Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Rius

Szeretném, ha visszakanyarodnánk az alap témához.

A Világ1-en (mert Birka Világ2-es) a Világépítőknek nemrég hadat üzent az Ammonium. Normálisan megküzdöttünk, és nem használt egyik fél sem citadellát (dícséret érte az Ammonium szövetségnek, mert már az első nap után látszott, hogy mi vagyunk az esélyesek, főleg úgy, hogy kaptunk szövetségesi támogatást).

Már tartott a háború, amikor a Chaos nevű (főleg szint visszamaradottakat tartalmazó) szövetség üzent hadat.
Ebben semmi érthetetlen nincs, taktikailag tökéletes húzás, mert az erősebbek le vannak kötve a másik háborúban, így nem tudnak segítő kezet sem adni, a gyengébb, de a hétvége miatt csak úgy otthagyott karaktereknek (akik maximum, láthatatlanok). Ütni meg olyan alacsonyra nem tudtunk, mivel akkor jött be az ütési táv csökkentése is.
Ami igazán zavaró volt, hogy a Chaos szövetség kiírta magára, hogy a Citadellarács tagjai, pedig Citadellájuk még a határban sincs.
Így tehát egy ilyen kiírás takarhat belső ellenérzést, de taktikai húzás is lehet, egyfajta védekezés.
A Rubinpalotát, ilyen szempontból többre becsülöm, mert ők felvállalják a negatívumokat is.

Off topic: Biri, az 1. szint írása a 2. helyett és a felé, a fölé helyett lehetett Asmodeus Mortimer baja. Talán úgy vélte, miért szól bele, akit még ez konkrétan nem érint, de lassan ott is szembesülünk ezzel a problémával.
Mostani konkrét esemény a Velim Cervesiam kontra Az Ősmágia Tornya. Erről azonban ők vagy nyilatkoznak, vagy sem.
Használni 5 szövetségi tag tudja 100VP-ért aktivizálva. Nem tudom hány főre rakható, sem azt, hogy milyen sűrűn, mert sosem használtuk és mi csak azért lettünk a Citadellarács tagjai, mert valóban játékrontó, öncélú elemnek érezzük.
Dátum: 2009.01.25. 12:02:52
A Pusztítás Citadellája egy nagyon sajátos épület és már helyből ellenérzést kelt sokakban.
Mivel nemrég felkérés érkezett válaszcsapásra, így ez újabb vitákat fog kavarni. Úgy vélem jobb, ha erre egy külön topic szolgál, ahol ezt meg lehet beszélni. Ezért nyitottam egyet, ahol ezt a témát lehet kielemezni.
A Pusztítás Citadellája egy nagyon sajátos épület és már helyből ellenérzést kelt sokakban.
Mivel nemrég felkérés érkezett válaszcsapásra, így ez újabb vitákat fog kavarni. Úgy vélem jobb, ha erre egy külön topic szolgál, ahol ezt meg lehet beszélni.
Dátum: 2009.01.15. 00:07:26
Idézet: masterv - 2009.01.14. 07:04:04
Jó reggelt mindenkinek! Íme a ma reggeli kapásom... Ez volt az összes hibám,azt hiszem ezért lehetek mérges is,ha nem ezek a csodásak jönnek,akár még érmet is kaphattam volna...

Milyen alakja nem lehet a baktériumoknak?
bacillus
spirillum
coccus
hélix

A 2008-as labdarúgó EB döntőjében ki rúgta az egyetlen gólt?
Miroslav Klose
Iker Casillas
David Villa
Fernando Torres

Mikor alakult az AS Roma együttese?
1920
1899
1902
1927

Beethoven melyik szimfóniájának egyik témájából született az Európai Unió himnusza?
9.
8.
5.
3

Ki fedezte fel Trója romjait?
Flinders Petrie
Howard Carter
Heinrich Schliemann
Artur Evans


