Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Bolsevik

Oldal: 12345678
Dátum: 2008.12.20. 17:57:50
Idézet: Enchanter - 2008.12.20. 16:58:57

Kivéve mondjuk őskövek, hordák (ha smaragdot választottál akkor gyak. máris hendikeppel kezdesz), és persze hogy ki mikor indult.


Hogy mikor indultál, az tökéletesen lényegtelen, HA nem szinthuszárnak készülsz. Ha igen, akkor valóban, relatíve jóval lassabban fogsz fejlődni mint egy harcos, akibe előbb-utóbb bele fogsz botlani, és igen farmolni fog, sőt még a klántársai is. Ebből sajnos le lehet vonni egy tanulságot. Ami az ősköveket illeti, én személy szerint egyet nem vettem még, és nem is nagyon tervezem. Hordabónusz: na, erről elég erősen megoszlanak a vélemények, az viszont biztos, hogy bármilyen portyát sújtó korlátozás a gyémántnak duplán számít (mivel neki ez a bónusza), és hát mint látjuk, Miklós mostanság sorozatban szállítja nekünk ezeket.

A probléma nem az hogy valaki erősebb, hanem hogy ez abból jön hogy farmolja a gyengébbet.


De miért, egy harcról szóló játékban honnan kéne jönnie? Abból hogy kinek jobb a ramdomja vadászat közben, vagy hogy ki tud többször helyesen válaszolni a többi játékos által feltett kvízkérdésekre?
Dátum: 2008.12.20. 15:48:14
Idézet: Sir Ny - 2008.12.20. 15:21:32

Így, rögtön az elején vegyünk egy példát. Mondjuk két országot. Legyen USA, és Etiópia.
Szerinted, ha Etiópia askalodik USA ellen, mert USA gazdag, Etiópia szegény, az már felhatalmazza USÁt, hogy ő is áskálódjon Etiópia ellen? Na ne.


A példa annyiban rossz, hogy nem az USA-t és Etiópiát kell alapul venni, hanem két, teljesen egyforma országot, tekintve hogy minden játékos ugyanonnan indul. Arról nem X ország tehet hogy USA-vá válhatott, hanem Etiópia, hogy folyamatosan hagyja magát lefarmolni.


mért, most mit tud csinálni Etiópia, mint, hogy várjon a segítségre?
mondjuk valahogy, ha akárhogy egy kis tőkéhez jutna, és ügyesen befektetné...
de itt a VÚ-ban nem lehet kis tőkéhez jutni, aki gyenge az egyre gyengébb lesz, aki meg erős, az egyre erősebb lesz.


Hát például gondokodhatna egy kicsit. Az általam egyébként igen tisztelt Jerikó még csak 1000 helyen írta le, hogy a 15% alá veretés minden szinten, minden felszerelés összegyűjtésére hagyni fog elég időt. Hogy mi van a magasabb szinteken azt személyesen nem tudhatom, de hajlamos vagy neki ezt elhinni. Aki pedig tényleg nem fogja fel hogy ha tegnap is, ma is leraboltam, akkor bizony holnap is fel fogom keresni, annak végülis igaza van, továbbra is üljön a több ezer LÉn és szalonnázgasson felette békében.


nem ez történik. hanem: R el tud lőni egy labdát mondjuk 60 m/s sebességgel. nos, ha az valakit azon a helyen eltalál, akkor az már többet nem tud játszani. ezért azt mondják, hogy csak 55m/s -mal szabad ellőnie a labdát. ha ez sem elég, akkor csak 50-nel. de az átlag csak 40 m/s -mal tudja ellőni a labdát, R megmarad legjobbnak, és mégsem megy tönkre senki játéka...


Igen, csak Ronaldinho sokat gyakorolja a lövést, konkrétan kritikus labdaellövés szakértelme van, amibe jó sok LÉ-t beleölt már. Ezt azért teszi hogy jó nagyokat lőhessen, mert úgy egyébként a játék a gólokról szól. Arról nem ő tehet hogy a kapus lényegében szándékosan a p*csét mutatja Ronaldinho felé, esetleg abból az iszonyat LÉből amit tőle el lehet hozni vehetne inkább szuszpenzort.


igen, USA ne segítsen Etiópiának, hiszen el kell fogadni, hogy vannak vesztesek és győztesek.


Pontosan úgy van ahogyan mondod. Ahogyan a való életben, avagy bármelyik hasonló típusú játékban.
Dátum: 2008.12.19. 13:19:11
Tiszteletem!

