Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Byzon

Én ezt szeretném a hibajavítás után, jó kérdés
Biztos, hogy benn van, de nagyon jó, még ilyet!
Dátum: 2009.05.17. 22:37:01
Idézet: cirip - 2009.05.17. 22:25:51
Melyik nem második világháborús tank beceneve?
Elefánt
Párduc
Alligátor
Tigris

Az Aligátor (LVT-1 (Landing Vehicle, Tracked)) amolyan partraszállós, lánctalpas cucc, nem tank
Az Elefánt pedig (mint hadügyi tanácsadónk, Byzon jelentette) rohamlöveg, de sokkal tankosabb mint a krokodil

így ebben a formában a kérdés nem jó, vessétek egy tank alá

módosítok, hadügyi tanácsadónk szerint ez tank , de azért na, ez így akkor is túl speciális kérdés már


Én maximum műkedvelő vagyok...
De tény ami tény, én elég sokat olvastam a II. vh-ról de ez... Hmm... Én megettem volna... Az Alligátor rettenetesen ismeretlen harckocsimodell
A Ferdinand ("Elefánt") tényleg nem tank, rohamlöveg, de ezt azért had ne kelljen mindenkinek tudni megkülönböztetni...
Szerintem is törlés...
Dátum: 2009.05.17. 20:48:28
Írója James F. Cooper és a gyermekek egyik legmeghatározóbb olvasmányélménye szokott lenni, amely a vadnyugat korának legeslegelejére kalauzol el minket. Ha tetszett, állj neki Karl May Winnetou sorozatának (Old Shatterhand, Sam Hawkins, Old Death, Old Firehand, Sans Ear, Winnetou) illetve Louis L'Amour könyveinek is.
Hát igen. Nem jó értékelést kaptál. A helyes így hangzott volna:
"Azonnal törölni, a válaszlehetőségek túl egyszerűek (magyarul primitív), vagy számtanpélda" és 3 napra eltiltani téged a kérdésfeltevéstől. Legalábbis szerintem.
Dátum: 2009.05.17. 20:20:36
Ciripnek igaza van, bazi vastagok.
Amúgy a horror koronázatlan (izé, tulajdonképpen láttam róla koronás fotót) királya!

