Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Deathmonkey

Oldal: 12
Dátum: 2009.03.27. 13:03:07
Ki nyerte el 2007-ben az Év Borásza címet Magyarországon?

Csőre Gábor
Frittmann János
Huczek Róbert
Bozsó Péter

Reklám, ráadásul teljesen érdektelen és túl speciális! Törölni!
Dátum: 2009.03.24. 15:58:35
Mennyi domino dölt el a domino napon?

4.345.027
1.456.789
2.000.000
3.000.000

Melyiken? Ráadásul dominó, dőlt! Törlés!

Melyik angol futballcsapat stadionja Stemford Bridge?

Arsenal
Barnet
Liverpool
Chelsea

Ha már ennyire angol foci, akkor legalább a stadion nevét is tudjuk már rendesen leírni! Stamford Bridge

Melyik országban hivatalos nyelv a ladin?

Franciaország
Olaszország
Oroszország
Spanyolország

Az olaszországi Dolomitok vidékén mintegy 30 ezren beszélik ezért nem hinném, hogy hivatalos nyelv lenne.
Dátum: 2009.03.21. 16:46:33
Ki nem szerepel az RTL Klub Showder Klub című műsorában?

Kovács András Péter
Fábry Sándor
Kiss Ádám
Kőhalmi Zoltán

Helyes válasznak Fábry Sándor van megjelölve, de az az igazság, hogy Ő is szerepelt, mint műsorvezető vagyis nincs helyes válasz a felsorolásban! Javítandó!
Köszönöm!
Idézet: Lanmandragoran - 2009.03.20. 16:47:41
Ezt mondd annak, aki egy kvízolimpiás helyezést bukik el egy ilyen 5 perc alatt úgyis megtalálod kérdés miatt, ahol 18 másodperc van eg kérdésre.


Mekkora az esély arra, hogy a több ezer kérdés közül pont ez fog bekerülni a kvízolimpián?
Ráadásul korábban feltett hasonló kérdésem jó értékelést kapott, és a válaszadók közel 70%-a helyes választ ad rá!
Idézet: D4vid - 2009.03.20. 16:33:19
Amihez gugli kell,már rossz...


Ezek szerint te minden kérdésre tudod a választ, mert te egy két lábon járó lexikon vagy!
Azért van 5 perc a válasz megadására, hogy meg tudja keresni! Én is megnézem, ha nem tudom vmire a választ!
A feltett kérdésem:
Mi NEM vezethető "B" kategóriájú jogosítvánnyal?

állati erővel vontatott jármű
3500 kg-ot meghaladó megengedett legnagyobb össztömegű gépkocsi*
személygépkocsi és kistehergépkocsi
lassú jármű pótkocsival (nehézzel is)

Az értékelés:
A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Indoklás:
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Kik tartoznak a csak egy speciális érdeklődésű réteghez aki tudja?
Akinek van jogosítványa annak tudnia kell (hiszen meg kellett tanulnia), akinek nincs az ki tudja következtetni, hogy személygépkocsira vonatkozó kategóriával mit nem szabad vezetni!
Szerintem a csak egy speciális érdeklődésű réteg van többsébben mert a mai világban jogosítvány nélkül nehéz boldogulni!
Dátum: 2009.03.08. 17:49:07
milyen szinü spongyabob nadragja?

sarga
piros
fekete
kek

A mondatot nagy betűvel kezdjük, továbbiakban az ékezetek hiányoznak (színű, nadrágja, sárga, kék)!
A kérdés feltevője a sárgát jelölte meg helyes válasznak, pedig az nem is szerepel a válaszlehetőségek közt! Mert az a barna!
Dátum: 2009.02.22. 07:35:31
Melyik évben alakult az EDDA Művek?
A válaszokra pontosan nem emlékszem, de helyes válasznak 1980-at adták meg.
A zenekar 1973-ban Griff néven alakult meg, majd 1974-től Edda (ekkor csatlakozott Pataky Attila, mint énekes). 1980-tól csak a nevük lett EDDA Művek, vagyis a kérdés megfogalmazása pontatlan! Kérném javítani!
Dátum: 2009.02.16. 20:13:32
Idézet: Liadas - 2009.02.16. 20:06:23
Idézet: Deathmonkey - 2009.02.16. 19:55:57
Kik voltak a 10. században Merseburgnál vereséget szenvedett és elfogott Magyar Kapitányok?

