Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: A kvíz értékelésének rendszeréről
fórumozózenderFérfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
421. hozzászólás - 2008.12.17. 15:57:19 (Válasz Lanmandragoran #419 hozzászólására.)
Azért az a "bazaltfekete", inkább kékes a macskakövet illetően, nem pedig "pokolfekete", mint az obszidián, ha már pontosítunk..
Az ásványvilágban sajnos kevés az egyértelmű szín/kőzet páros, én meg jól beleszaladtam..
Egyébként a leginkább az zavar, hogy a 35 jó kérdésem mellé utólag leminősítettek még párat, és ezzel együtt már 9 rossz van, ami 1-re van a "többet nem írhatsz kérdést" -től, és azt nem szeretném! Persze, ha egy csalódott játékos a következőt rosszra értékeli, mert az övét sem fogadták el, úgysem tehetek semmit..
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
422. hozzászólás - 2008.12.17. 16:50:14 (Válasz zender #421 hozzászólására.)
Nem akarok hülyeséget beszélni, de úgy tudom a kizárásba csak a rosszra minősített kérdések számítanak bele, a 25%-on kiesettek nem. Legalábbis bízom benne, mert v1en 23/12-n állok, tehát nem csak a 10 rossz, de az 50% is megvan.

Asszem egy kérdésem volt rosszra minősítve.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
423. hozzászólás - 2008.12.17. 16:55:30 (Válasz Lanmandragoran #422 hozzászólására.)
"Nem akarok hülyeséget beszélni, de úgy tudom a kizárásba csak a rosszra minősített kérdések számítanak bele, a 25%-on kiesettek nem."

Nekem más a tapasztalatom, de örülnék, ha így lenne.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
424. hozzászólás - 2008.12.17. 17:09:53 (Válasz Mortimer #423 hozzászólására.)
Én sem mondhatom azt hogy tudom, de nekem meg az arány ezt igazolja. 23/12

Csak remélni tudom, hogy igazam van.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
kedvelt tagTazerFérfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
425. hozzászólás - 2008.12.17. 17:24:51
Nah most én adom elő a gondjaimat.

1. Sosincs fent operátor, akivel lehetne beszélni.
2. Kérdésem:
Mennyi "Alarm für Cobra 11" játékot készített el eddig a Synetic az RTL számára???

Még nem készült ilyen játék...
Eddig csak 1-et.
Már 2-t is!
Most jelent meg a harmadik játék!!! - helyes

A kérdésre a válaszolók több mint 75%-a nem tudta a választ, ezért kivettük az adatbázisból!
-Ez mi? Semmi ördöngősség... Tippelj, ha meg 100%-ra mész, nézd meg neten.

3. Kérdés: Melyik a tejútrendszer legnagyobb bolygója?
Nap
Föld
Mars
Jupiter

NEKEM nem fogadta el a Jupitert, pedig az a legnagyobb. Az a kérdésfeltevő egyéni szociális problémája, hogy nem tudja, hogy a Nap az csillag...

4. Legyen egy gomb az értékelendő kérdés után, (hogyha már adtál választ) és rossz ha készítő által megadott válasz, akkor lehessen jelenteni. Mert így utólag tuti nem veszik ki a kérdést.

5. Elég legyen már ebből az 500 féle Stephen Kinges kérdésből. ÁÁÁÁH :-)

További jó játékot mindenkinek, és türelem, mert a pofátokat beverem! (Mármint annak, aki hülye kérdést tesz fel vagy hülyén osztályoz.)

JAH ÉS MÉG VALAMI... Mi az, hogy valami paprikajancsi rányom, hogy azonnal törölni, és akkor már törlik is... Nézze meg operátor!
A hozzászólást Tazer módosította 2008.12.17. 17:26:06-kor
Pontszám: 6.17
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
426. hozzászólás - 2008.12.17. 17:46:48 (Válasz Tazer #425 hozzászólására.)
Utálni fogsz, de a Cobra 11-es kérdésed nemcsak speciális, de rosszul is tetted fel, én be sem engedtem volna, nemhogy 25%-on essen ki.

Ha már elfogadott, hibás kérdést találsz, másold be a kvíztopikba, és javításra/törlésre kerül. Amit nem jelentünk a fórumon, az kb 1-2 nap után kiesik 25%-on, mivel mindenki elrontja.
Stephen King korunk egyik legkiemelkedőbb írója, még csak nem is fantasyt gyárt, tessék olvasgatni.

