Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - cirip

Dátum: 2008.10.19. 20:55:52
Sajnos nem mentettem ki a kérdést, valami ilyesmi volt? Melyik vallásnak nem szent helye Jeruzsálem?

A válaszok közt ott voltak a kopt keresztények (egybeírva) tudtommal ők egyiptomiak, ezért a többit végig se nézve őket választottam...(nem ez volt a helyes válasz)
De azóta sem találom a koptok és Jeruzsálem közti kapcsolatot
Dátum: 2008.10.18. 16:43:12
Ez a rovat alapvetően a kvíz kérdések tartalmával foglalkozik. A kvíz kiértékelésével foglalkozó hozzászólásokat a http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,39.0 topicba légy szíves írni.

Ott elolvashatod, hogy az általad felvetett módosításokat már többen is javasolták, és valószínűleg érkezett is rá válasz. Így tájékozodhatsz a jelenlegi helyzetről.

Ettől teljesen függetlenül, légyszíves tartsátok be az alapvető illendőségi szabályokat (nem kiabálunk, nem sértegetünk másokat)

És bár az oldal fejlesztéséhez nincs közöm, szeretem olvasni ezt a fórumot, és jó lenne ha megmaradna olyannak amilyen eddig volt, jobbára személyeskedés és sértegetés mentesnek.
Dátum: 2008.10.18. 16:09:59
és vajon a létezők közül melyiket reklámozza épp?
Dátum: 2008.10.18. 15:51:20
.
Bocs, mégse...
Dátum: 2008.10.18. 15:06:24
Szegény dodók!

Melyik sárkány küzd a jó oldalán?
Fehér
Fekete
Arany
Kék

Ez bár nem nehéz, de nem túl spec kérdés?
Dátum: 2008.10.18. 14:35:14
Idézet: Craslorg - 2008.10.18. 14:11:13

Hogyan nevezték az ókori Rómába a köznépet?
Pilis
Nem volt külön neve,köznépnek hívták
Argoitrum
Plebs

Rómában...


plusz egy szóköz a vessző után
Dátum: 2008.10.18. 14:06:23
Mindenesetre jó lenne kerülni mindennemű politikai állásfoglalást.
Dátum: 2008.10.18. 13:35:47
aki nem gondolkozik... én isten bizony jót választottam

sőt, tetszett ez a kérdés, vigyorogtam rajta egy ideig
Dátum: 2008.10.18. 13:11:38
Nekem nagyon tetszett ez a kérdés, megint tanultam valamit.

wiki: A Déli-óceán a 60. déli szélességi kör és az Antarktisz közötti víztömeg neve a modern földrajztudományban, az ötödik óceánként emlegetik.
Dátum: 2008.10.18. 11:22:01
A népszerű mondókából ból ismert csigabiga, miért jöjjön ki?
cérnára, cinegére
tyúkok ülnek rajta
ketten ülünk egy lóra
mert ég a házad idekint

-ból
valamint én piciny koromban ezt úgy danásztam hogy ég a házad ideki... persze az óvodai oktatás okolható ezért...

Minek a népi neve a "nádifarkas"?
Aranysakál
Európai farkas
Szürkefarkas
Kóbor eb

wiki: A nádi farkas (toportyán) a Kárpát-medencében élő, mára már kihalt állat volt, amelynek azonosítása vitatott. Egyesek szerint a farkas egy alfaja lehetett (Canis lupus minor), mások szerint az egykor itt is honos aranysakállal (Canis aureus) volt azonos.

ez alapján az eredmény vitatott, de mindenesetre múlt idő szegény jószág, vagyis inkább "neve volt"

Vincu, meséljek még néhány kekkei genkai-t? Csak hogy menőzhess
Mindenesetre igazad van, valóban erősen specializált kérdés.
Dátum: 2008.10.18. 10:27:46
Milyen gekkó fajta nem létezik?
Zsiráf farkugekkó
Oceanusgekkó
Leopárdgekkó
Petyes tokegekkó

Csak a helyesírás....

Mi a teleportáció?

Sörözés másnéven
Atomok szétszedésével és máshelyen történő összerakásával utazás.
szalonnasütés
Egy térváltást lehetővé tevő varázslat.

Hát, nekem az atomos megoldás is tetszett, söt azt választottam, de az illető szerint csak varázslat lehet.
Holott atomot már sikerült teleportálni a valóságban (furmányos módon azért, szerintem) és az nem varázslat volt, hanem tudomány.
Dátum: 2008.10.17. 21:30:12
én a rosszul feltett kérdés opciót használom erre
Dátum: 2008.10.17. 21:22:56
vannak a keleti sarkanyok, a kukac formatumuak, meg a nyugati sarkanyok, mint pl a sarkanysziv cimu filmben, vagy d&d-ben, vagy a sarkanyolo szentgyorgy szobrokon (illetve altalaban azok alatt)

ezeknek mind hat vegtagjuk van (bar szinte tuti van nehany kozepkori abrazolas amin csak negy, mondjuk...)
Dátum: 2008.10.17. 20:12:22
Melyik Terry Pratchett műben főszereplő elősször Moist von Lipwig?
Thief of time
Going postal
Making money
Monstrous regiment

először
valamint, mint már utaltatok rá, nem kötelező angolul tudni, akkor a Magyarországon meg sem jelent könyvek ne legyenek témák.


Melyikük nő a Káosz sagában?

Peltár
Kucsum
Skandar Graun
Hilgar

Hát, nem tudom, ez nálam határeset a túl specifikáltak közt
Dátum: 2008.10.17. 16:22:36
csakazértis utána néztem Ranganathan osztályozási rendszerének
és most se értek belőle sokkal többet, mint mielőtt utánanéztem volna
Dátum: 2008.10.17. 15:56:17
hmm, tulajdonképpen azt hiszem ugyanarról beszélünk...
Dátum: 2008.10.17. 15:54:36
Okés, de ettől még nem egyértelműen kuka egy olyan kérdés ami mégsem "alapműveltség", vagyis nem tudom rögtön, és használnom kell hozzá a keresőt.
És igen, nehéz megtalálni hol van a határ.
Fociban is volt érdekes kérdés... (kizárás után mégis nyertek) de hogy ki nyerte a 2007-es ilyen olyan vidéki döntőt, na, az valóban érdektelen.
Ezek közül még talán a nagyobb kaliberű versenyekre (világ, de minimum Európa) hajlandó vagyok időt fecsérelni... többi rossz kérdés/túl speciális kategória
Dátum: 2008.10.17. 14:37:58
Persze, de én például nem egy esetben tettem szert plusz tudásra úgy, hogy valamelyik kérdés miatt rá kellett keresnem egy témára. És én ennek örülök.
Ezért én nem ítélném el azokat a kérdéseket, amihez kell keresgélni.
Dátum: 2008.10.16. 16:27:12
amikor esik rá még két méter hó...

wiki: A hegy 8848 m magas, és évente 4 milliméterrel nő.
Biztos más időben mérték, és azóta nőtt meg

edit: most olvasgattam wikit:

Az 1950-es évek indiai mérései szerint: a magasság 8848 m.
Az 1998-as amerikai Everest Expedíció GPS egysége szerint: a magasság: 8850 m
2005-ben a Kínai Állami Földmérő és Térképező Iroda expedíciója szerint: magassága 8844,43 m ± 0,21 m. Az intézet szerint ez volt az addigi legpontosabb mérés. Számításaik során csak a sziklákat vették figyelembe, a rajtuk lévő több méter havat és jeget nem.
Dátum: 2008.10.16. 16:23:04
nem ér gyorsabbnak lenni