Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Jeriko

Dátum: 2010.05.07. 17:15:13
Idézet: Hype - 2010.05.07. 14:41:33
Mindenki ugyanoda menne.


Akkor én elmennék egyedül egy másikba, és tutira nyernék. A többieknek meg maradna az ezüst - jobb esetben, ha nincs még két olyan karakter, aki elviszi a másik két kategóriát is.
Dátum: 2010.05.07. 16:18:49
Olimpián abszolút nem érzem esszeciálisnak azt, hogy lehessen copy/paste-elni a kérdést. Sőt, az lenne a legjobb, ha tényleg a valódi tudást tükrözné az olimpia, és google sem lenne.
Ezért:
- a kérdés legyen kép formátumú
- a válaszokra legyen 5 másodperc (beleszámolva a net sebességét is)
- mindenki kapjon medált, aki hibátlanul kitölti, időtől függetlenül.

A hülye kérdéseket kiszűrendő lehetne csinálni pár segítséget: felező, plusz 30 másodperc az adott kérdésre)

(szívesen segítek a szükséges programok megírásában)
Dátum: 2010.05.07. 16:11:58
Idézet: Kocos - 2010.05.07. 16:09:37

Utana pedig leirom forumon, hogy en nem ertek egyet a valtozassal, de a jatekosok zome ezt akarta.


Lebuktál! Tényleg te vagy Miklós!
Dátum: 2010.05.07. 14:24:31
Idézet: Kocos - 2010.05.07. 10:54:43
Idézet: Jeriko - 2010.05.07. 09:48:43

Miklós! Egy inspirátorért cserébe szívesen vállalok programozási feladatokat!


A lelkedet is eladnád érte mi?
(én is)


Magamat még megértem, viszont egyetlen karakter van, akinek totál haszontalan ez a cucc, és az pont te vagy
Dátum: 2010.05.07. 14:18:54
Miért kell egyáltalán korlát, ha elvileg a létszámból származó előny kompenzálva van?
Ki kell venni, és mindenki mehet oda, ahova szeretne.
Dátum: 2010.05.07. 09:48:43
Idézet: Aderrick - 2010.05.07. 09:42:36
Lehetséges, hogy ez már most is így van, nem?


Melyikre gondolsz? A plusz melóért medál/relikvia?
Miklós! Egy inspirátorért cserébe szívesen vállalok programozási feladatokat!
Dátum: 2010.05.07. 09:44:01
Idézet: S0laris - 2010.05.05. 14:38:20
4-500, turbóval, nem natúran. Nem tartanak ott még a játékosokok, hogy ilyen magasságú legyen bármelyik szakijuk, bár fene tudja, ha valaki a topból lesz szives elárulni a magasabbik kritjét, lehet meglepődünk.


Nekem bőven 700 felett van a két kritikusom összege (plusz turbó), és vannak páran, aki simán hozzák rajtam minden körben a kritikust.
Dátum: 2010.05.07. 09:34:28
Akkor már ne csak kvízmedált lehessen szerezni, hanem őskövet, bajnoki érmet, dukátot, vagy akár aukciós bérletet, inspirátort, egyéb relikviát is - attól függően, ki mennyit dolgozik a kérdések kategorizálásával. Ráadásul megoldódna egy csomó egyéb probléma is.
Esetleg ezeket a cuccokat lehetne árulni őskőért / forintért is - lenne bevétel is.


Egyébként a pénz (őskő) a plusz melóért (értékelés, kategorizálás stb.) teljesen korrekt lenne. Kvízadminoknak simán ezt adnám.
Dátum: 2010.05.06. 09:25:55
Cyron: egy 120 dukátért egy éve megvásárolt bérlet megtérülése az akkori szabályok szerint kb. másfél hónap volt. Egy 1200 dukátért megvásárolt bérlet megtérülése a mostani szabályok szerint kb. két év. Nem hiszem, hogy összehasonlítható lenne. Ahogy azt sem hiszem, hogy egyedül te voltál annyira elmés, okos és taktikus, hogy képes voltál megvásárolni öt relikviát, mindenki más meg annyira szarul játszott, hogy max. 1-ig jutott.

