Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - PottomPanna

Az Értelem és érzelem mellett egy kis kritika:

"Claire Tomalin, Austen életrajzírója amellett érvel, hogy az Értelem és érzelemnek van egyfajta ingadozása, ami regényben fokozatosan bizonytalanabbá válik, hogy az értelemnek vagy az érzelemnek kellene-e győzedelmeskednie. Mariannet Austen a legvonzóbb tulajdonságokkal ruházza fel: intelligencia, zenei tehetség, őszinteség, és a képesség, hogy mélyen szeressék. Beismeri, hogy tovább szereti Willoughbyt, minden hibájával és bizonyos mértékben becsüli őt Marianne. Ezen okok miatt néhány olvasó Marianne végső házasságát Brandon ezredessel nem kielégítő végződésnek találja. A vége mindazonáltal rendesen illeszkedik a értelem és érzelem témájába. Ott van az „értelmes” nővér: egybekelésük elé gördített hosszú, romantikus akadályok után házasodik össze az igaz szerelmével, amíg az „érzelmes” nővér boldogságát egy olyan embernél találja meg, akit kezdetben nem szeretett, de mint férj rendkívül értelmes és kielégítő választás. A regény bemutatja Austen finom gúnyát Middletonékon át kiemelkedő komikus átjáróval Palmerékon keresztül, Mrs. Jenningsszel és Lucy Stellelel bezárólag."


Egyik kedvencem, az ész és a szív vagy másképpen ugye az értelem és érzelem ellentétéről a nagy választásokról, melyek befolyásolják egész további életünket.
Dátum: 2010.08.25. 17:31:57
Az ismételhető küldik sima változatai is változtak velük.

Szerk: Mert ugye a simákat tudod ismételni, így nem lenne reális ha az ismételhetőben könnyebb-nehezebb lenne.
Dátum: 2010.08.25. 13:51:13
Az, hogy egy állatodat amin gradulátum van harcba hívsz nem befolyásolja, hogy vadászat közben sajtnál kapsz-e gradut vagy sem. Nem kell harcolnia egy állatnak ahhoz, hogy amikor graduval sajtolod kapj belőle esszenciát, hisz ha van rajta biztos, hogy kapni fogsz. És igen számít, hogy milyen csoporthoz tartozó gradulátumot adsz rá, mert csak olyat fogsz kapni ha azt az állatot sajtolod. Ettől még vadászat közben eshet másik és esni is fog. A kettőnek nincs egymáshoz köze.
Dátum: 2010.08.24. 22:59:15
Dátum: 2010.08.24. 22:05:30
Figyelem, figyelem!

Ritka pillanatok egyike következik: Miklós, tetszenek a változások.
Dátum: 2010.08.24. 08:36:09
Belépsz egy szövetségbe és az épületek oldalon töltheted fel, addig nem használhatod a szövetségi épületeket és nem építhetsz mást sem.
Dátum: 2010.08.24. 00:25:08
Mit nem fogyaszthat aki glutén érzékeny?

liszt tartalmú élelmiszert*
mézet
tejterméket
magvakat

Ejj, hogy pont én kaptam ezt a kérdést. Pontatlan a válasz, mert "csak" búza, rozs, árpa, zabból készített lisztet vagy egyéb termékeket nem fogyaszthat (péksütemény, tésztafélék, müzlifélék, ostya, kekszek. ) és olyanokat sem amikben glutén van, ami a legtöbb keményítőben megtalálható, búzakeményítő.Gabonapálinka, sör, instant kávéporok többsége, a legtöbb konzerv, zacskós levesek, fagylaltok.Fogyasztható a kukorica, rizs, szójalisztből készült termékek.
Dátum: 2010.08.23. 22:51:52
Lehet, hogy Sándor transzvesztita.
Dátum: 2010.08.23. 22:48:59
Most már tényleg elhiszem, hogy Miklós nem ismeri a saját játékát.

Csaló őrültek vagyunk.
Dátum: 2010.08.23. 20:42:05
Dátum: 2010.08.23. 20:33:12
Hogy hívták Némó kapitány tengeralayyjáróját?
Shark
Nautilus*
Santa Maria
Callisto

Helyesírás.

Melyik autó 1001 Lóerős?
Audi A5
Gumpert Apollo
Ferrari Enzo
Bugatti Veyron

Érdektelen és reklám. Nem mintha ezeknek az autóknak az kellene.

A PHENOM elnevezésű CPU-t ki gyártja?
CYRIX
MOTOROLA
AMD*
IBM

Reklám.

Népszerű játékkiadó cég a Blizzard.De vajon mit takar a neve?
szivárvány
jeges hóvihar*
egy Usa-ban népszerü gyerekjáték neve
kommandós egység

Dettó.
Dátum: 2010.08.22. 22:05:34
Kereső nincs benne? Vagy csak én nem találtam. Így elég nehézkes és hát átláthatatlan. Válaszok nincsenek ott, csak válasz meg captcha után, ez csak egy csomó kérdés. De jópont, hogy lehet értékelni, ha hibás kategorizálású kérdést találunk.

