Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Chammaqul

Oldal: 12
Dátum: 2008.09.28. 17:39:06
felugrottam a szekbol a kovetkezot kiabalva:
URISTEN URISTEN URISTEN URISTEN

gratulalok a megtalasahoz, megvolt a mai fejfajasom is
rohadt alacsony az a bizonyos kerites...
Dátum: 2008.09.28. 15:40:17
basszus, nem lehetne mashogy elnevezni oket, vagy valami lathatobb helyre kiirni ezt? 2 oskovet fizettem egy felszerelesert, nem latom sehol a leltaramban, erre kiderul (a forumbol) hogy allatoknak van...?
Dátum: 2008.09.28. 02:34:56
"hany szoge van egy rombusznak"
ez ugye valami vicc? elso ami eszembe jutott errol, hogy egyaltalan belso vagy kulso szoge... 4 volt a helyes valasz, igy gondolom vagy csak belso vagy csak kulso szogekre gondolt a kedves "kollega/kollegina"
Dátum: 2008.09.26. 03:35:41
a konyv-ceruza rpg-ket ugy hivjak hogy pen and paper game, vagy paper and pencil (bar ezt csak a wikipedian lattam)
a tabletop game azt jelent, hogy tablas jatek, sajnos amirol te beszelsz, az NEM TABLETOP.
tabletop peldaul a kijott warcraft tarsasjatek, vagy a poker meg a ki nevet a vegen, esetleg meg a gazdalkodj okosan is, ugyanugy ahogy a catan telepesei is (vagy miafranc az)
paper and pencil (p and p) rpg pedig az ad and d, a kaosz, a cp2020, a CoC, meg meg kb. ahany primszam van, legalabb annyi van beloluk lassan (bar nekem kifejezetten szimpatikus kezdemenyezesek ezek az universal system rpg-k, amik gyakorlatilag lecsapnak neked egy szabadfejlesztesu - ja, ugye nem kell mondanom hogy mint a video gamek piacan, itt is van ilyen fogalom - pdf allomanyt, es a vilag sztorijat, stb-t mar te rakhatod hozza a dologhoz)

egyebkent eleve szanalom a p and p-tol eltero dolgokat szerepjateknak hivni, mert ennyi erovel barmit nevezhetsz annak, peldaul ha bemesz a boltba egy kiflier leven stilust valtasz, eljatszol egy szerepet, a vevo szerepet. de amiota ez egy jatekfajtat jelol, azota tudjuk mar mit beszelunk, legyszives, es peldaul a diablot ne nevezzuk mar rpgnek. (talan ott lehet a gond, hogy angolban a roleplaying (szinhaz) meg a roleplaying game (osszeulo geektarsasag) nem ugyanaz, mig magyarban mindenre rahuzzak hogy szerepjatek, a szinhaztol a fetisiszta haloszobai dolgokig)

sry gyerekek, nem igazan alszom mostanaban (ez mentseg barmire)
Dátum: 2008.09.26. 02:34:19
egyreszt nekem is tokom tele van azzal hogy minden 10.-20. kerdes hkk-val kapcsolatos
vilag eletemben magiceztem, es hkk lapokra googlezni? ugye ti se gondoljatok komolyan
esetleg ha letezne barmifele adatbazis a lapokrol, akkor elnezest kernek, de szerintem inkabb azoknak az adminisztratoroknak kellene elgondolkodni, akik igy allnak a dologhoz, hogy "ennyi erovel a tobbire is lehet mondani, hogy nem vagyok biologus, stb"
mar pedig ezek a kerdesek nem annyibol allnak, hogy "mit jelent a hkk" leven azt az infot talan mindenki meg tudna szerezni, hanem kemenyen odamondja nekunk a kerdesiro, hogy "a zummogo orvgyilkos milyen ritkasagu lap" vagy hogy "a felsoroltak kozul melyik nem hkk lap" esetleg kapok egy olyat a kepembe, hogy "ha megfogja a durrogo csattogtatom a piros szelenceszellem jobbkezes kardjat, akkor hany bonusz sebzest rakhatok a tobbi galetkim harmadik laban talalhato kislabujjanak kormere"

ha most esetleg meg is koveztek, akkor is azt mondom, hogy konyorgom gyerekek, szubkultura/imadat/fanatizmus/etc. ide vagy oda, nem kene egyenlosegjelet tenni az altalanos muveltseg es a hkk koze
ideznem: "Feltehetsz a játékhoz kapcsolódó kérdést is, de természetesen bármilyen más, általános műveltséget érintő kérdést is. Olyat kérdezz, amire te is fejből tudod a választ, és nem igényel lexikális tudást (pl. évszámok)!"

ezen kivul az evszamos marhasagokbol is nagyon sok van
nincs baj a lexikalis tudassal mert ugyis googlezik mindenki, [5 perc alatt boven lehet] de azert nezzunk mar magunkba egy kicsit es tartsuk tiszteletbe egymast annyira, hogy ertelmesen allunk hozza ehhez a kvizes dologhoz

ps.:
Idézet: Zoli - 2008.09.23. 15:24:33
Utasítsátok el az olyan választ is, amire csak Google segítséggel tud válaszolni a legtöbb ember

ezt meg igy hozzacsapnam a velemenyemhez...
Oldal: 12