Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Ariel

Dátum: 2012.07.18. 19:24:11
Idézet: Kocos - 2012.07.18. 18:37:00
Idézet: Ariel - 2012.07.18. 18:17:06
Legutóbb abból volt gond, hogy neveztek, de aki nem nevezett, az az event alatt nem tudta ütni őket.


Nem ugy van, hogy aki nem nevezett, az mindenkit uthet? Ugy tudtam az egyetlen korlatozas, hogy aki nevezett az nem uthet eventen kivul masik nevezot.
Én is ebben a tudatban nem neveztem legutóbb. Aztán meglepetéssel tapasztaltam, hogy a KH-t nem lehet ütni. Utólagos nevezésre már nem volt lehetőség, viszont később üthetővé tették a KH-t, olyan feltétellel, hogy nincs bennük LE, így a minimum EH rablással jött belőlük LE.
Dátum: 2012.07.18. 18:17:06
Legutóbb abból volt gond, hogy neveztek, de aki nem nevezett, az az event alatt nem tudta ütni őket.
Dátum: 2012.07.14. 10:15:38
I; Elvileg nincs vele semmi baj, bár van egy képesség ami már ad AF%-ot.
Ennyi végtelenített képesség mellé elfér még egy AFP turbó.
II; Aranyos képesség, de mivel kimutathatatlan a hatása, így sok bizalom nem lesz iránta.
Azért nem annyira kimutathatatlan. 100-as szinten (ami 5000AFP) is csak 20% esélye van, hogy egyel nagyobb szörny jön. A vadászatból befolyt LE-t tápolná egy kicsit, de igazából a 15 kisebb állat befogását segítené, ami már régóta kérés egyébként is.
III; Egy TP buzgeráló képesség, mely a szinthuszárságot támogatná. VF-s nem fejlesztené, Eh-s meg így is rohan szintben. A topl assítását meg most tették be ami pont ellene dolgozna globálisan...
Ez azoknak lenne jó, akik nem akarták a szintlépés lassítását, bár lehet, hogy a szintenként +1 TP kicsit sok.
IV; Ilyen jellegű képességet már próbáltam letolni Miklós torkán, a vadászat alap képletében van szint, azaz sima +x spm-et kérnénk ezzel, így fantáziátlannak van titulálva.
Még azzal sem lenne baj, ha simán +spm lenne. Lehet, hogy anno Miklós lefújta, de az nem jelent semmit. A végtelenített AF képességekre is nemet mondott két éve.
V; TP nélküli LÉszerzést erősítenél, ami lé/tp-ben 2,1x-est bónuszt adna VF-eseknek. Ilyne formában tuti hogy nem kiegyensúlyozott.
Szerintem ennek sincs semmi baja, azt tudja amit a vadászós.
VI; Ezt a képességet hívják EH-nak, melyre már a rablás agyar és az ultra implant is fölösleges volt, mert még kevésbé éri meg vadászni miatta.
Azért attól a bizonyos p3 paramétertől eléggé függ az erőssége. Ha a vadászatokat tápoló AF-ek kompenzálják, vagy felülmúlják ezt, akkor nem borul semmi, csak kicsit gyorsul a karakterfejlesztés üteme, ami egyébként vészesen közelít a napi +1 TÖ csigatempóhoz.
VII; Az amúgy is extrém elnyelést állatokból még tovább tuningolnád, ami az evolúciónak is bekavarhat, ez játéktechnikai okokból nem fog menni.
Ezt sem érzem ennyire durvának. Kb annyit tud, mintha az állat alapszintje magasabb lenne, és ezáltal nagyobb lenne az intelligencia képessége. Ráadásul csak portyában hat.
VIII; A kihívás így is extrém erős, de a második fele a +kp beleférhet. (Kérdés ki fejlesztené ki, mert aki rendszeresen kihívásozik az most is úszik a kp-ban.)
Mivel eddig 0 kihívásom volt, így passzolok.
IX; Új ism küldi, ami kihívásra épül? Lé nélkül TP? Ezt gondold végig, még neked s ejó képesség szinthuszár építészként, mivel te meg kihívást nem igazán tudsz nyerni szerintem.
