Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Byzon

Dátum: 2010.05.08. 19:26:25
Nekem v1-en (szint*2)+35 jelenleg a szerencsém és tapasztalataim szerint nem lett semmivel sem rosszabb a vadiátlagom, sőt! És éppenséggel ugyanannyira hajlamos a szélsőségeket behajigálni a gép... de akkor várj meg még 1-2 kommentelőt, vannak nálam sokkal nagyobb optimalizátorok is
Dátum: 2010.05.08. 19:18:29
Simán +5%-ot ad, semmi mást. Ergo bukni csak áttételesen lehetne rajta (többi szaki drágításán keresztül), de vf-esként annyira ritkán lépsz szintet, hogy ez nem játszik igazából.
Dátum: 2010.05.08. 19:09:30
Hát azért a fix bónusza nagyon megéri, személyes véleményem szerint és nem nagyon drága fenntartani megfelelő szintre a cuccot. Ha vf-ezel akkor szerintem esszenciális szaki, ha nem... hát, akkor már nem olyan mértékű a megtérülése... de talán még akkor is jó lehet.
Jelenleg v1-en sorrendben:
350-es IQ (még messze van, én 320-nál otthagytam a taut ) Így is első oldalas lettem hirtelen a sebzéstoplistán
Elérni entitásokból a Krausos nyakit
Későbbiekben célomnak tartom a 250-es egit és 200 mágiát
Gyógyító pálca
Maxos managyógyulás
(ez a trió nem tagadott módon epihez és entitáshoz kell elsősorban nekem jelenleg)
Én is szorgosan gyűjtöm a dukátot, leginkább mérgezett karom tetszene, de tulképpen bármilyen másodvonalas tárgynak örülnék (értsd: hasznos, de nem akkora táp, hogy lehetetlen küzdelembe kelljen érte bocsátkozni a toppokkal )
Ki van nézve pár kisebb epi cucc, emiatt rongyolok egy kör epi farmolást a másodlagos szövetségünkben

Hirtelen ennyi, a többi túl távoli még. (Ja! És köv szinten fogni 3 nekrobestiát )

EDIT: helyesírás
Dátum: 2010.05.08. 17:26:52
Idézet: Almási Viktor - 2010.05.08. 13:28:37
enniyre győzni akarás szerintem beteges egy játékban.


Mint volt szövitársad és mint jó ismerősöd/haverod Logan, légyszike légy oly jó és magyarázd ezt el nekem, nem értem a mondatot. Nem iróniából írom, tényleg nem értem...
Egész pontosan hol jön el a játékban a győzelem?

(Mondjuk nekem ilyen kis győzelmek tudnak eljönni... Most épp küszködök egy Gyógyító pálcához elegendő gyémánt összekaparásáért, a 300-as IQ-ért, a gyenge kábítós cuccaim miatt az entitásokkal egy Krausos nyakiért... De ha ezeket elérem keresek új célokat (Feketepiaci tagság majd, Bestiák Könyve, esetleg ha lesz időm, kedvem, türelmem elkezdek rákoncentrálni hogy, esetleg, behúzzak egy bajnokit, stb) de komolyan nem tudom, mi a végcél? )
Dátum: 2010.05.08. 11:53:24
Csatlakozom jópár előttem szólóhoz. Szerintem az eddigi egyetlen és utolsó event a Zarknod volt, ebben semmiféle érdekesség nem volt, sík ugyanazt kellett csinálni amit máskor.

Hibák csokra tőlem is akkor:

- Csak csapatszintű jutalmazás. Ezt úgy egy az egyben kivenném az eventekből. A csapat kb a jutalom formáját (+kero, +LE, stb) határozza meg, semmi mást, de inkább random lehessen találni az event alatt (lásd Zarki, bár ott a 3. fázis nagyon rövid volt, de amúgy az sokkal jobb). Így sajnos egyértelmű lesz a magas szintű karakterek túlsúlya, akik egy adott kufárhoz mennek akár csapatostól. Így nem jó. (Úgy tudnám még elképzelni, út közben lehessen beváltani a térképrészleteket vmilyen jutalomra pl. De a csapatszintű jutalmazás marhaság és igazságtalan. Ha valaki talált 10 térképrészletet Ericathnál az nagyon erős jutalom, aki 300-at Katherinnál az meg semmi? Ugyanmár).
- A mászás szakértelem teljesen vakvágány. Magas szintű szaki, akadémia kell hozzá, alacsonyabb szinteken tök haszontalan... Súlyos hiba belekeverni egy ilyet.
- Katherin jutalma... Nos észre kell venni Miklós, hogy az energiahasznosítás szaki nem versenyképes a vf-el. Nagyobb részt pókféleségek használják. Nekik nagyon nem éri meg vadászni. A bejövő Tp-k miatt többet bukna mint amennyit az egész relic ér, ha nem vadászik a legnagyobb szerzési esélyt elveszíti. Nem jó ez így. Ez a jutalom teljes ostobaság. (Ahogy a szaki is).
- Leginkább: dögunalmas volt minden szempontból. Lényegében max az 1 hét végén eredményt lehetett volna hirdetni. Nagyon hamar eldőlt minden, nagyon gyorsan értékét és érdekességét vesztette a dolog. Ráadásul amúgy is gázos, hogy semmit nem kell csinálni, csak hajtani az eddigi mókuskereket. Érdekesebb és több taktikázásra okot adó lenne talán, ha az esélykiegyenlítő nem a csatlakozott tagok függvényében módosítana, hanem aktuális helyezés tükrében. Minél előrébb a csapatod, annál jobban rontja. De úgy általában hiányzik belőle a taktika. És főleg hiányzik az érdekesség...

Ami nagyon tetszett:

- Kufárok lelkesítő üzenetei nagy fórumon és levelei a játékban (csak kevés volt ). Ez zseniális ötlet volt! Respect!
- Tudni lehetett a végjutalmat, nem vakra mentünk mint Zarkinál.
- Jók a jutalmak az energiahasznosítón kívül, hangulatosak és kellően erősek is, bár kiegyensúlyozatlanok.

Konklúzio: ez gyenge volt, Zarkival nem ért fel, de egy-két pontja elteendő későbbiekre, jó ötlet.
És kérünk szépen egy igazi eventet
Dátum: 2010.05.08. 10:07:45
A pontozásos rendszerben volt rácio Cyron, de tény hogy igazából jelentéktelenné vált. Csak arra lenen talán jó, hogy benyomod a szűrőt és a nagyon gyenge pontszámú hsz-kat nem látod, de én spec nem szeretem használni az opciot, egyrészt sokszor azokban is vannak magvas gondolatok, másrészt szinte érthetetlenné és követhetetlenné tesz egy-egy vitát (nem ezt, értelmeset is). Inkább örülnék neki, ha egyes fórumozókat meg lehetne adni, akiknek nem kívánom látni a hsz-ait és kész. Annak több értelme lenne.
Dátum: 2010.05.07. 20:09:25
Ki nyert a te kategóriádban? Mellesleg azt se felejtsd, hogy élesben te a 6 bajnoki medálodból pluszt kapsz, míg a viadalon az minuszolja a tulajdonságaidat! (Lévén nem cél, hogy ugyanaz sokszor nyerjen). Ha az ellenfelednek nem volt még eddig, akkor az is billentheti a mérleget.
Dátum: 2010.05.07. 18:27:23
Parancsolj Let, jöjjön a V1, és gratula a győzteseknek:

Ma, 13:59 A bajnoki viadal 1. kategóriájának győztese: Gyilkos galoca
Ma, 13:59 A bajnoki viadal 2. kategóriájának győztese: Dzsordzso
Ma, 13:59 A bajnoki viadal 3. kategóriájának győztese: Yrsa
Ma, 13:59 A bajnoki viadal 4. kategóriájának győztese: Memo
Ma, 13:59 A bajnoki viadal 5. kategóriájának győztese: NoFear
Ma, 13:59 A bajnoki viadal 6. kategóriájának győztese: Böszmeség
Ma, 13:59 A bajnoki viadal 7. kategóriájának győztese: Mr. Hyde
Ma, 13:59 A bajnoki viadal 8. kategóriájának győztese: Sloan
Ma, 13:59 A bajnoki viadal 9. kategóriájának győztese: Lord Zero
Ma, 13:59 A bajnoki viadal 10. kategóriájának győztese: Zöld Szója Logan
Ma, 13:59 A bajnoki viadal 11. kategóriájának győztese: Sylvia90
Ma, 13:59 A bajnoki viadal 12. kategóriájának győztese: Pastrana
Ma, 13:59 A bajnoki viadal 13. kategóriájának győztese: Nroberto
Ma, 13:59 A bajnoki viadal 14. kategóriájának győztese: Mammuth
Ma, 13:59 A bajnoki viadal 15. kategóriájának győztese: Zorga
Ma, 13:59 A bajnoki viadal 16. kategóriájának győztese: Prisma
Ma, 13:59 A bajnoki viadal 17. kategóriájának győztese: Meridiath
Ma, 13:59 A bajnoki viadal 18. kategóriájának győztese: Kaladar
Ma, 13:59 A bajnoki viadal 19. kategóriájának győztese: Begginer
Ma, 13:59 A bajnoki viadal 20. kategóriájának győztese: Linduc
Ma, 13:59 A bajnoki viadal 21. kategóriájának győztese: Jaana
Ma, 13:59 A bajnoki viadal 22. kategóriájának győztese: Karay
Ma, 13:59 A bajnoki viadal 23. kategóriájának győztese: Marcsa
Ma, 13:59 A bajnoki viadal 24. kategóriájának győztese: Darksol
Ma, 13:59 A bajnoki viadal 25. kategóriájának győztese: Cyron
Ma, 13:59 A bajnoki viadal 26. kategóriájának győztese: Galmuszk
Ma, 13:59 A bajnoki viadal 27. kategóriájának győztese: Ariel

EDIT: sorrendiség, először simán másoltam csak. Köszönöm a figyelmeztetést Szazának
Dátum: 2010.05.07. 18:00:06
Idézet: Jeriko - 2010.05.07. 16:18:49

A hülye kérdéseket kiszűrendő lehetne csinálni pár segítséget: felező, plusz 30 másodperc az adott kérdésre)


12 medállal rendelkező admin válogatna össze egy nagy csokor kérdést, amiből kikerülnek az olimpiások...
Dátum: 2010.05.07. 17:39:54
Idézet: Damage - 2010.05.07. 17:32:19
Idézet: Byzon - 2010.05.07. 17:17:18
Az AL nem rombolja senki más játékát. Ha kötelező választani, akkor igen, az én véleményem szerint sehol sem vagy erkölcsileg, de ez persze megint szubjektív nézőpont.


Csak a tévedéseket emeltem ki, annyira meg lettem hatva.
Főleg az első mondatot illetően.
Ez remélem elég válasz a többi kérdésedre.


Isten és ember előtt, büntetőjogi felelősségem teljes tudatában, ép elmém és teljes cselekvőképességem birtokában, a mellém kirendelt védőügyvéd támogatásáról lemondva és annak következményeit tudomásul véve kijelentem:
Abszolút nem értem, mit akarsz ezzel. Így nem hogy a további kérdésekre nem elég válasz, ez simán nem válasz...
Dátum: 2010.05.07. 17:17:18
Idézet: Damage - 2010.05.07. 17:01:56
Porold le a térded és töröld le a szád szélét, mert még virtuális légiós sem lehetsz.
Ilyeneket jobb korán közölni mielőtt az ember még beleéli magát....


