Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - EMTyb

Oldal: 12345
Dátum: 2009.11.10. 16:43:08
Egy kis érdekesség a számok bűvöletében élőknek a Tyrant "Háborúk / kapituláció" oldaláról:

Ellenséges szövetség neve | Győzelem / Vereség | Háború kitörése
Tökéletes Gyémánt | 1014 / 1004 | Nov. 02. 07:58

Lehet számolgatni, hány "frag" fér még bele a két hetes zárásig. (Feltételezve, hogy az egyik szövetség behúzza a 10 előnyt.)
Dátum: 2009.08.30. 09:15:21
V1-en elindult a 3. fázis!

- SPOILER -

"Zarknod ébredése: 3. fázis

A manapilonok energiáját most direktben arra kell használnotok, hogy Zarknod elgémberedett testét energiacsóvákkal bombázzátok, meginduljon a vérkeringés, és a hatalmas teremtmény lassan felébredjen! Ehhez nem kevés energiára lesz szükség. Az utolsó fázis végén - ha mindent jól csináltok - a hatalmas teremtmény felébred! Vajon melyik lesz az a horda, amely az ügy érdekében a legtöbbet teszi, és elnyeri jutalmát a nagyúrtól?
A pilonokat lélekenergia segítségével tudod aktiválni, minél több lélekenergiát használsz fel, annál nagyobb energiát fogsz koncentrálni. (a győztes horda tagjai közül azok kapnak jutalmat, akik legalább 30 alkalommal aktiválták a pilont)"

- SPOILER -
Dátum: 2009.08.11. 08:30:16
Sziasztok!

Az alábbi jelent meg ma reggel a szövetségi eseményeink között:

Elvesztettétek a hatalom tornyából járó bónuszt! Ma, 06:11
Mostantól ti birtokoljátok a hatalom tornyáért járó bónuszt! Ma, 04:37

A világeseményekben ez elvesztés nem szerepel, sem, hogy valaki más átvette volna, viszont az épületeknél is úgy látszik, hogy nincs nálunk a bónusz (plusz a torony szint is csökkent).

Már írtam a bug@vegzetur.hu-ra, de úgy tudom Baraty a héten szabizik, szóval aki tudja más módon is jelezni a bug-ot az illetékeseknek, kérem tegye meg.

Előre is köszi!
Dátum: 2009.07.13. 23:24:18
Mint egy felbolydult vörös méhkas, úgy zúgott a Horda tábora. Végzeturak és hölgyek csapata menetelt a mező felé, hogy újra megküzdjenek az agresszor harcosaival. eMTyb érezte, a szerencse most mellé szegődött. Már órák óta követte vadászata közben Nexo-t, a gyűlölt vörösök hadvezérét. Remegő ámulattal nézte, mily könnyedén ejti el áldozatait. Óriások, sárkányok, homokférgek, sorra buktak el a vezér előtt.

Nehezen teltek a percek a hadvezéri sátor mellett rejtőzve, de erőt adott neki, hogy eddig észrevétlenül követte a hatalmasságot. Tudta, hogy csak így, álnok módon lehet esélye ellene. Villás nyelve ki-kibukkant csuklyája alól, hegyes karmával apró lyukat tépett a sátor falán. A vörös vezér épp kiemelkedett egy szépen faragott dézsából, megszabadulván a vadászat mocskától. eMTyb ezerszer elátkozta a nő aranyszínű haját, mely elrejtette hamuszín kebleit. A háború minden zaja egyszerre elhalkult körülötte, megigézte a harcos nő tökéletes teste. Az ősi ösztönök okozták majdnem a vesztét, mire felocsúdott, Nexo már a páncélját húzta magára.

Őrült düh gyúlt a kígyóképű szemében, egy kataklizma igéit kezdte maga elé motyogni, egyre hangosabban, míg az utolsó varázsszót már a nő képébe ordította. Ám eMTyb legerősebb varázslata sem volt elég ahhoz, hogy leterítsen egy ekkora őserőt. A sátor kettészakadt, törmelékek hevertek mindenfele. Nexo térdelt a kupac tetején, reflexből egy energialövedéket lőtt eMTyb felé, ám az könnyedén védte az erőtlen varázslatot, majd ellentámadásba lendítette Hóförgetegét. Nexo lázasan forgolódott, majd egy fegyvert rántott elő a ponyva alól. Mindketten meglepődtek, mikor megpillantották a kopott buzogányt.

eMTyb cserzett, pikkelyes szája vigyorba fordult, érezte, egyenlőtlen küzdelem lesz, persze az ő javára. Pont, ahogy szereti. Magasba lendítette karját, majd lesújtott. Újra és újra. Nexo satnya buzogánya nem tudott versenyre kelni a Hóförgeteg hatalmával. A vezért őrjítette a tudat, hogy Végzetpengéje ott hever valahol a törmelékek alatt. eMTyb látván a nő kétségbeesett tekintetét, csak még erősebbnek érezte magát, tudta, eljött a kegyelemdöfés ideje.

