Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Ariel

Dátum: 2014.11.09. 22:49:03
Téged a kicsinyes önzőség és irigység vajon milyen magasságokba repít?

Félsz egy kényelmi funkciótól, mert szerinted az veszélybe sodorja a bajnoki reményeidet, és még a végén élvezhetőbb lesz a játék azoknak is, akik nem scriptelnek.
Kettőnk közül te vagy az, aki rinyál, dől belőled az önzőség. Amit én akarok, az nem más, mint hogy kényelmesebb legyen a játék.
Dátum: 2014.11.09. 22:15:51
Kíváncsi lennék, hogy a szövitársad mondjuk 20 hét múlva a 24.000 csatája után, még mindig apadatlan buzgalommal fogja-e töltögetni a táblázatotokat, vagy miután még mindig nem nyertetek bajnokságot, rájöttök, hogy nem ezen múlik a győzelem, és a kényelem sokkal többet ér...
Dátum: 2014.11.09. 21:48:09
Idézet: Lanmandragoran - 2014.11.09. 21:10:57
Nem, egyáltalán nem szégyellem. Ez egy bajnokság, rivalizálás, verseny a szövetségek közt. Miért lenne az a fő szempont hogy még ennél is kényelmesebb legyen? Minimális kommunikációval így is kinyerhető belőle minden szükséges adat.


Pedig jobban tennéd, ha szégyellnéd magad... Hogy miért szempont hogy még kényelmesebb legyen? Mert ez egy játék, aminek fő célja, hogy szórakoztató legyen. A stratégia közös kitalálása szórakoztató, a napi szintű átbeszélése szintén. Az egyes bevitt ütések jegyzetelgetése, és tisztázása nem az. Ez valóban egy bajnokság, rivalizálás a szövetségek között, amibe annak is bele kellene férnie, hogy tiszta verseny legyen, mindenki azonos esélyekkel vegyen részt benne. Én igenis szégyellném magam a helyedben, ha azért elleneznék egy fejlesztést, mert azzal mindenki olyan kényelmi funkcióhoz jutna, amit én külső programból oldok meg magamnak...
Dátum: 2014.11.09. 19:41:34
Idézet: Lanmandragoran - 2014.11.09. 18:25:28
De itt lenn a középmezőnyben sok olyan ellenfél van, aki nem elég elszánt hogy kinyerje az infót a szövetsége tagjaiból, de ha ingyen és bérmentve hozzájutna, az igen komolyan leapasztaná azt a csöpp kis előnyt is, amit tisztán a kommunikáció miatt néhány szövetség önerőből elért.

Tényleg nem szégyelled, hogy ennyire félted azt a nyomorult kis előnyt, amit egy megírt program jelent, miközben egy ilyen fejlesztéssel több száz játékos napi játéka válna kényelmesebbé?
Ahol van kommunikáció, ott továbbra is megmarad az előny. A számok önmagukban semmit nem fognak jelenteni azoknak, akik nem beszélik meg a stratégiát.
Dátum: 2014.11.09. 15:05:28
Már csak a script hiányzik belőle, ami automatikusan bevési a támadásokat a játékos helyett, és ez az, amitől annyira félnek itt páran. Vagyis inkább attól, hogy mindenkinek könnyen hozzáférhetővé és kényelmessé válik az, amitől most ők az előnyüket remélik.
Dátum: 2014.11.09. 12:13:08
Sehol nincs ellentmondás.
Scriptek és jegyzetelgetések nélkül akarjuk tartani az előre megbeszélt stratégiát. Ez pedig igenis kényelmi funkció.

A szövetségen belüli kommunikációt nem váltja ki az, ha látom, hogy a megbeszélt stratégiához képest hogy alakul a helyzet, mert meg kell beszélni azt, hogy mégis mit akarunk csinálni.
Dátum: 2014.11.09. 10:00:05
Ha figyelmesen olvasnád a hozzászólásaimat, akkor már rég megtaláltad volna a választ a kérdéseidre. A szövetség összes támadását lássuk az aktuális napon.

Nem azt mondtuk, hogy nem akarunk számolgatni. Nem is azt akarjuk, hogy a stratégia megalkotásához ne kelljen ötletelni, gondolkozni. De ha egyszer már megvan a stratégia, akkor azt lehessen megvalósítani anélkül, hogy a nap folyamán minden támadásomat külön papírra kelljen jegyzetelni, vagy scripttel rögzíteni.

