Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Helix

Oldal: 12
Dátum: 2008.10.23. 19:31:17
Hát igen... Mindenkinek megvannak a démonai. De a storyból csak háborús ürügy túnik ki nekem, de ti biztos tudjátok...
Dátum: 2008.10.23. 17:01:27
"Ha az ellenfeled nagyon dühös rád, akkor valamit iszonyatosan jól csinálsz!"

Nem vagyok moderátor, és ez a topic eddig sem a finom társaslgásokról szólt, de fogd vissza magad Butchman, mert ezek a szavak nem ide valók olvass Arany Jánostól, ha bővíteni akarod a szókincsedet, és talán kultúráltabbnak is látszol majd, és akkor majd valaki talán meg is sajnál titeket...

Azt meg ne mondja senki, hogy csak a gyémántok támadnak meg más szövettségeket, mert azt nem hiszem el.

És most jöhetne, hogy de azok sokkal gyengébbeket támadnak, aljasok és gátlástalanok, meg stb.

Szó esett már a háborús matematikáról és arról is, hogy nem érdemes senkinek azonos erejű szövettséget megtámadni-> nem lesz ugyanis a háborúnak vége. Ezért támad szerintem mindenki aki nyerni is akar valakit gyengébbet. A gyengeség viszont nem azon múlik, hogy kinek mekkora a lélekkútja vagy hány épülete van. Azonban sokszór szorosan összefügg.

Akik nem építő rabszolgákat tartanak a szövettségükben azok nagy előnyben vannak, ha csinálni is kell valamit nem csak Sims-ezni. De fúrcsa módon a Nyugdíjas Klubtól egyetlen panaszt sem hallok.

"Aki nagyon sír attól sokat el kell venni!"- ez egy álltalános élettapasztalat...
Dátum: 2008.10.17. 15:00:30
Javíts ki ha tévedek, de ha a 3. nap után valaki eléri a 2 szörös győzelmet autómatikusan vége. Előtte van az, hogy pont nem nézi a játék a dolgot.

De én még tapasztalatlan vagyok benne, hogy mit lehetne finomítani a dolgon.
Dátum: 2008.10.17. 13:43:51
A szövettségben nem lehet mindenki full táp.

Van aki gyengébb és annak jobb ha láthatatlan. Azok efektíve kiszálnak a harcból, de lehet, hogy másban jók.

Nem minden a számokon dől el.
Dátum: 2008.10.17. 13:26:18
Riusnak igaza van. A háborúnál hatékonyabb, az építkezés. Szerintem kapituláljatok is!

Csak vicceltem! Szerintem nincs semmi rossz a háborúban, és Rius vezetésével szépen helyt áll a Világépítők szövetsége. Kár, hogy már nincs talpon sok ember köztük.

Ami Syck-et és a rubint pereputty összeeksküvéselméleteit illeti:

A Lélekőrök szövettsége nem a fejlődés ellen van! És nem akarunk semmilyen civilációt elpusztítani...

Ha csak annyira venném komolyan az oktalanságokat amit leírtál azt mondanám, hogy nektek nincs civilizációtok, gyémántosotokéhoz meg szükség van a helyre, így csak pusztítás után lehet fejlődni.

De azoknak a szövettségeknek akik a negyedét is komolyan veszik Syck agymenésésnek annyit üzennék, hogy a Lélekőrökről:

"Tollával fedez be téged,
szárnya alatt lészen oltalmad,
paizs és páncél az ő hűsége."

Tehát nem a hatalom vezérel, hanem a hűség. És nem vagyunk bérelhetőek, csak érzelmi alapon dolgozunk.
Dátum: 2008.10.16. 22:06:52
Megy a hang betyárkodás, de a lufik könnyen kipukkannak...

Nem hiszem hogy egyedül lenne a Kubla kánság.
Dátum: 2008.10.16. 20:04:04
Egy biztos... Az Elitt Hordának van a legnagyobb pereputtya...

De mi értelme, ha úgy se tudják egymást megvédeni???

/lásd a mindössze 8 óráig taró Káosz és Vér versus Lélekőrök Szövetsége háborút amit az utóbbi szövettség zöme végig aludt.../

De Skandar Graunéknál ez úttal nem volt mézsőr, se orksör...
Dátum: 2008.10.12. 19:33:16
Az már régen rossz ha adóra van szükség egy szövettségben...
Dátum: 2008.10.05. 20:22:37
Ehhez az építőrabszolgához nem tudok hozzászólni...

Valószínű, hogy ha egy játékos 2 vagy több karaktert irányít azt kiszúrják előbb utóbb.

Valaki pedig csak azért nem fog játszani, hogy nyomja az Le-t egy szövibe amitől nem kap cserébe semmit. Nálunk a Lélekőröknél nincs például senki akit ne azért vettünk volna fel, mert:

1. Jófej
2. Elég jól áll, és meg tudja védeni magát.
Dátum: 2008.09.30. 22:32:57
Szerintem nem kell ezt ilyen véresen felfogni.

