Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Jeriko

Dátum: 2010.04.02. 13:17:48
Sokkal kiegyensúlyozottabb lenne, ha a kevesebb követővel rendelkező kufárnak lenne legnagyobb esélye nyerni (azonos egyéb feltételek esetén), a győztes pedig választhatna a 4 nyeremény közül (karakterenként), a második már csak ezüstöt, a harmadik bronzot - ugyanúgy választással.

Akkor érdemes lenne mindig oda csatlakozni, ahol a legkevesebben vannak, de pl. ha egy csoport (szövi, baráti társaság) direkt készül az eseményre (mászást növel, csp-t tartalékol), indulhatnak együtt.

De majd meglátjuk, mi lesz belőle.
Dátum: 2010.04.02. 12:54:41
Ami még szívás lesz ebből, hogy ha nem adódnak össze a cuccok (márpedig szerintem nem adódnak össze), akkor ugye a 2. eseménynél lehetőleg senki nem oda akar menni, ahol az előzőn volt. Viszont elő fog fordulni, hogy máshol nem lesz hely, így használhatatlan cuccot nyer.

Így totál random lesz az egész.
Dátum: 2010.04.02. 12:48:01
Az EH-s nyeremény kicsit átgondolatlan. A többinek mindenki hasznát veszi, ennek meg csak egy szűk réteg. Talán érdemesebb lenne lecserélni valami másra, hogy oda is tömegeknek legyen értelme jelentkezni (pl. 1-2-3% LE bónusz)
Dátum: 2010.04.02. 12:38:42
"Jelenleg nincs szüksége több követőre."

Ez most azt jelenti, hogy max. 4*10-en tudnak részt venni benne?
Dátum: 2010.04.02. 10:12:05
"a Csak simán torony szövetsége végül 2010. 04. 02. napon megsemmisítette az utolsó epikus entitást is, akik hódításuknak útjába állhattak volna. Égig érő hatalom tornyuk és a gyémánt horda mindenhatósága előtt az összes többi szövetség fejet hajtott. Akik nem hódoltak be, azok teste a Csak simán torony katalizátorának tüzében végezte, lélekenergiával tovább táplálva a bolygó új urait. Egy új rend hajnala köszöntött be Ghallán."

Dátum: 2010.04.02. 10:07:53
FIGYELEM!
Április 2-án, pénteken 10:07-től a v4-en szerverleállás lesz.
A leállás időtartama várhatóan 3-4 hét.
Az adatbázist a február 1-i állapot szerint állítjuk helyre.



Köszi a játékot mindenkinek!
Idézet: Byzon - 2010.04.02. 00:04:22
Nem etikus? Na és? Mi az etikus?
ui. Jeriko: ha Csuhi és Egon nem lépett volna be egymáshoz ütögetni, akkor ott se lett volna gáz anno, nem vontak volna vissza, csak a szabály módosult volna esetleg. Ez most is megtörténhet. De ha megnyerik és nem multiztak, akkor ezt senki el nem veheti tőlük.


Értem. Tehát ha mondjuk következő versenyszerveren, ami 50. szinttől indul, megkérem egy barátomat, hogy indítson karaktert, nyomja fel kontinuumszűkítését, vadászat szakijait, és óránként kenődjön fel rám, amikor kijönne 15% alól (én kivégzéssel várom), akkor az az etika magasiskolája, elismerendő teljesítmény, amivel jogosan vívom ki magamnak az elsőséget akár több kategóriában is. Ha esetleg nem egy ilyen barátom lenne, hanem több, akkor még példának is állhatok a többi játékos elé, mint főstratéga.
Meggyőztél, ezt fogom tenni.

ui: az azért érdekelne, hogy szerinted pl. mégis melyik multizás a következő két eset közül? Ha egy szerveren játszom két karakterrel, akiknek se szintben, se szövetségben semmi közük egymáshoz (soha semmi csata, közös támadás akármi), vagy az, ha haverom karaktere csak azért játszik, hogy LE-vel tömje az enyémet - természetesen szigorúan más IP-ről (van ilyen jópár most is).
Ennyit a törvény betűjéről és szelleméről.
Szövetségi skype log, pár nappal ezelőttről:

Helló!Lenne egy kis segítségem számotokra!Ha nem is vesztek fel beépíteném az LE-met hozzátok!Nemrég dobtak ki a Halhatatlanok mert nem vagyok elég jó epikus ütő!Sztem hamarosan repül még egy ké ember jelenleg epikus ütőket keresnek!
Szóval ez olyan személyes bosszú!Toronyba belenyomnám amim van!
[2010.03.26. 14:33:22] Írjuk meg neki, hogy elnézést, de tiszta győzelmet szeretnénk.
[2010.03.26. 14:33:39] nem vagyok híve az ilyen végső kamikáze bosszúknak.
___________________________________

csatlakoznék hozzátok, de csak azért, hogy beépítsek 1000 csp- t a HT- be..
[2010.03.29. 21:51:40] kizárt. megmondtam neki 2 hete,azt is hogy miért
[2010.03.29. 21:57:06] miután megbeszéltük, hogy nem akarunk bérépítőket, csak azért másoltam be a levelet, hogy tudjatok róla,
[2010.03.29. 22:00:16] nincs szükség bérépítőre, húzzuk be a nélkül
___________________________________

Volt még pár.

