Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - tramenes

Dátum: 2008.11.05. 16:07:07
A méhecske állat; a végzeturak szerintem annál egy kicsit összetettebb létformák. Abban talán hasonlítanak a legendákból ismert embernépre hogy nem felejtik el azt ha valaki kárt okozott neki vagy a szövetségének és később revansot vesz érte. Kb. mint a szemet szemért, fogat fogért elv -mondjuk ez egy iszonyat romboló dolog; de nem én programoztam úgy a játékot hogy a szövetségek közti kommunikáció nagyjából kimerüljön a háborús rablásokban.

Nincs alternatíva, nincs igazi együttműködési lehetőség. Még a béke is a háborúból van származtatva amikor olyan időszakként van definiálva amikor nem lehet a másikat támadni. Nincs olyan hogy 2, egymással békében álló szövetségnek bármi haszna is legyen ebből a békéből, kivéve hogy nem okozhatnak kárt egymásnak (de ez is csak azért számít haszonnak mert a játékmechanizmus arra buzdítja a szöviket hogy háborúzzanak). Ez egy eléggé negatív indítása a szövik közti kommunikációnak....
Dátum: 2008.11.05. 08:23:58
Úgy látom 1 nap is elég idő arra hogy összejöjjön némi spekuláció a linken látható szövetség céljait illetően. Mindenesetre elmondom hogy Mordraneth (és bizonyos mértékig a Kubla Kánság) hogyan áll hozzá ehhez a dologhoz.

Először is; a gyémánt büszke harcosnép, a Kánság pedig a legkorábban alapított gyémánt szövetség ami nem tűri hogy bárki akár csak eljátszadozzon azzal a gondolattal hogy őket rendszeres időközönként adózásra kényszerítse. Amikor az ELIT-Azúr szövetség hadat üzent nekünk és a Tökéletes Gyémántnak -és aztán egy taktikai húzással megfosztották az erősebbik szövit attól a lehetőségtől hogy hadba szállhasson- a Kánság a végsőkig kitartott ,és a kényszerű kapituláció után sem nyugodott bele az agresszorok diadalába.

Hosszú tervezést és esélylatolgatást követően a nomád törzsek vezetői, a legkiválóbb sámánok, harcosok és építőmesterek végül nem kevés személyes áldozatot vállalva létrehozták a Gyógyírt, melynek célja a jelenlegi egyetlen igazi agresszor túlhatalmának mérséklése s végül megszüntetése. A gyógymód hatékonysága vitán felül áll.

A jelenlegi helyzet rövid időn belül a Kánságnak is előnyös lesz; és a félreértések elkerülése végett nem egy kamikáze karakter magánakciójáról szól, aki megpróbál a halála előtt minél nagyobb kárt okozni az ellenfélnek. Éppen most állítunk össze egy olyan, összetett békeszerződést -a megfelelő biztosítékokkal és szankciókkal- amit a megfelelő időpontban fel fogunk kínálni mindazon szövetségeknek akik támadólag léptek fel velünk szemben. Természetesen nem kötelező elfogadni, de az a fél amelyik ezt visszautasítja nagyságrendekkel nagyobb veszteségeket fog elszenvedni. Személy szerint úgy tervezem hogy meghagyjuk ezt a döntést az érintetteknek de érthető módon vannak olyan álláspontok is -és ezek létjogosultsága sem vitatható- miszerint az agresszort a lehető leggyorsabban és a lehető legnagyobb mértékben kell meggyengíteni, hogy később annál kevesebb esélye legyen talpra állni.
Dátum: 2008.11.04. 22:35:05
Idézet: Mortimer - 2008.11.04. 22:18:34
"És utólag bővíteni mindig lehet, a 30. szint elég messze van."

Nem 30. szintes lesz a játék, legalább 100.


Az a határ az epikus szörnyekre vonatkozik.
Dátum: 2008.11.04. 22:00:52
Ugyan nem ismerem a játékot korábbról mint ahogy "hivatalosan" is elindult de egyáltalán nem gondolom életképtelennek a kis "kemény mag" szöviket. Persze néhány lehetőséget (pl. térkapu + epikus szörnyek) nem fognak tudni olyan mértékben kihasználni mint a 20-30 taggal rendelkezők de vannak olyan előnyei amelyek ezt képesek kompenzálni.

És utólag bővíteni mindig lehet, a 30. szint elég messze van.
Dátum: 2008.11.04. 16:25:24
Meg mertem volna esküdni rá hogy ez a téma még ma előkerül

Vagyis akkor egy szövetség győzelem esetén max. a másik szövi lélekkútjának 30%-át hozhatja el LE-ben? És ez eddig is így volt?

Továbbá akkor elméletben működik az hogy amennyiben a győztes szövi megszűnik, és a tagjai új szövit alapítanak akkor nem kell kivárni az 1 hét békeidőszakot hanem az új szöviből mehet azonnal az újabb hadüzenet?

És még 1 utolsó kérdés: Feltétele-e a hadüzenetnek a lélekkút megléte?
Legjobb tudomásom szerint semmit. Bár lehet hogy érdemes volna belevenni valami ilyesmit a képletbe.
Dátum: 2008.11.04. 14:02:52
A Horda tagjai szerintem is betartják a játékszabályokat. Jól ismerik a játékmechanizmust, többüknek bétás tapasztalatai is vannak, a kezdetek óta top szövetségben vannak -egyszerűen nincs szükségük arra hogy csaljanak sőt felesleges kockázat volna.

