Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Ariel

Dátum: 2010.01.09. 13:24:45
Az állatoknak adható tárgyak között is vannak ilyenek, pl lélekrabló agyar.
Dátum: 2010.01.08. 16:32:26
Idézet: Prisma - 2010.01.08. 16:17:03
Ha az általad védeni kívánt játékosoknak azért csökkent eddig a játékélménye, mert a VF-esek erősebbek, akkor az a VF erősítő tulajdonsága miatt van, de akkor a spektrális miatt is. Még egyszer: ha nem jó a VF, mint szakértelem, akkor meg kell változtatni a működését, és nem megszopatni azt, aki kifejlesztette. Erre voltak is javaslatok.


Nem mosok össze semmit. A VF egyszerre csinálja a kettőt. Lassít és erősít, míg a spektrális csak erősít. Semmi baj nem lenne azzal, hogy akik VF-et használnak azok erősebbek, ha ezzel együtt nem kerülnének olyan játékosokkal egy szintre, akik jóval késöbb indultak, vagy csak nem akarják használni a hátrányai miatt.
Dátum: 2010.01.08. 15:58:28
Az épp elég eltérés, hogy az egyik a számlálót növeli, a másik a nevezőt. Ezek után már nem lehet egy kalap alá venni őket. Az, pedig, hogy kinek melyik egyéb "tulajdonsága" fontos a szakinak, azt majd a játékosok egyenként eldöntik, nem vághatod rá, hogy lényegtelenek, és legfontosabb a LE/TP arány.

Az első hullámban nagyon sokan pont azért fejlesztették ki a VF-et, mert felezte a Tp-t. Lassabban lépték a szinteket, és le tudtak maradni azoktól akik elötte napi 3x laposra verték őket. Nekik a LE/TP volt lényegtelen, hiszen sokuknak még a spektrális, sajtolás, stb sem volt kifejlesztve.

Nekem a VF szintlépés lassításával van egyedül problémám. Nem az zavar, hogy tőlem lemaradnak a többiek, hiszen pont azért van szingulárisom, hogy lemaradjanak tőlem a többiek. Az zavar, hogy az új játékosok is szinte kötelezve vannak már a lassított szintlépésre, ha sikeresek akarnak lenni, mert ha nem fejlesztik, minden szinten olyan karakterek tucatjaiba fognak belefutni, akikben dupla annyi LE van mint bennük, így esélytelenek portyában.

Akik azt mondják, hogy ők nem akarnak VF-el játszani, mert nagyon belassul vele a játék, azokon némileg segít ez az új szaki, és kapnak némi többlet LE-t. Ha a VF-es kari ugyan úgy megkapná ezt a LE-t, akkor megint ott lennénk ahol elötte voltunk, nem növekszik a játékélménye azoknak akik nem akarnak VF-et használni.

Hogy a szingulárist ki kell-e zárni, azt nem tudom. Aki ezzel a szakival rohan előre az egyébként is gyenge lesz az adott szinten. De lehet, hogy jó kombó lehet egy régóta VF-es karinak, ha már megunta a VF-et. Vagy egy póknak.

Hogy nekem mekkora táp lenne a szaki, azt már számolgattam... A legutóbbi 60 portyámban 11701 LE-t hozott volna a szaki, ami átlagban +195LE. Ez mind 100%-os portya volt, ennél sokkal rosszabb lenne az átlag, ha épp nem lettünk volna háborúban a KH-val, inkább olyan +100LE lenne csatánként. Kb 5000 győztes portya után térülne meg a fejlesztés költsége, ami 200 nap. Egy olyan gyorsan változó játékban mint ez, elég veszélyes 200 napos megtérülési idő mellett befektetni valamibe... Gyanítom, hogy ha ugyan ezt a LE mennyiséget az erő fejlesztésére költeném, a LE szívás növekményéből többet profitálnék...
Dátum: 2010.01.08. 13:57:36
Idézet: Prisma - 2010.01.08. 12:30:42
A toptól származik rengeteg olyan ötlet, aminek nyomán később sokan megszívták, ráadásul olyan dolgokban, ami a topot egyáltalán nem érintette.