Ha egyetlen gombnyomásra törlést kapsz, akkor megnyugtatlak, az az értékelő paprikajancsi nagy valószínűséggel operátor volt.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 7.50
népszerűDarkshadeFérfi
Végzetúr mester
563 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
427. hozzászólás - 2008.12.17. 17:47:30 (Válasz Tazer #425 hozzászólására.)
Idézet: Tazer - 2008.12.17. 17:24:51
Nah most én adom elő a gondjaimat.

1. Sosincs fent operátor, akivel lehetne beszélni.
2. Kérdésem:
Mennyi "Alarm für Cobra 11" játékot készített el eddig a Synetic az RTL számára???

Még nem készült ilyen játék...
Eddig csak 1-et.
Már 2-t is!
Most jelent meg a harmadik játék!!! - helyes


A kérdésre a válaszolók több mint 75%-a nem tudta a választ, ezért kivettük az adatbázisból!
-Ez mi? Semmi ördöngősség... Tippelj, ha meg 100%-ra mész, nézd meg neten.

3. Kérdés: Melyik a tejútrendszer legnagyobb bolygója?
Nap
Föld
Mars
Jupiter

NEKEM nem fogadta el a Jupitert, pedig az a legnagyobb. Az a kérdésfeltevő egyéni szociális problémája, hogy nem tudja, hogy a Nap az csillag...

4. Legyen egy gomb az értékelendő kérdés után, (hogyha már adtál választ) és rossz ha készítő által megadott válasz, akkor lehessen jelenteni. Mert így utólag tuti nem veszik ki a kérdést.

5. Elég legyen már ebből az 500 féle Stephen Kinges kérdésből. ÁÁÁÁH :-)

További jó játékot mindenkinek, és türelem, mert a pofátokat beverem! (Mármint annak, aki hülye kérdést tesz fel vagy hülyén osztályoz.)

JAH ÉS MÉG VALAMI... Mi az, hogy valami paprikajancsi rányom, hogy azonnal törölni, és akkor már törlik is... Nézze meg operátor!


Arrol nem is beszélve , hogy a tejútrendszer nem egyenlő a naprendszerrel, manapság szinte naponta fedeznek fel exobolygókat /naprendszeren kívülieket/ ezeknek 90%-a nagyobb mint a Jupiter.
Vedd észre, figyeld meg végül csapj le rá. Laurie- Kubla kánság tagja.

Nem Garfield az egyetlen akinek Arachnofóbiája van.
Pontszám: 7.50
fórumozóBobberFérfi
Végzetúr poronty
3 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
428. hozzászólás - 2008.12.17. 18:35:19
Remélem jó helyre irom de az egyik kvizkérdés válaszával nem vagyok megelégedve.
Megpróbálom felidézni

kérdés: hány tonnát nyomott egy "Királytigris" harckocsi

válaszok:
Nem emléxem
66
56
nem is volt ilyen

a kérdésfeltevő szerint 56t legalábis nekem ezt adta mikor a rosz választ adtam ezzel szemben a neten a következőt találtam
az alábbi link alatt amit én el is fogadok:
A harckocsi súlya 69,4 tonna volt, és a fajlagos teljesítmény 10,08 lóerő/tonna.stb stb stb

http://www.netlabor.hu/roncskutatas/modules/wfsection/article.php? articleid=207&com_mode=thread&com_order=1&com_id=35554&com_rootid=35546

Javitását előre is köszönöm
Bobber
Pontszám: 5
irritálóSophiehunNő
Végzetúr tanonc
21 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
429. hozzászólás - 2008.12.17. 21:06:22
Sziasztok!
Szeretném felhívni a figyelmeteket az egyik játékosra.
Deathreaper a neve és ffelháborít amit a profiljára tett ki:

"Hogyha valakinek a kérdését értékelnem kell az megszívta mert elsem olvasom a kérdést,hanem egyből az "Azonnal törlés"-t fogom választani!

Annak köszönd aki olyan buta h nem tud 2számot összeadni kivonni belöle egy tort számot...
Eddigi kérdéseid értékelései: 3 jó, 9 rossz, 1 törölni. "

Nem azért , de én kajak jelenteném az ilyen embert. Csak azért csinálja ezt, hogy más ne kajpon lélekenergiát é még BÜSZKE is rá!!!

