alkalmanként fordulj oldalt, mormolj közben miatyánkot, esetleg próbáld háton, így kevesebb fog jutni rád! Ez be fog válni, én is így csináltam/csinálom.


A konkrét topik viszont arról szól, hogy hogy lehetne a szél erősségét kicsit csökkenteni... Több jó ötlet is felmerült, amiket érdemes lenne nem elúszni hagyni.

Remélem nem voltam nagyon "zöld".
A rossz válaszoknak is "jobbaknak" kellene lenniük. A többi válaszlehetőség igencsak vérszegény, és nem is annyira poén. Az alapkoncepció és a kérdés mindenesetre szerintem jó, de ne gyagyázd el a rossz válaszokat se... Ha könyvből idézel, legyenek azok is könyvek, ne filmek. Ha a már eddig bekerült kérdések bizonyos hányada nem is ér el egy színvonalat (aminek a javításán folyamatos munka megy), te mindenképp törekedj arra hogy ami a te kezed alól kerül ki, az az legyen.
Dátum: 2009.04.19. 12:55:11
Az biztos hogy mindenki megelégedésére nem lehet ezt a verziót megreformálni.
A szintbónusz felcserélést nem látom jó ötletnek.
A vadászat szöveges leírásából viszont találtam egy olyat, ami talán használható lenne: "A hirtelen adrenalinpörgés segített hogy saját tartalékaid felszabaduljanak, jutalmad X LE."
Mi lenne annál nagyobb adrenalinpörgés, mint magasabbat, táposabbat támadni? Még ha alul is maradsz. A LE mennyisége nem lenne sok, adott esetben lehet hogy kevesebb, mint amit tőled visznek.

Akinek netán tetszik, gondolja tovább.
Végre egy érdeklődő új fórumos végzetúr
Ha van egy kis időd, ajánlom figyelmedbe a Kvíz 3. topikot, a Baromi jó kvízkérdéseket, és a "Kvíz értékelési rendszeréről" szólót is. Pár oldalnyi hsz alapján te magad is képet alkothatsz arról, ami századunkban a rémbombasztó gázpecsenye
Ne abból indulj ki hogy most mi szerepel az adatbázisban, az jócskán penészes itt-ott... Biztos vagyok benne, hogy megsejted majd a választ a kérdéseidre.
De a másik világon is ugyanaz a kvíz-adatbázis van, Kyara... : )
Dátum: 2009.04.19. 12:01:46
Bár kicsit "tevefarmos" az ötlet, de gondoltam ha másnak nem, további ötletgenerálónak jó lesz, avagy lehurrogásnak is alapot adhat.
Az állatokban sok az öröm, és egyre fentebb menetelve jócskán megnő a szerepük is. Mindenki számol legalább egy hármas-négyesfogattal, amikkel még kezd is valamit, a többit nyilván sajtolja.

Idea 1: Olyan opcióra gondoltam, amivel egyszerre az összes beidomított lényedet "játszani" küldheted, morálnövekedésért cserébe. (Itt lehet elképzelni a rubinsörényű paci hátán vihogó kristálytündért, trallala) Épület, amihez köthető, lehetne a már meglévők közül is, mondjuk a bűvös kunyhó. TP-t nem kapnának, arra ott a kennel.

Idea 2: Nem csak a beidomított, hanem már a befogott lényeidre is vonatkozna. Ha ugyanolyan típusú állatot fogsz be, amid már mondjuk van egy, "játék" közben lehetne x esély arra (tudomisén, összes állatokkal kapcsolatos szakértelem nagyságától v. szerencsétől függően) hogy a kis huncutok nagy felszabadultságukban összehozzanak egy bébit. Amit szintén kisajtolhatsz (fúúj, gyilkos) vagy beidomíthatsz.

Előrebocsájtom, hogy messze nem vagyok azon a szinten ahol ennek a hatékonyságát érdemben meg tudnám saccolni, sem nem látom át mekkora erőfeszítés kellene a bevezetéséhez. Most, hogy így végigolvasom, igazándiból mintha már nekem sem tetszene...
Ettől függetlenül mostmár ha ennyit gépeltem, el is küldöm
Van sajnos nagyon sok, igen. :|
Ezért van a Kvíz 3. topik, ahová ezeket lehet jelenteni, javításra vagy törlésre javasolni, indokokkal együtt. Hosszas folyamat, de minden segítség elkél a kvízadminoknak.