Tp van a küldiben. Kérdés, hogy a kihívás mennyire maradna népszerű, ha tp is jár érte. Ha rosszabb LE/TP jönne ki a küldiből, mint a VF-es vadászatból, gyanítom, hogy nem sokan pörgetnék ezt a küldit.
X; Na ennek az alapötlete tetszik, mivel támogatná a szintlépést. de NE dukátot adjon, mivel az a nagy hátrányos a lopásmentes környezetű szöviknek, valamint V5-ön a dukátokat nem kéne nyesztetni...
Ilyen mennyiségű dukát már nem borít semmit, még V5-ön sem. Viszont a VT dukátos küldijébe beleszámíthatna, ha már aukciós ház a képesség neve.
XI; Aranyos képesség, de amikor havi 100-200 dukátot szerez valaki küldetésekből, akkor a +15% esély +1 szerzésére rengeteg afp-ért nem hiszem hogy életképes képesség lenne.
Azért nincsenek olyan sokan, akik ennyi küldit megcsinálnak havonta. V1-en is csak alig 100-an vannak 1000 küldi fölött. V5-ön ráadásul dukát sem jár a küldikért.
XII; Szerintem így is elég táposak az ism küldik, ráadásúl megint tp független lészerzés lenne, ami az amúgy is extrém erős küldizőket tolná tovább.
Azt ne felejtsd el, hogy van 2-3 vadászatot tápoló, és portyát tápoló képesség is a javaslatok között. A paraméterektől függ, hogy érdemes-e ezt a képességet tolni, vagy inkább a többit.
XIII; +5-ög egyes embereknek lenne értelme, a felett sajnos nem érné már meg valószínőleg költséghatákonyság miatt a többi képességgel szemben. Ráadásúl már van egy kereskedelmes képesség.
Szerintem ez az egyik legnagyobb táp. Biztos, hogy nem állnék meg vele +5-nél.
XIV; Nyers táp képesség végig kellene gondolni mit kavarhat be.
Aki nem kihívásozik, és kevés ismételhető küldit csinál, annak nagy segítség lehet, de azért nyers tápnak nem nevezném. Aki kristálypont vásárlásra szorul, annak van épp elég baja, nem ezzel a képességgel fogja széttápolni magát.
XV; Már van egészséges képesség, ráadásol ennek a hatása extrém erős az egészség es a szintek előrehaladtával. Nem hiszem hogy bekerülne.
Ha lett volna elég AF képesség, a mai napig nem fejlesztettem volna ki az egészség fejlesztős AF-et. Valóban, akár 20%-al is olcsóbbá teheti az egészség fejlesztését de mivel a LE bevétel töredéke megy csak egészség fejlesztésre, így nincs nagy LE spóroló hatása.
XVI; inkább mágia költség javítő képesség az ami koordinálható, a %-os extrém tud lenni. (Bár magadra is gondolnod kellett tudom...)
A max vp. növelése és a manaregeneráció gyorsítása is szükséges lenne. A manakonstrukcióval már nem foglalkozom, de a mágikus regeneráció kezd problémás lenni. Ha alacsony a mágia, kevés a max.vp így már nem lehet eleget gyógyulni a regenerációval. Pláne, hogy általában nem max vp-n van az ember. Ha belökök egy pihenést, az ép-m fél óra alatt maxon van, miközben a vp alig moccant meg. Persze költhetnék milliókat a mágia fejlesztésére, hogy aztán hatékony legyen a mágikus regeneráció, de még a gyógyital vásárlással is jobban járnék.
Dátum: 2012.07.13. 21:20:08
Az IQ-t megpiszkáló AF képességnek nem igazán értem a lényegét.
Akinek alacsony az IQ-ja, annak fölösleges foglalkozni vele. Akinek magas, az pedig az alapján választ, hogy alacsony, vagy magas a taumaturgiája, illetve, hogy fejleszti-e a kritikus vari szakértelmet, vagy sem.
Válaszútnak válaszút, de inkább csak nehezíti a későbbi esetleges stratégiaváltásokat.
A varázslatok jelentősége azért szép lassan mérséklődik a szinttel előre haladva.