Igen, pl. sokan panaszkodnak, hogy hogy megszívták a kreatív affinitás lebutításával. Ők általában csak azt látják, hogy nekik szar lett, nem pedig azt, hogy hová fajulna a játék, ha minden maradt volna a régiben. Ráadásul a top már fél évvel a változtatás elött szólt, hogy nem jó így ez a szakértelem, de egészen addig nem lett megváltoztatva, amíg ki nem derült, hogy tényleg nem jó. Ha minden a régiben maradt volna, mára senki nem vadászna, mert nem lenne értelme. Minden egyes portya több milliós rablást hozna...


Ha logikusak lennének az érveléseid, és egyet tudnék érteni velük, akkor meg is tenném. De ez nagyon ritkán van így. Mondok egy példát. Te azt állítod, hogy a spektrális és a VF között nincs különbség, mert mindkettő duplázza a LE/TP arányt. Ez első ránézésre lehet hogy így van, valójában teljesen más a két szakértelem. Ugyanis az egyik a számlálót duplázza, a másik a nevezőt felezi. Valamint a nevező önmagában ezer másik függvénynek a változója. Ilyen függvény a szinted, ezen keresztül a portyázható ellenfeleid, a megvásárolható tárgyak listája, az alap LE amit vadászatnál, sajtolásnál kapsz, portyában a támadásod egy része, a max ép-d, vp-d és még ezer más dolog. A VF módosítja ezeknek a függvényeknek az értékét, a spektrális nem. Teljesen más dolgokra hat a két szakértelem és csak egyetlen közös pontjuk az, hogy mindkettő duplázza a LE/TP arányt. Éppen ezért nem lehet a két szakit egy kalap alá venni, és éppen ezért nem fogsz tudni róla meggyőzni, hogy a két szaki ugyan azt csinálja.
Dátum: 2010.01.08. 11:17:29
Idézet: Prisma - 2010.01.08. 10:37:05
mennyire csak a top véleménye számít, sőt, mennyire csak a top érdeke számít.


Ez biztos, hogy nem így van. De ha azt szeretnéd, hogy a top legalább akkor melléd álljon amikor azonos a véleménye veled, akkor talán segítene ha nem ostobáznád le minden hozzásuzólásukat, illetve nem őket vádolnád olyasmivel, amiről nem ők tehetnek. A VF kizárását Miklós találta ki, nem a top lobbijának köszönhetően teszi ezt.

Birkának teljesen igaza van abban, hogy a KH óta nem volt olyan fejlesztés ami a topnak szólt volna. Ráadásul a top volt az, aki kérte, hogy legyen kibővítve a KH, és alacsonyabb szinten is legyen elérhető. Mindenki mutogat a top-ra, hogy hogy megszedték magukat LE-vel, most itt volt a szavazás, lehetett kérni, hogy a KH hozzáférhető legyen máshol is, még is le lett szavazva...
Dátum: 2010.01.07. 15:06:49
A különbség csak az, hogy a sajtolás és a csapdakészítés nem kényszerít arra, hogy fele tempóban haladj a játékban.
Dátum: 2010.01.07. 14:46:03
Idézet: Prisma - 2010.01.07. 14:20:10
Az egyetlen ok, amiért ezt feszegetem, az az, hogy itt egyszerűen nincsen menekvés, mivel racionális ok jól láthatóan nincsen

Racionális okot akarsz?


Idézet: Miklós - 2009.11.18. 20:36:35
Visszatekintve, a VF egyike volt a kevés nem kellően átgondolt fejlesztéseknek.
...
Maga a szakértelem nem lett volna rossz, de a bónusz amit ad, túlzó. Az 50% helyett elég lett volna 20%.


Hát ezt kompenzálja az új szaki. Hogy a VF-es kari ne legyen akkora előnyben azokhoz képest, akik nem használnak VF-et.
Dátum: 2010.01.07. 14:13:48
Prisma, hiába minden igyekezet. A top, de főleg az AL azt akarja, hogy a VF-es karik megszívják. A pókokról még nem esett szó, de ami késik, nem múlik. Miklóssal már mindent lebeszéltünk, ez a topik is csak a látszat kedvéért van.
Dátum: 2010.01.07. 11:55:23
Miklós, erről beszéltem én is, csak aztán jól sarokba állítottál...

Idézet: Ariel - 2010.01.05. 13:50:59
Ha 1000 LE helyett 1300-at rabolnál a bónusszal, és 2k-ra történik a kerekítés, akkor ez hogy történik? Az 1k-t felkerekíti 2k-ra, aztán ezt szorozza 1,3-al, vagy felkerekít 2k-ra, de csak az 1k valódi rablás 30%-át adja hozzá? Egyik esetben 2,6k a vége, másik esetben 2,3k.


