Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Byzon

Dátum: 2008.11.15. 14:46:21
Semmi gond Zsolesz, előfordul.
Az a baj, hogy sok értelmes nekem sem jut eszembe, mert félek, amiket ki tudnánk találni, azok meg az ellentétére fordítanák ezt az egészet...
Bár tény és való, valamit kezdeni kéne ezzel, mert jelen formájában, hát nem a legjobb...
A védő plusz bónuszt kapjon talán nem feltétlenül rossz ötlet, csak nehéz belőni kiegyensúlyozottra.
Amit mondasz, hogy a támadónak 2. héten is kelljen 100 győzelem az talán túlzás, de mit gondoltok arról, hogy mondjuk a védőnek már első héten is elég lenne mondjuk 100 helyett pl. 20 győzelem?
Csak az ilyesminek sajnos nincs sok értelme olyan szövetségek között, ahol az egyik tényleg messze erősebb a másiknál...
Dátum: 2008.11.15. 14:30:36
Ebben az időszakban nem könnyű munkát találni senkinek... Sajnos. Remélem szerencséd lesz! (A családdal meg nem lehet jobb lenne beszélni egyet? Nem akarok beledumálni, de sokat tud segíteni...)
Köszönöm az elismerést! Bár az én műveltségem csak egy-két dologban viszonylagos, a legtöbben inkább felületes...
Sok sikert Körtevirág!
Dátum: 2008.11.15. 14:22:31
Hát erre nem tudok mit mondani...
De itt a fórumon egyértelműen olyan ember vagy, akit tisztelek az intelligenciájáért és a műveltségéért. Meg szép volt az a fejtegetés a tiszta szobáról, az egy időre nekem emlékezetes marad. Örülünk, hogy itt vagy! Ne kenődj el! Mindig van olyan az életben aki szeret, meríts erőt abból!

Jó játékot!
Dátum: 2008.11.15. 14:18:25
Én simán csak Mátyással ismertem...

Valószínűleg tájegységenként változó...
Dátum: 2008.11.15. 14:17:44
Azt jelenti, hogy az eddigi hozzászólásaidat a fórumozók jó része kiválónak ítélte, ezért magas pontszámokat adtunk rá. Más szavakkal: az eddigi hsz-eid alapján értékes tagja vagy a csapatnak. Olyannyira, hogy ezzel már topicot is nyithatsz.
Szomorú vagyok ezt olvasva... Két okból is.
Egyrészt, hogy valaki ilyen magas fokán álljon a kulturának. Ez nem csak egy játékban, de a világon bárhol megengedhetetlen hangnem...
Másrészt azért, mert Sátán sajnos túl alacsony szintű, sem én, sem társaim nem tehetünk nála baráti látogatást...
De egyet kell értenem az előttem szólóval, kitiltanám 3 napra. Ha még egyszer előfordul, akkor nem csak részeg volt, tehát véglegesen!
Dátum: 2008.11.15. 14:03:23
Ne haragudj Zsolesz, de én nem lehurrogtam, csak egy lehetséges veszélyre hívtam fel a figyelmet. Ha van egy ötlet, azt meg szokás vitatni nem? És ott esetleg ellenvélemény is elhangzik... Inkább Hauer ötlete tűnik nekem jónak (nem csak lélekkút, hanem szövetségi tagok átlagszintje alapján lehetne háborút indítani, sokkal gyengébb ellen nem. Persze akkor ez alapján kéne adni a jutalmat is...) Ezzel nem mondom, hogy rossz az ötleted, az is lehet, hogy nincs igazam, nem tudom. De akkor erre nyugodtan kifejthetted volna a saját érveidet. Ha megsértődsz, azzal sajnos nem jutunk előre. Mindenesetre ha a hivatkozott hsz-em sértőnek érezted, akkor ezúton kérek elnézést miatta, abszolút nem volt szándékos!
Dátum: 2008.11.15. 13:58:50
Kifejtenéd mi bajod is volt Peterecskével? Csak hogy mi is értsük...
Dátum: 2008.11.15. 13:43:20
http://vegzetur.wikidot.com/skill13

Itt megtalálod.
Dátum: 2008.11.15. 13:37:00
Idézet: Zsolesz - 2008.11.15. 13:30:05
Végül is mindegy is nektek, mit mondok, úgyhogy nem erőködök.


Ez nem igaz... Csak mi is elmondtuk a miénket...
Dátum: 2008.11.15. 13:35:31
Mikor született Kalapács József, énekes?

1961. május 26.
1963. május 26.
1962. május 26.
1962. április 26.

Ezt nekem biztos tudnom kell?
Dátum: 2008.11.15. 13:18:48
Idézet: Zsolesz - 2008.11.15. 13:09:53
Én is amellett kardoskodok, hogy adjunk nagyobb esélyt a védőnek! Kelljen a támadónak meggyőzőbb győzelmet aratni, és ha nem tud, akkor nyerjen a védő, akár döntetlen, vagy minimálissal több győzelem mellett is, merthogy megvédte a "várát"!


Ez mind szép és jó, de ezzel csak a farmolást segíted nem? A támadó emiatt olyan szövetséget fog keresni, aki tuti biztos hogy nem győzhet ellene, annyival gyengébb...
Dátum: 2008.11.15. 12:49:10
Ha úgy másolta be a kérdést, akkor a Mátyás nincs a válaszok között...
Dátum: 2008.11.15. 12:47:07
Melyik borvidék neves borásza Áts Karcsi?