Az erőforrások növelésének lehetőségét én nem a szerencsekerékbe tenném. A kerék, és a VT adta táp már így is durván meg fog látszani a karaktereken.
pp-t, csp-t lehet adni a megfelelő szakértelmek maximumának megnövelésével (AFP-ért, őskő nélkül). LGY bónuszt is lehet pluszban adni, van már rá AF képesség, max növelni kell kicsit a szintjét. Kristálypontokra ugyan így lehet csinálni egy képességet.
Dátum: 2012.07.12. 18:26:57
Ilyenekből lehetne még jópárat berakni több szakértelemre is, nem csak az építésre.
- elementáris fúzió
- spektrális manipuláció
- kreatív affinitás
- lélekenergia sajtolás
- intelligens kedvenc

Idézet: Birka - 2012.07.12. 18:01:41
Szóval szerintem ezen képességek akkor jelenjenek meg, ha 1500 AFP-t már elköltöttél a "klasszikus" képességekre.

Ehhez már csak az kéne, hogy legyen 1500 pontnyi képesség, aminek legalább minimális haszna van...
Dátum: 2012.07.11. 19:04:41
Tervezési hiba. A játékvezetés valószínűleg nem gondolta, hogy a játékosok kicselezik majd a TP szerzős küldetéseket, és így TP nélkül jutnak AFP-hez. De mivel éves szinten is csak 50-60 AFP-ről van szó, kétlem, hogy lesz bármilyen módosítás. Aki ilyen hosszú távon nem lép szintet a póklét következményeként, azt nem ez a plusz 60 AFP teszi legyőzhetetlenné.
Dátum: 2012.07.11. 17:29:25
Idézet: Ywgarrd - 2012.07.11. 15:45:43
Adott szinten azért fogok több AFP-t kapni, mert több erőforrást áldozok rá, nem a semmiből jön a bónusz.

És éppen ezzel van a probléma. Ugyanis az AFP-nek pont az a lényege, hogy a TP-vel arányosan kellene járnia.
Dátum: 2012.07.11. 14:39:44
Ilyen alapon az ezüstöt 3 kuponért felfejleszti mindenki aranyra, amit aztán platinára vált az eseménnyel.
Dátum: 2012.07.11. 14:10:31
Ezt azért minél hamarabb tisztázni kéne, különben megint úgy járunk, mint a Xenós jutalmaknál. Ráadásul az eredmény befolyásolja azt is, hogy mit vesz az ember a relikviakuponokból. Ha nem lehet a platinát tovább fejleszteni, akkor jópáran már igencsak beszűkült jutalmakból választhatnak.
Dátum: 2012.07.11. 11:26:14
Idézet: Craslorg - 2012.07.11. 10:42:59
Mivel a mithrilről a VT bevezetésekor hivatalosan leírták, hogy csak ott szerezhető, így a kérésed is teljesült.

Én ilyen nyilatkozatot sehol nem láttam, mindössze annyit, hogy a rablás agyara csak relikviakuponnal lesz megszerezhető.
Dátum: 2012.07.11. 10:18:24
Ha pedig szintkorlátot is teszel mellé, akkor az lesz a morgolódás tárgya.
Dátum: 2012.07.11. 09:33:19
Idézet: Birka - 2012.07.11. 02:06:51
Az AFP dömpingről is volt már szó. Miklós teljesen nyitott abban, hogy a 2 éve Kóc által pedzegetetett "unlimited" költség kifutású erőforrás tápoló AF képességekkel bővítse a listát. (Ide is lehet ötletelni, de szintkorlát/drasztikus költség szem előtt tartással.)


A két évvel ezelőtti javaslatokra már nem emlékszem, de úgy érzem már nem elég olyan képességeket behozni, amik csak annyit tudnak, hogy el lehet költeni rajtuk az AFP-t.
Sajna az AF képességekkel is megtörtént, hogy gyorsabban szerezhetők a pontok, mint ahogy új képességek jelennek meg, lassan oda jutunk, hogy 1 dukátnak nagyobb lesz az értéke, mint 1 AFP-nek...

