Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - cirip

Dátum: 2008.10.10. 15:32:10
Ki volt Osszián valójában?

Ez tényleg olyan nehéz kérdés? Nemsokára kibukik a 25%-os rosta miatt...
Dátum: 2008.10.10. 15:27:49
Idézet: andrej - 2008.10.10. 15:21:34
Mai termés:

Hány éves a Norvég király?
55
35
48
Nincs király Norvégiában

Na most:
Azzal teljesen egyetértek, hogy ez az alapműveltség része, hiszen mindenki keni vágja, hogy hány éves a Norvég király.
De a Norvég Király 71 éves. A kérdés feltevő szerint nincs király Norvégiában.
Kérlek, töröljétek a kérdésfeltevőt.

Egy normális nyugati sárkánynak hány végtagja van?
0.
6.
4.
2.

Milyen nyelven beszélt egymással Watto és Anakin Skywalker?
magyarul
nem tudom
tatooine-i nyelven
hutt nyelven
Itt is buktam 10% LE-et, pedig a helyes válaszra nyomtam. (kettes).

Melyik város alteregója nem szerepel a GTA San Andreasban ?
New York
Las Vegas
Los Angeles
San Francisco


és még amúgy:
1, norvég...kisbetűvel kell írni, a királyt is, mert nem ez a neve
2, erről már volt szó, hat végtagja van....a kérdés kissé pongyola, de érthető (talán a normális helyett a klasszikus szó szerencsésebb lenne)
3, túl specializált vagyis rossz kérdés
4, lásd a hármast
Dátum: 2008.10.10. 13:34:14
Idézet: Craslorg - 2008.10.10. 13:27:02
Idézet: cirip - 2008.10.10. 13:15:38
Idézet: Jeriko - 2008.10.10. 12:53:06
Szia!
Van egy kérdés: "A felsorolt építmények közül melyik nem tartozik a világ 7 világcsodái közé?"
Szerintem mind a 4 felsorolt dolog az ókori világ 7 csodája közé tartozik, a helyes válasznak beállított kheopsz piramis is.


Így van, az Ókori világ hét csodája közül az egyik legismertebb a gízai Nagy-piramis, vagy más néven Kheopsz vagy Hufu piramis.
A többiek: Szemirámisz függőkertje, Az Epheszoszi Artemisz templom, Pheidiász Zeusz-szobra, Halikarnasszoszi mauzóleum, Rodoszi Kolosszus, Alexandriai világítótorony
Ha a válaszok közt volt olyan ami nem a felsoroltak közé tartozik, akkor csak rossz helyre tette a pöttyöt a kérdező, különben hibás a kérdés.


Hozzáteszem, hogy a kérdés NEM az ókori világ 7 csodájára gondolt, hanem a jelenlegire, így a kérdés és a válasz is jó. Szerintem...


oké, de az újak meg a világ hét új csodája néven futnak.... Oké, lehet jó a kérdés, de pontosítani kellene, hogy most ókori vagy új plusz még van a modern is....
Dátum: 2008.10.10. 13:15:38
Idézet: Jeriko - 2008.10.10. 12:53:06
Szia!
Van egy kérdés: "A felsorolt építmények közül melyik nem tartozik a világ 7 világcsodái közé?"
Szerintem mind a 4 felsorolt dolog az ókori világ 7 csodája közé tartozik, a helyes válasznak beállított kheopsz piramis is.


Így van, az Ókori világ hét csodája közül az egyik legismertebb a gízai Nagy-piramis, vagy más néven Kheopsz vagy Hufu piramis.
A többiek: Szemirámisz függőkertje, Az Epheszoszi Artemisz templom, Pheidiász Zeusz-szobra, Halikarnasszoszi mauzóleum, Rodoszi Kolosszus, Alexandriai világítótorony
Ha a válaszok közt volt olyan ami nem a felsoroltak közé tartozik, akkor csak rossz helyre tette a pöttyöt a kérdező, különben hibás a kérdés.
Dátum: 2008.10.10. 11:49:34
Idézet: Craslorg - 2008.10.10. 09:31:01
Mely képregényhős mondta : "Lehet hatalmad ,de én magam vagyok a hatalom."
Ezüst szörfös
Pókember
Vasember
A lény

Bammeg...


Csak tipp: de nem az Ezüst Utazó? ja tényleg, oké hogy angolul Silver Surfer, de magyar fordításokban nem Ezüst Szörfös...