Mi a híres Katedrális sorozat írójának, Harrison Fawcett eredeti neve?
Greg Smith
Harrison Fawcett
Fonyódi Tibor
Szélesi Sándor

Melyik állat esetében nagyobb rendszerint a hím a nősténynél?
fekete özvegy
tigris
feketerigó
héja

Melyik isten a gonoszság megszemélyesítője a Zoroaszter vallásban?
Istár
Ahriman
Mithras
Ahura Mazda

Melyik évben született több gyermek a földön?
1918
1919
2007
1452

Milyen származású José Cura, a neves tenorista?
Portugál
Olasz
Argentin
Spanyol



Ezek mind a speciális érdeklődésű rétegnek címzett kérdések(talán Beethoven kivételével). Ha mindenki csak ennyi hülye kérdést kapott,akkor alakul a dolog,de még mindíg nem az igazi! Trója felfedezőjét pl. az előző olimpián is kifogásoltam,csakúgy mint Fawcettet,mégis itt vannak...


Sajnálom, de nem mindenben értek a panaszaiddal egyet. Úgy vélem sok kérdésed megválaszolható.
Azért, hogy a jövőben ne legyenek ezek gondok leírom a válaszokat.

1. Baktériumok: emlegetik bacilusként is őket, ismert a streptococcus fertőzés és a spirillumot bemásolva, helyből a csavar alakú baktériumot dobja fel a gép első helyen.

2. és 3. speciális, csak rákereséssel, de hátha ennek örülsz én is megkaptam őket(világ1-en az AS Roma: 1927, és a 2-esen a másikat: Torres)

4. Már te is tudod és tényleg az EU himnusza a 9. Örömódája

5. Heinrich Schliemann nevét illik ismerni, bár utóbbi időben azért, mert többen állították, hogy az nem is Trója, amit felfedezett, és teljesen máshol volt az eredeti.

6. Közismert tény, hogy párzás után a nősténypókok sokszor felfalják a hímet. A fekete özvegy a nevét is innen kapta.

7. Valóban speciális, de leírom, mert véletlenül tudom.
Ahura Mazda és Ahriman (Angra-Mainus) egy dualisztikus vallás "istene". Ez Zarathusztra, alias Zoroaszter ókori perzsa főpap vallása. (Im-ígyen szóla Zarathusztra címmel Friedrich Nietzsche írt filozófiai tanulmányt)
Ahura Mazda (másutt Ormuzd) a fény, a meleg és a jóság. Ellentéte Angra-Mainus=Ahriman, a sötét, a hideg és a gonoszság. Ismerni csak onnan lehet, hogy az egyistenhit előzményének tekintik, mert ez a 2 isten egy, csak kettős személyiségének a nevei. Egyébként ma is élő vallás a parthusoknál(párszik másnéven)

8. Egyre többen születnek, így ha csak nem 2006 és 2007 szerepel ott értelemszerűen a legkésőbbi a jó.

9. José Cura argentín származású.
Dátum: 2009.01.14. 10:33:17
Fél órája nem tudok belépni a Világ 2-re. Adatbázis hibát ír ki, most már 11-szer is.
Én imádom a jó filmeket, a humort, az elgondolkodtató dolgokat és a fantasztikumot is, azaz mindenevő vagyok. Viszont hektikus munkarendem és életvitelem mellett, a sorozatokból csak a különálló epizódokat tudom megnézni.
Ennek megfelelően nem is tudok sorozatfüggővé válni. Ettől függetlenül élvezettel figyelem akár Dr. House fanyar iróniáját, akár egy Csillagkapu epizódot.
Valamikor az őskorban, még Onedin-családon és Alfa Holdbázison nőttem fel, így ha lenne időm és lehetőségem, nem kizárt, hogy folyamatosan néznék több filmsorozatot is .
Dátum: 2009.01.14. 09:58:37
Budapesten meg lehet találni a középutat. Vannak kedvezményes napok majd minden moziban. A lényeg, hogy ne hétvégén menj moziba, mert akkor a hétköznap estinek is duplája. Tudom, az emberek többsége akkor ér rá.
A plázák helyett hasonló színvonalú kisebb mozikat javaslok(Corvin, Uránia,Kossuth,Puskin), vagy kevésbé igényes, de olcsó mozikat(Vörösmarty, Szinbád, Európa, Bem).
Budapesten van Európa egyik legnagyobb Art mozi hálózata is (pl. a Művészben hétfőn olcsó a jegy, és szinte mindent játszanak, amire bármilyen módon ráfogható, hogy művészfilm). Vannak kedvezményt adó kártyák, amire előre kell pénzt fizetni, de 20-30% kedvezményt ad. Ha valaki havonta 1-szer megy, már annak is megéri.

