Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - tramenes

Ebből azért ki van felejtve hogy a védekező fél előnyben van a támadóval szemben:

-egyrészt a pihenés 10% miatt ami a támadónak nincsen
-a segítő kéz 10% miatt ami szintén csak védekezéskor érvényesül
-a láthatatlanság és a katakombák miatt (ahol van), hiszen ezzel ki lehet vonni a harcból a potenciális célpontokat és a támadó kénytelen az erősebbeket ütni

Ez az előny van azzal kompenzálva hogy az agresszor csak jóval gyengébb szövit támad meg hiszen valamivel kompenzálnia kell nem csak ezt a hátrányt; hanem azt is hogy 2X vagy 100al több győzelmet kell szereznie.

Ahogy most látom rengeteg háború bukik el a védekező fél szervezetlenségén és azon hogy a többség hajlamos az egyszerűbb megoldásban gondolkodni ("gyorsan kapitulálunk és utána 1 hétig nyugi van). Holott ha kihasználnák ezeket a lehetőségeket egyből nem lennének ideális célpontok és aki egyszer már megtámadta őket legközelebb kétszer is meggondolja hogy érdemes-e velük szenvedni.
Dátum: 2008.10.29. 19:33:01
Az azonos felszerelésű, azonos tulajdonságösszeggel, azonos klán -és hordabónuszokkal rendelkező karakterek <harcértéke> közt nagyon nagy különbség is lehet. Nem mindegy hogy miből jön össze a tulajdonságösszeg.

Ahogy én látom, harc esetén a tulajdonságok kb. ebben a sorrendben számítanak:

Tám/Véd
IQ
Erő
Tau

Egészség, mágia egyáltalán nem, szerencse szintén nem mert amennyire tudom a harcban csak azt befolyásolja hogy az egyes ütésváltásokkor ki viszi be az első ütést. Mivel minden harc maxép/vpről indul ennek nincs jelentősége.

Akinek jórészt harci tulajdonságokból jön össze X össztuli az esélyesebb a győzelemre mint akinél ehhez bőven hozzájárulnak a mágia/egészség/szerencse tulik magas értékei is. Aztán ott vannak még a harci szakértelmek is mint pl. szívósság és kritikus ütés; az is boríthat sok mindent.
Dátum: 2008.10.29. 18:06:11
Miklós ezt írta a hírekben:

2. A bajnoki viadalra LEGKÉSŐBB a viadal előtti nap ÉJFÉLIG lehet nevezni. Tehát pl. a bajnoki viadal nov. 4-én kedden lesz, akkor legkésőbb hétfőn 23:59-kor.
Dátum: 2008.10.29. 16:12:10
Idézet: Balor - 2008.10.29. 15:36:30
Nem kötözködi akarok, de ők nem is építettek érte.


Nagyonis jogosan "kötözködsz"; ha figyelembe vesszük hogy az építésre költött LE-t a szövi nélküliek tulajdonságokra költhetik akkor közel sem akkora a különbség!
Dátum: 2008.10.29. 14:38:18
Lehet már tudni hogy a bajnoki viadal milyen rendszerű lesz; svájci vagy egyenes kieséses?

Illetve hogyan lesznek a szinthatárok? Valóban egyben lesz a 10-14. szint vagy minden egyes szint külön kategóriának fog számítani? Illetve mi lesz azzal a néhány 15. szintűvel akik addigra meglépik?
Dátum: 2008.10.29. 12:36:55
Mi az hogy húztuk; eleve így volt gazdaságos a régi rendszerben, mivel amikor az ELITttel is kellett vívni akkor egy kicsit megszaladtak és így nekünk már annyi győzelem kellett volna hogy nem érte meg megpróbálni. Ezért tartottuk szinten a különbséget.

Csinálta volna meg az AZÚR a 2Xet a régi rendszerben; nem sikerült, ők is lanyhultak bőven az utóbbi héten. Erre most ingyen megkapják a győzelmet? Nem, ez elfogadhatatlan; ahogy az is hogy hogy központilag csettintettek egyet a szabálymódosítással, minden előzetes értesítés nélkül.
Dátum: 2008.10.29. 12:31:34
A szentséges úristenit mégis mit gondolnak ott a központban hogy csak úgy beledobnak valamit a programba amitől hirtelen bukunk az Azúr Légió ellen röpke 6.5K LE-t??? Még 90!!!győzelem kellett volna nekik a 2Xhez, soha nem tudták volna megszerezni erre egy tollvonással kapituláltatják a Kublát!

Ha legalább lehetőségünk lett volna hogy megismerjük az új szabályokat mielőtt visszamenőleg alkalmazzák őket a már megkezdett és a régi szabályok alapján megtervezett háborúkra akkor úgy alakítjuk az eredményt hogy ne kapituláljunk (bár már érvényben lévő háborúkra ilyet csinálni amúgy is unfair hiszen annak tudatában nem foglalkoztunk velük hogy a szükséges győzelemszámot soha nem fogják tudni elérni).

edit: ja igen ezt kifelejtettem:
Nézd; olyan szabály nem lesz hozva ami konkrétan megakadályozza hogy az erős szövi nyerészkedjen a gyengén. Ez egy ilyen játék.