Mire jó amúgy? Felhasználjátok valahol vagy unalmas óráimat töltsem ezzel? Mert eddig arra volt a vadászat.
Dátum: 2010.08.22. 20:29:55
Erre most nem írom azt amit írni szeretnék, mert még megbántom Urunkat és Parancsolónkat...
Dátum: 2010.08.22. 17:35:43
Nem, csak ott még egy fiatal fiúcska volt, mostanra pedig egy felnőtt férfi. Az egyik kedvenc színészem az, Ez a fiúk sorsa óta. Voltak Leo-s poszterek a falamon, betéve tudtam róla minden megjelent cikket, kicsit fankodtam. Aztán mostanra már nem csak az aranyos pofiját hanem a színészt is meglátom benne. Emlékszem, hogy a Teljes napfogyatkozást először titokban éjjel alig hallhatóan néztem meg, mert anyuék nem engedték, mondván az nem való egy 14éves gyereknek. Az édes kicsi Jackemmel arra akartam utalni, hogy akkoriban azért még nagyrészt a pofiját adták el, nem a színészi teljesítményét.De sikerült kitörnie a szépfiú szerepkörből.
Dátum: 2010.08.22. 09:13:34
Legenda 87. fejezet:

- Hát ez egyszerűen hihetetlen - ismétli meg ##név parancsnok, és kételkedve összenéz a mellette álló veteránokkal, ezekkel a viharvert, iszonyatos erejű végzeturakkal. - Tudom én, hogy veled mindig történik valami, de ez azért több a soknál.

Parancsnok neve hiányzik, hacsak nem kettőskeresztkettőskeresztnek hívják.
Mi az a gitárnyak? Csak mert szeretem a zenét, biztos jártas is vagyok benne, de a gitárnak eddig a húrjairól tudtam meg a pengetőről.

Nah és, hogy a helyesnek vélt válaszodat megcáfoljam, én a buta. Ezek után meg ne híreszteld, hogy gitáros vagy. A te tanácsodat tudom ajánlani neked is... böngéssz a neten.

http://m.blog.hu/la/langologitarok/image/weirdguitar/i-rick-nielson-5neck.jpg Rick Nielsen gitárja

http://m.blog.hu/la/langologitarok/image/weirdguitar/h-MAB-quad.jpg Michael Batio négynyakú gitárja
Dátum: 2010.08.21. 22:49:30
Szmájlik fölött katt a kép-re és beilleszted a linket.

***

Bemegy egy magyar egy New York-i kalapüzletbe. Kalapot szeretne venni, de nincs elegendő dollárja, ezért
megkérdezi, fizethet-e forintban.
– Még sosem láttam magyar forintot – mondja a boltos. – Mutassa! – A magyar előkotor egy papír
tízforintost.
– Ki ez a fickó? – kérdi a boltos.
– Petőfi Sándor, a legnagyobb magyar költő. Egyike volt a márciusi ifjaknak, akik kirobbantották az 1848-49-
es szabadságharcot. A segesvári csatamezőn esett el, amikor az osztrákok és az oroszok leverték a
függetlenségi harcot.
– Istenem, micsoda szörnyűség... Na és ki ez itt a húszforintoson?
– Ő Dózsa György, aki egy parasztlázadás élére állt a 16. században. A lázadást leverték, Dózsát kivégezték,
izzó trónon megégették...
– Na jó, jó. És ki van az ötvenesen?
– Rákóczi Ferenc, egy másik sikertelen függetlenségi harc vezére. Törökországi száműzetésben kellett leélnie
az életét.
– Gondolhattam volna... És a százason?
– Ő Kossuth Lajos, az 1848-49-es szabadságharc vezéralakja. A háború leverése után menekülnie kellett...
– Jól van, drága barátom – vág a szavába a boltos –, fogja, itt a kalap ingyen, vigye csak.

*

Szibériában a helyi kolhoz fakitermelő brigádja vásárol egy láncfűrészt az USA-ból. Lefordíttatják a kezelési utasítást, melyben az áll, hogy ezzel a fűrésszel egy munkás naponta legalább 12 köbméter fát tud kitermelni. A brigádvezető odaadja a fűrészt a legjobb munkásnak:
-No, Iván, mutasd meg ezeknek a nyamvadt amcsiknak, hogy mit tudunk! Iván bemegy az erdőbe, reggeltől estig vágja a fát az új fűrésszel. Este lemérik a teljesítményét. hát, csak 8 köbméter.
Másnap jobban rákészül, megiszik egy üveg vodkát, egész nap megállás nélkül dolgozik, este a mérés: csak 10 köbméter.
Bedühödik a brigádvezető, hogy milyen bóvlit sóztak rájuk és ír a cégnek egy reklamáló levelet. A gyártó cég erre elküldi egyik szakemberét, hogy kivizsgálja a panaszt. Mikor megérkezik, bemutatják neki Ivánt, és elmennek kipróbálni a fűrészt. Az amerikai beindítja a fűrészt, mire Iván:
-Ez berreg?
Dátum: 2010.08.21. 22:03:25
Nem darálta. Lesüllyedt Arielhez aki újraélesztette, beleszeretett és maga mellett tartotta 13évig, mikoris elég aranykagylót gyűjtött össze neki, amivel kiváltotta magát. Felúszott a felszínre. Nem csoda, hogy a hajón ami megtalálta és a Viharszigetre vitte, tengeribeteg lett. Mikor elmesélte a történetét, már a kezében is volt a beutaló.
Dátum: 2010.08.21. 17:38:47
Itt fórumon, az üzeneteknél beírod címzettnek.
Dátum: 2010.08.21. 15:25:47
Egy jótanács Parky. Ha már elakarsz adni valamit vagy azt akarod, hogy mások komolyan vegyenek, próbálj meg helyesen írni és nem rövidítgetni, mert így még azt hiszik rólad véletlenül, hogy 12éves vagy, aki így akarja kiegészíteni a zsebpénzét.