A végső kardcsapás célt tévesztett, az álnok mellett egy friss kráter jelezte, közelednek a vörös szolgák. eMTyb maga mellé köpött, átkot sziszegett üldözőire, majd eltűnt a célt tévesztett eltörlés okozta füst és hamu leplében...


Ma, 18:42 EMTyb Nexo Te nyerted a csatát.
A csatában összesen 1617 sebzést okoztál, és 119 sebzést kaptál.
- eMTyb teljes harci díszben - Nexo buzogánnyal, energialövedékkel
Dátum: 2009.07.13. 08:13:48
Hadat üzentetek az ELIT HORDA szövetségnek. A háború 2009.07.13. 07:45:18-kor kezdődik.

A háború elkezdődött az ELIT HORDA szövetséggel. Ma, 07:45

"Let's get ready to rumble!"
Dátum: 2009.07.09. 13:03:26
Brühühüüüü, ha nem adnak plusz helyeket, azonnal törlök! Így vagy úgy, de lesz szabad hely, win-win.
Dátum: 2009.06.20. 00:48:40
Azért van némi remény :

"Crimson is a strong, bright, deep red color combined with some blue, resulting in a tiny degree of purple."

Forrás: Wikipedia
Dátum: 2009.06.20. 00:33:40
Dehogynem! Nálunk még van egy hely, hamarosan hadba is vonulunk, ha megfelel, hogy egy ideig a malteres vödörtől izmosodsz a csaták helyett, csatlakozz hozzánk!

Káosz úúúúr! Merre vaaan? Tesssék szépen visszajönni és építkezni, ne ráncigálja itt az oroszlán bajszát!
Dátum: 2009.04.22. 16:41:35
Idézet: Dr_Faktor - 2009.04.22. 16:24:25

jómagam egy amoylan magekiller karaktert viszek direkt azé mert nincs annál jobb érzés amikor valaki rádver egy 400as varázst te meg beleversz 40et a saját bűbájoddal mégis a harc további köreiben dirib darabra szaggatod a vajákos állatját...


Nos ha te "magekiller" karakterre gyúrsz, akkor nem lehet, hogy mégiscsak létezik varázsló a játékban?
Nem lenne szerencsés ez a fejlesztés szerintem, megint csak a karakterkópiák felé vinné el az egész játékot. Ha egy út van az gáz, ha már akad egy másik is, máris jobb a helyzet.

Idézet: Dr_Faktor - 2009.04.22. 16:33:36

de azt se hiszem hogy most azé mer majd mittomén egy állat elnyel egy 400as varázslásból 30at vagy akármennyit azzal már tönkrevágták itt pár ember karakterét...merezmegmármegint a lol kategoria...má elnézést...


A te szinteden lehet, de magasabb szinten mint már írtam tobzódnak a nagyobb állatok és a mágia tulajdonságra rágyúrok (manakonstrukció). Egy átlagos 700-as varázslatsebzésből 100 felettit elnyelni nem lenne nagy művészet, az pedig már nem csekélység szerintem...
Dátum: 2009.04.22. 15:57:07
Én egy Mortimer által felvázolt karaktert építgetek épp, szóval ha egyetlen igazi "fegyverem", a varázslat sebzésén mentene az állat és a mágia tulajdonság - magas szinten azért szerintem általánosságban elmondható, hogy elég nagy mindkettő szintje a kimaxolt szakértelmek miatt - intelligens kedvenc, manakonstrukció... -, az eléggé földhöz csapna az biztos.
Dátum: 2009.04.21. 20:12:23
Szerintem a háborúhoz hozzá tartozik minden játék adta lehetőség kihasználása, legyen ez védelem itala, katakomba vagy a 15%-os határ. A nyílt sisakos jelzőt nem értem, ezek szerint egy öt szinttel magasabb játékos nyugodtan menjen neki egy bónuszokkal nem rendelkező (nyílt sisakos) játékosnak, mert milyen az már, hogy a kisebb elbújik, védekezni próbál...
Attól még hogy ők támadtak, védekezniük már nem is szabad?

