Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Ariel

Dátum: 2015.06.02. 23:02:59
Nem szeretnék még egy öltözetváltós, vagy tudatturbós megoldáshoz hasonló csatlós váltogatást, mert nem valami kényelmes. Napi 30-40 kattintgatás az öltözetcsere a küldik miatt, még fele ennyi a "biztos felveszed a küldit" ablak leokézása. Nem hiányzik még egy hasonló a csatlósokra. A küldetések oldalra is elférne egy beállítási lehetőség, ahol fixálható lenne, hogy melyik öltözettel veszem át a jutalmat.

Szerintem a megoldás ebben az esetben sem az, hogy könnyebben váltogathatom a csatlósokat. Én elsősorban nem váltogatni akarom őket, hanem azt meghatározni, hogy melyik állat harcol, melyik zabál, és ez mindaddig maradjon is úgy, amíg nem határozok másként.
Dátum: 2015.06.02. 21:11:44
Szerintem a legördülő csere lehetőség is macerás. Az is kényelmetlen, hogy minden ismételhető küldi előtt és után át kell öltözni. Nem kéne ebbe belefutni a csatlósoknál is. Kényelmesebb lenne, ha egyszerűen a csatlósok oldalán külön be lehetne jelölni, hogy melyik fog zabálni. Egészen addig, amíg át nem állítom másik csatlósra, a kijelölt fog mindent megzabálni.
Dátum: 2015.06.02. 19:24:43
Idézet: Miklós - 2015.06.02. 13:24:57
Szóval nem tudom, hová lehetne ezt még fokozni

A fétisek zöménél az aktív státuszt igénylő bónusz mértéke eltörpül a tulajdonságbónusz mellett. Ebből egyenesen következik, hogy az a csatlós lesz aktív, aminek a segítségével az ember gyorsabban tudja növelni a TÖ bónuszát. A húsvéti fétis és a mytokronitok pedig azt a helyzetet teremtették, hogy csatákhoz nem érdemes a csatlósokat cserélgetni. Az új fétis bónuszai pedig nincsenek versenyben a húsvéti fétissel és a több száz mytokronittal, amit az azt viselő csatlósra pakolt az ember. Sőt, minél később jelenik meg egy új fétis, annál táposabbnak kell lennie, hogy az ember egyáltalán elgondolkodjon azon, hogy csatákhoz is használja-e. Sokkal tisztább lenne, ha a fétisek passzívan is működnének, és akkor nem kéne túllicitálni az előzőket, és a szerényebb képességeik is működnének.
Dátum: 2015.06.01. 22:12:43
Én nem estem hasra ettől az új fétistől. A +30 Tp nagy táp lenne, de mivel csak 50-ik szint feletti állatra rakható és elvész, ha lecserélem, már nem az igazi. A transzdestrukció bónusz jó, ehhez tényleg jó lenne, ha passzívan is működne, de a többi bónusz nem sokat ér.
Az elnyelések megint nagyon szűkmarkúan vannak kiosztva. Ott, ahol 60-80k varisebzések repkednek, nem sok vizet zavar +500 varielnyelés.

Ha már tényleg az volt a cél, hogy valami igazán tápos fétis készüljön, akkor adhatott volna olyan bónuszokat, amik egyébként nem, vagy csak nagyon nehezen szedhetők össze, pl tüskés bőr / aura sebzés csökkentést. De a kritikus ütés/varázslat bónusz egy nehezen összeszedhető fétistől nem egy nagy durranás, pláne, ha a bónusz mértéke nem több mint fél napi LE bevétel.

De szerintem -az eddigi csatlósbónuszok alapján- még az sem lenne durva, ha ez az új fétis mindössze annyit tudna, hogy minden csatlós képessége ezután passzívan is működik. Nagy tápok eddig nem születtek a bónuszok között, minden működhetne passzívan is, csak az új fétiseknél kell arra figyelni, hogy ne legyenek túl durvák az új bónuszok.
Tárgyakkal kapcsolatban bátran lehet küldeni a javaslatokat, eddig is nagyon sok olyan epikus tárgy készült, amiknek játékosok javaslatai adták az alapokat.

