Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Jeriko

Dátum: 2010.04.16. 11:10:47
Idézet: Ariel - 2010.04.16. 10:47:33
Magas szinten kezd szétcsúszni a teljes állattartás a másodlagos varázslatoknak és másodlagos sebzéseknek köszönhetően. Vagy csak a vastagbőr szar.


Azért megjegyezném, hogy PvP esetén a vastag bőr szerintem erősebb, mint a másodlagosok, egy 30 feletti vastagbőrbe 1 sebzés szokott menni és annyit is kapok (ráadásul 20-as szint felett a másodlagosok hatásfoka lényegesen csökken).
A probléma epikus és entitás ellen jön elő - nem tudom hogy generálja őket Miklós, valószínű a szakértelmeik egyenes arányban állnak szinjükkel, esetleg annál X-el kisebb érték, így ott (főleg ugye Ariel esetén) bőven 100 feletti másodlagosok lehetnek. Epikus ellen 1 állatot kell vinni, ez egyértelmű.
Dátum: 2010.04.16. 08:10:10
Idézet: Darun - 2010.04.16. 02:07:07
Melyik mű nem a feudális Japánban játszódik?
A birodalom úrnője
A birodalom leánya
A birodalom szolgálója
A birodalom tanítványa

Az egy dolog hogy egy Japánhoz kapcsolódó kérdés sztem nem lehet alap műveltségi kérdés egy magyar embernek, nade hogy ezt még kvíz olimpiára is beválogatta valaki!


Szerintem speciel lehetne alapműveltségi kérdés. Ráadásul a fenti könyveket a Beholder adta ki
Viszont egyáltalán nem Japánban játszódnak, hanem egy kitalált fantasy világban (Raymond E. Feist az író)
Dátum: 2010.04.15. 17:19:34
Idézet: pityu - 2010.04.15. 17:18:15
Lélekkufár, italvásárlás. Most halál, görget-katt, görget-katt... had lehessen már beírni egy számot hogy 5-öt akarok venni (szerintem már többször szerepelt amúgy ez).


Ha mást nem, elég lenne betenni "italcsomagokat", ahol ugyanazt az italt mondjuk egyszerre 5 vagy 10 darabot meg tudok venni 5 vagy 10-szeres áron.
Dátum: 2010.04.15. 15:30:50
Idézet: Dozer - 2010.04.15. 15:21:58
drasztikus változást eredményezne egy olyan épület ami csökkentené a többi épület építési költségét???
pl: úgy működne mint a HT, aztán azért is lehetne versengeni...

Vagy az azúr légió képes arra hogy a HT mellett ezt az épületet is hosszabbtávon (együttesen) birtokolja???

edit: vagy olyan épületek amik csak bizonyos hordák építhetnek? (lenne minden hordának 1 olyan épület amit csak ők építhetnek...)


Legutóbbi v4-en aránylag pontosan kiszámoltam, mikor kell megszereznünk a HT-t ahhoz, hogy a játék végéig építve és megtartva a kapott bónusszal összességében KEVESEBB LE-t kelljen építésre fordítanunk (ehhez a v4 végére elért toronyszintet kellett csak minél pontosabban megtippelni.
Szóval aki megszerzi ezt az építést segítő épületet, annak bónuszából olcsóbban építi a HT-t, annak bónuszából meg építi az első épületet, olyan előnyhöz, amit a többiek nem tudnak behozni egyenlő feltételek esetén, legfeljebb jópár hét elteltével.
Dátum: 2010.04.15. 14:53:15
Idézet: Kocos - 2010.04.15. 14:24:55
Sztem felreertettel. Azt magyaraztam, hogyha bekerul egy rakas tapos epitenivalo, akkor utana mar kevesbe eri meg valtani. Masoknak. Nem az AL-nek.


Igen, ez teljesen így van. Ez tényleg komolyan borítaná a dolgokat (azért Miklósnak nem ér erre hivatkozni, hogy ezért nem csinál új épületeket!)
Dátum: 2010.04.15. 12:54:28
Idézet: Ariel - 2010.04.15. 11:23:06
Az, akinek a szövetségben legalább 5 szavazata van, kapcsolhassa ki-be az építhető épületeket. Nem kéne két tucat épület között keresgélni, és mindenkinek egyértelmű lenne, hogy mit kell építeni.