Köszi az elismerést.
Dátum: 2009.05.17. 19:53:36


(Szerintem nem vészes, de én 12 évesen simán olvastam Stephen Kinget )
Dátum: 2009.05.17. 18:53:18
"- Kérdeeeezz! - hörögte Adarick.
- Mi ez a hely? - mondtam ki az első eszembe jutó kérdést.
- Börtöööön!
- Börtön?
- Igeeeen. Ide zááááárt. Ide záááárt engeeeeem.
- Lord Daramoula?
- Igeeeeen!
- De miért? Ki vagy te?
- Adariiiiiick. Adariiiick con Treweciiiiii.
- Jó. Ezt eddig is tudtuk. De ki vagy te? Miért zárt ide Daramoula?
- Adj innoooom.
- Később.
- De szomjazooooom!!!
Felsóhajtottam. Semmire sem megyek vele, ha az agyát elborítja a kínzó szomjúság. Ilyen hosszú mély álom után az is megdöbbentő, hogy egyáltalán épelméjű... Újabb nagy adag vért csorgattam száraz ajkaira, s a vámpír lassan megváltozott. Bőre már nem volt olyan száraz, újra szemek csillantak tompán a koponyában, a sírban tovább nőtt őszes haj visszább húzódott és megfeketedett. Adarick lassú, fájdalmas mozdulatokkal felült. Társaim készenlétben várakoztak, de láttam, hogy ő nem lenne ellenfél nekünk. Még nagyon gyenge...
- Nos Adarick? A válaszodra várok.
- Legyen hát - mormolta sokkal tisztább hangon. - Adarick con Treweci vagyok. Histórikus. Leah históriása. Lejegyzem mindazt, ami a világban történik. Sok ősi titkot ismerek. Nagyon sokat. Hatalom szunnyad a múlt ismeretében. Ezt Daramoula jól tudja. Nem akarta, hogy ez a tudás elvesszen. Hát elzárt engem s a könyvtárat a világ elől. Aztán a szomjúságtól lassanként kiszáradtam, félőrült módjára kerestem a kijutás útját, de nem találtam, s végül halálálomba merültem...
- Azt mondod elzárta a könyvtárat is? - mormogta állát simogatva StevZ. - S azt nem tudod, hogy hová?
- A könyvtár közepén állsz - recsegte szárazon Adarick.
- Micsoda? Itt egy fia könyv nincs... - nézett körbe tanácstalanul a mestermágus, aztán felismerés villant a szemében: - Óh, Sheran szentséges nevére...
- Látom megértetted - biccentett Adarick.
- Én még nem - rázta a fejét Talkih.
- A koponyák - suttogta StevZ.
- Valóban - bólintott a vámpír. - A koponyákba szenvedő lelkeket börtönöztem, ők őrzik Leah szent tudását. Szinte mindent, mi fogságomig történt.
Hirtelen valami eszembe jutott, s magamban kétségbeesetten próbáltam felidézni Lia szavait, s mindazt, amit meg kellett tudnom:
- Akkor néhány kérdésem lenne...
- S miért segítenék? - vonta fel a szemöldökét Adarick.
- Nos egyrészt, mert én ébresztettelek fel a halálálomból. Másrészt közös ellenség ellen harcolunk, Lord Daramoula az én ellenségem is. Harmadrészt mert különben újra halálba merülsz. Ez alkalommal végleg. És nagyon lassan - néztem rá összeszűkűlt szemekkel.
- Nos semmire sem megyek azzal hogy felkeltettek. Ha nem tudok kijutni újra végem lesz vér nélkül. S a halál sem fenyegetés Leah híveinek kicsi harcos! Ám... A közös ellenség gondolata meggondolandó... Kössünk egyezséget!
- Miféle paktumra gondolsz?
- Hmm... Látni akarom, hogy valóban van-e hatalmatok szembeszállni a nagyúrral... Nem messze innen van egy város. Sárkánytorok városa. Egy thargodan lord országol felette. A thargodanok Hercegének nevezi magát. Van a birtokában egy ereklye. Egy ősi varázstárgy, amit vérmágiás szertartásokhoz készítettek Chara-din papnői. A Vérkehely. Ez mindig tele van vérrel, akármennyi is ömlik ki belőle. Nekem ez az életben maradást jelentené... Nos, ha megszerzitek, beszélhetünk a szövetségről. S tudásom átadásáról...
- Sokat kérsz, miközben fogalmunk sincs, mit tudsz ajánlani - csóváltam a fejemet.
A vámpír lehajtott fejjel gondolkozott körülbelül egy percig, majd felkapta a fejét, mint csataló, ha távoli harci kürtöt hall:
- Legyen hát! Egyetlen kérdésre megfelelek neked, bármi legyen is, hogy lásd mit ér a tudásom!
Elgondolkodtam, hisz annyi minden lehetett az ősi tudásból mi a hasznunkra válhatott volna... Olyan sok minden... Lord Daramouláról, az ősi szekta uráról, a megtért vámpírról, vagy éppen T'harchar nagyúr hírhedett tornyáról... Esetleg kérdezzem meg a Démonölőről? Aztán rájöttem a megoldásra. Nem Daramoula a legfontosabb. Ő csak egy szolga. A Napkapu mágusai az ő urával harcolnak, s egy másik szolga őket veszélyezteti. Ez fontosabb lehet, mint egy vén zsoldos élete vagy halála. Erős hangon szóltam hát:
- Erutol thargodan nagyúr és a Napkapu tornyának kapcsolatáról beszélj nekem!
- Napkapu? - nézett rám zavarodottan Adarick.
Na igen. Aki halálálomban töltötte az elmúlt néhány ezer évet nem ismerheti ezt a nevet - kaptam észbe.
- Erutol thargodan nagyúr és T'harchar moa nagyúr tornyának kapcsolatáról. Miért akarja megszerezni azt magának Erutol?
Adarick bólintott, majd a polcok előtt sétálva ujjait lágyan húzta végig a koponyák seregén. Végül kiválasztott egyet s az asztalra helyezte. A koponya szája elnyílt, s rekedt hangon ősi történet bontakozott ki előttünk:

'Erutol nagyúr évezredekkel ezelőtt hatalmas volt Chara-din előtt. De a káosz ősi urának hívei örökkön harcban állnak egymással, hogy kiemelkedett voltukat a hozzájuk hasonlók kiömlő vérével igazolják Uruk előtt, s csak annak utasítására fognak össze valaha is. Erutol Diandire thargodan Hercegnő ellen tört ekkoron, s Grangarhtól, a démon ősmágustól megtudta az erő létét, melyet neveztek Ghalla vérének. Ezek a világot átszövő, s mozgásban tartó energiák, miket még a három nagy helyezett a földbe, s mint emberben a vér, úgy keringnek benne. Ki kiaknázhatja, az hatalmassá válhat, hozzáférhet oly energiákhoz, melyek egy világot formáltak ki, s alakítanak mindmáig kiapadhatatlanul. Ghalla véréhez nem lehet bárhol hozzáférni, csak a csomópontokban. S ezek helye már évtízezredek óta titkos helyeken pihen. T'harchar nagyúr később épp e pontok egyikén építette fel tornyát. Noha a moa nem értett a mágiához, technokrata tudománya bizonyította számára a hely különleges voltát. De kettejük története nem fonódik össze, Erutol cselszövése megbukott, mielőtt hozzáférhetett volna vágyai erejéhez Diandire megállította, megalázta, eltiporta, s száműzetésbe kényszerítette...'

- Ami nem jelenti azt, hogy le is mondott a tervéről... - suttogtam, majd a társaimra néztem: - Bármi legyen is a továbbiakban, valakinek el kell menni a toronyba, s beszámolni Khettyéknek minderről!
Társaim bólintottak, s komor gondolatokba mélyedtünk mindannyian, melyet néhány perc után Adarick durva torokköszörülése zavart meg:
- Nos hát? Mi a válaszod? Elégedett vagy?
- Igen - bólintottam. - Áll az alku. Megszerezzük azt a kelyhet..."
Dátum: 2009.05.17. 09:09:56
Többiekkel ellentétben én azt mondom, próbáld ki párszor mindkettőt, és a gyakorlat majd megmutatja. A minotaurusz offenzív tárgy, a pókkal meg elkerülöd a sebzéseket inkább, szerintem is jobb a sebzésre menni, de neked kell kitapasztalni.

ui. Nekem Chara-din szimbóluma lóg a nyakamban, azzal roppant elégedett vagyok
Dátum: 2009.05.16. 19:50:18
Hogyne, értem. De ez egy olyan birodalmat érintő esemény és személy, amely gyakorlatilag a világ ura volt abban az időszakban, így nem nevezném érdektelen lexikális tudásnak. Nagyon sokan tudják a választ, akik nem azoknak pedig érdemes utánanézni, mert ez értékes tudást hordoz ellentétben pl Christiano Ronaldo mezszámával... Szóval én a hangnemet leszámítva egyetértek Lannal, a kérdés jó, a rossz válaszok is szépen kidolgozottak, a kérdés szerintem szép és ügyes. De majd Hatsep eldönti.
Dátum: 2009.05.16. 19:11:15
Már ne haragudj, de az egyetemes történelem az általános műveltség része, így mint olyant ismerni kell bizony, nem, nem csupán Magyarországért, az ennek csupán kicsiny szilánkja. És ez az említett esemény és név azért elég fontos... És nem árt ha utánanéz, aki nem tudja. Más kérdés, hogy Lan lehetne visszafogottabb és finomabb is.
Dátum: 2009.05.16. 13:53:20
Idézet: winnie - 2009.05.16. 13:41:33
nem. mondhatod. komolyan. mint ahogy azt sem, hogy elvárod tőlem, hogy csapjak oda a szövetséged gyengébb tagjainak???