Persze lehet azzal érvelni, hogy szabályok nem tiltják a ki/be lépős építést szövetségi versenyben. Persze, azt se tiltották a szabályok, amikor Egon meg Csuhi megbeszélt csatákkal szedtek össze sokmilliós LE-diff-et, mégis kicsapta a biztosítékot, szabályváltozás lett belőle, és elvették tőlük a LE-t - jogosan. Mert a törvénynek van betűje és szelleme...
Sajnálom hogy így alakult a v4. Még jobban, hogy a történtek fényében több játékos más szervereken elért eredményére sem tudok már felnézni.
Idézet: Dozer - 2010.04.01. 19:07:37
de mivel figyelem a szervert és TUDOM ismétlem TUDOM hogy nálatok is fordult meg nem 1-2 tag aki szépeket épített nálatok


KONKRÉT NEVEKET! Mert az a ködös utalgatás ... béka segge alatt van etikában szintén.
Idézet: Dozer - 2010.04.01. 18:45:07
Idézet: Jeriko - 2010.04.01. 17:08:38

Annyit azonban elárulok, a CSST taktikája többek között azon alapult, hogy két szövetségben kezdtünk (külön harcosok és építők), és még februárban az egyik szövetségből a tagok átjöttek a másikba.


Tehát akkor ti nem 35-en indultatok hanem mondjuk 50-en? (vagy akár 70-en?)
Mert ha ez így van akkor végképp semmi jogotok sincs kritizálni a HTF-et...


Istenem, csak kiforgatni tudod mások szavait, vagy mi a gond? Képzeld, 35 embert is fel lehet osztani 2 csoportra.
Idézet: Dozer - 2010.04.01. 16:58:09
Jeriko adatai között a legrégebbi március 18! Bemásolnátok pl a február 10 és március 18 közötti belépéseket is?


Mint reméltem gondolsz rá, nem azért nem írtam régebbi adatokat, mert abból bármi kiderülne, hanem azért, mert per pillanat maximum eddig lehet visszanézni, és kövezz meg érte, nem mentettem le a korábbit, mert nem gondoltam, hogy ez lesz a szerver vége.

Annyit azonban elárulok, a CSST taktikája többek között azon alapult, hogy két szövetségben kezdtünk (külön harcosok és építők), és még februárban az egyik szövetségből a tagok átjöttek a másikba.
Bár a szövetség nem hatalmazott fel erre, de közzéteszem a v4-ről a Csak simán torony eseményei közül azokat, amelyek a tagsági változásokat érintik (március 17-ig visszamenőleg van meg):

dátum esemény ok
2010.03.18 22:10 Birka az átlagkari kilépett a szövetségből. --- durván összeveszett Nyolcaskával
2010.03.20 01:21 Kirúgtátok a szövetségből: Nyolcaska. --- Másik fél (ment tovább a harakiri közöttük, aminek a szövetség látta kárát)
2010.03.20 14:26 Felvételt nyert a szövetségbe: Odite. --- Tagpótlás
2010.03.20 21:34 Felvételt nyert a szövetségbe: Nagycapa. --- Tagpótlás
2010.03.23 18:39 Güzü kilépett a szövetségből. --- Abbahagyta időhiány miatt
2010.03.23 18:50 Felvételt nyert a szövetségbe: Vadócka. --- Tagpótlás
2010.03.30 20:32 Kirúgtátok a szövetségből: Elf Láncing. --- Kilépett, hogy Birka visszajöhessen
2010.03.30 21:05 Felvételt nyert a szövetségbe: Birka az átlagkari. --- Tagpótlás

Kérem a játékvezetőt, ellenőrizze az adatokat.
Kérek minden vádaskodót, hogy a további mocskolódásuk előtt először tegyék közzé saját szövetségük hasonló adatait (kiszedés: copy-paste először excelbe, onnan ki lehet törölni az ide nem tartozó eseményeket, majd lehet copy-pastelni ide).

Magánvélemény: szeretném látni a Happy Tree F(r)iends hasonló táblázatát, bizonyítva a verseny tisztaságát, hogy elejét vegyük a további vádaskodásoknak.