Miklós nem fogja tudni kitalálni, hogy milyen tárgyakat akarunk. Ami A játékosnak jó, az nem feltétlenül jó B-nek. Én pl. a felszereléseknél egyáltalán nem a tulajdonságbónusz alapján döntöm el, hogy kell-e az adott tárgy, vagy sem. A varázslatokat kivéve nem is vettem több mint fél éve olyan tárgyat, amit harcban használnék, mert nem készült olyan, amire érdemes lenne a régieket lecserélni. Van, aki arra megy, hogy minél nagyobb legyen egy adott tulajdonsága, neki jó a mostani koncepció, és elég sűrűn vesz új tárgyakat.
Ha olyan tárgyakat szeretnél látni, amik hasznosak is számodra, akkor a legbiztosabb módszer a javaslatok leadása Miklósnak.
A százezren már három hete túl vagyunk
Dátum: 2015.05.28. 22:41:08
Idézet: Quellon - 2015.05.28. 11:47:37
Teljesen igazad/igazatok van, egyetértek, csak egy kérdésem lenne: van ötleted vagy Arielnek volt ötlete arra, hogy mi az vagy milyen az a fejlesztés, ami nem kényszerít őskőköltésre (ez az egyszerűbb, mert annyival el lehet intézni, hogy nem kerül őskőbe a használat vagy a használandó tárgy), de serkenti a költési kedvet (tehát a költéssel nem előnyhöz/táphoz jutunk, hanem kényelmi funkciókhoz?).


VIP funkciók közé bekerülhetne pár további kényelmi funkció
- csatlósok szakértelmeit is lehessen a már bevált módszerrel, egyszerre több ponttal is növelni
- a kalandokat ne kelljen egyesével végigklikkelni, egy check box segítségével akár mindegyik kalandot jelölhessem ki, és utána egyetlen gombnyomásra fusson le az összes kijelölt kaland
- lehessen kijelölni, hogy melyik csatlósom zabálja fel az állatokat
- a sorsjegyeket elhasználhassam úgy is, ahogy a portyázás, vadászat italát, húsvéti tojást és összes egyéb dobozt, ládát és bigyót
- ha vadászat során nincs autosajtolás bekapcsolva, a befogott állatom azonnal idomuljon be, egyet se kelljen klikkelnem miatta

Ami pedig a nem kényelmi funkciókat illeti, igazán örülnék egy olyan fejlesztésnek, amivel a LE-ből történő karakterfejlesztés ismét előtérbe kerülne, mert a szövetségi bajnoki klónjai óta zsákutcába futott az egész.
Dátum: 2015.05.28. 21:49:54
Az epikus kincsek milyenségét tudjuk befolyásolni. Ezért jelent meg ismét a szerencsebónuszt adó gyűrű és pl. az ónixgyűrű is magas szinten. De egy halom olyan kincs van még, ami a játékosok javaslatára olyan, amilyen. 290-től gyanítom, hogy senki sem adott le javaslatokat, én biztosan nem.
De a lehetőség ismét adott. 310 után nem léteznek kincsek, lehet javasolni új epikus kincseket, és a tapasztalat azt mutatja, hogy meg is valósulnak.
Dátum: 2015.05.27. 21:48:26
Ne légy ilyen türelmetlen. Még azok a fejlesztések is piszok lassan haladnak, amikre már ígéretet kaptunk. Csak egy példa a több gyógyital egyszerre történő felhasználása.

