Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Buildermann

Dátum: 2015.09.28. 00:55:04
Koszonom szepen. Szerintem most sikerult gyoznom eloszor es valoszinuleg utoljara is.
Dátum: 2015.09.27. 16:52:49
Szerintem nem jartal rosszul. Szintkornyezetemben soha nem leszek olyan eros mint te a tiedben.
Meg annyit, hogy az valojaban lenyegtelen, hogy azert nem nyomattad, mert nem volt idod/energiad/kedved elkolteni a sok csp-t, vagy egyeb ok miatt az eredmeny ugyanaz. Lealltal a koltesevel.
Dátum: 2015.09.27. 16:47:43
Tobbnyire egyetertek azokkal amiket irtal, de van nehany eszrevetelem veluk kapcsolatban.

A +csp-nel vegyuk azt figyelembe, hogy az elobb indult jatekosnak alapbol tobb osszes csp-je van mint egy kesobb indult inspiraciosnak az indulas idobeli kulonbsege miatt. Ez ido alatt tobb biz-baszt ossze tudott szedni, amibol szinten tobb csp-je es egyeb eroforrasa van. Reszt tudott venni tobbszor ugyanabban az esemenyben is.
Illetve az a jatekos akinek inspiracio miatt tobb eroforrasa van, aranyaiban tobbet is kolt a jatekra. pl. 2-es szorzo eseten 5K helyett 10K-t. Ehelyett cserebe 2-szerannyi ideig elvezhetem a cukroskavet a hasonlatodnal maradva. Ettol fuggetlenul a +eroforras osko koltese nelkul is hatalmas +.

A fo problema ezzel (szerintem), hogy az inspiracio minden a szerver indulasa ota bekerult fejlesztesre kifejti a hatasat. Ilyen pl. a szovetsegi bajnoki, a husveti fetis ota a csatlosok, a csatloskepessegek es a szerezheto mytokronitok szama, stb. Ezek mind olyan dolgok, amikert meg fizetni sem kell. Egyszeruen csak a tulnyomo tobbsegnek ezek az opciok meg nem voltak elerhetok az osszes elkoltott eroforrasuk hatalmas %-anal, mig 1 friss karakternek szinte a teljes mennyisegnel dolgozik V5-on. Ami igazan szomoru, hogy a fenti fejlesztesek kivetel nelkul az inspiracio megvaltozasa utan kerultek be a jatekba anelkul, hogy a V5 specialitasai figyelembevetelre kerultek volna. Problema meg az esemenyeknel, hogy mennyivel egyszerubb inspiracio miatt a toplista elejen vegezni (lady alvariel detto). Az inspiracio megvaltozasa elotti javaslatom, miszerint ezeknel a listaknal az inspiracio merteke mint oszto jelenjen meg, nem kerult megvalositasra. Nem tudom miert, igy abszolut igazsagtalan szerintem es sokak szerint is, de sajnos ez van.
Amit nem igazan ertek az az, hogy miert pont az en karakterem lett kiemelve, hogy milyen konnyu nekem, amikor az en esetemben az inspiracio alig jelent elonyt ahhoz kepest, amennyit egy friss karakternel, akinek 4 felett van a szorzoja. Fokent nem a bolygo ura esemenynel, ahol az 1napi bonusz regeneracio az 1 ezreleket sem teszi ki annak az eroforrasmennyisegnek amit kulonbozo italokbol szabaditottam fel azalatt a 18 ora alatt amit a gep elott toltottem egyhuzamban.

Kivancsian varom mit fog eredmenyezni majd, amikor valaki (aki ido- espenzmilliomos) indit egy karaktert V5-on, es full oskoves tamogatassal olyan eros karaktert csinal, hogy a szerver osszes karakteret megeszi reggelire is, beleertve az abszolut etalon Kiaphetet(!) is. Sot, megkockaztatom hogy szervervaltast es egy inspirator beszerzeset kovetoen meg Arielre(!!!) is veszelyt jelenthetne. Szerintem ilyeneket nem szabadna lehetove tenni, de a pay to win mar csak ilyen...
Dátum: 2015.09.27. 14:50:55
Az olvasashoz meg 2 altalanos is eleg. Mert ugye az en peldamba kotottel bele...
"3 dekretumot hasznaltam fel"
Dátum: 2015.09.27. 14:48:35
Ne haragudj, de nagyon el vagy tevedve, kulonben ennyi fals infot nem sikerult volna osszehoznod 1 hsz-en belul.