Nos egy háború azért többek között erről szól. Megpróbálod védeni a tiéd, és akit elérsz és gyenge, azt ütöd. Ettől lesz egy háború például elhúzódó. Mikor oda kell figyelni, mikor mersz 15% fölé menni, mikor kockáztass meg egy támadást, bejön-e? Vagy még nehezebb helyzetbe hozod a csapatodat? De szorít az idő... Támadni kell... Az ellen jól taktikázik, a gyenge tagjai a katakomba mélyén szunyálnak, láthatatlanság varázs alatt állnak és hektószám vedelik a védelem italát. Persze ti sem vagytok kezdők! A "kicsik" bújkálnak, ha csak lehet egy gyors ütés erejéig jönnek csak fel 15% alól... Meredten nézed a támadásokat, hogy lásd kinek kivel van baja, kinek tudnál esetleg tippet adni, vagy kit kéne lecsapnod, hogy ne a társaidat üsse! Na ez az a háború (szerintem) amiről Dalen beszél, aminél van némi kis izgalom és igen, jó taktikával ezt egy elvileg sima ellenfél is eléri.
Még valami winnie. Ez csapatjáték. Ha benned nincs annyi, hogy elporold azokat, akik a nálad gyengébb társaid orrát vernék be, így adva legalább kis lélegzetvételnyi pihenőt nekik, akkor tényleg feltartott kézzel mentek a vágóhídra...
Dátum: 2009.05.16. 13:13:55
Szerintem valahol mindkettőtöknek igaza van, saját magunk példájából kiindulva...
Mi lendületes rablószövetség vagyunk, általában sok háborút vívunk nálunk nagyobb kúttal, de gyengébb legénységgel rendelkező csapatok ellen (megmondhatói lennének a Mortals League, Smaragd Lélekúrnők, Véres Gyémántok, stb.) Sosem ideológizáltuk a dolgot. Rabolni akarunk. Minél többet. Minél könnyebben. Noha az építkezéseink alapját nyilván nem a 3 nap alatt kierőszakolt 20k LE-k jelentik.
Azt sem vitatom, ha nyilvánvalóan erősebb ellenféllel kerülünk szembe, aki ellen nincs esélyünk, akkor kidobunk 3 hadüzit olyanoknak akiken ezt a veszteséget könnyen kompenzáljuk és megfutamodunk.
Rabló csürhe vagyunk? Naná. Ilyen az élet a középmezőnyben.
Viszont tény ami tény. Túl vagyok pár tucat háborún, olyan társakkal akik alapvetően is szeretik a játékot, de igenis van csapatösszekovácsoló ereje winnie! Hidd el!
Végül: szerintem ne vitázzatok, felesleges. Egyszerűen csak másképp látjátok, más szemszögből ugyanazt a dolgot! Ennyi az egész.
Dátum: 2009.05.16. 11:13:30
Elnézést, hogy közbe szólok, csupán gratulálni szeretnék a Kyber szövetségnek, nagyon jó bunyó volt, mindkét oldalon 500 körüli csatával, taktikázással, élveztem. Jó meccs volt. Quarrnak minden tiszteletem, sokat megtett a Kyberért, életemben nem láttam ember ennyit itókázni. Tiszta szívből gratulálok!

Incubus, az IQ Betyárok várnagya
Dátum: 2009.05.15. 19:42:36
Idézet: Petking5 - 2009.05.15. 19:39:57
Az lehet hogy egy kérdésre 24 jó és 3 rosz értékelés jön, és rá egy lapfrisitésre ki irja hogy spec ?


Nem, 24 jó és 3 rossz válasz érkezett addig. Attól, hogy tudta a választ még értékelhette specnek.
Dátum: 2009.05.15. 19:32:01
Idézet: Ricardo - 2009.05.15. 19:15:21
Winnie, akkor kérlek mond már meg miről szól ez a játék?


Szerintem mindenkinek másról...
Nekem mondjuk azokról, akiket itt megismertem.
A háború tényleg másodlagos...
De van akinek nem, ezt is el kell fogadni (el is fogadom), tartsuk tiszteletben egymást.
Winnienek annyiban igaza van, hogy sokan be sem lépnek klánba (én sem értem az miért jó, de nem teszik), csak kissé erős a stílusa, na...
Dátum: 2009.05.15. 19:11:24
Bocsánat, nem vagyok naprakész úgy tűnik, meg kicsit szét vagyok csúszva, elnézést kérek Krazus.
Az általam leírtak többi része áll.
Dátum: 2009.05.15. 17:11:43
Helyes, akkor jöhet valami keményebb majd a mágiamorfáló után, igaz? Mi holnap készülünk vérét venni Sebastiannak, az élőholt pegazusnak.

39 helyes válasz 549 mp. alatt. - Na itt már nem használtam a googlet. Látszik is.
Dátum: 2009.05.15. 16:53:01
Szívből gratulálok D4vid!

És hogy sikerült az olimpia Nari? Nekem v1-en: Eredményed a legutolsó kvíz olimpián: 46 helyes válasz 887 mp. alatt.
V3-ra most megyek...
Dátum: 2009.05.15. 16:28:51
Nos LE-t lehet szerezni:
1. Mentor (nem az volt)
2. Portya (de 0 csatád van)
3. Vadászat (de még nem vadásztál)
4. Ha téged támadnak meg esetleg (de 0 csatád van)
5. Ha eladsz valamilyen tárgyat (de a buzogányt nem lehet)
6. Ajánlás (de nem az, azt mondod)
7. Kvízkérdés (de ha nem vadásztál nem lehet 100 jó válaszod)

Uccsó ötletem: ennyit kaptál a kvízolimpiáért?