Szaffi
Pontszám: 8.33
kedvencMormordFérfi
Végzetúr mester
613 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
430. hozzászólás - 2008.12.17. 21:19:27 (Válasz Sophiehun #429 hozzászólására.)
Ne aggódj, egy kérdés törléséhez nem elég egy "Azonnal törölni!" javaslat, a játékost pedig rövid időn belül eltiltja a gép az értékeléstől.
Van néhány kattant agyú, aki feltesz egy primitív kérdést, és azt hiszi azért töröltetik, mert buták, holott csak nem akarnak "2+2 az mennyi?" tipusú kérdéseket a kvízben.
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
431. hozzászólás - 2008.12.17. 22:08:20 (Válasz Sophiehun #429 hozzászólására.)
Ezt elküldenéd privátban Hatsepsutnak? Lehet, hogy nem lenne baj, ha nem várnánk meg, míg a gép magától veszi el az értékelési jogát.
Az a baj, hogy 13-ból 10 kérdését visszadobják, és ezek után a rendszer a rossz. Ez igen! Újabb ékes bizonyítéka mérhetetlen intelligenciájának!
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
kedvelt tagsenkiseFérfi
Végzetúr tanonc
39 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
432. hozzászólás - 2008.12.17. 22:28:09
Sziasztok!

Mintha valami gond lenne a kiértékeléssel. Eddig semmi probléma nem volt, ha visszakaptam a kérdést, hogy túl speciális vagy sokna nem tudták a jó választ, elfogadtam. De most feltettem a kérdést és kb. 2 percen belül visszajött, hogy "azonnal töröljétek". ennyi idő alatt max 1 játékos nézhette meg. Nemhiszem, hogy csak a játékosoknak kellene értékelni, vagy több választ is meg kellene várni. Ha jól tudom ált. iskolában tanitják szám. techben (legalábbis a fiaim tanulták . A kérdés az volt, hogy "Minek a röviditése a BIOS a számitógépen". Nem hiszem, hogy gépet használó ember ne tudná, mi az. Igy kicsit elhamarkodottnak látom a 3 napos tiltást. Bár kibirom

Hasonló a sok latin mondás. Egyet én is feltettem, hogy kihez köthető az "Eppur si muove" mondat. Szvsz Galilei szintén tananyag.

További jó kvízelést
Senkise
Pontszám: 5
népszerűtlenJaelitheFérfi
Végzetúr
50 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
433. hozzászólás - 2008.12.18. 07:17:48
Hi!
Na ezt a kérdést senki nem tudta megválaszolni 0-18 volt az arány. Kérdésem az, hogy miért kaptam V2-n ezért rossz kérdés minősitést utólag?? Pedig a kérdés jó.

Melyik ország termeli a legtöbb gyémántot a világon?

Oroszország*
Dél-Afrika
Ausztrália
Kína

A kérdésre a válaszolók több mint 75%-a nem tudta a választ, ezért kivettük az adatbázisból!
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
434. hozzászólás - 2008.12.18. 08:03:09 (Válasz Jaelithe #433 hozzászólására.)
Miért kérdezel meg olyat, amit pontosan leírtak neked indoklásul? Azért minősítették rosszra, mert túl nehéz ha senki nem tudta, nem?
Úgy látom, te érdeklődsz a különböző ásványok iránt. Szerintem ebből a témakörből próbálj meg kicsit egyszerűbb kérdéseket feltenni. Bár a gyémántos is jó lett volna, ha Dél-Afrika nincs ott, mivel ugye az összes tv-ben mindenhol azt emlegetik, mint a gyémántbányák országát, szerintem mindenki annak dőlt be.
A hozzászólást Lanmandragoran módosította 2008.12.18. 08:07:28-kor
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
közkedveltNudelusFérfi
Végzetúr poronty
9 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
435. hozzászólás - 2008.12.18. 08:33:51
Sziasztok!

Kicsit kezdi nálam is kihúzni a gyufát ez a kvíz rendszer. Nagyun szubjektív, s most, h elértem a márcsak 1 rossz kérdést tehetsz fel szintet, muszáj írnom. Eddig 44 jó, 9 rossz kérdésem van. Ebből 7 utólag lett visszadobva, s nemtudom melyek,s miért. Mindig figyeltem a kérdés megfogalmazására, s válaszaira. Legutolsó kérdésem túl speciális volt az értékelés szerint, pedig egyszerűt akartam..