Az inspiracio regen ugye csak vadaszat LE-re es TP-re fejtette ki a hatasat. (Gondolom emiatt altal le egy idore a vadaszattal az altalad valasztott szinten megerosodni.) Ez az inspiracio valtozott meg amikor -170. szintu voltam- a jelenlegi mukodesere. Ezt 2 szintig elvezhettem teljes, mert utana top 50-be kerultem, es a a top lassitas leosztja az inspiracio bonuszat ugyebar a szorzoja mertekevel. (...Itt halkan jegyzem meg, hogy most kb. 220. szintu lennek ha marad a regi insiracio...) Ezalatt az idoszak alatt szereztem +eroforrast. De ehhez kellett am az is, hogy ne a landragorba es egyeb esemenyekbe toljam az eroforrasom, hanem mini eventekbe, hogy minel tobb csomagot szedjek ossze, ezaltal is minel tobb portya- es vadaszitalhoz jutva. Valamint az is, hogy elotte (meg a regi inspiracios idoszakban) egy darab italt se hasznaljak el, hanem tartalekoljam oket tobb mint 1 even at. Ez utobbi tartalekolas igen szep mennyiseget eredmenyezett, plane ugy, hogy akkoriban meg italla valhatott az osszes husegszilankom is, mert a befizetesek duplazasahoz nem kellett beloluk kiegett kavicsot csinalni.
A sehol nem voltam resze sem igazan allja meg a helyet. Nem celszeru 2 olyan karakter osszevetese, ahol az egyik leallt a vadaszattal reszlegesen, hogy szintjehez mertem megerosodjon, a masik pedig vegig az elerheto legtobb +TP-s vadaszekszerekkel nyomta. Ha ossze szeretnel vetni 2 karaktert V5-on, alkalmazd a kovetkezo modszert: gyoztes portyak/teljesitett kuldetes. Minel alacsonyabb a szam, annel eredmenyesebb a karakter optimalizacioja. Ezen felul celszeru megnezni azt is, hogy a 170. szintig megszerzett osszes TP-m hany %-at adta a vadaszat a regi inspiracionak koszonhetoen, es hany %-at teszi ki a valtozas ota eltelt idoszakban. Ez is megmagyaraz 1-2 dolgot.

Vegezetul jelzem, tobb mint fel eve mar elkezdtem aprankent hasznalni a felhalmozott tartalekaim (napi atlag +10-10 csp es pp), es szerencsere a megaesszenciakkal erositett ter-ido esszenciak is megteszik aldasos hatasukat. Szivesen megneznek egy statisztikat arrol, hogy a toplista 1 oldalan levo karakterek osszesen mennyi a regeneralt csp- es pp-menyisege a pp-ket aranyosan kalkulalva a 15/30 pp-s beallitassal. Garantaltan az utolso helyen lennek koztuk.

Megjegyzem meg, hogy tudok olyan karaktert V5-on, akinek 3000+ vadaszitala van. Semmi kulonoset nem csinalt, csak nem hasznalta fel oket a eventeken mint ahogy azt a nagy tobbseg megtette.
Dátum: 2015.09.27. 13:34:49
Ezt nem tutom honnan szeded. Az inspiraciom kemeny 1,27-es szorzoval mukodik. Csak egy adat: tobb mint 500 vadaszat italat hasznaltam fel...
Dátum: 2015.09.27. 13:21:33
Miert lenne muszalj megvenni? Tartalekolni kell elore, es ennyi. Ha ezt nem teszed meg, akkor valoban meg kell venned. De ez nem az esemeny hibaja, hanem hogy nem keszultel fel.
A szamolasod meg vegkepp nem ertem, nem tudom honnan szeded az adatokat. 145 kavics szedheto ki az 1. piramisbol ami ugye 7 szintbol all, 3 dekretum elhasznalasa 60 ko. Ez +85 ko. Ebbol lejon a stimulator koltesege.
Dátum: 2015.09.27. 12:43:19
***Sztorno. Az 1. piramis teljesites utan +3 dekretum lehetosege elerheto a piramisban hasznalatra..***