Néhány apróbb megjegyzés ez ugyanis kissé durva volt Damage. És lehet én sem leszek most teljesen korrekt, de hozzád hasonlóan őszinte, az igen.
- Valaha az irónia egyik mesterének számítottál a fórumon. (Hogy most tajparaszt vagy, az egy dolog). Képzeld néha én is szoktam humorizálni.
- Hivatkozott posztod nem sértett (szerintem) senkit. Téged biztosan nem. Echte direkt nem tettem bele senkit, aki a Légio ellen ágált eddig ebben a topicban.
- Bármilyen meglepő vannak emberek, akiknek más a véleményük mint neked, azt nem az én tisztem (és nem a tiéd) eldönteni, melyikünknek van igaza, kiállunk a magunk véleménye mellett.
- Itt a fórumon most hosszas beszélgetések után megkövetem pityut, igaz hogy nekem kicsit kötözködő, nagyképű stílust vett fel erre a topicra, ami amúgy nem jellemző rá, de tény: valamilyen szempontból érvel, olyan dolgok mellett amiik neki fontosak. Ha őt esetleg sértettem volna, azt sajnálom.
- Nem akarok légionista lenni. Még csak virtuális légios sem. Voltam Ösvényes, cras anno megtisztelt azzal, hogy hívott a hordába is. Elég volt a topklánokból, köszönöm.
- Én sem kérdezem, hogy te mire hajtasz azzal, hogy folyamatosan támadod az AL-t. Magándolgod, de tudod ez egy nyílt fórum. Nem csak a te személyes homokozód. Mindenkinek joga van véleményt nyilvánítani.
- Nem tartom példaértékű szövinek a légiot, de tény hogy nagyszerű játékosok adják. Ha erkölcsi mércét kéne felállítanom, akkor ha az összes légios karaktert összesen 2 ember irányítja, az a kettő nálam még mindig pár fokkal magasabban lenne nálad a mércén kollega. Lehet hogy csalnak. Te viszont puszta unaloműzésből nyüstölöd a szöviket folyamatos háborúkkal, drága nyuszikám, amiben 80%-ban azért vagy kemény, mert pusztán marha sok időt tudsz tölteni a net előtt. Ez nem érdem. Az AL nem rombolja senki más játékát. Ha kötelező választani, akkor igen, az én véleményem szerint sehol sem vagy erkölcsileg, de ez persze megint szubjektív nézőpont.
- Még valami: lehetsz akármilyen fórumtroll, csak tessék. De talán az emberi normákat őrizd már meg, ha a méltóságodat rég el is dobtad.

Fentiek személyes vélemények voltak. Pontozás mint eddig, most sem érdekel, ezét külön ne fáradjatok. Az aktuális véleményem (ha épp van) egy témával kapcsolatban, akkor is elmondom.
Dátum: 2010.05.07. 17:00:59
Cras egész véletlenül (már ki tudja ) te nem vagy Barrique, és Koc, és Galmuszk és... nagyjából mindenki (Ciklonon kívül, őt láttam életben, csinibb mint te ), meg Miklós, Zoli és esetleg még Hatsep is?
Dátum: 2010.05.07. 16:29:05
Szakértelmek menüpont (most kaptad, 4. szinten). Tanulást növeld 3-ig, kapsz olyat hogy csapdakészítés. Azt kezd el tolni, elleinte szintenként 0,5% az esély, hogy vadászatnál befogj állatot. Ha megvan, vidd 4-re a tanulást és fejlessz idomítás szakértelmet. Azzal az elfogott lényt be is tudod idomítani.
Dátum: 2010.05.07. 16:13:05
Koc, Cyron! A délutánom egyetlen hangos, fröcsögő röhögéssé vált miattatok! Fejezzétek már abba, a rekeszizmom nevében is könyörgöm
Dátum: 2010.05.06. 20:20:36
Na azért tisztázzuk:
Nem minősül csalásnak, ha a karaktert olyan másik karakter segíti, akivel a játékos személye nem azonos. Miklós nem tehet semmit és nem hozhat ez ellen állásfoglalást, lévén ez ellenőrizhetetlen, visszaélésekre alkalmat adó lenne. Ha master és Blazek további 970 oldalt összesírnak, akkor sem. A dolog (bár etikátlan) de szabályos és megengedett.
Ugyanakkor Mind1 kicsit hátrébb a cinizmussal, ugyanilyen kiskapuzás miatt te és a csapattársaid egy része előző v4 végén oldalakat sírtatok szintén. Nem elfelejteni
Dátum: 2010.05.06. 07:28:25
Éjszakás műszak után reagálok, nézzétek el, ha nem 100%-ig tökéletes nyelvtani szófordulatokat használok most, remélem azért megérthető lesz.

Damage: TGy kapcsán pont nem multizásra gondoltam hirtelen, hanem a scriptelés első igazi nagy hullámára úgy izomból (from Jeriko), ami (tudtommal elvileg) dettó szabályellenes.