Villányi
Szekszárdi
Tokaji
Egri

Ezt nekem biztosan tudnom kellene?
Dátum: 2008.11.15. 12:39:15
Most, hogy a 2. héten 10 győzelmi különbség is elég a győzelemhez, ezt már nem érzem annyira kényszernek...
A velünk egyforma erejű szövetségekkel (átlagszint és lélekkút mérete is kb azonos volt) hosszú, de legalább érdekes háborút vívtunk. Mondjuk nyertünk is, Istennek legyen hála. De folyamatosan lefelé csapkodni, azt nem szeretnénk. Érdektelen, unalmas, meg anno nekünk sem esett jól, miért kényszerítsük rá másra?
De, és azt hiszem ez a lényeg, mi nem vagyunk top szövetség és nem is nagyon akarunk azok lenni. Akik igen, azoknak felteszem tényleg muszáj. Bár erről nyilván te többet tudsz Zsolesz.
Dátum: 2008.11.15. 12:32:34
Ehhez akkor még vedd hozzá, hogy újságból, rádióból folyamatosan ömlöttek Goebbels propaganda miniszter hazugságai, a gyermeked a Hitlerjugendben nevelkedik (nyilván megosztja veled az ott hallottakat), és közben azt látod, van munkád, kihúzták az országot a nagy gazdasági világválságból. Csökken a bűnözés, az erkölcsi kilengések. Mindemellett a hazád elkezdi visszanyerni nemzetközi megbecsülését egy lehetetlen és megalázó békeszerződés után (kb. mintha nálunk egy kormány apránként visszaállítaná a trianon előtti határokat). Mond mekkora az esélye, hogy szemet hunynál a zsidóellenes (de nem nyilvánosan erőszakos) propaganda felett? Ez a szörnyű igazán az emberek megtévesztésében. Ha nagyjából jól élnek, akkor el is akarják hinni, hogy minden rendben van...
Dátum: 2008.11.15. 12:21:06
"A galetkik Shienkai Végzetúrként ismernek!"

Akkor nem szeretlek. Tőletek kaptunk ki a legcsúnyábban!
Dátum: 2008.11.15. 12:14:57
Jó kérdés. 1944 végéig a legtöbb német, így a katonák többsége is őszintén rajongott Hitlerért. A vezérkar már a háború előtt sem volt éppen elragadtatva tőle. Voltak ugyan olyan tisztek, akik őszintén csodálták (pl. Wilhelm Keitel, Walter von Reichenau), voltak akik a saját karrierjük érdekében tettek úgy mintha csodálnák (pl. Alfred Jodl, Franz Halder), de a legtöbben nem rajongták körül. Ezek a frontparancsnokok elfogadták a nép által megválasztott vezetőnek, akinek ők felesküdtek. A hazájukat védték és szolgálták saját felfogásuk szerint. Jó példa, amikor Róma Gestapo főnöke vagonokat és katonákat kért a körzet katonai parancsnokától, Albert Kesselring repülőtábornoktól, hogy zsidókat szállíttasson Dachauba, Kesselring így reagált:
"Az ember egy életet szentel a tiszti becsületnek és hazája védelmének, hogy aztán arra ébredjen, haramiák kapitánya lett."
Szerintem ez mindent elmond. (Amúgy nem adott erre katonákat, sőt, hogy megóvja a nagyszámú civil lakosságot, később nyílt várossá nyilvánította és puskalövés nélkül feladta Rómát, attól északra tartóztatta fel a szövetségeseket, amíg tudta).
A katonát arra nevelik, hogy parancs az parancs. Mivel Hitler volt az állam vezetője, nekik engedelmeskedniük kellett. De, hogy szerették-e? A tábornokai nem túlzottan...
Dátum: 2008.11.15. 11:57:20
Amennyiben magukról megfeledkezett katonák követték el, akkor ők maguk a felelősek. Ha parancsra tették, akkor a parancs kiadóját (helyszíni vezénylőtiszt) terheli mindez. Az államot büntetni semmiképpen sem szerencsés. Mert erről legfeljebb az állam vezetői tehetnek, nem az adófizetők sokasága, ha ezt sulykolják a katonákba. Legalábbis szerintem.
Dátum: 2008.11.15. 11:49:45
Én sem vagyok történész, de hobbi szinten sokat foglalkozom a hadtörténelemmel. Így csak, hogy tisztán láss, akkor az arányszámok:
Az angol városok közül Coventry szenvedi el a legsúlyosabb bombázásokat, a város épületeinek 34%-a megsemmisül, vagy lakhatatlanná válik.
Később a német városok közül Bréma, Hamburg, Drezda, Lipcse, Düsseldorf esetében is ez az arányszám több mint 95%.
Nem mondom egy pillanatra sem, hogy a német katonákat, akik civilek likvidálására adtak parancsot fel kellett volna menteni, csak azt, hogy többek között a Royal Air Force főtisztjeinek is kellett volna helyet szorítani a vádlottak padján...
De eltértünk a témától. Cirmossal értek egyet. Van egyéni felelőssége is az embereknek. Annak a harctéri parancsnoknak is, aki az embereit védtelen emberek agyonlövetésére utasítja.