Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Jeriko

Dátum: 2010.02.05. 10:34:09
kitmatko: persze, hogy nem reménytelen helyzetű, nem is ezt akartam mondani. De neked a fejlődésben nem is a KH-val kell versenyezned - mint erre Kocos is rámutatott - hanem a többi karakterrel (mivel a KH az ő "másolatuk"). Tehát nem a KH-ra jöttél fel, hanem a többi karakterre.

Amit mondani akartam, az az, hogy minél erősebb egy karakter, annál jobban tud tápolni KH-ból - és ez annál inkább így van, minél erősebb a KH, minél jobban másolja le a karaktereket (két szélső eset: Barrique klónja mindegyik - ekkor talán 3-an tudnak belőlük LE-t szerezni. Másik véglet: 35. karit másolja mindenki: a top35 mindegyiket egyformán tudja ütni (persze a top ilyenkor már nem éri el őket lefelé)).
Dátum: 2010.02.05. 08:41:33
Idézet: Kocos - 2010.02.05. 01:24:11
Idézet: Jeriko - 2010.01.29. 16:16:21
Simán meg lehetne csinálni, hogy a portyaoldalon látod őket, akár kémlelheted is: egyik varázsló, másik ütőgép, harmadiknak böhöm állatai vannak, negyedik LE-t szív ...


En mindig csak azt kerdezem: mi ertelme fejleszteni a karaktert ha az ellenfel velem azonos mertekben fejlodik. Vagy megforditva: mi ertelme van harcra gyurni, hiszen ha en nem fejlodom, akkor az en szemelyes KH-m se fog.


Kocos: most nem pont így működik? Sőt, legutóbb nem csak hogy pontosan leklónoztak, de a tulajdonságaik magasabbak is lettek. V3-on meg már bajnoki medáljuk is volt.

A fő problémát abban látom, hogy egyenlőtlen lesz az eloszlása: amíg mondjuk minden KH-s a top35.el egyenlő erejű, addig a top35 tudja őket ütni, és ahogy szintben megyünk felfelé, egyre kevesebb LE-t visznek tőlük. A minél precízebb klónozással azt lehet elérni, hogy a top5 mondjuk az első 5 kivételével tudja ütni a gyengébb klónokat, az alatt levők más csak max. a felét, aki meg a top30 környékén van, az semmit, tőle viszik a LE-t. És szépen nyílik az olló.
Dátum: 2010.02.04. 15:00:59
Idézet: Offsboy - 2010.02.04. 14:45:24

A holland aukciós ötlet nem rossz, azonban van egy buktatója. Tegyük fel, hogy 1200 dukát a max. vagy kirívó esetben van (például pont Cyronnak) 1500+, vagy akármennyi. Elindul az aukció valamikor, és időnként csökken az ár. Ha túl gyorsan csökken, akkor az géphez kötöttséget eredményez, ezért nem jó. Ha túl lassan, akkor mire az elérhető árkategóriába ér a tárgy, addig túl sok idő telik el. Bár lehet ez már részletkérdés.


