Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Byzon

Dátum: 2009.08.16. 17:14:17
Jó... De Miklós nem arról híres, hogy ismerné a saját játékait és akár csak haloványan megérintené az agyát a kreativitás, vagy az emberismeret
Dátum: 2009.08.16. 17:08:31
Idézet: Viszok009 - 2009.08.16. 17:00:37
Már hogyne lenne, sőt sztem Miklósék ezzel a kis finomsággal Karácsonyig eltartanak Minket, csak akkor már 1 Milliárdot kell betölteni, a szorzók meg feleződnek...cool!


Miklós előzetesen 6 hetet mondott tippnek. Ez vagy heti 1 fázist takar, vagy azért beleszámolta a súlyos morálcsökkenést is, akkor talán 3...
Dátum: 2009.08.16. 09:21:55
Csak most ne veszítsem el a fejemet BAZMEG ! (XIV Lajos)

Akarod mondani: XVI. Lajos...
Dátum: 2009.08.15. 14:55:32
Baal: ez speciel pont Jerikoval szemben erős vélemény azért...
A TGy fénykorában messze kiemelkedett a szövetségek közül, Jeriko játékkal kapcsolatos ötletei ettől még mindenki számára építőek voltak, a javaslatai jó szándékúak és értelmesek is.
Ami a különbséget jelenti: amit a TGy akkor elért, önerőből, optimalizálással, sok agymunkával, az egy nagyon becsülendő dolog, amire mindenkinek volt esélye.
A Pókok, noha kedvelem őket, az etika határait erősen feszegető megoldást alkalmaznak, a kettő nem ugyanaz.
Dátum: 2009.08.15. 14:41:32
A problémám azzal van, hogy nem másképp oldották meg. Nekem nagy csalódás volt bennük, és legyek őszinte ezt én nem tudom és nem is akarom szépíteni: ez csalás! Vannak egyértelmű szabályok, ahol nem lehet tologatni a vesszőt, ők ezt áthágták.
Dátum: 2009.08.15. 14:34:07
Ywgarrd... Ti a játék keretein belül tettétek meg. Ők túllépték a határt, amit a felhasználási feltételek megengednek. A Zöld Pókok jó taktika. Amit ők tettek egyszerűen csalás. Ez azért különbség.
Dátum: 2009.08.15. 13:25:14
He? Lefelé ütve már most is durván csökken a hozható LE, mikor fog egy pók lefelé ütni szerinted?
Dátum: 2009.08.15. 12:42:14
Winnie, légyszi ne idegelj! Ha én mondjuk átugrok pár hónapra mert haver újraindult, és ott építek, amit manakonstiból tudok húzni, az simán elég neki az epikus emlékműig minimum. Milyen LE-t dobok ki?
Másrészt: a "nagyok" (nálad azért átlagban kisebbek) átugranak és építenek, de azért mert ismerik és szeretik a karakter gazdáját! Mert ezek újraindult emberek, örülünk hogy itt vannak újra, hogy mégsem adták fel. Ennyiről szól a sztori. És ha ez neked nem tetszik, ám legyen, de ez gondolom te is tudod, senkit, még csak elgondolkodtatni sem fog, hogy segítek-e egy havernak, vagy sem.
Ezt a kiskapu dolgozást meg hagyjuk már békében. Van egy rendszer, annak a szabályaihoz igazodva játszunk. Én is. Te is. Mindannyian. A sírás épp elég korlátozást hozott már (kivégzés bekorlátozása, nyerhető háborús LE kimaxolása, ect.). És az ilyen bömbölés öli ki a játékból a kreativitást.
Ezek a karaktek nem azért erősek, mert a haverok átugrálnak vakolni! Azért erősek, mert ismerik a játékot, és felhasználják a tapasztalataikat! Amire bármely játékosnak lenne lehetősége, ha feljön nagy fórumra és belemélyed a stratégiák topicba, körülnéz egy kicsit wikin, vagy ír találomra valamelyik top játékosnak, hogy adjon pár tippet. Szentem hasra ütésre 3-ból 2 nem fogja elhajtani.
Akik meg most épületeket kapnak a hátsó felük alá, azok esetleg azért kapják, mert akik most vannak egykor általuk alapított szövikbe szeretnék kifejezni a hálájukat, hogy használhatják azokat az épületeket, amiket egykor ezek a karakterek húztak fel.
Kicsit erős BaalCaintól a példátlan összefogás, de hogy messze közelebb a valósághoz mint te, az szerintem tuti.