Köszönöm.
Dátum: 2010.04.01. 14:48:15
Egyetértek Kocossal, részemről ez volt az utolsó v4 amíg a szabályok idő tekintetében nem ésszerűsödnek. Ez nem VU verseny, hanem virrasztóverseny, messze több kötelezettséggel, mint játékkal.
Idézet: Quasarus - 2010.04.01. 13:43:27
hogy tud vki 43-as szintre érve 23milla össz-építést csinálni???
én szint X-3as szerencsével nem tudnák 10m-nál többet csinálni, pedig a LE- termelő szakikat kezdtem el tolni maxig mindent prém-el, de nekem nem akar összejönni. Lehet hogy ha csak hatalmas lényeket fognák be és a szerencse mindig a maximális sajtolási értéket adná, ill vadászatoknál, ugyancsak hatalmas lényeket vadásznák le, akkor talán elérhető a 23milla.... Nevetséges, aki V4-re legközelebb is jönne, annak felesleges, mert úgy sem fog nyerni, egy olyan csapat ellen aki a 35-maximális létszámot 70fővel operálja, aki kint van csp-t gyűjt, aki bent az elkölti, aztán csere, ez máshogy nem megy!


Nagy az Isten állatkertje...
Tudod ha valaki belép egy szövetségbe, akkor a szövetségi taglistánál a "Belépés ideje" oszlopban ez látszik - azért hívják annak Ebből láthatod, hogy az adott szövetségbe március 30-án lépett be valaki, azelőtt meg március 23-án. Ha figyelemmel is kísérted volna, akkor azt is tudnád, hogy nem volt ki-be lépkedés, egy esetben fordult elő, hogy valaki kilépett (ki lett rúgva), majd később visszajött (sikerült elsimítani a vitákat).

Az pedig, hogy te 10M-et tudsz összehozni építésből dicsérendő dolog, de megnézed az építési toplistát elég sokak ennél lényegesen többet össze tudnak hozni. Valószínű azért is nyernek, mert jobban értenek hozzá, mint te.

De hogy ne furdalja oldaladat a kíváncsiság, leírom a módszert:
- Mint kvíz toplistából látszik, a játék ideje alatt el lehetett költeni több, mint 8500 csp-t. Ha valaki ebből csak építés, SM, EF szakikat nyomta ki a szükséges mértékben, akkor kb. szint*26 LE-t kap egy vadászatra. 30-nak véve az átlagszintet (mivel magasabb szinten jóval több csp-t költesz el), átlagosan tehát 30*36*8500 LE-t lehet szerezni a játékban, ami több, mint 9 millió (ebből persze lejön 2-300k a szakik kifejlesztéséért). Ezt építés szakértelemmel 3-szorosan lehet befejleszteni, ami 27M körül van - ezt tekinthetjük elméleti maximumnak.

További jó gondolkodást!
Dátum: 2010.04.01. 10:51:38
A NYÚÚÚL el-szem-te-le-ne-dett...
Dátum: 2010.03.31. 22:49:11
Idézet: Ariel - 2010.03.31. 19:41:16
Dorothy, a nagyobbversziren mormol, és mielőtt megakadályozhatnád, eltalál egy démoni katarzis. 10738 pontnyit sebzett. A varázslat hatással van rád: -68 Támadás, -137 Taumaturgia, -137 Elnyelés. Az állatod 1611 életpontot sebződött.


Én meg epikölés alatt nem használok gyógyitalt, mert max.ÉP-ből és mágikus regenből kibírom végig a 8-10 kört.
De már csak ehhez a nyugdíjas tempóhoz vagyunk szokva...
Dátum: 2010.03.31. 17:24:17
Idézet: Tony Ramirez - 2010.03.31. 16:23:02
Idézet: Kocos - 2010.03.31. 16:17:17

szentely se hiszem, hogy maxos lenne barmelyik szovinel.

EH -49
AL -48
TGY -46


De tulajdonképpen még két nullát oda lehetne tenni az építési költség mögé, és akkor sok-sok hónapra el lennénk látva új fejlesztéssel
Dátum: 2010.03.31. 17:18:56
Idézet: Kocos - 2010.03.31. 16:17:17
Kuldetesek: vannak ismetelhetoek, kihivast jelentenek, elvezetes csinalni.


Most nem tudom, irigyeljelek-e, vagy emeljem meg előtted a kalapom. Talán mindkettő.
Dátum: 2010.03.31. 15:38:17
Félreértesz, nem a nőkkel szeretnék kiszúrni, csupán égek a kíváncsiságtól, milyen korelácóra gondoltál a hajsütővasat és Miklóst illetően.
Új frizura?
Dátum: 2010.03.31. 15:31:52
Idézet: Kocos - 2010.03.31. 14:59:47
... ha ezert cserebe a kari kap 2-3 tulpontot, az nemes egyszeruseggel deficites, tehat idovel meg a legelhivatottabbakl is feladjak majd. Illetve majd akkor epikusoznak az emberek, ha mar jo szornygyakorlatoztato csatanak.
Ez velemenyem szerint semmikepp nem tesz jot a jateknak.


Sajnos a jelek szerint ez természetes folyamat:
- "Kihaltak" a küldetések
- "Kihaltak" a szövetségi háborúk
- "Kihaltak" a szövetségi épületek
- "Kihaltak" a szakértelmek
- Időlegesen rendszeresen kihal legenda, tárgyak
stb.

Szerintem ezek sem tettek jót a játéknak.