Kinek a kutyája Snoopy a képregényben/mesefilmben?

Charlie Brown
Eddie Yellow
Kattie Blue
Jack Black

Szeretném kérdezni, h mi ebben a túl speciális?

Nem tartom helyénvalónak, h engem ilyen kérdések visszadobásáért tiltanak el, úgy mint azokat akik tényleg tesznek a kvízre.
Michel Jordan - Tyrant
Pontszám: 8.33
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
436. hozzászólás - 2008.12.18. 08:36:50 (Válasz Nudelus #435 hozzászólására.)
Az utólag rosszra minősített kérdés azt jelenti, hogy a válaszadók több mint 75%-a nem tudott helyesen válaszolni, ezért a kérdés magától kiesett.
Szegény Snoopyt valszeg azért értékelték spec-re, mert a játékosok többsége már azt se tudja, ki volt Snoopy
A hozzászólást Lanmandragoran módosította 2008.12.18. 08:36:58-kor
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 8.33
közkedveltNudelusFérfi
Végzetúr poronty
9 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
437. hozzászólás - 2008.12.18. 08:47:21 (Válasz Lanmandragoran #436 hozzászólására.)
2 kérdésem van 75% alatt. S elég rosznak tartom a rendszert, mert így eléggé szerencse kérdése, h ki olvassa éppen. Sok olyan kérdés van, ami fantasy regényekkel kapcsolatos, vagy egyéb eléggé réteg dolgokkal. Snoopy szegény azért általánosabb dolog. Szoval lehetne vmi full time operátora a dolgoknak, vagy ne tehessen fel játékos kvíz kérdést, mert nem érzem ezt fer dolognak...
Michel Jordan - Tyrant
Pontszám: 5
népszerűtlenSuperbadFérfi
Végzetúr tanonc
18 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
438. hozzászólás - 2008.12.18. 08:49:51
Csodálkozom hogy alapvető kérdéseim rossz kérdés minősítést kapnak. Lehet pont vérpistikék szaladtak bele akik ha már egy kicsit google-zni kellene (vagy kinyitni az agyi csakráit) egyből x-elnek a rossz kérdésre. Úgy látom a végén csak a "kék az ég, zöld a fű" jellegű kérdések maradnak amikre a sárgakártyás felhasználók is reflexből tudják a választ.

Ebben a kérdésben mi a nehéz? Áruljátok már el:

Melyik egy jégen használható "sportezköz"?

Fakutya
Bronzmajom
Vasmacska
Kőkecske
Pontszám: 7.50
népszerűtlenEviciuszFérfi
Végzetúr
85 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
439. hozzászólás - 2008.12.18. 09:12:02
Sziasztok !
Kaptam egy ilyen kérdést:
Átlagosan hány perces egy epizód egy animében?
40-45
1 óra
5-10
20-25
Elnézést kérek a tájékozatlanságomért, de nem tudom mi az az animé!? Segítene valaki ? Blöfföltem a válasznál és bejött.
Van egy különleges képességem!
Felfogom a Nap-energiát és átalakítom árnyékká.
Pontszám: 7.50
kedvelt tagEMTybFérfi
Végzetúr tehetség
100 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
440. hozzászólás - 2008.12.18. 09:20:46 (Válasz Superbad #438 hozzászólására.)
Idézet: Superbad - 2008.12.18. 08:49:51
Csodálkozom hogy alapvető kérdéseim rossz kérdés minősítést kapnak. Lehet pont vérpistikék szaladtak bele akik ha már egy kicsit google-zni kellene (vagy kinyitni az agyi csakráit) egyből x-elnek a rossz kérdésre. Úgy látom a végén csak a "kék az ég, zöld a fű" jellegű kérdések maradnak amikre a sárgakártyás felhasználók is reflexből tudják a választ.

Ebben a kérdésben mi a nehéz? Áruljátok már el:

Melyik egy jégen használható "sportezköz"?

Fakutya
Bronzmajom
Vasmacska
Kőkecske


Szerintem ehhez még google sem kell, más kérdés, hogy megindokolták-e a rossz kérdés minősítést. Helyesírási hiba ugyanis van benne: sporteszköz.
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!