Mondok egyszerűbbet: az épületek sorrendje ne legyen fix, hanem felül legyen a legmagasabb készültségi fokú, ámde nem kész épület, onnan pedig csökkenő sorrendben a többi, lejjebb a még építhető, de el nem kezdettek, legalul pedig a már kimaxoltak - az eredeti sorrendben.
Dátum: 2010.04.15. 12:48:00
Idézet: Kocos - 2010.04.15. 10:24:47

Ami itt meg fontos szempont az az epites valtozasa a jovoben. Annak, mi ezt igy megtehettuk minimalis feltetele, hogy az epites, de foleg a tapos, kotelezo jellegu epites erosen veges. Ha a szovi varosokkal olyan tapok kerulnek be, amik gyakorlatilag kihagyhatatlanok, es aminek a koltsege drasztikusan megnoveli a teljes szovetseg kiepitesenek koltseget, akkor a megterulesi mutato alapveten valtozhat. Es ezt a jovoben az hatarozhatja meg, hogy egyreszt veges marad-e az epites (nyilvan egy pillanatban mindig veges, de elvileg m,egvalosithato, hogy a fejlesztesek gyorsabb aranyban kerulnek be, mintahogy azt kiaknazni kepesek a jatekosok, ezzel vegtelen epitesi igenyt gerjesztve), masreszt a teljes koltseg (ha van) hogyan aranylik az epitesi potencialhoz.


Őszintén szólva nagyon nem értek egyet.
Itt egyértelműen az építési kapacitás a döntő. A top karakterek (most vegyük mondjuk a top50-et) sokkal nagyobb kapacitással bírnak, mint az utánuk lévők (sokkal több LE-hez jutnak, magasabb a szintjük, VP-jük, szakértelmeik, eleve régebbóta játszanak, rutinosabbak, nem felejtik el a napi rendszeres manakonstrukciót stb.
Bárhogy rakja be a szövetségi városokat Miklós (megjegyzem, szerintem minimum két hónapon belül nem fenyeget ez a veszély), azt a top karikat tömörítő szövetségek (és ebben az AL jár az élen) sokkal előbb felhúzzák azokat - HA érdemes. Természetesen fennáll a lehetőség, hogy bekerül valami olyan épület, ami hasznosabb a Hatalom Tornyánál (ennek valószínűségét 5% alattinak tartom), ez esetben biztos vagyok benne, hogy az AL az elsők között fogja azt felhúzni.

Nem mellékesen a HT-t nem kell folyamatosan építeni: 20-30 szint előny már elegendő ahhoz (épp a bomlás relatív lassúsága miatt), hogy komolyabb épületeket fel lehessen húzni a torony megtartása mellett. És ha tényleg annyira hasznos épületek kerülnek be, az megint a tornyot birtokló szövetség malmára hajtja a vizet: a versenytársaiknak inkább lesz érdeke az új épületek felhúzása (kisebb építési kapacitással, így hosszabb építési idővel), mint a bizonytalan kimenetelű HT birtoklásért folytatni a versenyt.
Dátum: 2010.04.15. 10:06:47
Idézet: Dr_Faktor - 2010.04.15. 09:17:26
ledózeroltatni egy soktornyos kastélyt egy kis vidéki kúriáért...vagy csak nem látom át a dolgokat...


Nézted már közelebbről az a kúriát? Baromi sok és magas tornya van, ráadásul csak nőnek, nőnek...
Dátum: 2010.04.15. 10:04:31
Idézet: Birka - 2010.04.15. 08:15:19
Még mindig nem értem.

Játéktechnikailag csak egyének léteznek. Ha az egyének egyesével szivárognak át egyik szöviből a másikba, vagy tömegesen, az gyakorlatilag mindegy.

Azaz ha egyesével lépkedtek át, és betömitek a 30 helyet, mondjuk 20 nap alatt, vagy 25-en léptek át 5 óra alatt az a rendszernek teljesen mindegy, mert a HT szövetségi szintű bónusz...


Játéktechnikailag teljesen mindegy. Viszont így felszínre hozza azt, hogy a HT legutóbbi módosítása mennyire hibás volt (egyrészt az, hogy nem a HT bomlása lett gyorsítva, hanem az építése nehezítve, másrészt az, hogy az "új" szövetségek emiatt bónuszt kaptak.

