Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - PottomPanna

Dátum: 2010.09.03. 16:13:01
V1, Passz, hogy benne van-e mindenki. Ennyit látok.

Ma, 14:00 A bajnoki viadal 1. kategóriájának győztese: Coccinella Septempunctata
Ma, 14:00 A bajnoki viadal 2. kategóriájának győztese: Moloch bácsi
Ma, 14:00 A bajnoki viadal 3. kategóriájának győztese: Dzsordzso
Ma, 14:00 A bajnoki viadal 4. kategóriájának győztese: MegDarálLaK
Ma, 14:00 A bajnoki viadal 5. kategóriájának győztese: Öcsi a csontozó
Ma, 14:00 A bajnoki viadal 6. kategóriájának győztese: Meggy
Ma, 14:00 A bajnoki viadal 7. kategóriájának győztese: Memo
Ma, 14:00 A bajnoki viadal 8. kategóriájának győztese: Szinuhe
Ma, 14:00 A bajnoki viadal 9. kategóriájának győztese: Mr. Hyde
Ma, 14:00 A bajnoki viadal 10. kategóriájának győztese: Sloan
Ma, 14:00 A bajnoki viadal 11. kategóriájának győztese: Miti
Ma, 14:00 A bajnoki viadal 12. kategóriájának győztese: Almor Giontai
Ma, 14:00 A bajnoki viadal 13. kategóriájának győztese: Sylvia90
Ma, 14:00 A bajnoki viadal 14. kategóriájának győztese: Igor
Ma, 14:00 A bajnoki viadal 15. kategóriájának győztese: Zöld Szója Logan
Ma, 14:00 A bajnoki viadal 16. kategóriájának győztese: Hype
Ma, 14:00 A bajnoki viadal 17. kategóriájának győztese: Prisma
Ma, 14:00 A bajnoki viadal 18. kategóriájának győztese: Kisgyík
Ma, 14:00 A bajnoki viadal 19. kategóriájának győztese: Meridiath
Ma, 14:00 A bajnoki viadal 20. kategóriájának győztese: Rafkós
Ma, 14:00 A bajnoki viadal 21. kategóriájának győztese: Offsboy
Ma, 14:00 A bajnoki viadal 22. kategóriájának győztese: Nabilius
Ma, 14:00 A bajnoki viadal 23. kategóriájának győztese: Meszy
Ma, 14:00 A bajnoki viadal 24. kategóriájának győztese: Marcsa
Ma, 14:00 A bajnoki viadal 25. kategóriájának győztese: Gaizka
Ma, 14:00 A bajnoki viadal 26. kategóriájának győztese: Kis Herceg
Ma, 14:00 A bajnoki viadal 27. kategóriájának győztese: Cyron
Ma, 14:00 A bajnoki viadal 28. kategóriájának győztese: Endyr
Ma, 14:00 A bajnoki viadal 29. kategóriájának győztese: Ariel


Szerk: Külön grat Meszynek, és Rafkósnak. (A kategóriám szerencséje, hogy elfelejtettem nevezni. )
Dátum: 2010.09.03. 15:57:49
Ez is az is kell a csodálatos gigabrutál eseményhez, úgyhogy ha nem lehetne találni vfsként eh-s eszenciát, nem tudnád összerakni sem.
Ditte az ember lánya

Andersen Nexö (1869-1954) dán író híres regényciklusának legismertebb és legproblematikusabb kötete. Születésétől kora haláláig kíséri hősnőjét a szerző: Ditte egyénien szép, okos, vonzó, akaraterős lényéből sugárzik a szeretet, de környező világa nem ismeri fel értékét. Igaz szerelemre vágyik, de csak suta, kínos kalandok jutnak neki. Mikor igaz szerelemre talál, szakítania kell, és csak akkor ébred rá annak a férfinak értékére, amikor már késő. Túláradó szeretete gyerekekre, tehetetlen öregekre, féleszű korhelyekre árad, és mint a gyertya világa, mindent felderít, ami a fénykörébe jut. Ditte nem romlik meg abban a züllött világban sem, amelyben megfeneklik az élete, de kilobban, elsorvad, mielőtt még kivirult volna. Minden nyomorúság és kísértés közt is hű marad eszményeihez, nem bukik el, de megsemmisül. Különös kettősség van ebben a tragédiában. Egyik vonalán a hősét eltiporja a társadalmi rend, mellyel pedig nem szegül szembe, másik vonalán szeretetének viszonzatlan, megcsúfolt sugarai visszaverődnek rá, és megérlelik benne a tudatot, hogy neki ugyan szeretnie, másokért szenvednie, életet áldoznia kell, de mindez értelmetlen és hiábavaló. Nem volt, nem lehetett más kiútja, a magához hasonló hajótöröttek közt állapodott meg, ahol feláldozva magát mások nyomorúságában, felőrlődött. Élete azt a tételt igazolja, hogy akik csalatkoznak, azok vagy embertelenül gonoszokká, vagy emberfelettien jókká válnak.