Én miért nem kapok egyetlen animés kérdést se? Pedig rajongójuk vagyok.
(Azért ne féljetek, nem írtam ilyen jellegű kérdést)
Dátum: 2008.10.10. 00:21:13
Idézet: mrlocklear - 2008.10.09. 23:12:22
Sziasztok!

Egy újabb gyöngyszem:

Hány szeme van a Beholdernek (AD&D)?
1
10
11 (ezt fogadja el, persze nekem nem sikerült!)
2

Miééért? Miért kéne ezt tudnom??? (Bocsánat a Beholder Kft névadójától )


Hamár névadó néhány dolog amit érdemes tudni a beholderekről.....
Gömbszerű, lebegő lények, hegyes fogakkal, és egy nagy központi szemmel, és tíz kisebb csáppal, aminek a végén is vannak szemek.
A középső blokkolja a mágiát, a tíz kicsi pedig különböző mágikus effekteket tud...édes. Amúgy Egyike azon kevés szörnyeknek aminek nincs mitológiai vagy egyéb eredete, a D&D alkotói találták ki.
Dátum: 2008.10.09. 21:54:39
A pedagógus szó a görög paidagogosz-ból származik. Ki volt paidagogsz?
helyesen: paidagogosz
és inkább: Kik voltak a paidagogoszok?

Melyik nem illik a többi közé?
elektron
proton
neutron
foton

Ez egy bentmaradt kakukktojás, de szerintem egyértelmű, maradhat
Dátum: 2008.10.09. 20:32:50
Kik ellen épült a Kínai nagy fal?

Na itt kellenének a nagy betűk (vagy a kínai is kicsi)
Dátum: 2008.10.09. 20:20:54
Idézet: Arcsrác - 2008.10.09. 20:16:30
volt egy ilyen HIBÁS kérdés:
Az alábbiak kötül ki nem félvér:
Skandar Graun
tanis
Caramon
Drizzt do urden

a kérdés írója szeint Caramon nem félvér, és drizt az. szerintem rossz helyre tette a pöttyöt, vagy csak símán hülye.


Caramon félvér lenne? Én úgy tudtam, hogy ember. Oké, Drizzt nem félvér, hacsak nem lelkileg nézzük
Dátum: 2008.10.09. 20:17:48
Biztos túl könnyű volt.
Dátum: 2008.10.09. 17:46:22
Már túl sok fővárosos kérdés volt, ezért a főváros nem megengedett szó

müködik a rendszer
Dátum: 2008.10.09. 16:44:50
Idézet: Mucmuc - 2008.10.09. 16:40:46
Idézet: cirip - 2008.10.09. 16:39:05
Tény, hogy hiba, de ilyenkor a következő lap elején van a keresett karakter vagy szövetség, így megtalálod.


de gyorsan valaszoltal... irtam hozza modositaskent 1 javaslatot is, kerek szepen velemenyt arrol is.


Nem kell a toplistákban keresgélni, hiszen ha megnézed a csatát, ott már látod az illető adatait.
Azzal amit írtál persze megspórolnánk egy kattintást, csak nem biztos, hogy ezért megéri programozni.
Dátum: 2008.10.09. 16:39:05
Tény, hogy hiba, de ilyenkor a következő lap elején van a keresett karakter vagy szövetség, így megtalálod.
Vicces, ebben nincs is benne az olasz. Viszont van másik kettő a lehetséges válaszok közül.
Dátum: 2008.10.09. 15:28:19
Légyszíves az ilyeneket a kvíz topicba írd!
Dátum: 2008.10.09. 15:00:12
Melyik nép vesztett a marathonnál?

Marathon egy városka neve, ergo nagy kezdőbetű és nem kell névelő

Csak a tiéd, mégis mások használják többet. Mi az?