Aki vaktában ütöget, az ezután is vaktában fog ütögetni. De aki napi 60 csatát lenyom megszakításokkal, aki reggel is és este is támad, aki mobilról játszik, vagy több gépről, aki nem scriptel és nem hordoz magánál jegyzetfüzetet, annak igenis kényelmi funkció lenne, hogy be tudja tartani az előre megbeszélt stratégiát anélkül, hogy fejben kellene tartania, hogy hová ütött.
Dátum: 2014.11.09. 00:49:42
Idézet: Lanmandragoran - 2014.11.08. 23:43:53
Ti itt ütésszámról beszéltetek. No de a birtoklás szempontjából a százalékos megoszlás a fontos. Mire megyek vele, ha látok 12-15 háromjegyű számot, ugyanúgy számolgatnom kell, hogy melyik szám mit jelent százalékban. Ha a százalékot jelenítjük meg, abból számolgatni kell, hogy mennyi ütéssel tudom a nekem tetsző mértékben módosítani.
Az "ideális" ha látom az össz ütésszámot, és azt is hogy ez mennyi százalék pillanatnyilag, ez az igazi sültgalamb kategória, aminél tényleg csak rá kell nézni a táblára, és látom, hogy adott pillanatban hova mennyit kell ütni hogy a szövetség profitáljon belőle. Ez már tutira nem csak kényelem lenne.


Na ezért nem érted meg, hogy mit akarunk... Mert rögtön azon agyalsz, hogy hogy lenne optimális, hogy el tudd foglalni, vagy épp meg tudd védeni az adott mezőt. Amit mi akarunk az annyi, hogy ne kelljen számolgatni, scriptekkel rögzíteni, hogy az adott mezőre hány ütést vittünk be.
Dátum: 2014.11.08. 21:09:42
Már megint kevered a szezont a fazonnal... Ha már idézel, akkor idézd az egész szövegkörnyezetet. Ott nem a kényelemről, hanem a tápolásról volt szó.
Mutasd meg nekem, miért jelentene bármi plusz előnyt az, hogy a programon belül látom, melyik mezőre hány ütés érkezett ahhoz képest, hogy scriptből oldom meg ugyan ezt.

Ha tápot kérnék, azt mondanám, hogy 30 pp-s beállítás mellett több LE-t adjanak az ellenfelek, mint 15 pp mellett...
Dátum: 2014.11.08. 00:09:23
Tapasztalt vadász
Szerezz 3520 TP-t vadászat során.
Számláló: 16

Itt valami nagyon nem stimmel...
Dátum: 2014.11.08. 00:03:33
Idézet: Birka - 2014.11.07. 15:30:24
Bár ha utánaszámolok akkor 75 medál az 17 naponta gyűlik azaz 170 portánként kapok +1-et minden tulajdonságra, ami nálam +1,4 millió lé környéke.

Birka, próbáld kicsit messzebbről nézni a dolgokat... 1 év alatt +20 minden tulajdonságra, amit így össze tudsz szedni. Ne csináljunk már a bolhából elefántot...
Dátum: 2014.11.07. 23:09:58
1: ez alapján a csatlósokat is nerfelni kell. Ha nem csinálok semmit, csak gyakorlatoztatom az állataimat, aztán csatlósra váltom őket, brutális TÖ bónuszt kapok 0 TP mellé. Utána felveszem a preventorix gyűrűt és üttetem magam a KH-val, hogy tovább hízlalja a csatlósomat TP nélkül.
Sőt, mivel egy VF-es dupla idő alatt lép szintet, így dupla ideje van a csatlósnak szánt állat nevelésére is, sokkal több bónuszt kap a csatlósaiból adott szinten, mint egy nem VF-es karakter.

Bármennyire is cél volt, hogy ne lehessen LE-t kapni TP nélkül, a csatlósok bevezetése volt a legnagyobb öngól ezen a téren...
Dátum: 2014.11.07. 22:56:29
Most is futtathatok olyan külső programot, ami rögzíti, hogy melyik mezőre mennyit ütnek a szövetség tagjai és rögzíti is őket. Ha ez elérhető a játékon belül, akkor mindenki számára elérhető, nem csak azoknak, akik tudnak róla, vagy tudnak ilyen programot írni.

Ez az event nem attól ér többet, vagy kevesebbet, hogy mennyit vésem papírra a támadásaimat.

Én személy szerint lusta vagyok. Napi 50-60 pp-t simán elköltök, miközben folyamatosan küldizek. Jegyzetelgethetném, hogy az adott napon épp melyik mezőre mennyit ütök, vagy használhatnék külső programot is, ami ezt megteszi helyettem, de az előbbihez lusta vagyok, scripteket sosem használtam a játékban és nem most szeretném elkezdeni. Ehhez képest nem ad különösebb pluszt, ha ezek a számok a játékban is elérhetők, a legnagyobb különbség az, hogy mindenki számára könnyen elérhető.