Mikor valaki egész életében csak jót akar másoknak, de minden kivétel nélkül balul sül el és ő lesz a rossz, tipikus esete Ditte. 13évesen olvastam először, nagypapámnál nyaraltam és ő adta a kezembe, hogy neki tetszett, nekem is biztos fog. Másnap a papa agyvérzést kapott és lebénult, a beszédét is csak a mama értette meg. Amikor elolvastam elsőre nekem annyi maradt meg belőle, hogy szegény Ditte mindig rosszkor volt rossz helyen és ami vicces volt, hogy kimaradt a II. Világháború, folytak az események a 30-as 40-es években, mivel ugye jóval előtte írta. Később az emberi sorsok ragadtak meg, hogy micsoda dolgokon mentek keresztül a szereplők egytől egyig. Egyáltalán nem éreztem át a kommunista szellemet, erőltetettnek sem éreztem.1-2 év múlva nagy elmutogatások közepette a papa nekem adta ezt a könyvet, egy első kiadás volt meg neki, most már nekem. Talán ezért és a történetért is egyben a Gyűrűk Ura előtt a kedvenc könyvem. Lehet, hogyha akkor egy Fürge Ujjakat nyom a kezembe, most azt dicsőíteném ennyire, nem tudom. De nagyon jó könyv, érdemes elolvasni többször is.
A Zachert könyv volt ezidáig az első és egyben utolsó könyv amin sírni tudtam, sőt zokogni. Egy kislány küzdelme a gyilkos kórral, miközben 15 évesen hirtelen felnő,túl akarja élni, küzd és ő lesz a szülei támasza. Aztán mikor már tudja, hogy ez nem sikerülhet szerelmes szeretne lenni és mivel oly' kevés ember fordul meg körülötte az orvosát választja. Ír neki egy levelet, ami egyszerre gyermekien naív és felnőttesen reális. A könyvet az édesanyja írta a kislánya naplójának felhasználásával és saját visszaemlékezései alapján. Sugárzik belőle az élni akarás, a tisztelet a felnőttek, a szülei iránt, a tudásvágy. Végig szurkolsz neki, hogy élje túl és a végén érzed azt a mérhetetlen igazságtalanságot. A mindennapokban annyi vélt vagy valós gondunk problémánk van, mikor azt hisszük, hogy nekünk mennyire rossz és ennél rosszabb nem is lehet vagy mennyire szenvedünk. Olyankor jó ezt a könyvet elolvasni és rájövünk, hogy milyen aprócska is a mi problémánk és az akinek tényleg óriási baja volt, mennyire higgadtan és elfogadással szeretettel tudta azt kezelni. Ilyenkor mindig az van bennem, hogy hol van az én bajom ehhez képest és erőt ad. Amúgy sem vagyok egy siránkozós típus, de mióta elolvastam ezt a könyvet sokszor, még kevésbé vagyok az.
Aztán rájössz, hogy az egész nem ér egy kalap kakaót sem megveszed a fertőtlenítő gömböt és leküzdöd. Vagy szépen lassan szellemkari leszel.
Rejtőn átnéztem, engem nem fogott meg, nem lettem fan. Bulgakov inkább.
Dátum: 2010.08.31. 21:28:17
Szerk: Jááááj de nagyon noob vagyok, ezért volt nekem furcsa, hogy a másik kettőre meg ad, mert azok 1esek.. .Elhamarkodottan kérdeztem, ejnye-bejnye. Hogy felejthettem el, túl sok a szabály már ebben a játékban.
Dátum: 2010.08.31. 21:03:13
Kalapot emelsz valaki előtt, aki a taktikádat, relikviádat akarja ezzel semmissé tenni? Azért mert félig-meddig haverpókságban vagytok? Akkor ne hozd fel a triászt meg a csillagot, Offsboy majd azt is elintézi és azt is kedvesen megköszönheted neki. Ez kész....