Mellesleg nem is a bérletre gondoltam, hanem az inspirátorra
Dátum: 2010.05.06. 07:14:31
Vicces.
Ugyanakkor elég sok játékos számára egyértelmű, hogy Cyron elsősorban a játékvezető által brutálisan elméretezett relikviáinak köszönheti, hogy a v1 legjobb karaktere lett (mindamellett, hogy nem szeretném lekicsinyíteni a mögötte álló játékos hozzáértését sem).
Dátum: 2010.05.05. 13:05:30
Scriptelhető. Ráadásul elég úgy megírni a scriptet, hogy minden kérdést tegyen mondjuk az egyéb kategóriába. Ha elég sokan használják (és ha ilyen jutalom van, fogják), akkor simán felül írják a normális értékelők eredményeit - ők így nem kapnának semmit.
Dátum: 2010.05.04. 16:02:35
Egyszerűen csak ki kellene hagyni őket a portyalistából, ha van aktív célpont. Esetleg megjelölni azokat, akik X napja nem léptek be.
Dátum: 2010.05.02. 16:18:31
Pl. mínuszba is menne a lélekkút a szükséges mértékben és kész.
Dátum: 2010.04.28. 12:27:48
Idézet: Miklós - 2010.04.28. 11:11:10
Viszont egy dolog biztos, a kvíz adminok számára segítséget jelent, ha a kérdés kijelölhető, és így tudják ellenőrizni, hogy az új kérdés szerepel-e már az adatbázisban.


Nem ismerem a kvízadminok rendelkezésére álló felületet, de abban biztos vagyok, teljesen függetleníteni kellene a játékbeli kvíz megválaszolásától (nyugodtan lehet tehát szöveges). A meglevő adatbázisban egy kvízadminnak igazából nem hiszem, hogy keresgélnie kellene, illetve az ilyen jellegű munkát valakinek a kft-ből kellene elvállalnia. A kvízadmin feladata korlátozódjon arra, hogy egy új kérdés bekerülhet-e az adatbázisba vagy sem (még jobb lenne, ha egy kérdést akár több kvízadminnak is jóvá kellene hagynia.
Az, hogy egy kérdés szerepel-e az adatbázisban vagy sem: ezt keresgéléssel sem lehet eldönteni 100%-osan, viszont a kvízadminok munkáját is megkönnyítené, ha egy új kérdés elfogadása során a rendszer feldobná azokat a kérdéseket, amelyekkel az éppen elfogadandó nagyfokú egyezést mutat (kérdésekből kiszedni névelőket, kérdőszókat, gyakori határozókat, kikeresni azokat a kérdéseket, amelyekben a legtöbbször fordulnak elő az ellenőrzendő kérdés szavai).

Nem mellesleg amit már sokszor leírtam: egy kérdéshez had fűzzenek megjegyzéseket a játékosok a kvíz megválaszolása során. SEMMIKÉPP SEM KÖTELEZŐ SZERŰEN (ez volt a legelső rendszer nagy hibája), és elég lenne pár lehetőség: 1) helyesírási hibás kérdés 2) túl speciális kérdés 3) értelmezhetetlen kérdés 4) Primitív kérdés (pl. Melyik országban található Budapest?) 5) Van hasonló kérdés stb. Amelyik kérdéshez X megjegyzés érkezik, ott a kérdést felülvizsgálnám.
Dátum: 2010.04.28. 10:00:34
Nem ma kellene legyen kvíz olimpia?
Dátum: 2010.04.27. 17:13:43
Egyszerű megoldás: a kérdések feltevésekor random fel kell cserélni egy-két betűt - így a kérdést nem lehet megtalálni az adatbázisokban, ugyanakkor értelmezhető marad az emberi agy számára. Belefér a kvízbe, hogy fel kelljen ismerni az elgépelést (csere kizárólag szavakon belül legyen, és csak betűket cseréljen, írásjeleket, számokat ne).