Tudom ez nem a reklám helye, de nagyon jó film a Mongol (Dzsingisz kán életének első szakaszáról), 14 év felett ajánlom mindenkinek.
Dátum: 2009.01.09. 19:34:37
Szerintem szülessenek, és a két szülő tulajdonság összegének átlagával lehessen őket 1. szintről indítani ! Szintvisszamaradottak rettegjenek, jönnek a "pelenkás bajkeverők" !
Dátum: 2009.01.09. 18:39:18
Gratulálok a győzteseknek, és külön a döntőben sajnos engem leverő Mennydörgésnek!

Világ 2. 8. kategória(18-19.szint)
1. kör DeSide vs Motyogó Te győztél! Csata megtekintése
2. kör DeSide vs Kecskeszamuráj Te győztél! Csata megtekintése
3. kör DeSide vs Artemis Entreri Te győztél! Csata megtekintése
4. kör DeSide vs NoVan Te győztél! Csata megtekintése
5. kör DeSide vs Ripityom Bácsi Te győztél! Csata megtekintése
6. kör DeSide vs Mennydörgés Mennydörgés győzött! Csata megtekintése
A 2009. Január 09. napon megrendezett viadal győztese a te kategóriádban: Mennydörgés.
Dátum: 2009.01.09. 18:23:43
Külön privátba írjatok Miklósnak, vagy Baratynak, mert valahol még szavazás alatt van a 3. kirúgás és ez egy visszatérő bug.
Privát javaslatom, hogy indítsatok egy vagy két hadüzenet vagy békekötés szavazást és meg fog jelenni újra szavazhatóként. Véletlenül se ezekre a falból indítottakra szavazzatok, hanem a kirúgásra és úgy menni fog.
Dátum: 2009.01.06. 15:06:14
Világ 2, Zafír szövetség.
Esetünkben már többedszer fordul elő, hogy egy hadüzenet csak a Hadüzenet fülön látszik és csak ott szavazható. Nem jelenik meg az "Aktuális szavazás" címszó a szövetségi lapon és a Szavazataim menüre kattintva sem látszik, hogy vajon miért is sárgult be a Szavazások!
Ha új szavazás van, akkor megjelenik az is, de ez már visszatérő hiba.
Sajnos megint kiesett a rostán egy kérdésem.Úgy véltem, ha Rejtőről ennyi kérdés mehet, akkor Charles Lorre és Kockás Pierre is ismert lehet, de hiába írtam hozzá fanrtasy írókat, úgy tűnik őket sem ismerik .

Humoros légionista történeteket nem csak Rejtő Jenő írt. Az alábbiak közül még ki?