Az urak az olyan szolgákat szeretik alkalmazni akik engedelmesek, nem feleselnek vissza és sokat dolgoznak. A nyakas, lázongó, a munkát minden erejével szabotáló szolgákat pedig logikus lépés ilyenekre cserélni; s míg előbbi örök életére nyögni fogja a rabigát utóbbinak megvan a lehetősége arra hogy függetlenedjen mialatt nem figyelnek rá.
Dátum: 2008.10.29. 11:57:46
"Nem támadhat, és nem támadható olyan szövetség, amelynek lélekkútjának a töltöttsége negatívban van. "

http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,32.0 a 6. hsz Miklóstól

Az sem egy rossz dolog ha 2 napig nem vagytok támadhatóak. Nézd én nem akarok senkinek kéretlen tanácsokat adni; szerintem amit leírtam az jelen keretek közt működőképes és "szegény ember vízzel főz"; ez van ebből kell kombinálni.
Dátum: 2008.10.29. 10:41:55
Még abból sem igazán. Ha ideálisak a körülmények akkor ő mindig olyanokat támad akik ellen valószínűleg nyer. Ha már viszont háborúban van a szövije akkor ő is kénytelen lehet olyanokat támadni akikre kockázatos és őt is támadhatják olyanok akik nem biztosak a győzelemben.

A tulajdonságösszegek alapján való rendezés egy nagy becsali. 20as szerencsével, 30-35ös Egészség/Mágiával hiába van valakinek 290es tuliösszege, az egyáltalán nem számít a harcban.
Dátum: 2008.10.29. 10:37:55
Idézet: Mat_ - 2008.10.29. 10:28:54
Idézet: tramenes - 2008.10.29. 09:41:43
-Ha a kút negatívban van nem kaphat a szövi újabb hadüzenetet
-Ha valakinek kapituláltatok az nem támadhat újra legalább 1 hétig


ezt honnan vetted? mert a szabály szerint amig negatívban van, addig nem kezdeményezhet háborút...


De neki sem üzenhetnek hadat. Ezt írtam....
Dátum: 2008.10.29. 09:41:43
-Ha a kút negatívban van nem kaphat a szövi újabb hadüzenetet
-Ha valakinek kapituláltatok az nem támadhat újra legalább 1 hétig

Ezek ismeretében nem egy bonyolult dolog háborúmentes időszakokat kialakítani.

Mondjuk támad titeket 3 olyan szövi akik ellen esélytelenek vagytok. Kihúzzátok a 3 napot, folyamatosan pihentek, CSP PP gyűlik, az ellenfélnek ellenben nyomnia kell rátok a PP-t ha győzni akar. Az egyik szövinek kapituláltok mondjuk 1 v. 2 nap után, cserébe negatívba kerül a kutatok tehát garantáltan nem fogtok kapni egy ideig újabb hadüzenetet. 3. napra a maradék 2 szövi is belétek ölt annyi PP-t hogy meglegyen a 2X győzelem, újból negatív a lélekkutatok és senki nem támadhat X ideig.

Na ez alatt az X idő alatt kell ellőni a felgyűlt portyákat és vadászatokat, karit fejleszteni és a kútba véletlenül sem tölteni mert minél hosszabb ideig van negatívban annál hosszabb ideig nem kaphattok újabb támadást.

Mire újból feltöltődik a kút pozitívba addigra a felfejlesztett karikkal sokkal jobb esélyetek lesz a következő háborúból legalább az egyiket megnyerni. Lényeg hogy így egyre kevésbé lesz a szövi kívánatos célpont mert a tagjai relatíve erősek.
Ez egy fair play-díjas javaslat de a háború nem erről szól. Szerintem maradhatna az eddigi rendszer, az 1hét-100 győzelem elég 2hét-10győzelem elég-típusú kapálódzások helyett pedig a kapituláción kellene egy kicsit finomítani.

Egy olyan állítható csúszkára gondoltam amin mind a támadó, mind a védekező fél ajánlatot tehet a háború lezárására. A fontosabb értékei lehetnének:

-felajánlott LE összege
-békeidőszak minimális hossza

Így lehetne azzal taktikázni hogy a gyengébb szövi pl. felajánlja hogy nem húzza el a háborút és 3k LE-t fizet 2 hét békéért. Az agresszor meg visszaüzen hogy ez így nem jó, csak 1 hét béke, de elég 2K LE ha azonnal kapituláltok stb...És így lehetne egyezkedni, közvetlenül a háború kitörésekor és a háború közben is; az erőviszonyoknak és az eddigi eredményeknek megfelelően. Ha az ajánlatot a másik fél megszavazza akkor azonnal életbe lép; ha elutasítja lehetősége van viszontajánlatra.