Idézet: Miklós - 2014.10.20. 17:34:49
Ok kitalálunk valamit, előtérbe veszem ezt a gyógyitalból többet lehet inni témát

Ami ötletem van:
1.) Lesz egy Használ 3-at és egy Használ 5-öt gomb is.
Vagy
2.) Használ annyit, hogy az ÉP-m 80% fölé kerüljön.
(itt addig issza, amíg a feltétel teljesül)


Még csak 7 hónap telt el egy olyan fejlesztést illetően, ami "előtérbe" került...
A robbantásnak a játékosok 99%-ára semmilyen negatív hatással nincs. Azokról a karakterekről beszélek, akiknek eddig is voltak napi szinten vesztes csatái. Aki védi a LE-t, vagy épp elkölti mielőtt támadható lenne, annak a robbanás sem hoz különösebb változást a napi rutinba, max becsúszik 1-2 extra vereség a többi közé.

Változás azoknál a karaktereknél lesz, akiket nem támadott eddig senki, nem voltak vereségeik és ezért a LE-t sem kellett védeni.
Idézet: Offsboy - 2015.05.19. 13:32:16
Idézet: Kwisatz - 2015.05.19. 12:45:16
Akik kb. egyforma erős karakterek, azoknak kb. egyforma erős ez a képessége.

Semmi köze az erősséghez. Ahhoz van köze, hogy költesz-e 700-1500 őskövet arra, hogy 80ezrest robbanj a másik arcába.


A csatlósokkal ugyan ez a helyzet, csak nincs ilyen nyíltan kipakolva az asztalra. Ha tolod az őskövet, fejlődnek a csatlósaid, jó sok lesz belőlük és magas szintűek lesznek, ha nem tolod az őskövet, akkor kevés lesz belőlük és azok is véznák maradnak. A különbség pedig sokszáz TÖ-ben mérhető.
Szerintem le sincs még programozva...
Szb-n azért tudsz küldizni, mert ha nem menne, hót szar lenne az egész és senki nem csinálná. Mellesleg a rablásbónuszt adó tárgyak nem működnek rajta... Robbanás sincs és kb semmi értelme nem is lenne. Már az is valami, hogy a robbanás visszatöltődik ezeken a csatákon
Ha nem portya, nem csinálnak gombot neki. Epikusnál sem lehet használni, ahogy térkapuban sem.
Be sem tudod jelölni a szb csatánál, hogy robbantani akarsz, mitől működne?
Pp-ből lehet gyorsítani térkapuban? Nem. Nem működik, de gomb sincs rá, amivel működhetne...
Csak portya közben működik a robbanás. Az szb csata nem portya.
Dátum: 2015.05.09. 22:27:38
A fejlődés tempóját nem a zöld bogyókkal kell fenntartani, hanem evolúciós kamrával és valóságformázással.
Később úgyis megjelenik majd mindenféle gumimaci konverter, amivel egyik színű izét a másikra lehet cserélni, majd akkor kell zöldekre cserélgetni a kacatot
Dátum: 2015.05.09. 22:08:31
Zöldből tényleg kevés van, de nekem úgy tűnik, hogy ebből is kell a legkevesebb. Na jó, ez így nem igaz. Ez az, amiből elég egyetlen csatlósra, a húsvétira pakolni. Ha a húsvéti csatlósba dől a tp, akkor az összes többi csatlóst húzza magával.
Dátum: 2015.05.09. 21:19:18
Sajnos a tripla mennyiségű zöld mytokronit nem jelent tripla mennyiségű tp-t, mert a tapasztalat képesség egyre drágább.
6-os szakihoz kell 21 bogyó, ami +2 tp-t ad. A triplájához, a +6 tp-hez 18-as szaki kell, ami viszont már 171 bogyóba kerülne.
Dátum: 2015.05.08. 09:59:48
Nem csak a várakozás zavar, de a nyomkodás is. Kupacban állnak a sorsjegyek, egyesével végignyomkodni sem szeretném.
Nem véletlen, hogy még mindig tele vagyok bontatlan ajándékcsomagokkal is, pedig magamnak is elküldhetném őket, de macerás egyesével tökölődni vele...