Fel lehet tenni akár 30 tételt is, vagy X óránként egyet. Akkor még választék is lesz, és az árak csökkenhetnek lassan is (óránként egy dukát elfogadható lenne).
Minimálisan több programozás: beállítod, hogy X dukátért licitálsz a tételre, és ha addig nem viszi el senki, és eléri ezt az árat, akkor a tied. Ha többeknek van beállítva ugyanaz az ár, akkor azé, aki előbb tette meg a tétjét.
Ez abszolút semmi géphez kötöttséget nem okoz.
Dátum: 2010.02.04. 14:24:16
Amióta HKK kódért, a lélekkufárnál LGY-ért és Zarknod jutalomként relikviához lehet hozzájutni, azóta a relikvia tucattárgy.
Nem mellesleg az eredeti 84-es szériából nagyon sok meg sem érdemli a relikvia jelzőt (pl. +3 tulajdonságosak), a maradék nagy része is idővel elévül (tipikusan fókuszkristályok, tárgyként viselkedők). Nagyjából 20 olyan van, ami el nem évülő / máshonnan nem beszerezhető hatást produkál.
Dátum: 2010.02.03. 22:39:29
Látom még a statisztikámat is lepontozta valaki - gondolom nincs rá igény. Vettem.
Dátum: 2010.02.03. 22:35:44
Miklós: javasolnám a holland típusú aukció bevezetését: a tételeknek magas (picivel magasabb, mint a legtöbb dukát) ára van, és szép lassan csökken. Nincs licit: aki először kattint a "megveszem" gombra, és ki is tudja fizetni, azé a cucc.
Magasabb áron lehet eladni mindent, és nem lehet tutira menni (1-el magasabbra licitálok, mint az ellenfelem).
Dátum: 2010.02.03. 22:26:53
Idézet: winnie - 2010.02.03. 21:46:36
Idézet: Mortimer - 2010.02.03. 16:04:50
Egyszerűen a jövőben a kábítós küldetés szempontjából nem léteznek, hanem azt 8 szinttel leütve fogom megcsinálni, egy sima karaktert rommá verve.


így is kell. inkább botok ellen harcolsz, mint játékosok ellen?


Az még hagyján, de a fórumon is botokkal vitatkozik
Dátum: 2010.02.03. 15:39:58
Idézet: Mortimer - 2010.02.03. 15:02:05

Te 1900-at számoltál a TOP-ra, én pedig azt mondom, hogy lejjebb sima karaktert ütve portyapontonként simán másfélszer annyi a bevétel csak a fix hatásokat számítva


És a kettő szerinted ellentmond egymásnak?
Dátum: 2010.02.03. 14:19:23
Mortimer: elolvastad, amit írtam?
Dátum: 2010.02.03. 13:43:28
No, csináltam egy kis statisztikát a - szerintem - top3 KH-zóról (legalábbis LE.diff ügyben). A résztvevők: Barrique, Ariel, Galmuszk - Cyront kellene még belevenni). Előrebocsájtom, senkivel szemben nem akarok személyeskedni.

A statisztika lényege: vettem egy régebbi (több, mint egy hónapos) karakterlap másolatot a karakterekről, és összehasonlítottam a mostanival. Megnéztem a szerzett és vesztett LE-t, és a csatákat.

Számok helyett (aki nem hiszi, csinálja meg ugyanezt a statisztikát) a következő eredményekre jutottam:

- fenti karakterek 2% alatti arányban csatáznak karajterekkel, csatáik 98%-át KH ellen vívták.
- Győzelmi arányuk KH ellen kb. 80-90%
- Egy KH elleni csatában az LE.diffjük átlag 1900 LE-vel nőtt (itt figyelembe vettem Galmuszk gyémánt bónuszát és a portyaLE-t növelő tárgyakat, ezeket levontam)
- Vesztes KH csatában átlag kb. 1000 LE-t buktak.

Megcsináltam ugyanezt két alacsonyabb szintű karakterrel is (itt sokkal nehezebb precízen számolni, mert sokkal nagyobb a többi horda elleni csaták száma, és nem választható szét, hogy az LE.diff tőlük vagy KH-tól módosult-e), de ami egyértelműen látszik, hogy a csatánkénti szerzett LE lényegesen alacsonyabb a fenti 1900-nál.

Megjegyezném továbbá, hogy az 1900-as érték alacsonyabb, mint amit maximális EH szakértelemmel lehetne szerezni.

További megjegyzések:
- Az adatok nem tartalmazzák az LE-szívással szerzett LE mennyiségét.
- Ez kb. másfél hónapos ÁTLAG, benne KH elleni háborúval és KH mentes időszakokkal.

A következtetéseket mindenki vonja le.
Dátum: 2010.02.02. 16:46:29
Felrakunk a mérlegre 3-3 gólyót. Fogjuk a könnyebbik 3-at - ha egyenlő, akkor a kimaradt 3-at. Ezután ebből a háromból felrakunk 1-1-et. Amelyik könnyebb (ha egyenlő, akkor a kimaradt) a nyerő.
Dátum: 2010.02.01. 10:28:50
Miklós!