A cmabrigde-i etegyemen kéüszlt eigyk tnuamálny áitllsáa sznreit a szvkaaon bleül nincs jlneestögée annak, mkénit rdeeözndenk el a btűek: eyegüdl az a fntoos, hgoy az eslő és az uolstó betű a hlyéen lygeen; ha a tböbrie a lgnoeyabb özeássivsazsg a jleezmlő, a sövzeg aokkr is tleejs mrtébéekn ovasalthó mraad. A jnleeésg mgáayzrataa az, hgoy az erbemi agy nem eyeddgi btűeket hneam tleejs sazakvat ovals.
Íme a bzoinytéik.
Illés?
Idézet: Craslorg - 2010.04.25. 09:21:14
Igen, de ez le is van írva, hogy ha azonos IP címről játszik két karakter, akkor legyenek prémiumosok, ebben az esetben engedik, lévén, ha már valaki fizet, akkor valószínűleg normálisan játszanak. Nyilván ezt is ki lehet kerülni, mint ahogy meg is tetted, ami nagyon


A dolog ennél sokkal prózaibb: azonos IP esetén valószínű ugyanarról a gépről játszanak többen. Ez önmagában nem csalás, de mindenképpen illene utánanézni, hogy a karakterek milyen tevékenységet folytatnak. Ez azonban időbe, energiába és pénzbe (az ezzel foglalkozó alkalmazott fizetése) kerül - és mivel olyan karakterekről van szó, akik nem fizetnek (nincs prémium), egyértelműen veszteség a Kft. részére. Ezért sokkal egyszerűbb őket letiltani, mint vizsgálódni - ha nem is csaltak, bevételkiesés nem lesz, mivel úgysem fizettek.

Fizetős játékosoknál már más a helyzet: fizetős ügyfelet akkor fognak csak letiltani, ha tényleg megalapozott oka van annak. Ha ok nélkül tiltják ki őket, az egyértelműen üzleti veszteség. Mivel itt van bevétel, megtérülő befektetés a "nyomozás" a karakterek után.
Idézet: Weasel29 - 2010.04.25. 08:14:00
Végeztem egy kísérletet. Két karit regisztráltam az 1-es világon. Mindkettőnek vettem 3 hét prém tagságot. Semmi baj nem volt, egyik karival farmoltam a másikat. Senki nem szólt hozzám egy szót sem. Lejárt a prém tagság és láss csodát fél nap múlva már zárolva voltak mind a ketten. Természetesen töröltem őket, mert ennyi bizonyíték elég volt.


Ha nekem kellene írni ilyen visszaélés figyelő programot, biztos nem azt figyelném, hogy azonos IP címről játszanak-e. Az azonos IP cím bannolásával nagyon jól el lehet venni a kedvét a játéktól, akik pl. egy családból játszanak - visszaélések nélkül. Ugyanakkor aki csalni akar, annak semmibe nem kerül egy proxyn keresztül játszani (nagyon jó ingyenes programok vannak a neten) ahol egy gépről játszhat akár 100 karakterrel úgy, hogy a Beholder azt látja, mindegyiknek más az IP címe.

Sokkal többet mond - és szerintem elsősorban ezeket kell kiszűrni - ha X karakter pár napi rendszerességgel támadja Y-t, vagy a rabolt LE-je X%-a ugyanattól a karaktertől származik.
Ugyanígy, amit Miklós is írt már: azonos szövetségben vannak (ráadásul kevesen), és az egyik építése sokkal nagyobb, mint a másik, vagy az epikus kincsek jelentős részét az egyik viszi el.

Egyébként még mindig érdekes kérdés, hogy illeszkedik a szabályokba az, hogy egyik világon csak azért tartok fent egy karaktert, hogy LE-vel tömjem haverom karakterét, ő pedig másik világon cserébe megteszi ugyanezt az én (fő)karakteremmel. Jelenleg ez pl. teljesen legális, és van is aki csinálja.
Dátum: 2010.04.23. 09:33:41
v1-en ez maximum Galmuszkról mondható el, a többi gyémántnál még a zafírok is több LE-t szereztek. De ha megnézed, néhai LE.diff bajnokok is sorra mennek át más hordákba.

mod: elgépelés