Cirip: nem, nem felejtettem el, sőt mi több említettem is, én magam is, hogy egy nagyon rövid ideig én is multiztam. Nem tudom tudta-e a szövi Malfunctiont vagy sem (bár sem Mal, sem pityu szavahihetőségében nem kételkedem, így elfogadom, hogy nem), de összességében ott megint csak felhasználási feltételekről beszéltem elsősorban, amit Mal megsértett, másrészt nem a multizásban merülnek ki még mindig ezek. Ti is megsértitek, csak másképp. Nekem ezzel semmi bajom, de pityu akkor ne álljon fel erkölcsi magaslatra nincs rá több jogalapja mint annak akinek vagy 28 karija van. Magyarul aki bármilyen módon csal az ne kezdjen el erkölcsről papolni a játékban.

A többii asszem nem nekem lett címezve
Dátum: 2010.05.05. 20:05:19
Idézet: Endyr - 2010.05.05. 19:50:18
Idézet: Byzon - 2010.05.05. 18:55:29

3. A kvízes scriptek fura kérdés. (A portyás nem lehet vita hogy undorító és megengedhetetlen). Ugyanis technikailag előnyt termel. Jobb lenne egy beállítható opció: +5% minden vadászat, de nem akarok kvízt látni (viszont a kvízes script is csalás innentől és 500 év ban )


Ez nekem tok fura, h egy versenyszeru PvP jatekban valaki 5% elonyt elhanyagolhatonak vesz. Ez olyan, mintha Pistikevel egyutt indulnal, de rajta alapbol Bufa gyuru van. Szted igazsagos lenne?

A kviz scriptek is ezert szulettek. Hatalmas elony az a 10% (de meg az 5 is az lenne), hogy csak ugy lemondj rola. Ha valami opcio lenne, amivel kivalthato a kviz annak PONTOSAN UGYANOLYAN tapot kell adnia, mintha scriptelnel, kulonben tovabbra is megeri scriptelni. Gonodlok ilyenre, hogy ha van szintx200 helyes valaszod (hasrautes) akkor onnantol megvehetsz egy Okoska kistunder allatot par LGY-ert (relikvia) aki valaszol helyetted a kvizekre. Es akkor mar sokan meggondolnak, h csaljanak-e, ha ugyanezt legalis uton el lehet erni. Sot, ha adna egy kis extra (de elhanyagolhato) tapot, plul szubteri maxat 5%-rol 6%-ra tolna ki akkor szinte garantalt lenne, h megvennek a jatekosok es nem scriptelnenek.
Olimpia persze mas teszta, azt kulon kell kezelni.


Kérlek Endyr ne érts félre, én nem egy játékfejlesztési javaslatot írtam. Nekem mondjuk bőven elég lenne akár úgy is, hogy egy büdös darab LE-t nem kapok, de kvízt sem. De már én sem a régi szemmel nézem a játékot. Kiégtem, unalmas taposómalommá vált, ahol csak a jó társaság és három-négy igazi jó barát miatt vagyok már, rég nem érdekel mi optimális, mi sem. Csak vagyok. Vegetálok. A hőskorszakban (talán szerénytelenség nélkül mondhatom) a nagy fórrum egyik alapemberre voltam. Mostanra már a szerepjátékos írásaim lezárásán dolgozom elsősorban. Még vagyok egy ideig. De nem írok már komoly fejlesztési dolgokról, nem ötletelek ilyeneken, nincs miért. Kérlek ne így nézd amit írtam.
Dátum: 2010.05.05. 19:45:44
Meg ne próbáld befolyásolni cras, főképpen ne a Mind1 által említettre, nekem az nem jó, ez viszont tökéletes
Dátum: 2010.05.05. 18:59:42
Idézet: pityu - 2010.05.05. 18:48:26
Ne hasonlítsuk már a multizást (egy ember több karaktert visz UGYANAZON szövetségben) a script témához, totál nem ugyanaz a két dolog! Márpedig a Tyrantban nincsenek multisok, szóval az én házam táján ki van seperve - szép magyarosan mondva.

mód: dobáljtok csak az egyeseket minden hsz-emre, minél kisebb a pontszám, annál jobban betalált


Köszönöm! Nehéz szülés volt, de elhangzott a kulcsmondat!
Lehet egy világ omlik össze benned pityu: de mindkettő a felhasználási feltételek megsértése.
Neked a script belefér az erkölcsi értékrendedbe így eltűröd. Másnak más az értékrend. De nem vagy morális etalon, hogy hozzád igazodjon mindenki.