Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Amena

Oldal: 12
Dátum: 2012.09.02. 11:35:16
Mi Marshall Mathers művészneve?
Fat Joe
50 Cent
MaMa
Eminem

Ki a fene az a Marshall Mathers? Gondolom ez is középiskolai tananyag. esetleg általános iskolai?

Következő kvíz kérdésem az lesz, hogy mi az én művésznevem. Kíváncsi vagyok milyen értékelést fogok rá kapni.
Dátum: 2012.08.30. 13:33:37
Akkor talán idéznék a Kvíz kérdés feltevésének a szabályaiból:
"Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb)....Ha a kérdésed egyszerűen csak nem jó, lehetetlenül nehéz, helyesírási hibák vannak benne, lexikális tudást igényel, vagy csak egy speciális csoport tudhatja rá a választ, akkor a "Rossz kérdés" értékelést kapod"

Szerintem a Végzetúrral foglakozó játékosok között viszonylag kevés a biológia szakos. (Hozzátenném, hogy ne 4 elemi végzettséggel játszom, két diplomám van, igaz egyik sem kapcsolódik a biológiához.)
Dátum: 2012.08.30. 11:01:11
Melyik ország nem tartozik a Eukarióták doménjéhez (rendszertani besorolás) ?
Állatok
Baktériumok
Növények
Gombák

biztos csökkentek a képességeim, de már a kérdést sem értem. Milyen ORSZÁG?????
Dátum: 2011.07.23. 19:35:26
A kérdés. kb az volt, hogy mi igaz az őskorra. A helyesnek megadott válasz: Az őskor vége az iu..4.évezredben volt. Ezt komolyan elfogadtátok?????
Dátum: 2010.03.17. 15:41:44
Hogyan tudom használni a felejtés szakértelmet? 4. szinten van, de nem látom át, hogyan használhatom.
Köszönöm a választ előre is!
Samiya
Dátum: 2009.10.29. 18:30:18
Milyen kaliberű az ak-47-es?
9
12,7
7,62
5,56

Biztos, hogy ez a kérdés beletartozik az általános műveltségbe?
Dátum: 2009.10.08. 19:27:06
Nem tudtam, hogy a marketing az alapműveltség része.
Javaslom törlésre, mert túlságosan speciális ismereteket kíván az alábbi kérdés:
"Cselekvések egy hosszabb távú terve egy bizonyos cél elérésé érdekében" - Minek a meghatározása ez?
taktika
vízió
logisztika
stratégia
Egyébként nem dühöngök, mert annyit nem ér az egész, csak bántja az igazságérzetemet
Tudod Zoltanszon, ha ezt a logikát követjük, akkor minden speciális kérdést el lehetne fogadni, hiszen a gyorskeresőben minden megtalálható
Melyik várost nem madarak képviselik az NFL-ben?
Philadelphia
Atlanta
Detroit
Baltimore

Vajon ez nem nevezhető speciális kérdésnek? Merthogy átment és szerepel a kvízben. Árulja már el valaki, hogy az NFL ismerete mióta általános műveltségi alap?
Gratulálok, megtaláltad a kákán a csomót. Szerinted nem logikus, hogy az alábbiak közül, és azért írjuk a négy lehetséges választ, mert egy ötödik az igaz? Mellesleg ezzel a címmel, hogy Krisztus Emmausban csak Cavaraggio festette meg a képet. Igaz, hogy Rembrandt és Dali is festett az Emmausi témakörben, azonban a festményeknek NEM ez volt a címe.
Nevezz már meg még egyet légy szíves a felsoroltak közül!
Ki festette a Krisztus Emmausban című képet?

Szinyei Merse Pál
Michelangelo Merisi Cavaraggio (ez a helyes válasz)
Csontváry Kosztka Tivadar
Salvador Dali

Valaki illetékes mondja már meg legyen kedves, hogy a megadott válaszok közül melyik a hibás illetve, hogy miért nem egyértelmű?
"... csak annak a rétegnek érdekes kérdés, akiket érdekelnek a pókok, esetleg tartanak otthon. Nekik valóban jó és érdekes lenne, de ők a társadalomnak és a játékosállománynak csak egy szűk rétegét képviselik...."

Nos azzal teljesen egyetértek, hogy ne csak a szűk rétegnek szóljanak a kérdések. Ám akkor azt mondd meg légyszíves, hogy hogyan mehet át olyan kérdés, hogy kivel nem játszott elődöntőt a BL-ben a Loksi? Ez nem speciális kérdés?
Kicsit furcsa a kérdések értékelése szerintem. Az enyémet nem fogadták el, mert a kalóriát o val írtam. Ezzel szemben az alábbi kérdés átment:
Kinek a műve a Buda halála című könyv?
Ez egy pongyolán megfogalmazott kérdés. Mi az hogy "könyv"? A Buda halálának műfaja nem könyv, hanem elbeszélő költemény.
Ebben mi a rossz szerintetek?

Ki játszotta a főszerepet a Nell a remetelány című filmben?

Judy Garland
Marilyn Monroe
Jodie F@ster
Melanie Griffith

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.
A kérdésem rossz értékelést kapott, állítólagos helyesírási hiba miatt Mi ennek az oka. Ime a roszz kérdés és a válaszok:
Melyik gyümölcs tartalmaz több kaloriát?

eper
kivi
alma
szőlő (ezt jelöltem jó válasznak)

Köszi a választ.
Dátum: 2009.08.03. 19:25:59
Tetszik a humorod, de mivel a Szövim a középmezőnyben van, vélhetőleg nem fogok egyedül maradni, mert toborzom az embereket
Dátum: 2009.08.03. 18:35:07
Mivel egyedül maradtam a Szöviben nem kell az 5 szavazat. A Szövetség adatlapját meg tudtam változtatni, csak azt nem tudom, hogy az üzenőfalhoz hogy férhetek hozzá
Dátum: 2009.08.03. 15:16:45
Abban kérnék segítséget, hogy a szövetség kezdőlapján hogyan lehet megváltoztat5ni az üzenőfalat (nálam nagy zöld téglalap). Megörököltem ugyanis a szövetséget és mivel az üzenőfal tele van helyesírási hibával és különben sem aktuális már, szeretném megváltoztatni, de nem jöttem rá hogyan kell. Előre is köszi a segítséget
Oldal: 12