Van hogy a praktikum az ami vezérli a dolgokat. Aki a legtöbbet aktív az kap 3 szavazatot, a döntéseket meg lehet vitatni fórumon (nem itt a belső szövettségin) és attól, hogy teszem azt te csak 1 voksot birtokolsz attól még nem biztos, hogy nem a többség, vagy éppen a te véleményed érvényesül.

Nincs ebben semmi hatalom. Az építés az elején triviális úgy is ugyanazokat építitek, mert ez visz előre, ha viszont tagfelvétel van akkor elmondod mit/kit szeretnél és miért. ugyan úgy lehet demokratikusan szavazni.

Ha valahol nem veszik figyelembe a véleményed akkor ott komoly bajok vannak és nem ez játék értelme. És hidd el azt a vezetőt, vagy azt a társaságot aki egy ilyen játékot,( ahol ráadásul meg se halhatsz, én nem lehet komoly problémád, mert ugye tudjuk, hogy cselekvéspontot nem tudnák elvenni tőled.. na mind1) úgy kezel, mintha ő lenne az istencsászárka azt előbb utóbb úgy is mindenki ott hagyja.
Dátum: 2008.09.29. 14:31:04
Mondjuk ez jó ajánlat, csak tegyük hozzá, hogy nem így működik. Mert amíg az új tag nem tölti fel a lélekkutat ami arányban áll az eddig felépített épületek lóerő ráfordításának egy tagra eső részével addig nem élvezheti az előnyöket amit a felépített épületek adnak.

De ajénlatnak jól hangzik..

És bocs, mert nem akartam rontani a pozíciód.
Dátum: 2008.09.27. 18:00:10
Helix magához képest komolysággal odalép, a kürthöz amely az Őrtorony tetején áll.

A dallam és a hang messzire száll és egyértelműan adja tudtára a Végzeturaknak, a Lélekőrök szövettsége hamarosan újjabb háromat választ soraiba, a jelentkezők közül.

A tanács összeül.
Dátum: 2008.09.26. 14:53:30
Helix a hobbit úgy délben kelhetett fel, a nap besütött a szobája ablakán, és az őszi esőtöl áztatott földeken megcsillant a nap.

Még kicsit fáj a feje vad éjszaka lehetett...

Nicsak mi ez? Néz a kezére érdeklődően...

Egy gyűrű!


Még csak az kell, hogy valaki bekösse a fejét.

Péntek van!- gondolja magában, és egy dal jut eszébe,... pam-pam pa ríraram pam-pam-pa pam pa ríraram aminek csak dallam foszlányait dúdolgatja , miközben a reggeli mosakodás után lebattyog szobájából, a pincébe italért és kosztért. Megpakol egy jó nagy tányért, meg visz rendesen pálinkás kupicát. Nem elitista így azt gondolta megebédel a váró teremben. Megkínál mindenkit, aki éppen visszajött ebédelni és közben némán evés közben megtervezi a napot…

El kell mennem vadászni… Energiával tele portyáznom kell, de abban is elfáradok egy óra alatt, aztán keresek egy lélekkufárt is és varázstekercsre is szükségem lenne már. Aztán ma péntek van, szereznem kell rabszolgákat (magyarán egyetemista diákmunkásokat) és trubadúrokat, na meg készletekre is szükségünk van.

Nos bele is vágok estére talán lesz egy szép kapunk, komfortos berendezések, és persze kellenek a munkások az őrtoronyhoz is, de a buli is legalább annyira fontos- főleg egy hobbitnak…

Dátum: 2008.09.24. 20:13:08
*Hazatérek én is a várba, és örömmel veszem szemügyre, hogy sokaknak nem lankadt a lelkesedése, és maradtak, de úgy látom még gyújtották be az előtérben a kandallót, pedig az fontos... Hiába na azért kell valakinek otthon is lenni, hogy legy ez az. Szerencsére, godoltam rá és zsákomban hoztam egy- két wantut és kőzűzót amiből ugyan nem fejedelmi szinten, de meg lesz a vacsora estére. Beteszem egy hűvös helyre a húst és elindulok fáért, szerencsére egy talicskát és száraz rönköket is találok az istállóban.*

*Hamarosan már pattog a tűz a kandallóban, és miután megfaragtam a nyársakat, felszeltem a húsokat, hozzákezdek a sütéshez...

Egy óra kell, de megsülnek a húsok, viszont csak gyümölcsök vannak mellé, kenyér nincs- konstatálom...*

-Valakinek nem akad egy kis kenyér a hátizsákjában? ~ talán inkább elkapok egy végzeturat. ...kenyérért. *gondolom magamban*
Dátum: 2008.09.24. 18:02:24
*Helix rendesen kipihente magát, talán túl sok időt is adott magának, de nem rest és belevága délutáni vadásztaba. Megtapasztalta már, hogy csak lelkek energiáitól duzzadva képes hatékonyan felvenni a versenyt vetélytársaival, ezért kis bemelígő vadászat után szemügyre veszi a vidék kóborló, és letelepedett végzeturait, hogy megfelelő ellenfélre bukkan, a hatás nem marad el, könnyű semek árán, de legyőz 3 végzeturat, ám talált olyat is aki képes megfutatmítani, tapasztalata tovább nőtt, és érti már, hogy varázslók és barbárok okozhatnak meglepetést neki, a zafír horda pedig közpréda és az energiáik a legtöbb végzeturat vonzzák, összességében megduplázza lélekenregiáit, de nem fáradt el...