Idézet: Kocos - 2010.04.15. 09:12:09

A kerdes az, hogy az elso fecske vagyunk, vagy egyszeri eset csupan? Mert ha a top szovik koreben eluralkodik ez a modszer, akkor van mitol tartani. Ha nem, akkor ettol meg oda fognak ferni masok a tuzhoz.


Az örökkévalóságot tekintve első fecskék vagytok csupán, de egy véges időszakot nézve biztosan egyedüliek - de hiszen pont ezért volt csak nektek érdemes ebbe belevágni. Amikor a játék indult, minden szövetség nulláról kezdte - az AL ebből az állásból tudott kiemelkedni. Most már igen nagy előnye van a többi szövetséggel szemben (mind szövetségi, mind egyéni tekintetben), nincs értelme versenyezni vele. Teljesen egyértelmű, hogy meg fogjátok szerezni a HT-t, ahogy az is, hogy aki utánatok megy 50-80 napon belül (de lehet írhatnék nagyobb számot is), az nem fogja tudni elvenni tőletek.
Viszont annak is adok kb. 70% esélyt, hogy aki majd elveszi tőletek a HT-t, az újrázó szövi lesz.
Szóval sikerült véglegesen bebiztosítani, hogy a HT csak pár szövetség privilégiuma maradjon.

Igazából azt nem értem, mi szükség volt erre az epikusos mizériára. Mintha annyi szövetség rohant volna előre az epikussal. Azt hiszem, azzal, hogy így nyúltak bele az epikusba, olyan láncfolyamat indult el, ami hosszú távon komoly ártalmára válik a játéknak.
Dátum: 2010.04.14. 17:21:13
A verseny lefolyása nem egyenlő.
VISZONT!
Az elején mindenki oda jelentkezik, ahova szeretne - és itt esélyegyenlőség van.
Tessék oda jelentkezni, ahol a legnagyobb a nyerésre az esély, és nem kell semmit turbózni, szenvedni, 10 térkép után ott a maximális jutalom.
(Én is elszúrtam, mert nem gondoltam át eléggé.)
Dátum: 2010.04.14. 16:40:07
Idézet: Kocos - 2010.04.14. 16:24:19

Na ez sem kicsit volt eros.
+15 tamadas/vedekezes szerintem nem nagy hatrany.
Terkapus kuldi kieses nem nagy hatrany.
Kennel miatt a 10 szintlepos kuldi belassulasa nem nagy hatrany.
Pajzsok es atokpiramis teren nagyon mellelosz. Komoly kezzelfoghato LE-t termeltek. nem is keveset.
Verem: +25% sebzodes varibol bagatell (biztos nem fog ezen mulni a portyak 5-10%-a).
Mana es EP regen sehol nincs a korabbiakhoz kepest, nyilvan ez sem jelent hatranyt.

Es mindezt ugy, hogy eddig is epitettunk mint a hulye. Tehat felreertes ne essek, nem ebbe ultunk bele, csak epp epitunk (ami nyilvan nem hatrany, ezert is epit most is mindenki, mint a guzu), es jelenleg itt tartunk. Nyilvan nem orokre sujtanak minket a hatranyok, de azert vannak. Es mire oda eljutunk ahol az eredeti Legio tartott az honapok kerdese.

Ugyan kerlek. Kit akarunk atverni?
Erdekes, hogy amikor mas ****val akarjuk csapkodni a csalant hirtelen semmi sem draga.


Nézd, egyrészt te a legfontosabb, néhol már most kimaxolt épületekről írtad, hogy a szintjük "kicsi vagy nulla" (3736. hozzászólás) - erre reagáltam. Másrészt annyit mondok, nézzük meg majd az épületek szintjeit egy hét múlva. Nyilván hátrány ha akár egy épületed szintje is alacsonyabb mint korábban, de egyrészt ennek mértéke, másrészt a hiány fennálltának időtartama is befolyásolja a hátrány mértékét. Az, hogy valaki elveszít három térkapu pontot, két napig nem tudja olyan hatékonysággal csinálni az állatszintlépős küldetés, vagy egyik nap csak 12 embert tud kamrázni a 15 helyett - ez mind-mind hátrány, de nem hiszem, hogy 10-15 napi HT birtoklásnál többet jelentene. Ami meg a pajzsok és az átokpiramis hasznát illeti, sokat elmond róla, hogy ezek szintje most is 2-4-es. Szóval annyira nem ítéljük meg különbözőképpen a dolgokat.