(Minden vigyor nélkül, igen komoly arccal írtam winnie)
Idézet: Ticke - 2009.08.09. 16:06:57
Hány ütést szabad vinnie az ultiban annak, aki "betlit" vállal?

csak az elsőt
csak az utolsót
egyet sem
mindet

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Ez a kártyajáték pedig eléggé ismert!
Ha valaki rászánja magát és vesz egy pakli magyar kártyát valamelyik boltban, már annak a dobozába belekukkantva is találhatunk egy leírást, hogy hogyan is kell ezt a játékot játszani.
Itt most nem arra célzok, hogy mindenki, aki meglátja ezt a kérdést, ugorjon le a sarki boltba és vegyen egyet, de az interneten is könnyedén válaszra lelhetünk (egyszerűen beírjuk a keresőbe, hogy "betli" és hopp, az első találatot megnyitva már meg is lenne a válasz).
Bezzeg ha pókeres kérdésről van szó (ami ráadásul nem is magyar játék), az egyből bekerül az adatbázisba (pl. mit jelent a drill?)


Veled egyet kell értenem. Nem szeretem a kártyás kérdéseket, de ha bekerül valami, inkább olyan amit magyar kártyával játszanak. Semmivel sem kevésbé ismert kártyajáték hazánkban mint a poker...
No comment...
Milyen színű volt a legendás német pilóta, Manfred von Richthofen Fokker Dreidecker típusú vadászrepülőgépe az első világháborúban?

Koromfekete, főként éjszakai bevetéseknél használták, jellegzetes hangjáról lehetett felismerni.
Világoskék volt, hogy ne lehessen könnyen észrevenni a kék égen.
Tűzvörös, innen származik a még az ellenfelei körében is ismert és félt becenév: a Vörös Báró.
Hófehérre festették, hogy a nap és a szárnyra szerelt tükrök segítségével elvakítsa az ellenfelet.


Köszönöm, imádom ezt a kérdést és a válaszokat is. Le a kalappal!

Dame Elizabeth Rosemond Taylor kétszeres Oscar-díjas színésznő 2009. február 27-én ünnepelte 77. szülinapját. De mi a nevében a "Dame" szó?

Dame a keresztségben kapott neve, Szent Dame egy középkori, később szentté avatott mártírnő neve.
Liz Taylor egyik szerepe volt Dame, akivel annyira tudott hasonulni, hogy 1972-ben felvette a nevet.
1999-ben II. Erzsébet brit királynő lovagi rangra emelte; a „Dame” az ezt jelző cím.
Dame Liz Taylor dédanyjának a keresztneve, a színésznő 19 éves korában vette fel az ő nevét is.


Csak gratulálni tudok, öröm volt utánanézni!
Dátum: 2009.08.09. 13:48:21
Szerintem jól tudja, utána is néztem:

A Szirének vagy Szeirének (görögül: Σειρῆνας) a görög mitológia naiaszai. Csodás hangú, de gyilkos természetű tengeri nimfák, akik a Sirenum scopuli elnevezésű kis szigetcsoporton laktak, Campania partjainak (Dél-Olaszország, Sorrentói-öböl) közelében [1] (a szigetek mai nevei: Licosa, San Pietro és La Galetta), illetve más források szerint Szicíliában a Pelorum hegyfoknál, Capri szigetén.[2]