Idézet: Miklós - 2010.01.05. 14:28:16
Idézet: Ariel - 2010.01.05. 12:07:57
Nem mellesleg a biztos LE jutalom, vagyis a nyeremény egy bizonyos értékig történő felhúzása ki fogja nyírni a gyémántbónuszt.

Ezt azérrt gondold át. A gyémánt bónusz az eddigiekhez képest semmit nem fog gyengülni. Az energianyelés csak azt adja meg, amit egyébként úgysem kapnál, tehát gyémánt bónusz sem járna utána.
Dátum: 2010.01.07. 00:19:55
Ez tényleg hülyeség, pláne, hogy küldetés is.
Dátum: 2010.01.07. 00:07:57
Idézet: Viskos - 2010.01.06. 23:59:44
Idézet: Ariel - 2010.01.05. 00:32:56
Idézet: Viskos - 2010.01.05. 00:21:26
Ez mégis mire jó? A turbózva gyógyítás úgysem csökkenti a gyógyítási időt, olyat meg nem ismerek, aki képes alap 65-ra kihúzni a regenerációját.


De igen, csökkenti.


De csak akkor, ha turbózva van a regen mikor gyógyítás után sérülten belépsz a karakterlapra, egyébként nem számít a turbó. Megírtam az illetékesnek, hogy ez szerintem bug.


Abban a pillanatban, ahogy rárakod a turbót a szakira, rögtön lecsökken az újrahasználat ideje. Ha turbó nélkül még visszavolt egy órád, könnyen lehet, hogy turbóval már rögtön használni is tudod, ha elég sokkal növeli a turbó a szakit.
Ez nem bug, így működik máshol is. Ha a büntetés nélküli portyához kell még 20 perc, de a kronokompenzációt megturbózod 15-el, akkor már csak 5 perc kell, hogy elmúljon a büntetés. Persze ha leveszed a turbót, visszajön a bünti is.
Dátum: 2010.01.06. 22:43:36
Idézet: Mortu - 2010.01.06. 22:14:23
Úgyis az lesz, amit az AL akar...


Ha az lenne, amit az AL akar, akkor már rég lenne lejjebb is KH, nem lett volna állatreform, és epikus kincs reform. Máshogy nézett volna ki az átdolgozott HT, rég nem így nézne ki a háborús rendszer...

Persze lehet, hogy VF sem lenne
Dátum: 2010.01.06. 20:11:53
Idézet: Maximuss - 2010.01.06. 18:43:20
Ariel, te tényleg elvárod, hogy senki ne támadjon meg téged, üsse inkább a KH-t? Egy ilyen játékban hogy lehet ilyen kijelentést tenni?


Nem azt várom el, hogy engem ne üssenek. De van aki csak a KH-t ütheti, van akinek meg van mellette még másik 20 célpontja. Ha a KH-ra nem hat a szaki, akkor két azonos karakter közül az egyik csak azért nem használhatja majd a szakértelmet, mert a másik három hordának alig van képviselete az élen.
Dátum: 2010.01.06. 18:40:05
Megjegyzem az epikus cuccok lebutításával én sem értettem egyet, csak csepp volt a tengerben.

Ne hasson a KH-ra a szaki? Még jobbat tudok, csak arra hasson aki maga is kifejleszti. Akkor majd nem jár ránk Jerikó, Mortimer és a többiek a KH helyett...
Dátum: 2010.01.06. 18:34:42
Igen, egyszer már megkaptam a magamét: azért nincs a KH-ban LE, mert én elvittem belőlük mindent lélekszívással...
Dátum: 2010.01.06. 18:23:43
Idézet: pityu - 2010.01.06. 17:07:40
Nekem az a 6-7 milla szúrja a szemem, amit nekik köszönhettek.