Más:
Ha az "Elit" Horda nem tartja presztízs csatának a jelenlegi háborút, miért is nem kapitulált az első percben?
Dátum: 2009.01.18. 09:37:47
Igen egy volt tagunk "megcsinálta" a 2. világban is a szövetségünket (Serpents of the Destiny), igen nagy fantáziáról tanúskodva egy 2-est biggyesztett a név végére. Ha jól tudom azóta már onnan is kilépett. Az 1-es és a 2-es világbéli SotD között semmiféle kapcsolat nincsen, a névhasználaton kívül...
Dátum: 2009.01.06. 14:00:16
Na ha már a katakombánál járunk, véletek is megosztom amire Arquis utalt, pár napja esett meg velem, miközben kintről fegyverek csörgése verődött be én elindultam unalmamban a hátsó folyosók felé:

"Egyre beljebb és beljebb kerülsz a sötét járatokban, a nyirkos, dohos szag eltompítja érzékeidet. Az egyik fordulóban mintha egy árny mozgolódna, harci állásba helyezkedsz, s mint már annyiszor életed során, várod a találkozást az elkerülhetetlennel. Nem kell sokáig várnod, az árnyjáték egyre közelebb dereng, hamarosan megpillantod a gazdáját. Egy óriási elszáradt karácsonyfa áll előtted. Fonnyadt tüskéit neked szegezi, csúcsán megcsillan korábbi áldozatának vére. Persze, ha tudta volna, hogy te nem egy vagy a könnyű prédának számító patkányok és a katakomba kisebb lakói közül. Lassan elmormolsz egy Mennyből az angyalt, s mivel már nincs szezonja, a fa semmivé lesz.
Jutalmad 1081 szaloncukor. (A szerzett szaloncukorból 182 a hibátlanul kiénekelt magas C-ért jár.)"

Látjátok, nem is annyira unalmas ez a katakomba buli.
Idézet: Superbad - 2008.12.18. 08:49:51
Csodálkozom hogy alapvető kérdéseim rossz kérdés minősítést kapnak. Lehet pont vérpistikék szaladtak bele akik ha már egy kicsit google-zni kellene (vagy kinyitni az agyi csakráit) egyből x-elnek a rossz kérdésre. Úgy látom a végén csak a "kék az ég, zöld a fű" jellegű kérdések maradnak amikre a sárgakártyás felhasználók is reflexből tudják a választ.

Ebben a kérdésben mi a nehéz? Áruljátok már el:

Melyik egy jégen használható "sportezköz"?

Fakutya
Bronzmajom
Vasmacska
Kőkecske


Szerintem ehhez még google sem kell, más kérdés, hogy megindokolták-e a rossz kérdés minősítést. Helyesírási hiba ugyanis van benne: sporteszköz.
Dátum: 2008.12.07. 19:43:33
Idézet: Danka33 - 2008.11.29. 23:54:41
Üdv.
Ma használtam a keresőt az oldalon. Rájöttem, hogy rosszul írtam be a kulcsszót, miután kerestem. Kijavítom, erre kiírja, hogy 30 másodperc 2 keresés között. Erre mi szükség van? Kérném a megszüntetését ha lehetséges.


Szerintem csak technikai elővigyázatosság. Ha épp egy spambot vagy ne adj isten egy kíváncsi kis kölyök sűrűbben nyomogatná a keresés gombot, ne lohassza le a szervert.
Dátum: 2008.11.05. 14:05:59
Sziasztok!

Örömmel vettem észre, hogy 24-es szakértelem szinten megjelenik az Építés (Nagy köszönet a http://vegzetur.wikidot.com szerkesztőinek!).

A szakértelem szövege:
A szövetségi épületek építésénél megnő az elköltött lélekenergia hatékonysága, szintenként 5%-kal. Ha pl. építés szakértelmed 2, és elköltesz 1000 LE-t építésre, akkor az épület készenléte 1100-zal nő meg.

Kérdés:
A szakértelem csak az épületbe épített LE méretet növeli és a saját építésbe nem számít bele? (A Lélekkútból építéshez hasonlóan.) Magyarul a szakértelemmel beépített plusz százalékos építés növeli-e a szerencse tulajdonságot?