Nekem már az is nagy segítség lenne, ha nem egyesével kellene kijelölgetni minden támadásnál a mezőket, hanem előre kijelölnék 50-60 támadási pontot, és utána az ütések ezekre a mezőkre mennének, ahogy költöm el a pp-ket. Lehet, hogy csak az én agyam szita, de ha 3-4 csatánként meg kell szakítani a támadásokat gyógyitalok, küldik, állatok karbantartása miatt, akkor hamar elveszítem a fonalat, hogy melyik mezőre hányat ütöttem. Kivédhetném ezt scripttel, vagy jegyzeteléssel, de ahogy mondtam, lusta vagyok és nem használok scripteket sem.
Dátum: 2014.11.07. 06:53:45
Most azt próbálod beadni nekem, hogy azért fog megszűnni a szövetségen belüli kommunikáció, mert az aktuális napi ütésszámokat nem egy külső program fogja rögzíteni, hanem a játékon belül megvalósul?
Dátum: 2014.11.06. 21:13:56
Idézet: Tivornya - 2014.11.06. 20:10:29
Komolyan mondom, itt már annyira el vagytok szállva az ötleteléssel, hogy hihetetlen! Ha meg nem csinálják meg, akkor megy a hiszti továbbra is napi 24 órában, mint eddig...

És ez miért fáj neked? Elárulom, hogy már azért is sírtam, hogy lehessen fekete listára tenni azokat a fórumozókat, akiknek a hozzászólásait nem akarom olvasni. Ha nem akarod kivárni míg elkészül, akkor írass valakivel egy scriptet, és tilts le mindenkit, akinek a hozzászólásai idegesítenek, vagy egyszerűen ugord át a nevüket.

Egyébként pedig engedtessék már meg nekem, hogy sírjak egy olyan event továbbfejlesztéséért, aminek megszületéséhez úgy érzem elég sok közöm van!
Dátum: 2014.11.06. 18:25:20
Idézet: Predatorok - 2014.11.06. 11:19:13
Eddig minden egyes szovetségnek tudtam a mezokre leadott tamadását minden korben.Ezért azt mondom elég az eddigi információ minden szovinek, ami van.

Nem az érdekel, hogy az előző napon az egyes szövetségek melyik mezőre mennyit ütöttek. Az érdekel, hogy az aktuális napon a saját szövetségem melyik mezőre mennyit ütött, anélkül, hogy ehhez minden féle külső programokat, táblázatokat kéne futtatnom/vezetnem.
Dátum: 2014.11.06. 07:01:09
Nem az a taktikázás, meg stratégia, hogy készítesz egy külön táblázatot, amibe aztán egy program vagy automatikusan tárolja az ütéseidet, vagy neked kell oda kézzel bevésni. Az a taktikázás, amikor kitaláljátok, hogy melyik mezőre hányat fogtok ütni.

Az taktikázás, amikor váltogatod a felszerelésedet annak függvényében, hogy épp vadászol, küldizel, térkapuzol, stb. De az már csak a kényelem része, hogy külső programot használsz hozzá, és nem egyesével cserélgeted át a tárgyaidat. Az öltözetváltás leprogramozását is ennyire ellenezted, mondván, aki meg akarta oldani, az eddig is meg tudta tenni külső program segítségével?
Dátum: 2014.11.05. 20:12:18
Amiről azt gondolod, hogy sírás-rívás, az viszi előre a játékot... Kíváncsi vagyok, hogy tetszene a játék, ha 20 vadászatot indíthatnál csak egyszerre, 2 portya után már büntetést kapnál a harmadikra, ha nem tudnál öltözeteket váltani, ha a térkapuhoz folyamatosan be kellene lépkedned, mert nem létezne térkapu pont, ha nem lennének entitások, vagy mondjuk nem létezne a szövetségi bajnokság...
Pont a szerinted totál nulla fantáziával megáldott játékosok viszik előre ezt a játékot azzal, amit te sírás-rívásnak nevezel...
Dátum: 2014.11.05. 19:45:06
Idézet: Tivornya - 2014.11.05. 17:24:25
Az, hogy ti impotensek vagytok szöviharcban, az bizony egyedül a ti személyes problémátok, hibátok és kritikátok.

Ha a hiper szuper tuti táblázatotokkal is csak 10 pontot tudtatok összekaparni, akkor rátok sokkal jobban illik az impotens jelző... Az Azúr Légióra max. azt mondhatod, hogy kényelmes és lusta, és ezzel senki nem fog vitatkozni.
1× kell 1 okosnak lenni a szöviben(durva, ha nincs egy sem ) és utána kényelmesen zajlik a folyamat időveszteség nélkül

És vannak szövetségek, ahol fölösleges 1x is okosnak lenni, mert az elkészült tuti táblázat után is impotens a csapat...
Dátum: 2014.11.02. 10:42:25
Ne vedd ennyire komolyan a dolgot.
Ha olyan táp lenne a mostani ajándék, akkor nem azon agyalnál, hogy mi lesz a következőben, hanem befizetnél. Templomi pálca és sorsjegy szinte mindig van, a +10 IQ és a térkapu stimulátorok pedig egyszerűen átszámolhatók LE-re. Én most pont azért nem veszek kavicsot, mert arra játszom, hogy a következő akción hasznosabb ajándék lesz, mint két napi LE. Ha meg nem, a karácsonyi akció is mindjárt jön, majd veszek ott.