Nyilván mérlegeltetek, és úgy ítéltétek meg, érdemes belevágni az új szövetségbe. Mint a szerver legjobb játékosai, nyilván nem is ítéltétek meg rosszul a helyzetet. Nem kell ezt túlmisztifikálni, bőven megtérülő "üzletről" van szó - amin meg sajnálkozni érdemes, az maximum az, hogy megint megszűnt a játék egyik érdekes eleme (epikus).
Dátum: 2010.04.14. 16:26:55
Idézet: Miklós - 2010.04.14. 15:21:37

Az epikus kincsek ... alapos, tudományos tervezés eredményeképp ... születtek. A tárgy képességeknek van egy ún. súlya, a súlyok összege alapján kerül meghatározásra a tárgyak erőssége. Egy adott szinten a tárgyak erőssége kb. azonos... Bizonyos szinteken bizonyos statokat bizonyos játékosok másképp súlyoztak, mint én, de ez már a szubjektív faktor, ezért nem tehet szemrehányást senki.


Elég lenne csinálni egy statisztikát az entitásokból kiszedett tárgyakból, vagy figyelni, egy-egy szövetségben mennyi kincspontért kel el egy-egy tárgy, és rögtön lehetne látni, hogy óriási különbségek vannak a tárgyak erősségében. Ha 100-ból 80-an ugyanazt az egy tárgyat választják, az szerintem túlmutat bizonyos játékosok bizonyos statokat illető szubjektív véleményén.
Dátum: 2010.04.14. 15:09:20
Idézet: Kocos - 2010.04.14. 14:16:14
Idézet: Mortu - 2010.04.14. 13:50:41

Mondjon már valaki hátrányokat! Köszönöm.


Ezt most komolyan kerdezed?
Nincsenek epuletbonuszaink.
Gyaksziter, vedofal, nekrofokusz, kinzokamra, terkapu, kennel, gyogyito szentely, alvilagi verem, palota, pajzsok, atokpiramis. Kicsi vagy nulla.


Kocos...

Gyaksziter/védőfal 17/20. Közel a 20/20 eredeti maximumhoz. a 25/25 kicsit odébb van, de azért ez nem akkora hátrány. Nekrofókusz maxos, kínzókamrából 1 hiányzik maxhoz, térkapu maxos (amíg a pontokat adja), kennel 24 órás (minimális hátrány), palota 80%-on áll.
Pajzsokat mindenki csak azért építette, mert nem volt mit, annyit is érnek, átokpiramis szintén.
Alvilági verem és szentély meg méregdrága luxuscikk, minimális hátránnyal.
Fogalamazzunk úhy, hogy LE termelő épületek tekintetben 97%-on álltok, harci bónuszban 80%-on, kényelmi funkciókban 30%-on - mindezt egy nap alatt.
Elismerésem, szép teljesítmény - de azért komoly hátránynak nem nevezném.
Dátum: 2010.04.14. 13:55:44
Idézet: Eardog - 2010.04.14. 13:53:32
nem mintha védeni akarnám őket, bár sztem ügyik voltak , de ha csak előnye van, akkor miért nem lépi ezt meg más? Vagy miért nem lépte meg eddig?


Azért, mert ha nem a legnagyobb építőkapacitással rendelkező szövetség lépi meg, akkor nincs értelme.
Értelme ugyanis egyetlen szempontból van: a Hatalom Tornya miatt (persze az AL az epikus befagyását nevezte meg okként, szerintem az max. utolsó csepp lehetett a pohárban, hiszen hiába kezdik elölről az epikust, a mostaniaknál jobb tárgyakat nem fognak tudni szerezni, a legjobbakat ráadásul entitásból is ki lehet szedni).
Pár épületet leszámítva (amelyek inkább "had építsenek a végtelenségig" jelleggel kerültek be (Gyógyító Szentély, Alvilági verem, Mesteri építészet) egy egész szövetség aránylag könnyen felhúzható (AL építési kapacitását alapul véve kevesebb, mint egy hét alatt szerintem meglesz). Bukni alig buknak valamin: egy-két nap kínzókamra, egy-két elvesztett portya nekrofun miatt, esetleg 1-2 térkapu bemenetel (ezeket már maxolták egy nap alatt).
Két dolgot nyernek:
- Epikust elölről lehet kezdeni
- HT büntetés eltűnik
Ebből epikus nem számottevő, bár biztos vannak olyan tagok, akiknek jól jön egy-két erősebb tárgy (érdemes belegondolni, közel 60 epikussal vannak a 3. legtöbb epikust legyőző szövi előtt, azaz minden tagjuknak plusz 2 darab 90. szint környéki tárgy jut ennyi előnyből). A HT bónusza viszont elég komoly, és jó esélyük van megint több hónapra megszerezni, amit valószínű meg is fognak tenni. Ezt már annak idején többen mondtuk, amikor a HT módosítva lett.