Ami az oskokoltest illeti bolygo uran, en eleg hamar fogok vegezni a piramissal, osszessegeben megis pluszra fogok kijonni oskovekkel. Amiket az esemeny alatt megvasarolok/tam, azokat az esemenytol fuggetlenul is megvettem volna a stimulatort leszamitva. Mondjuk ehhez a tudas faja bonuszai erosen hozzajarultak.
Dátum: 2015.09.27. 00:08:32
En nem talaltam meg, helyette kaptam adatbazis-kapcsolodas hibat. Irtam usz-re kora este ezzel kapcsolatban, egyelore nem erkezett valasz. Gondoom majd hetfon okosabbak leszunk.
Dátum: 2015.09.27. 00:05:55
Ezt mondhattad volna korabban is, nem bantam volna ha valaki mas megcsinalja.

Ez a 6 dekretumos limit lehet fajni fog par jatekosnak, akik nem olvasnak kulso forumot es mar az 1. piramisnal elhasznaljak mindet.. Bar nem lehetetlen, hogy ahogy telik az esemeny ugy emelkedik a felhasznalhato dekretumok szama is. Lehet holnap deltol mar 4/8 lesz.
Dátum: 2015.09.26. 20:45:19
Egy kis osszegzes. Aki meglepetest szeretne, ne olvassa tovabb!

Ime az osszefoglalo az univerum piramisarol:

7 sor van, egyenkent 7 feladattal, alulrol felfele kell haladni

1. sor
Szerezz 30 szurke/kek/sarga/voros/narancs/feher/banra kronitot a hozzajuk kotodo tevekenyseggel. Tehat csomagok nyitasaval nem teljesithetok a feladatok
jutalom:50 platina, 50 kiegett ko, 100 mytokronit csomag, szint*4000 LE, kruxonium fokusz

2. sor
Hasznalj 50 csatloskristalyt
Kolts 50 AF-et
Indits 50 tamadast a szovetsegi haboruban (elofordulhat, hogy bajnoki akart lenni, de haboru van irva)
Hasznalj 50 gyogyitalt (kiveve kalandoknal)
Hasznalj el 1 nagyobb vadaszzsakmanyt
Hasznalj el 5 kisebb vadaszzsakmanyt
Portyazz 50-szer szubplazmat hasznalva
jutalom: 50 osko, 50 kiegett ko, 20 portyaital, 50 csatloskristaly, szint*4500 LE, sajtolo medal

3. sor
Nyomj le 100 terkapus ellenfelet
Oldj meg 100 kalandot
Kolts el 100 sisakszilankot
Kolts el 100 oskovet
Nyiss ki 100 normal mytokronit csomagot
Valts at 100 templomkristalyt 100 csatloskristalyra
Szerezz 100 aranydukatot relikviaforgacsbol
jutalom: 100 platina, 100 aranydukat, 5 kisebb terkapu stimulator, szint*5000 LE, 3 relikviakupon

4. sor
Vegyel at 5 jutalmat a feladatoknal
zabaltass fel 5 allatot
legyen legalabb 5 csatlosod
vedd at 5 kuldetes jutalmat
vasarolj 5 voros kristalyitalt
portyazaskor hasznalj 20 tamadas italat
portyazaskor hasznalj 20 orjonges italat
jutalom: 60 osko, 60 kiegett ko, 5 isteni ital, szint*5500 LE, kristaly mytoaffinitas

5. sor
Noveled meg a maszas, csapdaeszleles es zarnyitas szakertelmed 20-szal (1-1-1 kulon feladat), karakterlapon kattintva noveld a vedekezese es iq-d 20-szal (1-1 kulon feladat)
kolts el 4,2M LE-t epitesre
hasznalj el 20 karacsonyi sutit, husveti tojast virslit vagy energiakoncentratumot (vegyesen is lehet)
jutalom: 200 platina, 100 aranydukat, 10 aranyszelence, szint*6000 LE, 3 mesterko