A korlátozást mindenképpen javaslom, fontold meg alaposan, és legyen valamiféle konszenzus a játékosokkal. Már 72. szinten kapható a lélekkufárnál a vámpírtőr, amit magas kereskedelemmel már 5x szinttől elérhető. Később is vannak LE szívó fegyverek (sőt, még fókuszkristályt is lehet bele tenni) - ezeket bárki megvásárolhatja, és 30% LE-szívás bárki számára elérhető gond nélkül. Ha ilyen korlátot húzol, azzal gyakorlatilag értelmét veszítik az epikus LE-szívó cuccok, amikre - ahogy páran írták elég sokan hajtanak (gyakorlatilag mindenki - egyébként érdemes lenne log-olni, milyen tárgyakat választanak a karakterek entitásból, mert számos tanulság vonható le belőlük).

Részemről a megoldást olyan formában tudom elképzelni, ahol a 90%-os LE szívásnak marad előnye a 70%-os hoz képest, annak pedig az 50%-oshoz képest. Ezért inkább a LE-szívás alapját változtatnám (nem az okozott sebzésből jön), pl. nem rossz ötlet az eredeti elképzelés sem, hogy ahányas az LE-szívásod, annyival arányos (pl. *2) LE-t kapsz (ebbe szerintem még az is belefér, hogy a másik ezt ne veszítse el). Ilyesmin kellene ötletelni.
Dátum: 2010.02.01. 10:20:18
Idézet: Ariel - 2010.02.01. 09:54:30
Elég vicces azt hallani hogy nincs LE a KH-ban, plusz ráfogni a LE szívásra, hogy ezért nincs.
Endyr folyamatosan azt hangoztatja, hogy nincs bennük LE



Ahogy nézem Endyr 0 LE-s csatáit, egyik sem KH-s volt.
Dátum: 2010.02.01. 09:29:10
KH kiterjesztéséhez egy ötlet (hogy ne szivassák azokat, akik ezt nem akarják): a KH csak azokra üssön vissza, akiknek KH ellen van legalább 10 győzelme, és/vagy KH ellen több győzelme van, mint veresége.
Az adatokat nem kell letárolni, rendelkezésre állnak már most.

Így aki nem támadja őket, biztos lehet benne, hogy őt sem fogják. Akár ki is próbálhatja, milyen a KH, ha nem tetszik, bukik ellenük 1-2 csatát és megint nyugta lesz.
Nem lehet különösebben nehéz leprogramozni.
Dátum: 2010.01.31. 16:26:33
Idézet: Cyron - 2010.01.31. 13:03:27

Mellesleg ott van Mortimer és Próféta akik 90% körüli LE szívással tolják hónapok óta.
Tehát Őket is nyugodtan elő lehet venni, nem mindig a Légiót cseszegetni (bár tudom, hogy ez populáris, így könnyebben szerzel magadnak támogatókat).


Cyron: Ha a hozzászólásomra Mortimer vagy Próféta reagált volna, nekik címzem a mondanivalómat. Ennyi, és nem több.

Miklós: a KH kiterjesztésére elég egyszerű betenni egy kapcsolót/tárgyat (amit max. havonta lehet átállítani): csak az tudja őket ütni, és csak azokra ütnek vissza, akiknél ez be van állítva.
Dátum: 2010.01.30. 23:18:54
Idézet: Mortu - 2010.01.30. 17:52:46

Ma, 14:37 Te nyerted a csatát.
A jutalmad 0 lélekenergia

Gyönyörű... Mindenki 100%-on volt, nem 9 szinttel kisebbek. Persze, tudom, felejtsem el a VF-et, aztán jön LE a portyából.