Egyébként régebben említett Miklós olyasmit is, hogy lesznek egymásra épülő képességek, de ez a vonal nagyon elfelejtődött.

Azzal egyetértek, hogy kell a szintkorlát és a drasztikus költségek, de erről valószínűleg a játékosok nagyrészt másként vélekednek. Már egy 20 AFP-s képesség is komoly vitákat tud szülni...
Dátum: 2012.07.10. 18:00:26
Zsinórban harmadszor kapom meg a 90 dukát kitermelését az aukciós házban. Kezd terhes lenni ez a feladat...
Dátum: 2012.07.09. 21:05:47
Valami megcsúszott a vadászatban...

Ma, 20:59:26
Rövid zivatar örvendezteti meg a kiszáradt földet. A víz előcsalogat néhány lényt a rejtekhelyéről, úgyhogy ez kiváló alkalom vadászatra. Hamarosan felbukkan előtted egy nagyobb megsemmisítő. Szükség van minden ügyességedre és ösztönödre, hogy le tudd győzni a nemes ellenfelet. 8017 lélekenergiát nyersz ki belőle a csata végén. +128 TP A szerzett lélekenergiából 1223 a helyes válaszért kapott LE. Találtál 4 sisakszilánkot!

Ma, 20:59:26
Lélekenergiára éhesen indulsz útnak. A Győzelem óta egyre több, és egyre veszedelmesebb szörny veszi birtokba a felszínt. Most is, a síkság közepén, a rejtőzködést meg se fontolva közeledik feléd egy tomboló démon, ki akar hívni. Mindjárt eldől, ki lesz a zsákmányállat! A lény nem adja olcsón életét, de végül győzedelmeskedsz, szerzeményed 5247 lélekenergia. +128 TP A szerzett lélekenergiából 800 a helyes válaszért kapott LE. Találtál 4 sisakszilánkot!
Dátum: 2012.07.08. 00:36:38
Úgy, hogy nem árulsz el belőle semmit, nehéz róla véleményt mondani. De mielőtt komolyan nekiveselkednél, csinálj egy egyszerű vázat, és küldd el Miklósnak. Rengeteg munkát megspórolhatsz vele.
Viszont azt elnézve, hogy mennyi dolog van a fejlesztési listán elég kis esélyt látok arra, hogy még idén elkészül...
Dátum: 2012.06.30. 21:12:59
Akkor már csak erre a templomra kéne valahonnan 90 dukátot összekaparnom, miután az előzőre is le kellett adnom 89-et...
Dátum: 2012.06.29. 13:43:44
Hát, lehet, hogy a bérlet hamarosan második aranykorát fogja élni, ha nem változik a végzet templomának dukátos küldije
Dátum: 2012.06.29. 13:05:13
Azért kíváncsi lennék, hogy aki 2000 dukátért tyúkot vett, mit érzett, miután felvilágosították, hogy mire is költötte a dukátjait.

Elég sokaknak görbülne le a szája abból a 80%-ból, amikor rájönnek mire költötték az AFP-t. Ráadásul minél tovább rakják bele az AFP-t, annál később lesz meg a gyümölcse.

Ettől függetlenül jó lehet a képesség, ha a játékos tisztában van azzal, mit kap érte. A játékvezetés oldaláról már rizikósabb, megvan az esélye egy utólagos reklamációhullámnak
Dátum: 2012.06.29. 11:51:11
Emiatt nem aggódnék. Az már érdekesebb kérdés, hogy hányan állnának neki úgy a fejlesztésének, hogy nem számolnak utána, és nem tudják, mit várhatnak a képességtől. Kicsit olyan, mintha a lélekkufárhoz bekerülne az aranytojó tyúk 1500 dukátért
Dátum: 2012.06.29. 08:33:24
Nézz körül itt. Sok kérdésedre választ fogsz kapni.
http://vegzetur.wikidot.com