Roppant értékes tanaimat itt is kénytelen vagyok elhinteni. Hogy ne legyek OFF, kapásból azzal kezdeném hogy ez a védelem itala - ahogyan egy előttem szóló is megemlítette - nagyjából arra jó hogy némi plusz őskő elkeljen. Ezzel szerintem sincs gond, aki egy mínusz diffis karaktert ezzel szeretne helyretenni, és még HUFot is áldozna egy ilyen megoldás fejében (bármennyire keveset is), az szerintem meg is érdemli

Viszont most őszintén, valaki meg tudná indokolni, hogy ahogyan azt emlegetik, 4 szint különbség esetében miért kellene egyenlő esélyekre törekedni? Vagy úgy egyáltalán, miért kell hogy bármekkora szintkülönbség esetében egyenlőek legyenek az esélyek? Könyörgöm, aki portyázik, harcol, harácsolja a LÉt, az azért teszi ezt mert jobb akar lenni a többi játékosnál, győzni akar, segíteni akarja a szövetségét, háborúkat akar eldönteni, stb. Ezzel mi a probléma? Mindenki eldöntheti hogy hogyan akar játszani, a megoldás kulcsa - a 15 PPs rendszer és csak támadás - pedig egy igen kevés időt igénylő játékmód... Persze, azt én értem hogy ehhez az 5000. szinten már kicsit késő hozzákezdeni, meg azt is hogy mindenkit más motivál a játékban, valaki inkább szinthuszárkodni szeretne, de amíg a harcosok nem törekszenek arra hogy teljesen megnyomorítsák a vadászokat mindenféle okos korlátozások kieszelésével, addig fordítva ez miért van így..?

Összegezve: szerintem a békésen vadászgató és kvízelgető játékosok éppen elég támogatást kaptak már a láthatatlansággal, a segítő kézzel, a katakombákkal, azzal hogy csak 8 óránként támadhatja ugyanaz az ember, hogy az ismételt támadások a szövetségből már csak kevesebb LÉt hoznak, a Béke Csarnokával, a LÉvédő szakértelmekkel, a harcosok állatainak korlátozásával, stb.

Elnézést a hosszú postért

Kitartás!
Dátum: 2008.12.08. 21:49:31
Elnézést, nem hittem volna hogy ezeket a roppant hasznos javaslatokat bárki is komolyan veszi, azt hittem süt belőle az irónia, a szándékaimnak megfelelően...
Dátum: 2008.12.08. 20:59:21
Tiszteletem!

Alapvetően nagyon tetszik nekem ez a játék, a problémám csupán az hogy viszonylag késői jövevény vagyok, így hát csak nemrégiben értesültem róla hogy milyen volt a játékmenet azelőtt hogy reggeltem volna. Hát, azt hiszem akkoriban még jobban tetszett volna.

Viszont lenne néhány kreatív javaslatom. Úgy érzem a gyémánt horda még mindig túl erős (ehhez tartozom én is), így hát a következőket indítványozom:

- aki a karakterleírásában elhelyezi a "Ne támadj!" feliratot, azt ne lehessen támadni! Vagy lehessen, de csak 5-10 PPért cserébe.
- a fáradtság már a nulladik támadás után is legyen jelen (10%-ról indulva persze), de kizárólag azoknál akiknek pozitív a LÉ-diffijük. Ez a gyengébbek érdekeit szolgálja.
- a láthatatlanság mellett legyen teleportálás is. Aki teleportál, az lényegében egy másik világba kerül, ahol egyáltalán nem lehet támadni senkit sem, így sok-sok játékos álma megvalósulhat. Ja, ezt a gombot szerintem a Törlés mellett kéne elhelyezni.
- a portyapontokat kössük a LÉ-diffihez. 30ról indulna mindenki, ezt osztjuk a nyert/vesztett LÉ arányával. Tehát ha valaki mondjuk 10x annyit nyert mint veszített, az kapjon napi 3 PP-t. Ezzel egycsapásra kihúznánk mind a harcosok, mind a gyémánt hordások méregfogait, a közös halmazról már nem is beszélve.

Elnézést kérek, nekem valóban tetszik ez a játék, de úgy érzem hogy frappáns javaslataim lehet hogy nem is olyan utópisztikusak a mostani trendeket elnézve.

Tisztelettel,
Igor
Oldal: 12345678