Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Viszok009

Dátum: 2009.03.05. 15:52:20
Egen csak a vicc az benne, hogy a toplistán is valószínűleg a gyémántok nem gyémántot fognak gyűlölni! És, amint montad a listán alig van smaragd...tehát a Légió, Elit is a gyémánt gyűlöletre megy...a smaragdok meg kimaradnak vagy passz. Én csak azt nem tudom, hogy a TGY, merre hajt majd?
Dátum: 2009.03.05. 15:48:07
Portyázni!!
Dátum: 2009.03.05. 15:22:41
D4vid!! Ezt nem is hallotam!

Sztem is megéri, azt tudja mindenki legtöbben gyémántok vannak-->smaragd-->rubin-->zafír
Aza a jó hogy a gyémánt vs. smaragd tuti egymást fogja "gyűlölni míg a másik 2 horda dönthet...és vagy ide vagy oda fog eldőlni a mérleg...
Dátum: 2009.03.05. 14:58:14
És hanyas a szubtérid?
Dátum: 2009.03.05. 14:49:02
Nem hiszem, hogy igazad van 28-as szintű vagyok 520-as TÖ-vel, 300 szakival(majdnem) A mai nap eddig 0, azaz nulla támadást kaptam a felső szférától! Pedig járnak hozzám is néha... Ezért defence lötyit sem használok. Amúgy egy jó taktika:
Ha betámad egy erősebb karakter nézz be hozzá és verd el veled egy szintben levőket...én általában ezt csinálom. Betámad én meg rongyá verem a szövitársait, ezek után sose jön vissza repetázni!

Elnézést az OFF-ért.
Dátum: 2009.03.05. 06:48:39
Nem nagyon értem, hogy itt mire gondol az illető a "hatáson"? De csak azt, hogy betalál vagy nem és ez az IQ hatása. Ezért lehetett volna egy olyan válasz, hogy taumaturgia+IQ.
A nincs magyar neve miatt! Légyszíves máskor találj ki még egy normális válaszlehetőseg. Ne haragudj, de lassan már az agyunkra megy az ilyen válaszlehetőseg: nincs, nem létezik, nem tudom.
A kivégzés szakértelem csak később jelenik meg a játékban. Erre egy 1. szintű sajnos képtelen válaszolni. És ne haragudj, de szerintem már mindegyik kérdés bekerült, amelyikre helyesen tudnak válaszolni a kezdők is. Ha javasolhatom, ne a játékkal kapcsolatos kérdést tegyél fel...
"A 300 Ft-os fizitdíj nem volt aprópénz..."

Kinek nem? Sem az orvosnak sem a betegnek? Vagy pontosan hogy gondolod?
Egyenlőre ennyit a kérdésekből, Én azt hiszem elég jól ismerem az orvosokat, egészségügyet...csak mellékesen szüleim, testvérem orvos.
Annó, amikor lehetett szavazni a vizitdíjról mega többi dologról Én mind 3-ra IGEN-nel szavaztam, miért is?! Csak, hogy egy-két dolgot említsek a sok közük. A vizitdíj ára ugye 300 Ft-ot volt ez majdnem 1 KG kenyér, 1 üveg üdítő ára. A kórházi napidíj(mivel nincs ellehet nevezni ingyenes szállónak is és még étkezést is kapsz...)
És meg kell hogy mondjam nyári munkát dolgoztam faterom rendelőjétől kezdve a mentősökig...és megtudtam egy két dolgot. Ha nincs vizitdíj akkor a betegek eljönnek a rendelőbe többnyire úgy, hogy semmi bajuk sincs,eljönnek mert unatkoznak otthon. Csak, hogy beszélgessenek a Doktor Nővel,Úrral.
A betegek akkor is képesek az Ő doktorjukat hívni, amikor nem kéne. tudom, hogy kötelessége felhívni, de sok esetben, olyan dolgok miatt keresik, amikhez már minimum mentőt kell hívni vagy nevenincs dolgok pl: beütötte a karját...mitcsináljak??
A magyar társadalom többsége, úgy volt a vizitdíjjal, hogy már megint egy újabb költség(főleg az idősebb társadalom és a kisebb jövedelemből élők) Pedig, ha jobban belegondoltak volna 1 liter benzin került volna annyiba, vagy egy magazin. És arra már nem gondoltak, hogy nem mellesleg ebből éltek volna meg a háziorvosok. Ha belegondolunk, hogy mennyibe kerül nekik az, hogy "csak" dolgozzanak...akkor nagyot néznénk. nem tudom, hogy kitudja, ki nem de egy praxis költsége(helytől, várostól függ), de körübelül 2-15 millió forintba kerül,ehhez jönnek a berendezések(kortól függ) és még sorolhatnám. Ezek költségét fedezte volna a vizitdíj, mivel az Egészségügyi Minisztérium nem nagyon bírja állni a "cehhet". Csak információként a háziorvos fizeti a saját kölcségén mind az ápolót mind az eszközöket(fertőtlenítőre, ampullákra, kötszerekre, stb Persze valamennyi támogatást kap az OEP-től.) Faterom fizetése nettó 180 ezer forint és ebből még lejön az ápoló díja, és ezenkívül másodállásként havi 10 * ügyel(24 óra) kórházban, esztékában.
Ha bevezették volna a díjat akkor körübelül feleannyi beteg lenne a várakozóba mint most. E nélkül átlagos szinten 50-80 beteg megy el háziorvoshoz...
A hálapénz:
Nem mindenki kére van "jó orvos, rossz orvos" Akik kérik, elfogadják azok a sebészek, szülészek, fogsebészek. Attól függetlenül, hogy többségük sokkal többet keres, mint társaik. Ha csak a fogorvosokat nézzük egy normális korona megcsinálása elérheti 250 ezer forintot és lehet, hogy keveset mondtam vagy egy hasonló sebészeti eljárás. És még adjunk neki(k) 60-100 ezer forintot? Na nee!
A hálapénzbe beletartozik a paraszolvencia is? Vagy az ugyan az?! Szüleim pénzt nem fogadnak el ,de ha Mariska néni bejön vidékről és hoz 2 csirkét meg 20 tojást, akkor mit mondjon utasítsa vissza? Vagy a kisebbik bűn, nem rossz!? És ne áltassuk magunkat,de ez a része a hálapénznek mindenhol jelen van. Gondolok itt a gimnáziumot befejező diákra, aki érettségiző tanárának(a jó jegy miatt) virágot, csokoládét vagy más ajándékot vesz, vagy a főnökre aki karácsonykor "kedveskedik" a dolgozóinak...