Akhelóosz folyamisten (vagy Phorküsz tengeristen [3]) és Melpomené múzsa (vagy Terpszikhoré, illetve az egyik pleiasz, Szterópé) leányai, vonzóak és borzalmasak egyszerre. A kísértés, a világi örömök és az érzéki vágyak megtestesítői: bűvös hangú, asszonyfejű, de madárszárnyakkal és karmokkal rendelkező szörnyek. Varázslatos hangjukkal és bölcs mindentudással elcsábítják a tengerészeket, majd megölik őket. A legelterjedtebb források szerint hárman voltak, Aglaiophoné, Thelxiepeia és Peiszinoé, [4] de számukat egyes elbeszélések kettőre (Homérosz: Odüsszeia), mások háromra, négyre illetve kilencre teszik. A további szirénalakok nevei Parthenopé, Ligeia, Leukószia, Molpé, Raidné és Telesz. („Parthenopé tetemét állítólag Nápoly közelében vetette partra a tenger, és sírját sokáig kultikus tisztelet övezte.” [5])

A szirének, édesanyjuktól gyönyörű hangot örököltek, amire igen büszkék voltak. Idővel azonban gőgösek lettek és elbizakodottságukban versenyre keltek a múzsákkal. Vereségük büntetéseként a múzsák bűvös hangú, de vérszomjas félig ember, félig madár keveréklényekké változtatták őket, akik addig élhetnek, míg valaki bűbájuk elől meg nem menekül. A szirének szégyenükben a tenger eldugott, távoli szigetein húzódtak meg. Más hagyományok szerint Démétér büntetésének köszönhették szörny-alakjukat, amiért leánya elrablását nem akadályozták meg. Ovidius [6] pedig Perszephoné játszópajtásaiként említi őket. A sziréneket alvilági múzsáknak is nevezik.

Úgyhogy a kérdés technikailag hibátlan, ámbár a 2-es és 3-as válasz lehetne kidolgozottabb, de nem keverte össze a hárpiákkal. Te tetted.
Biztos hogy nem. Egyrészt az egyik válasz tagadó, az már nem jó. A másik, hogy az egyik válaszlehetőség meg ordító ostobaság (Mig). Próbáld inkább valahogy így:

A Disney mesehős Aladin tudott az égen repülni, de minek segítségével?

Repülő szőnyegen
Pegazus nyergében
Griffmadár hátán
Boszorkányok seprújén

Így talán igen...
Dátum: 2009.08.09. 13:18:31
Melyik nem P.Howard könyv?

Vesztegzár a grandhotelben
A Három testőr afrikában
Piszkos fred közbelép fülig jimmy öszinte sajnálatára
Az Alapítvány


Helyesírás
Dátum: 2009.08.09. 13:06:13
A szokásos, elvész sajna.
Dátum: 2009.08.09. 12:07:42
Idézet: Ezüstszél - 2009.08.09. 12:04:56

Apropó tudja valaki hogyan kell a transzcendális fókuszt aktiválni? Nem tudok rákattintani a nevére, a felszerelt tárgyaknál sem jelenik meg (másoknál kint láttam a karakterlapon), és a szakértelmeknél sem mutatja, hogy rárakta a plusszot.


Pedig ott van, csak neked nem mutatja. Szakinak meg nem szintet, hatékonyságot növel, ezért nem mutatja
Dátum: 2009.08.09. 12:02:32
Itt ismerkedhetünk meg a 3. világ Örök Idök Szövetségének életével. Kíváncsian várjuk.
Dátum: 2009.08.09. 11:48:28
Már itt vagy klánfórumon?
Klánfórumon: alul összes topic alatt új topic nyitása.
Itt nagy fórumon: ahhoz kell bizonyos mennyiségű hozzászólás és átlagpont a hsz-aidnak. Pontosan nem tudom. De írd meg priviben mit szeretnél és hová, ha értelmes megnyitom neked.
Dátum: 2009.08.09. 11:46:32
Pedestrian
Pedestrian
Smaragd 45. szint
2009.08.06. 16:18:04
és már megérte, az egyikük dobott egy haragsmaradot

Emellett ott lóg a nyakában, meg lehet tekinteni:

Pedestrian az. Hogy tényleg manótól kapta vagy benézte, nem tudom. De ő ezt állítja és nincs okom kételkedni a szavában.
Dátum: 2009.08.09. 11:08:36
Mázli. Nem hiszem hogy a karakteredé. Inkább a tiéd.