6. sor
licitalj az aukcios hazban
szerezz zolt mytokronitot 2 manakonstival
csatlosod lepjen szintet 5 alkalommal (lehet 5 kulon alkalom kell, nem 5 szintlepes!)
vasarolj 2 napi ajanlatot
teljesits 7 feladatot a vegzet templomaban
fordass 15-szor a szerencsekereken
adj el 10 fokuszkristalyt aranydukatert
jutalom: 70 osko, 70 kiegett ko, 10 relikviaforgacs, szint*6500 LE, 100 zold mutokronit

7. szint
vidd be a vegso csapast egy epikusnek
keszits megaesszenciat
hasznalj fel relikviakupont
hasznalj el 1 lelekenergia sajtolas esszenciat
okozz 50-szer kritikust varazslattal altalad kezdemenyezett portyaban
csatlosod lepjen szintet 15 alkalommal (lehet 15 kulon alkalom kell, nem 15 szintlepes!)
Oltsd magadra a lidercmestert (lvl 80 pancel)
jutalom: 250 platina, 100 aranydukat, a felemelkedes gyemantja, szint*7000 LE, az univerzum fetise
Dátum: 2015.09.26. 12:18:18
Lenyegeben tartalekoljatok mindenbol, amibol csak tudtok, mert szukseg lesz ra. Szo szerint mindenbol, ami eroforras. Most a feladatokat le nem irom egyesevel.
7 szintbol all ez is, alulrol felfele kell haladni.
Az 1. sor a mytokronitokra epul, utana pedig eszeveszett mod kell kolteni szo szerint mindent mindenre. Barmennyire is kaotikusnak hangzik, tenyleg igy van. A szamlalok nem csokkennek, osszesen 6 dekretumot lehet elhasznalni. A jutalmak szerintem jok, kulonosen a 7. szint, ahol ott figyel az univerzum fetise.
Egyelore en is kapkodom a fejem...

*No meg a kovet is lehet (kell is) kolteni. Van olyan feladat, hogy kolts el 100 kovet pl. Viszont osszesen 180 valodi oskovet lehet kiszedni a sorvegi jutalmakbol.
Dátum: 2015.09.26. 12:06:20
"Szerezz 3z barna mytokronitot akvizicioval"

Ez mi?
Dátum: 2015.09.26. 12:02:44
Hoho, itt ammeglepi:O

"A félévente ismétlődő versenyben a Végzeturak egyre könnyebben jutnak el az Irtózat Piramisának tetejére. Most azonban, ahogy az első végzetúr a csúcsra tör, és kimerülten indul a trón felé, dübörgés hallatszik, és a piramis tetejét alkotó hatalmas, lapos terület szétnyílik, és egy újabb, kisebb piramis emelkedik ki belőle. Sokkal meredekebb, halálos csapdákkal teli út vezet ennek a piramisnak a tetejére. Végre megtaláltátok az eddig elveszettnek hitt titkos szentélyt, ahol az Univerzum Fétise rejtőzik! Aki ezt elsőként megszerzi, azt a végzeturak az Univerzum Uraként fogják imádni..."

A 7 szint teljesitese utan megjelenik egy uj, kek szinu piramis...
Dátum: 2015.09.25. 00:59:12
Valtozo idokozonkent. A legfelso sorban a sisakszilankos pl eleg gyorsan csokken, de a 3. es 4. sorban a sajtolas es az esszenciaszerzes sajnos eleg lassan.
Dátum: 2015.09.25. 00:56:04
Darabonkent 12 templomkristalyert tudod kivaltani.
Dátum: 2015.09.24. 16:43:38
Sajnos nem. Usz-en javasoltam, hogy kihivasra is lehessen hasznalni a szubplazmat. Miklos felirta a fejlesztendok koze, de jelezte, hogy a bu kezdetere nem keszul el. Remelhetoleg a legkozelebbire mar igen...
Dátum: 2015.09.24. 12:29:23
.
Hulyeseget irtam...
Dátum: 2015.09.22. 22:23:12
...es utana minden tovabbi nelkul visszairathatod a torolt karaktered ingyen.
2700-bol 1 csepp, utana 300-bol 4 darab. Erdekes, hogy kavics egy sem esett.