Charles Lorre (Nagy Károly)*
Wayne Chapman (Gáspár András)
John Caldwell (Nemes István)
Raoul Renier (Kornya Zsolt)

A kérdésre a válaszolók több mint 75%-a nem tudta a választ, ezért kivettük az adatbázisból!
Dátum: 2009.01.03. 23:17:49
Mind Mortimernek, mind Kócosnak (ismertek mondok hülyeségeket és néha értelmeset is).
A Citadellarács egyezmény egy értelmes matematika és egy emberi érzelmeket csak részben figyelembe vevő gondolatmenet eredménye.
Nagyon korrekt dolog, hogy egy súlyos agresszió után (Hajnalpajzs, amely már fel is oszlott) önkorlátozó magatartást tanusítanak a Citadellával rendelkezők. Viszont nagyon nem nyerő, hogy egy megtámadottat a védekezésért büntetnének.
A törvényekben is az szerepel, ha önvédelemre túlzott eszközöket alkalmaz valaki, akkor az bűnös ugyan, de érthető felindultságból és büntetése korlátlanul enyhíthető. Aki a törvény betűjét és a tényt nézi, az lehet, hogy teljes szigorral fog lesújtani, aki a szellemét, az meg felmenteni.
Aki úgy érzi(és elég ha csak érzi), hogy rossz hangulata van (amilyet egy farmolási célzatú hadüzenet is okoz), az nem ésszerűségből dönt.
Igazán jellemző vicc: amikor a gazdának megdöglik a tehene és jön a jó tündér, hogy egyet kívánhat. Nem új tehenet , vagy az árát kéri, hanem , hogy dögöljön meg a szomszéd tehene is.
Nem csodálkoznék azon, ha a Békeidők Hírmondói, a Száz Hordás Pagony és mások, anti-citadellarács egyezményt kötnének és mindenki-mindenkinek csak betartana.
Én a magam részéről nem támogatom a használatát, de teljesen megértem. Aki eljut odáig, annak fel kell húznia az Epikus emlékmű miatt. Ha már áll és "rossz hangulata" van, akkor senki sem fogja tudni megakadályozni, hogy használja. Szerintem a vita itt meddő, mert ésszerűség és érzelmek nem mérhetőek össze. (mondjuk 3 farmolási háborús vereség lehet annyi, mint egy Citadella durrantásnyi düh?). Szerintem az adott rendszer nem kínál jelenleg megoldást, mert most nincs Tűzszünet, vagy Döntetlenre nyomunk opció.
Nincs teljes védelem a háborús veszteségtől(Béke csarnoka max. 5-ös szint 50%, akkor pedig jön a számolás és az derül ki, hogy 3-as szintnél csak extrém esetben ésszerűbb magasabbra építeni a Béke csarnokát, vagy nagyon hosszú időre, de akkor már 1 évnél többről van szó). Nincs lehetőség használni a "védekező" épületet, mert 1 háborúban a gyengék még elbújhatnak a Katakombákban, de a végét követő napon előjőve már 1-2 nap múlva új had jő és nem lehet újra eltünni, csak sokára.
Nem válasz az sem, hogy keress jobb szövetséget és ne a Dilijankó légy a dilibot rosszabb végén, mert az ember szövetsége valahol a családjához hasonlít, és azt az ember nem építi le, mint egy veszteséges cégcsoportot. Igaz a jelenlegi rendszer mellett az sem jó, hogy ne háborúzzon az ember, mert az sokkal élőbbé és élvezetesebbé teszi a játékot az erősebb, nyerő félnek.
Tudom ezt úgy is mondani, hogy Világ2-es karakterem egy farmolós szövetség tagja, így látom mindkét oldalt.
Világ3-mal meg ne példálózzunk, mert az itteni karaktert az már csak negatívan érintheti(törlés amiatt).
Nem kínáltam megoldást csak némileg próbálok rávilágítani arra, hogy más vágányon mozognak a nézetek, és más alapról építkeznek. Felodása csak a másik oldal iránti empátiával, azaz itt leginkább diplomáciával, külön egyezményekkel működik.