Folytatja a vadászatot, ami küldetése végcéljához is közelebb viszi, és elhatározza, ha a vadászatból megfelelő energiát merít felkutat újra néhányat a végzeturak közül, talán olyat is aki már csordába verődött, talán olyat aki magányos kósza... De most még várhat a döntés...*
Dátum: 2008.09.23. 21:00:48
Felmerült az igény, hogy szerepjátékozzunk, és egy kis történetet kerekítsünk a szövettség köré.

Ezért meg szeretném, hozzá adni alapot és elmesélek hozzá egy kis instrukciót.

*Saját fejemre vágtam bele, hogy szövettésgünknek méltó helyet találjak, egy elhagyatott várat, kastélyt amit ha kell megtisztítok a szörnyektől is. Napokat kutattam, egy szerencsén napon az egyik hegy tetejére érve a megpillantottam az ideális helyet.

Már délután felé járt és megláttam azt amit kerestem végre, a nap már a hátam mögül sütütt és egy hegy tetejére érve megpillantottam amit kerestem*



*A vár romos volt és látszott rajta, hogy rendesen kell költenünk, kell és persze vadak is lapulhatnak a falak mögött, de számomra egy palota volt, megláttam és beleszerettem*

*A vár kapuja bedölve, falai omladoztak, de az alap erősen állt és tartotta a rá nehezedő súlyt. Meglepődtem pár bőregéren és hasonló árnylakó ivadékon kívül nem találtam egyebet, de ez is elég volt némi lélekenergia megszerzéséhez. A torony jó állapotban volt, a falak sem voltak rosszak egy két nap és egészen otthonosan éreztem magam. A katakombákban börtön volt kialakítva, a szikla mélyébe pedig egy romos, kiszáradt, lélekkút volt, a lakótorony csak el volt hanyagolva -azon nem lesz mit alakítani- gondoltam. Az udvaron istálló, az egyik bástya aljában fegyverraktár várt, persze se ló, se fegyver... De a helye megvolt. Sőt még pincét is találtam, a pincében pedig nagy kincset... Bort, sőt borkocsonyát.

A torony alaksorában nagy termek is voltak és egy szebb kialakítású igazán megragadta a szemem, ez tanácsterem lehetett, díszes kő asztal, kő székekkel.

Megcsapoltam egy hordót, és üzenetet küldem társaimnak, a tanácsteremben gyertya fényben iszogatva merültem álomba.*

*Pár nappal később egy este már mind itt boroztunk...*

//hát valahonnan innen idíthatnánk a történetet, ha van kedvetek.//
Dátum: 2008.09.23. 19:44:09
Aki jelenleg tagja a szövinek ugorjon már fel gyorsan a játékra, és még ma este legyen ötödik tag!!!

Tanácskozni kellene. (most jut eszembe, hogy nem ártana majd későbbiekben egy msn konferencia, meg ilyenek...)
Dátum: 2008.09.23. 19:28:56
Hát ami a tulajdonság összeget illeti én nem állok túl jól 142, ami annak is köszönhető, hogy építkezünk, de megvan az előnye ennek is, 4 emberrel a 4. helyen állunk lélekenergia tekintetben, és álltalában véve is.

Jó lesz ez érzem...

Egyébként ajánlom még mindenkinek a figyelmébe a kvíz kérdéseket, mert jutalom is jár értük duplán...
Dátum: 2008.09.23. 17:49:35
Huh, nekem befeketedd a Fórum fele...

Tagfelvétellel kapcsolatban az van, hogy voltunk 5 en, de az ötödik nem jelentkezet még, adtunk neki haladékot ma este 7 óráig utána pedig fel fogunk venni valakit, mert hát úgy ésszerű, hogy ha már lehet akkor 5en legyünk.

Az őrtorony alapjait már letettük, és holnapra szerintem már tudunk bővülni, inkább nem mondok időket, mert aztán csalódás lesz belőle, és meg sem fogunk állni 35 főig.

És személy szerint egy társszövettség létrehozását se tartom elvetendőnek, persze majd csak akkor, ha már nem férünk az őrtoronyba és nincs hová tovább bővíteni.

Zanzásítva ennyi amit el akartam mondani, csak azért nem írom szabatosabban, kétértelműbben és nem enyire ráutalóan, mert hamar kidob a fórum magából, és nem jó valamit 2x 3x leírni...
Dátum: 2008.09.23. 13:38:28
Igyekszünk az építéssel ahogy tudunk...

Valószínű a délután folyamán, vagyis inkább este fele bővül a szövettség, de addigra már érzésem szerint a lélekkút is meglesz építve...

Ti mit gondoltok, a kezdetben kapott 6 őskövet érdemes felhasználni prémium tagságra???
Oldal: 12