Harka és Gyula
Vata és fia János
Ögödej és Csagataj
Lél és Bulcsú

Lél az Lehel.
Ögödej tatár kán, Csagataj nem létezik, helyette Csagang ami egy koreai tartomány.
Vata és fia, János
Még szerencse, hogy több hibát nem találtam a kérdésben!

A Lél a Lehel egyik névváltozata, Csagataj pedig Dzsingisz kán egyik fia volt.


Ha magyar kapitányokról van szó akkor tiszteljük meg azzal őket, hogy a rendes nevén említjük, nem pedig egy névváltozattal.
Ráadásul, ha a kérdésben magyarokról van szó, akkor már magyar kapitányokat soroljunk fel! Egyébként nem kapitányok voltak, hanem a magyar hadak vezérei!
Dátum: 2009.02.16. 19:55:57
Kik voltak a 10. században Merseburgnál vereséget szenvedett és elfogott Magyar Kapitányok?

Harka és Gyula
Vata és fia János
Ögödej és Csagataj
Lél és Bulcsú

Lél az Lehel.
Ögödej tatár kán, Csagataj nem létezik, helyette Csagang ami egy koreai tartomány.
Vata és fia, János
Még szerencse, hogy több hibát nem találtam a kérdésben!
Dátum: 2009.02.10. 09:07:30
Melyik nem tiszti rang?

Hadnagy
Százados
Alhadnagy
Őrmester*

Rang az a báró, gróf stb. Ezek rendfokozatok. Olyan, hogy alhadnagy a rendszerváltás óta nincs, ráadásul a mai rendfokozatok közül a főtörzszászlósnak felel meg, vagyis az sem tiszt!
Dátum: 2009.02.04. 09:51:58
Ki volt az Amerikai Függetlenségi Nyilatkozat megfogalmazója?

Bill Clinton
*La Fayette
George Bush
Varga Dalma

Ha jól tudom akkor a nyilatkozat megfogalmazását öten csinálták, akik nem mások mint John Adams, Benjamin Franklin, Thomas Jefferson, Robert R. Livingston és Roger Sherman voltak.
Na most ötük közül egyik nevét sem látom!
Ha már történelmi kérdést tesz fel valaki legalább nézzen utána!
Dátum: 2009.02.02. 19:19:00
Mi az etanol képlete?

HCOH
CH3-COOH
CH3-OH
HCOOH

Ha jól tudom az etanol képlete C2H5OH, de ezt a képletet nem látom!
Dátum: 2009.01.29. 16:30:36
Ki nem csaéűftagja Győzikének:D ?

Evelinke
Bejjá ásszony
Virgike
Eszmeráldá

Ezek után még jó értékelést kapott? Mi az, hogy csaéűftagja? Javítani! Ráadásul a neveket is írjuk már a magyar heyesírás szabályai szerint!!!
Dátum: 2009.01.20. 19:55:40
Ezt a kérdést kaptam:

1015 - Hogyan írjuk helyesen arab számmal?

MLXV
MDV
MCV
MXV

Már eleve arab számokkal van írva, akkor így értelmetlen a kérdés! Javítíni kellene!
Dátum: 2009.01.05. 10:26:30
Melyik együttes énekese Corey Taylor?

Audioslave
Sex Pistols
Stone Sour*
KoRn

A helyes válasz a Slipknot, a Stone Sour-nak csk alapító tagja! Ha lehet kérném javítani!
Dátum: 2008.12.19. 06:06:37
Milyen úton jutott el Kínába Marco Polo?

szárazföldön*
levegőben
vízen
nem is jutott el Kínába

A kérdés elbírálásakor értékelést kapott és most ez áll alatta: "A kérdésre a válaszolók több mint 75%-a nem tudta a választ, ezért kivettük az adatbázisból!"
Kérdem én, miért kell rosszként feltüntetni azt ami korábban jó értékelést kapott? Nem tehetek arról, hogy nem mindenki ismeri a választ!
Dátum: 2008.12.18. 19:31:38
Idézet: cirip - 2008.12.18. 17:38:23
Én is 13-ra emlékeztem, de amikor megkaptam ezt a kérdést utánanéztem, hogy tuti legyen. És csak 9-et találtam, 13-ra való utalást sehol sem.
De igazság szerint az is elképzelhető hogy tájanként változó ez a szám.


Luca széke 10 különféle fából készül, mégpedig: kökényből, boróka-, jávor-, körte-, som-, jegenyefenyő-, akác-, cser- és rózsafából. Szögek helyett kizárólag bükkfából faragott ékek tartják össze.
Oldal: 12