Remélem érthetően sikerült feltennem a kérdést.
A válaszokat előre is köszi!
Dátum: 2008.10.27. 23:49:19
Idézet: Draglov - 2008.10.27. 23:34:59
1 ok, hogy miert is kell tenni a mostani helyzet ellen. (Igen Hordas vagyok )
Adott 1 szovi tele 77 es szintu karakterrel, es van 5 szovi 9es karikkal. A kis szovik mind hadat uzennek a nagy szovinek.
A nagy szovetseg kapitulal 1 kicsivel szemben, hogy tudjon massal is harcolni. HOPPa "elore nem tervezett aktivalas bejovo feregjarat"
Jon egy masik szovetseg es a helyere lep...
Folytassam?


Nos, én úgy tudom 5 kezdeményezett háború lehet, a "bejövő féregjáratok" száma pedig korlátlan. Magyarul, ha B hadat üzen A szövetségnek, attól A szövetség indított háborúinak száma nem növekszik, csak ha hadat üzen C szövetségnek.
A kis szövetségek pedig nagy szintkülönbség esetén úgysem tudnak érdemlegesen felfele ütni, tehát nekik is értelmetlen PP valamint "háború opció" pazarlás.
Azt hiszem Miklós már az elején felsorolta az alap stratégiák között az építkezőt. Nem tudom miért fáj egyeseknek, ha valaki ezt a taktikát választja. A játék indulása után kb fél órával léptünk szövetségbe, 3 régi ismerős. Ekkor még csak egy-két zafír szövetség volt, így tudtuk, ha hamar felhúzzuk a kutat, tuti lesz jelentkező, így villámgyorsan húzhatjuk az újabb és újabb szintet. Ha mindenki egyből csak tulajdonságra gyúr, lemaradunk a szövetségi élmezőnytől, ergo kevesebb nívós jelentkező közül válogathattunk volna. Így "beáldoztam" magam, megszerzett LE-m jelentős részét az építkezésbe toltam. Ami viszont egyesek szemében értelmetlen áldozat, a másik oldalról örömmel tölti el az embert, hisz látja szövetsége virágzását és azt, hogy a klán kezdetektől ott van a toplista első felében. Az építkezés persze már egy öngerjesztő folyamat, hisz ha nem fejlődik a karakter, többen, többször támadják, ha akar se tud nagyon gyűjtögetni. Anno pl. az első varázslatot nagyon kinéztem magamnak, de sajnáltam azt az 1350 LE-t a klántól, azon a szinten még sokat ért ez a beépítés. Így jobb híján gyúrok a szerencsére, majd meglátjuk mire lesz jó a jövőben.
Szóval nekem egyelőre teljesen elég, hogy új emberkéket ismertem meg, jó társaság alakult ki a szövetség keretei között. Ha belépek a játékba, első dolgom hogy a belső fórumra pillantok, utána jöhet a malter keverés. Félelmetes, milyen indulatokat tud kiváltani egy játék... Szerintem igenis van létjogosultságuk az építőknek, és szerencsés az a szövetség, amely soraiban tudhat akár csak egyet is.
Ízlések és pofonok, kinek a pap, kinek a papnő, ilyen az élet és még jöhetnék egyéb közhelyekkel. Ja, és "Én se most jöttem le..."
Dátum: 2008.09.30. 19:12:34
Már tényleg nem értem az új kvíz értékelés rendszerét...
Egy ilyen általános műveltséggel foglalkozó kérdés miért rossz kérdés?

"Mit jelent magyarul a következő szállóige: "Alea iacta est"

Bizonytalan, hogy mit hoz az este. (Titus Livius)
Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna. (Boethius)
A kocka el van vetve. (Julius Caesar)
Ki mint vet, úgy arat. (Cicero)"

Most akkor mi a jó kérdés? Középsulis alapok vagy Google találatok 5 mp alatt?

Megj.: az előző 8 kérdésem gond nélkül átment a rostán
Dátum: 2008.09.23. 13:39:34
Idézet: Féreg - 2008.09.23. 13:23:55
na meg persze a legjobb stratégia egy LEgyüjtő rabszolga csinálása, amit a feltápolt főkarakter szépen lezuz néha.


Hát persze, már ha a nem megengedett stratégiákat nézzük...
Oldal: 12345