Első nekifutásnak kb. ennyit. Szép napot mindenkinek!
Dátum: 2009.03.04. 19:22:06
Hy!

Legközelebb ne felejtsd oda írni a világot sem!
Dátum: 2009.03.04. 18:13:51
A mostani viadalra lehet, hogy vakító fény, elemlámpával nevezek be csak, hogy legyen egy kis szín a játékban! Sok sikert mindenkinek!!
Dátum: 2009.03.04. 18:03:42
Ennek csak annyi értelme lesz, hogy a meggyőző képességet is kikelljem maxolni,már egy 25 ös állathoz is! Próbálják ellehetetlenné tenni a játékot...ehhh
Tudom, h rossz ha valakinek 100+akármennyi szintje van,de akkor is.
Dátum: 2009.03.04. 13:58:15
Nephila kimarad, mert még nem érte el a 25. szintet! És szerintem nem fog ezért 4 szintet lépni...
Idomított állatod, Takarodj, egy 37. szintű mutáns lemúr is részt vesz a csatában. Csatakiáltással támadtok egymásra.
Ajkad hangtalanul mozog, egy fényrobbanás igéjét mondja. (-100 VP). 229 sebzést okoztál. A varázslat hatással van az ellenfeledre: -14 Támadás.
Az obszidiánsörényű pegazus rohanás közben megidéz egy emésztő köd varázslatot. Futás közben szaltózol, hogy kikerüld a varázslatot. Csak 79 pontnyit sérültél. Az állatod 4 életpontot sebződött.

Megcélzod ellenfeled felsőtestét a Kőkarddal. Talált, 110 sebzést okoztál. Takarodj acsarogva támad. 30 sebzés!
Elegánsan elhajolsz az ütés elől.
Minden erődet az ütésbe adod, ahogy lecsapsz a Kőkarddal. Eltaláltad, 118 sebzés! Takarodj is támad. Mellé!
Elegánsan elhajolsz az ütés elől.
Erősen markolva fegyveredet, elsöprő erejű támadást indítasz. 215 pontnyit sebeztél. Kritikus sebzés! Takarodj is ellenfeledre veti magát. 67 életpontot sebzett
Elegánsan elhajolsz az ütés elől.
Egy gyors támadást intézel ellenfeled irányába. Talált, 226 sebzést okoztál. Kritikus sebzés! Takarodj is támad. Nem talált.
Az obszidiánsörényű pegazus egy gyors támadást indít a lábával a lábad felé. Elegánsan elhajolsz az ütés elől.
A csatában összesen 995 sebzést okoztál, és 79 sebzést kaptál. Takarodj 38. szintre lépett!
Te nyerted a csatát, jutalmad 934 lélekenergia és 18 TP!
Dátum: 2009.03.04. 13:21:08
Akadémiás szakértelemmel, szerintem nincs. Csak térkapus relikviával és fókuszkristállyal, egyenlőre.
Dátum: 2009.03.04. 13:17:08
J7en?!! Az cool addig gyorsan befelyezem a 10 lépéses küldetést!
És remélem tényleg nem +100 TP lesz szintenként, mert akkor egy ídő után több tapasztalatot kell szereznie az állatomnak, mint nekem.
Dátum: 2009.03.04. 11:36:21
Neked pedig ez:
http://vegzetur.wikidot.com/moblvl

Már hogy ne lenne,minél magasabb szintű, annyiszor 300 Le/idomítás. Jah és nem utolsó sorban több az élete!
Dátum: 2009.03.04. 11:34:32
Tessék neked ez a link:
http://vegzetur.wikidot.com/szakertelmek
Dátum: 2009.03.04. 11:15:01
Hát jah...de van macska is olyan.
Dátum: 2009.03.04. 09:21:47
Jól mondod Morti! 28 on vagyok és van 200 CSP-m, nekem =re sokat nem ér (bár a spektrálisom 30+turbó)
Tegnap 3 óra alatt több mint 16 ezer LE-t raboltam össze!
De akik nem használnak PP-t azoknak is lehessen venni dukátot! Mert ez így megint csak azokat erősíti akik szintvisszamaradottak!