Dátum: 2008.12.28. 22:35:02
A vizcayai újszülött bálna kicsit mellbevágó volt a 3. kérdésnek, elrontottam még párat siettemben, így megint nem fogok nyerni, de azért élvezem és ki nem hagynám.
Dátum: 2008.12.28. 22:29:51
Szövetségem, a Világépítők egy napja a 100-as különbség miatt kapitulált a Tökéletes Gyémánt ellen. Ezzel nem lenne gond, de egy új tagjuk, aki ma lépett be, Dimorak, 20:01-kor megtámadta Khermazt, aki nálunk tag. Nem a 12LE vesztesége zavar, bár gondolom őt is inkább a 391 sebződése, hanem az elv.
Az igaz, hogy felbontották azonnal a békét, de annak élnie kellene, vagy a 3. szintű Béke csarnoka nem hozzáad, hanem elvesz a kötelező béke napjaiból?
Egyébként megtorlásnak visszatámadtam volna, de azt nem engedte a rendszer.
Valami nagyon nem működik jól.
Dátum: 2008.12.28. 21:38:04
Tihor Miklós általában nem árulja el előre a pozitívumokat és a negatívumokat sem. Ha azt látod, hogy a tesztelők hajtanak a fertőzés leküzdésére, akkor biztos van pozitívum, ha más nem, akkor egy küldetés része lesz.
Negatívumra vannak ötleteim, de nyílt Fórumra nem írnám, mert lehet, hogy még nem dolgozta ki teljesen és innen nyer hozzá még ihletet.
Dátum: 2008.12.27. 19:25:31
Én Világ 1-en a Világépítők közé tartozom, minket is farmol az élmezőny, bár fogcsikorgatva küzdünk ez ellen. Alacsonyabbról nézve, még elég elrettentőek a 24.-25 szintű karakterek, a gyengébbek mellett. Van már Térkapunk, bár a morál és a létszám is csökkent.
Ennek ellenére, vagy pont ezért a Világ 2-re egy portyázó csapatot, a Zafírt választottam. Nálunk a kötelező építés szint*50/nap, de max. 5000, nehogy a karakter fejlődésének rovására menjen. Felépített épületekben simán az első oldal közepén a csapat, pedig Lélekkút méretben a 2. oldal végén kullog.
Sokan választották ezt a taktikát és működőképesebb. Mindkét formát ismerve mondom ezt. Ésszerű karakterfejlesztési heteket beiktatni, különben állandó célpontokká váltok többek számára. Mi megígértük, hogy többször nem megyünk, de a most feltörekvők még veszélyesebbek lesznek (pl. Plezúr).
Bár csak most kerültem gép elé(és van kb, 1/2 órám), de leírom.
A Tökéletes Gyémánt a Világépítőknek is hadat üzent még 21-én, mi kitartottunk, mert nem született döntés a kapitulációt illetően. 23-án éjjel 23:54-kor jeleztem diplomatáik felé, hogy részemről ennyi boldog karácsonyt, a kiírtaknak megfelelően én nem támadok. Válaszuk gyors és korrekt volt. Közölték, hogy mivel szövetségünk a karácsonyi békét hirdeti, így megvitatták és addig ők is szüneteltetik a háborút.
Szerintem, ez a karácsonyi hangulat olyan példája, ami az I. világháborúban a lövészárkok között focimeccset játszó katonákra emlékeztet . Nem hiszem, hogy külön kommentálnom kellene.

Kellemes, békés és szeretetteli karácsonyt mindenkinek!
Dátum: 2008.12.23. 11:32:01
Karácsony jön, így a zafír hordának is kérnék ajándékot (mi nem sírunk, pedig a szavazáson minket értékeltek a leggyengébbnek)!
Mondjuk az első 100ÉP sebződést annulálhatjuk csatánként .
Vagy regenerálódunk a csatában szint ÉP-t körönként. Utóbbitól még a több bekapott sebzés miatt vereséget szenvedünk, de vígan megyünk tovább (Fight Club szervezése indul ).
Birka küldetést kilövő ötlete szerintem megfontolandó, vicc nélkül is.

Kellemes karácsonyi ünnepeket Mindenkinek!