Ellenben nagyon sokan vannak akiknek a karilapjáról első blikkre kiderül hogy nem szabályosan játszanak, inkább ezeknek kellene a körmükre nézni.
Dátum: 2008.11.03. 18:20:19
Egyszer Zoli is mondta nekem élő segítségen keresztül hogy van ilyen; nekem nem tűnik kamunak.
Dátum: 2008.11.02. 18:30:47
Nekem egyetlen kérdésem volna csak: Miért nem a TF-et vagy az ŐV-t csináltátok meg böngészős játéknak? Vagy akár olyan klienssel játszható fél-PBMnek mint pl. a Heldenwelt vagy az (egyébként magyar) AMOS ?

A VU nem egy rossz dolog, de túl tömény. Sokat követel a játékostól (időben) és az egyre csökkenő sikerélmény biztosítása érdekében egyre kényszeresebb lesz vele a játék, főleg szövetségi szinten ahol a folyamatos háborúk és építkezések megkövetelik hogy rendszeresen online legyél. Ez oda vezethet hogy a játékos pár hónapon belül kiég és bár az összlétszám magas lesz, a játékosok gyorsan fognak cserélődni, még azok is akik karija jelenleg a topban van.
Dátum: 2008.11.02. 15:16:47
Idézet: Craslorg - 2008.11.02. 15:06:46

Sőt, az ELIT HORDA nem csak az ELIT SMARAGD HORDÁVAL multizik, hanem valójában a Tökéletes Gyémánt, Azúr Légió, Smaragd Forrás, Serpents of the Destiny és még 17 másik szövetség tagjait irányítja.


Tanúsítom; én vagyok az egyik a 3 közül és ezennel kérem hogy az igazságosság jegyében töröljétek az ELITet; remélem meg tudtok nekem bocsájtani nagyon szégyellem magam hogy tisztességtelenül játszottam és ráadásul mindeközben másokat is terrorizáltam.

Dátum: 2008.11.02. 14:43:55
Röhej.

Ha mást nem is de multiszűrést azért tanulhatna a team a gameforge-os játékokból. Még emlékszem hogy anno Ravenwood kapcsán Miklós "kifinomult algoritmusokról" írt, hát lol.
Pedig a háborúról beszélek. Segítő kéz és katakomba nincs is szövi nélkül, ahogyan háború sincs. Persze ott sokkal jobban össze kell mindent hangolni mint egyéniben; jobban vigyázni a gyengébb tagokra hogy ne nyerjenek rajtuk sokat stb. de hát erről szól egy szövetség nem?
Dátum: 2008.11.01. 09:42:38
Hát tény hogy a háború kitörésének percében Rius csapott is gyorsan 2-t
Dátum: 2008.11.01. 09:21:11
Nem szándékosan időzítettük a hadüzenetet az ünnepekre. Egyszerűen csak fenn volt a szavazás már 1-2 napja és pont úgy lett rányomva az utolsó IGEN hogy így jött ki.

Ez van; személy szerint sajnálom hogy így alakultak a dolgok; én is láttam hogy nem vagytok egy tipikus portyás-háborús szövi.
Dátum: 2008.11.01. 06:40:01
Én is idéznék pár sort :

"Ne felelj meg a bolondnak az ő bolondsága szerint, hogy ne légy te is őhozzá hasonlatos.
Felelj meg a bolondnak az ő bolondsága szerint, hogy ne legyen bölcs a maga szemei előtt."

(Példabeszédek 26:4,5)

/Egyébként a belső fórumon a háború ellen voltam de most már látom hogy nem kellett volna; izgalmas harcok elé nézünk/
Dátum: 2008.10.31. 07:15:36
Nektek volt már olyanotok hogy nem kaptátok meg a vadászatért járó LE-t, holott a vadászatnál kiírta hogy mennyit kapna a kari elvileg?

Mordraneth tegnapi 15:23:22-es vadászatán pl. ez történt, 480 Lebe voltam mielőtt elkezdtem vadászni és utána is annyi maradt (nem fogtam be állatot). Ez előtt is volt már néhány ilyen eset de most jutottam el odáig hogy kiírom ide.
Dátum: 2008.10.31. 06:34:58
Idézet: Jeriko - 2008.10.30. 20:20:17
Érdemes végiggondolni, hogy megéri-e építeni.


Illetve a fejlesztőknek is érdemes volna végiggondolniuk egy olyan módosítást hogy ennél egy kicsit jobban használható legyen. Néhány egyéb épületnél szintén...
Dátum: 2008.10.30. 16:52:59
Ez egy jó ötlet.

Nem fog megvalósulni.
Dátum: 2008.10.30. 10:25:52
Idézet: Tomcsesz - 2008.10.30. 10:23:50
a gyémánt a legjobb


De majd 15. szinttől már az olyan rubin aki addig gyémánt volt
Dátum: 2008.10.30. 09:57:37
viszonylag jól álltatok egyébként; lehetett volna húzni. Minden elismerésem