Bocs, Otoaak, ezt valahogy nem tudom megérteni.
Dátum: 2010.08.31. 20:31:52
Ezt miért nkem címezted? Egy szavam sem volt a láthatatlan vadászat ellen, sőt...
Dátum: 2010.08.31. 19:49:23
Esetleg Miklós előtt ezt beszéljétek meg Offsékkal akik felhozták ezt és a változtatását. Nem hinném, hogy enélkül Miklósnak valaha is eszébe jutott volna magától.

(Igen, Miklós, melletted állok, 4-én szülinapom lesz, várom a köveket. )
Gyűrűk Uráról vagy jót vagy semmit.
Az Őslényparkot nagyon régen olvastam, ami engem mégis megfogott benne az az, hogy mi mindenre képes egy ember a hatalomért, a pénzért és a dicsőségért.

Mási, Mási azért a Jurassic Parkok délutáni mesének nagyon jók, ugyanúgy ahogy a Star wars filmek is.
Dátum: 2010.08.31. 07:50:19
Nem pp-ért, hanem pp-t adna.
Dátum: 2010.08.30. 22:39:04
OFF:

Áprilisban, a Kékes tetején megfertőztek vele. Azóta valahogy nem. Főleg, hogy melóhelyen barátnőm is nyomja, de ő brutálmódon. Azért az a nem mindennapi látvány sem sok embernek adatik meg, mikor a Kékes tetején a nemzetiszínű kőnél ülve lát 2 Bikicsunáj pólós lányt, amint a laptopon Babinénit és Vágási Ferit néz, a táskájukon pedig a Református Missziói Központ, mint munkahely felirata látható. Amúgy normálisak vagyunk, papírunk is van róla.

ON:Olyan sok a kavicsom és a léha szórásmódommal sem sikerül 600nál többet elvernem egy hónapban. Alig-alig vannak prémes cuccok, meg mire újat vehetek az is egy élet. LGY, meg kevés, ergya a karim, nah. Ha már kódokkal lehet relikeket szerezni, ami ugye pínz, akkor lehetne pár olcsónak nem mondható relik kavicsért. Könnyebben elköltöm rá, mint a nehezen összeszedett LGY-t. Ami a gyér kalandszakijaim és az erő-támadás miatt eléggé nem megérős. Tudom én, hogy egyéni szoc probléma, de általában minden felvetődött ötlet az. Gondoljatok néha a szegény, gyenge, béna,ropi ujjú karakterekre is, itt lent alacsony szinten, ahol én is vagyok, egy kis szövetség tagjaként. Az egyik ötletem, pl a pp-t adhatna, mint a tyúk AH-ban dukátot. Csak pl: 10-et. Vagy egy olyan relikviát amivel az esszenciáimat, ha beváltás még nincs is, eladhatnám a kufárnál másik esszenciáért, ami ugye a sima beváltás lenne, csak nem ingyen.
Dátum: 2010.08.30. 22:24:46
Szeretnék olyan LGY-s tárgyakat amik 1-2 LGY-be és horribilisan indokolatlan mennyiségű kavicsba kerülnek.
Dátum: 2010.08.30. 22:22:39
Mert még nincs elégszer bekategorizálva.
Dátum: 2010.08.30. 19:06:33
Annyit tehetsz, hogy írsz itt a fórumon Baratynak vagy az info(kukac)vegzetur(pont)hu-ra, leírod pontosan a problémát, melyik világon melyik karaktereddel történt.
Dátum: 2010.08.30. 18:44:11
És te vagy az apjuk, önmagadban?
Dátum: 2010.08.30. 18:43:13
Kivéve ha csak a játék üzemeltetői által kiadott termékek szerepelnek az AHban.
Dátum: 2010.08.30. 18:23:08
Himuraiból Hitokiri lettél? Ez valami előrelépés vagy csak simán duplareg?