Tök jó lenne, ha nem különböző gyűjteményekből ollóznátok össze a kérdéseket.
Elnézést, ha saját ötlet volt és sikerült szó szerint ugyanazt kitalálni, mint a beszed.hu-n.
Dátum: 2008.10.09. 14:21:57
Idézet: maki90 - 2008.10.09. 13:54:09
"Melyik expedíciónak (!!!!) sikerült először meghódítani az Mt. Everestet

Hunt-expedíció
Fleming-expedíció
Norway-expedíció
Hillary-expedíció"

Ezt a kérdést tettem fel és az 'Azonnal töröljétek' értékelést kapta meg. Szeretném megtudni, hogy az értékelő(k) azért értékelték eképp mert nem fogták föl, hogy nem a két hegymászóra voltam kíváncsi hanem az expedíció nevére (amit a kérdésben érszrevehetően kiemeltem, szerintem)?
Vagy az általános műveltségbe csak az tartozik, hogy 53-ban Tensing Norgay és Edmund Hillary megmászta az Everestet, olyan apróságokról mint Sir John Hunt meg is feledkezhetünk?
Ám ha valami hibát ejtette, csak ne vettem észre akkor kérem valaki világosítson fel, előre is köszönöm

Tisztelettel,
Dearthan

Nem tudom, milyen okkal utasították el, de figyelj a helyesírásra a kérdések feltevésénél.
Az jó hogy kihangsúlyozod, hogy expedícióról van szó, de elég egy felkiáltójel. A kérdés végére kéne egy kérdőjel, valamint mássalhangzóval kezdődő szavak előtt a van nem az.

Én így írtam volna:
Melyik expedíciónak(!) sikerült először meghódítani a Mt. Everestet?

De ezek csak apró javítások, ennyivel még bőven nem szolgálta meg az "Azonnal töröljétek" státuszt.

Szerintem.
Dátum: 2008.10.09. 13:36:25
Hány méter egy tengeri mérföld
1552
1609
1902
1852


• 1 nemzetközi tengeri mérföld=1852m
• 1 francia tengeri mérföld=5564,9m
• 1 német tengeri mérföld=(1/60) meridián fok=1852,3m
Tengeri mérföld - tengeri utakra használt mérték, leginkább használatos az angol = 1854,965 m., vagyis 1/60 egyenlítői fok.


Ezért szeretném kérni a kérdés módosítását: hány méter egy nemzetközi tengeri mérföld?
plusz egy kérdőjel a kérdés végére

Hány Km az átlagos Föld-Hold távolság?

Km kisbetű

Jajaj, nem írtam ki a kérdést, Kinek az ajtaja mellett szerepel a "Tilos az á" felírat? valami ilyesmi volt
Mici Mackó

egybe írva kellene lennie Micimackónak

Mi Baranya megye Megyeszékhelye?
kis megyeszékhely...
Dátum: 2008.10.09. 11:28:33
Idézet: Chammaqul - 2008.10.09. 11:19:30
kérdés: Ha négy hat oldalú kockával dobunk, akkor hányféle összeg jöhet ki?
36
16
24
21

megoldás 21 volt. valaki levezeti nekem a megoldast, ha szepen megkerem? mindig rossz voltam kombinatorikabol, de abban biztos vagyok, hogy a valasz 6*6*6*6, vagy 6! (6 faktoriális), esetleg 4*6. ezek kozul egyik sem 21... de mint mondottam, prove me wrong.

(talan a 6*6*6*6 tunik legertelmesebbnek, mert ugye az elso kockaval dobok, az hatfele szam lehet, ahhoz tartozik majd a kovetkezo, amin megint hatfele szam lehet... ez 6*6, aztan jon a masik ketto, mindegyiken hatfele lehet, tehat 6*6*6*6)

JA BOCSANAT.
raadasul "hanyfele OSSZEG johet ki"
mostmar ertelmezni sem tudom a kerdest... minek az osszege? szamok osszege? mert akkor ugye 4!, ami megint 24. hm. belezavarodtam egyelore.


hmm, hát a legkisebb lehetséges variáció 4 (négy darab 1-es), a legnagyobb 24 (4 darab 6-os). Vagyis 21 különböző érték lehet.
Dátum: 2008.10.09. 10:56:48
Idézet: Craslorg - 2008.10.09. 08:29:44
miert, a cspket barmeddig gyujthetem, nincs felso korlat? ezt nem tudtam idaig, egyebkent, ha valoban igyvan
(meg emlekszem sokevvel ezelott rinyalni kellett anyamnak hogy engedjen a szamgephez thrillionozni mert elvesznek a cspim, vagy hogy hivtak ott azokat : ) regi szep idok...)


Van felső korlát, azt hiszem 1 hétig gyűjtheted (talán 150 CSP a max, prémiumosoknak 250). Ebbe pedig belefér a pár nap pihi.


Idézet a honlapról:

A cselekvéspontok maximuma 250 helyett 400

Mármint ha prémium tag leszel, vagyis normál esetben 250.