És ha nekem az szúrja a szemem, hogy a pókok több milliót rabolnak össze a többiektől, akkor ők se használhassák?
Mellesleg te is tudod ütni a KH-t, ki tehet róla, hogy nem raboltál tőlük?
Dátum: 2010.01.06. 16:46:56
Idézet: pityu - 2010.01.06. 16:27:29
Eddigi tapasztalataim alapján, amíg lehet ütni kristályt, addig bizony azt üti mindenki, lehet akár 20%-on is, mert még így is több LE-t szednek ki belőlük


Akkor hiányosak a tapasztalataid. Azok ütik 20%-on a KH-t, akiknek nincs más célpontjuk. Kérdezd meg Jerikót, Prófétát, Endyrt, vagy épp Mortimert, hogy milyen gyakran járnak az AL-t ütni, ahelyett, hogy a KH-t püfölnék. Nekik az új szakival állandósul a LE bevételük, akkor is, ha nincs KH. Van legalább 10-15 Légiós célpontjuk. Nekik ezután minden portya hozni fogja az 1600-1800 LE-t, akkor is ha nincs KH. Miért pont az szúrja a szemed, hogy ha valaki, akinek csak KH célpontja van és leüti egy 20%-os tagjukat, akkor max 3-400 LE-t szerezhet vele?
Dátum: 2010.01.06. 15:46:40
Idézet: pityu - 2010.01.06. 13:56:29
Ha nem állsz velük háborúban, akkor gyakorlatilag könnyen előfordul, ha nem éjjel ütöd őket, mert nappal sűrűn vannak 20-40%-on.


Pityu, ha 20%-on van a KH, akkor a szaki is csak 20%-ot fog adni. Egy 90-ik szintű KH nem 900 LE lesz, hanem csak 180. Tehát nem őt éri meg ütni, hanem bárki mást, aki 100%-on van.
Dátum: 2010.01.06. 11:36:43
Idézet: Miklós - 2010.01.06. 09:26:53
Jó lenne egyébként, ha a másik tábor is kifejtené a véleményét. Lehet, hogy a top is ragaszkodik hozzá, hogy a szinguláris mellett ne lehessen energianyelést tanulni. Azt tudom, hogy Birka ennek a pártján van, és Mortimer is 1-est adott a hozzászólásomra, amiben azt írtam, hogy a szingut ne zárjuk ki. Ha a többségük igy gondolkodik, akkor én nem leszek semmi jónak elrontója.


Az élen álló 25-30 játékos profitálja legkevesebbet ezzel a szakértelemmel. Nekik ott a KH, épp ezért alig ad némi kiegészítést a szakértelem. Durva kerekítéssel számolva ( minden ellenfelemet 100-ik szintűnek véve) a legutóbbi 40 KH elleni győzelmemben az új szakértelem 7700 LE-t hozott volna. Nálam alasonyabb szintű karakterek esetén ez még kevesebb, mert ők többet tudnak rabolni a KH-ból. Ez kevesebb mint 200 LE portyánként. Annyi, amit egy 20-ik szintű karakter kapna a sok 0 LE-t hozó portyáért, ha nincs kreatív affinitása.
Ilyen paraméterek mellett ha 1 millió LE az 50-es szint kifejlesztése, akkor 5000 nyertes csata kellene hozzá, hogy megtérüljön, ami 200 nap.

Ha az a cél, hogy a szinguláris mellé azért ne lehessen ezt a szakit kifejleszteni, hogy büntetve legyen a top, akkor fölösleges, mert a top számára annyira gyenge ez a szakértelem, hogy önmagát bünteti az aki kifejleszti.
Ráadásul az élen max fél tucat olyan játékos van, akinek van szingulárisa. A középmezőnyben viszont jóval több lehet, őket fölösleges lenne büntetni. Plusz azoknak is jól jöhet, akik megunkják a VF-et, és esetleg fel akarnak gyorsítani. Így nem sok értelmét látom, hogy a szinguláris tiltva legyen.

Megj.: A számolt értékeket háború alatt, azaz 100%-os ellenfelekkel vizsgáltam. Mivel általában 20-60% körül mozognak egyébként a KH tagok, így a 40 portya alatti +7700 LE egyébként még ennél is kevesebb lett volna.
Dátum: 2010.01.05. 22:25:54
Idézet: Miklós - 2010.01.05. 21:41:38
Idézet: Ariel - 2010.01.05. 20:43:24
Innentől kezdve mi fog arra ösztönözni, hogy ne a hullagyenge karikat csapkodjam szét? Ugyan annyi LE jön belőlük is, mintha erősebb ellenfelet választanék.

Ezt a témát már a játék indulásakor alapvetően átrágtuk.
...
És ha az átlagnál gyengébb, akkor minden bizonnyal nem 100, hanem 60, esetleg 20 fog a neve mellett virítani: ezzel a százalékkal a kapott LE-t is megszorozzuk.


Na pl eddig ez sem volt egyértelmű. Most már tiszta.