Ebben a rendszerben arra is volna lehetőség hogy a sokáig kitartó szövi pozitívan kerüljön ki a dologból. Pl. ha én vagyok az erős szövi, támadok és 1 hét múlva 200-170re állunk akkor meggondolnám hogy ajánlok a védekezőnek 1-2 K LE-t egy minimális idejű békéért annak érdekében hogy az eredmény nullázódjon és legközelebb jobb taktikával, erősebb tagokkal stb. bedarálhasam.
Dátum: 2008.10.28. 21:30:57
Lehet hogy tévedek de szerintem ebben a játékban az ÉP/VP egy majdnem teljesen elhanyagolható erőforrás.

A klánháború nem érinti sem a csp-t, sem a pp-t; azok halmozódnak elég sokáig. Cspt amúgy is akkor a legjobb elkölteni amikor 15% alatt vagy; ebben a háború segít, sőt spórolsz is vele hiszen nem neked kell kiportyáznod azért hogy leüssenek. A portyázásnál meg minden szinten van egy "biztonságos" ÉP-érték ami körül nem fog az ellenfél ájultra verni ha támadsz. Ez nem sokkal több mint a biztonságos 15%; legyen mondjuk 25% vagy 100ép; ez mondjuk 11. szint környékén ha 9.re támadsz (és jó ellenfelet választasz) az esetek döntő többségében elég arra hogy ne kapj annyi sebet hogy automatikusan veszíts ájulás miatt. Hiszen eleve olyat választasz aki gyengébb nálad hogy nagyobb esélyed legyen győzni; ami avval jár hogy kevesebbet is sebez beléd. Nem hiszem hogy ne lenne naponként sok-sok olyan alkalom a háború folyamán amikor a tagnak van legalább 100épje. De ha mégis akkor sem veszít semmit, legfeljebb később költi el a portyapontokat.

A háború elhúzása megfelelő stratégia-módosítások mellett szinte semmilyen mértékben nem akadályozza a védekező fél karifejlődését. Nem tudnak kárt okozni csak ÉP/VPben, a CSP és a PP elköltését pedig ki lehet tolni későbbre. Mondjuk úgy hogy háború nélkül egy 7 napos időszakban a kari egyenletesen fejlődik mind a 7 napon, háborúban pedig lehúzzák a 3napot ami alatt stagnál a fejlődés és az utána következő 4 napon leportyázzák/levadásszák a felgyűlt többletet. Lehet hogy a két fejlődésvonalnál a 3. napon érezhetően gyengébb a háborút elhúzó kari az azonnal kapitulálónál, de a 7. napra ugyanott vannak. Ezt szerintem figyelembe kell venni.
Dátum: 2008.10.28. 10:59:24
Ez egy érdekes elgondolás; de ha a Kubla példáját vesszük akkor azt kell hogy mondjam hogy az egyéb háborúit szépen el tudta intézni amellett hogy az ELITtel is hadban állt. Kizárólag azért nem vittük fel 2Xre az akkori utolsó 2 háborút hogy a nyert LEből ne kapjon az ELIT. Az eseménylistán meg látszik hogy a kapitulációhoz képest 2-3 óra múlva beütöttük 2Xbe mindkettőt....Remélem hihetően hangzik ha azt mondom; nem azért sikerült mert megszűnt a nyomás az ELIT részéről

A Kánság a 10 nap ellenállással kb. 1 újabb hadüzenetnyi időt nyert; azonnali kapituláció esetén mostanra már megkaphattuk volna a másodikat is, ezzel szemben még van kb. 1hét ameddig biztosan nem kapjuk meg a 2.at.
Dátum: 2008.10.28. 09:13:09
Idézet: Mazlee - 2008.10.28. 08:30:12
a nagy fogja magát és egyesével lenyomja a kicsiket és kész.


Nem egyesével, hanem 3-4esével.
Dátum: 2008.10.28. 07:03:45
Szerintem meg matematikát játszik....

Ha van egy hagyományosan harcos beállítottságú gyémánt karim egy gyémánt szövetségben akkor nem fogok vele első nap kapitulálni (és otthagyom azt a szövit ami meg sem próbál ellenállni mert az úgymond "nem gazdaságos").
Csak azoknak akik odafigyelnek arra hogy a lehető legmagasabb hatásfokkal alakítsák játékelőnnyé az így megszerzett ismereteiket. Aki csak úgy elvan és teng-leng annak is lesz valamennyi előnye ha bétás volt de az nem akkora hogy topon tartsa a kariját.

De ha bétás is volt és oda is figyel akkor simán.
Nem tartom csalásnak ha tesztelők is játszanak...lehet hogy csak a magam mazochizmusából indulok ki de nekem élmény úgy játszani ha tudom hogy vannak a pakliban nálam erősebbek/felkészültebbek. Ha ellenük érek el sikereket akár taktikának, akár a szerencsének köszönhetően az az igazi játékélmény; nem 3 szinttel lefele csapdosni naponta 15ször. Ha engem ver le sokkal erősebb max. széttárom a kezem.
Dátum: 2008.10.27. 17:19:52
.