Van akinek erre 33% hordabónusza is van, ami EH-ra nem műxik.
Isten hozott a klubban!
Dátum: 2010.01.29. 16:16:21
Idézet: Harcos kard - 2010.01.29. 15:30:51
Hogy nem kell kiterjeszteni.


Ki kell terjeszteni, ez egyértelmű. Csak nem a mostani formájában.


update: Azt szajkózom már hónapok óta, amit Ariel is ír: legyen mindenkinek "személyes" KH-ja, az ő erősségéhez igazítva. Simán meg lehetne csinálni, hogy a portyaoldalon látod őket, akár kémlelheted is: egyik varázsló, másik ütőgép, harmadiknak böhöm állatai vannak, negyedik LE-t szív - akármelyiket támadhatod, szerezhetsz tőle LE-t, de mindegyik a te erősségedhez van igazítva, csak te látod olyannak, amilyen - mint pl. a manók. Mások nem tudják elvinni a LE-t tőlük, nem tudják leverni előled. Ugyanúgy pp a megtámadásuk. Viszont lassabban regenerálnak ÉP-t, LE-t (tehát ha mindig ugyanazt ütöd, egyre kevesebb LE lesz nála) stb. stb. stb.

Ja, és persze téged támad vissza random valamelyik
Hetente frissülnek a klónodból (TÖ, SZÖ, szint, felszerelés, állatok)

Még azt is el tudom képzelni, hogy mindez ki/be kapcsolható, hogy akarsz-e velük harcolni (de akkor ők is támadnak) vagy sem. Esetleg egy relikvia: KH tértorzító pálca, ami megnyitja az átjárót hozzájuk ...

update másik fórumból:
KH kiterjesztéséhez egy ötlet (hogy ne szivassák azokat, akik ezt nem akarják): a KH csak azokra üssön vissza, akiknek KH ellen van legalább 10 győzelme, és/vagy KH ellen több győzelme van, mint veresége.
Az adatokat nem kell letárolni, rendelkezésre állnak már most.

Így aki nem támadja őket, biztos lehet benne, hogy őt sem fogják. Akár ki is próbálhatja, milyen a KH, ha nem tetszik, bukik ellenük 1-2 csatát és megint nyugta lesz.
Nem lehet különösebben nehéz leprogramozni.
Dátum: 2010.01.29. 15:27:42
ÖÖöö... melyik részében nincs igazam?
Dátum: 2010.01.29. 15:09:18
A KH jelenlegi formájában egy cső, ami szívja alulról felfelé a LE-t.
Ott a legnagyobb a szívás, ahol a cső véget ér, és minél többen vannak, annál nagyobb a LE vándorlás felfelé.

Ezt így nem szabad kiterjeszteni, át kellene gondolni az egészet. Persze érthető, hogy akik a cső alsó végén vannak, azok meg szenvedő alanyai a dolognak és változást akarnak.
Dátum: 2010.01.29. 12:58:44
Idézet: Kocos - 2010.01.29. 12:20:46

Te Arpi. Nem vagom miert mindig Arielt kell elovenned. Ott van Galmuszk. Szovitarsad. Lenyegesen tobb LE-t rabol, es ha jol tippelem LE szivasa sem utolso. Kezd legyszives az o csatait elemezni.


Megtettem, ne aggódj! A különbség annyi, hogy Galmuszk nem akarja megmagyarázni, hogy mennyire jó a jelenlegi rendszer. Beismerte hogy igazam van, de amíg lehet, addig tápol belőle. Egyébként csatánként 6-7k-t összeszed (eből 2500 körüli a LE-szívás), amit durvának tartok - főleg hogy kb. 5 karakternek van csak adva ez a lehetőség. Arielt azért hozom fel példának, mert ő reagált a hozzászólásomra, és mert felhozta, hogy már közzétette a csatáit - amit ez úton is köszönök. Semmi bajom vele, maximálisan korrekt játékosnak tartom - LE szívás terén azért kicsit hazabeszél

Egyébiránt én is LE-szívásra fogok utazni ha nem változik semmi, de attól még rossznak tartom a működését.