Más szövetségnek azért nem érte (és jó ideig nem éri) meglépni ezt, mert ha elindul utánuk az AL, akkor nem az övéké lesz a HT, ergo elveszik az egyetlen bónusz, amiért érdemes ezt a lépést megtenni. Utánuk csinálni ugyanezért nem éri meg - legalábbis amíg megfelelően nagy büntetést össze nem szednek. Akkor viszont megint ott lesz a lehetőség, hogy jön egy új szövi.

Mindezek mellett elismerésem nekik!
Dátum: 2010.04.14. 11:41:06
Idézet: Ariel - 2010.04.14. 11:37:09

Ja, tudom. Jelenleg azzal is meg lennék elégedve, ha lennének 120-as állat felszerelések a boltban.


Ajaj.
Tényleg igaza lesz Butchman-nek, és 115. szinttől jön az exponenciális TP szintlépéshez.
Sajnos egy szorzót berakni sokkal egyszerűbb, mint új tárgyakat, szövegeket kreálni, mi meg fizetünk ezért is. Bár az állatfelszerelés ősköves, abból talán még lesz valami.
Ahogy nézem Miklós arra játszik: őszre talán jön az online TF, addig kell csak kihúzni a VU-val.
Dátum: 2010.04.14. 11:16:23
Idézet: Ariel - 2010.04.14. 09:36:53
A kincstábla nem változik. Viszont ezzel a lépésünkkel hatalmas mennyiségű fejlesztési időt spóroltunk Miklósnak. Nem kell új epikus tárgyakat csinálnia, nem kell epikus lényeket gyártani, nem kell vesződni a nevek kitalálásával, nem kellenek új varázslatok, sem új képek a varázslatokhoz.
Helyette végre lesz ideje, hogy egy valóban jó háborús rendszert találjon ki


+10 naivitás szakértelem (inkább )
Dátum: 2010.04.14. 10:47:27
Anyagilag az oltás sokkal jobb, mert már 1-2 nap táppénz (ami jóval kevesebb mint a fizetésed) fedezi az árát, és akkor az orvos által felírt gyógyszerekről (egy egyszerű influenzára adott gyógyszer is 2-4 ezer Ft) nem is beszéltünk. Persze ha nem betegszel meg, akkor nem lehet bizonyítani, hogy most mi miatt nem lettél beteg.

Párom munkahelyén (óvoda) most bárányhimlő járvány van. Egyik óvónőnek (nem volt beoltva, gyerekkorában sem kapta meg) ráhúzódott a szemére. 2 hete lázas, nem tudnak vele mit csinálni, és komoly esélye van rá, hogy oda lesz a szeme.
Dátum: 2010.04.13. 22:46:09
Idézet: Kocos - 2010.04.13. 22:34:18

Reklamaciokat Miklosnal tessek benyujtani. Mi nem akartunk valtani, nem hagyott mas lehetoseget.
Amugy ha ez akkora nagy elony, akkor javaslom, hogy kovessetek a peldankat es valtsatok szovit ti is.


Hát én már utána számoltam hónapokkal ezelőtt.
A Hatalom Tornya miatt nagyon megéri - nekünk sajnos nem lett volna lehetőségünk elég hosszú ideig megtartani, szerintem nektek kinéz minimum egy újabb 3 hónapos időszak.
Dátum: 2010.04.13. 12:32:33
Igazából nem látom értelmét, miért ne lehetne átadni őskövet másik e-mail címre / másik játékosnak. Nekem már jól jött volna (pl. HKK kód vásárlása esetén), ha át tudok a sajátomból adni őskövet valaki másnak. Nem látom okát, miért ne tehetném ezt meg - és v4-es problémák sem lennének.
Dátum: 2010.04.13. 11:40:38
http://vegzetur.webuda.com/map_stat.php