Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - McMad

Dátum: 2011.01.19. 16:51:16
Tapasztalatom szerint a Behón nem sok múlik ez esetben. A hétvége a Postánál egyfajta "idővisszaugrást" okoz. Pontosan így jártam én is 1-2 pénteki feladással. Amikor például Hétfőn adtam fel, akkor érdekes módon hamarabb kaptam meg 1 nappal a kavicsokat, mint "Péntekes esetben" történt.
Dátum: 2011.01.19. 12:50:11
Mondjuk arányosan kisebb erejű, erősségű Relikekért létjogosultságát érzem egy AH-s "alsóháznak". Hmmm...
Dátum: 2011.01.19. 12:37:20
Naná! Ahol értelmetlen lenne, ott minek is beszélni a szituról. Viszont tényleg macerás lenne a V5 miatt különböző Eventprogramozást csinálni. Viszont az EH-sok okán miért is ne lehetne egyszerűen választható nem csak a PP és a CSP Xenózás, de a "Kérek érte TP-t és LE-t", illetve "Nem kérek érte TP-t és LE-t" opció. Persze ha az EH-sok tiltakoznak, mert nekik kollektíve nincs ilyesmire szükségük, akkor tárgytalan az ötlet. ;-)
Dátum: 2011.01.19. 11:44:16
Idegőrlő ez a várakozás...
Addig is hangosan merengek. Miklós említette, hogy VF-eseknek a Xenoverés PP-ből 0TP-t és 0LE-t jelent. EZ hihetetlenül hasznos számomra, mert az elkövetkező 1-2 hónapban küldioptimalizálás miatt hol gyorsan, hol lassan kell szintet lépnem, azaz rendkívül rugalmasan kezelhetővé teszi ez a tény az Eventet számomra. Ez nekem annyira bejön, hogy akár az állatfejlődést is beáldoztam volna érte (állat sem kapjon TP-t az ilyen csatáért). Azonban ha ez jár a VF-eseknek, akkor az EH-soknak is járhatna CSP-ért, kvázi kevéssé használt energiaforrásért, némi ÉP és manavesztésért cserébe csatázni, "büntetésként" TP és LE nélkül, de az aktivitás díjazva maradna, hiszen beleszámítana a győzelemszámba.
A díjazási lehetőségek egyre érdekesebbek. Aaaz tuttti, hogy ÉN találni fogok 2 számomra tetszetős díjat a díjzsákocskában fanyalgás nélkül. ;-)
Dátum: 2011.01.18. 23:46:33
Áááááá... Már épp kezdtem felpörögni az Eventhez. Azért köszi az Adrenalinfröccsöt. Jól esett.
Dátum: 2011.01.18. 14:55:01
Nemrég még egész jól volt.
Durva ez a H1N3256...
Dátum: 2011.01.10. 23:21:01
Remélem nem csak én vettem észre, hogy valójában ez az event az eddigi játékosötletekből lett összehozva. ;-)
Mellesleg többet tanultam eddig a különböző taktikák részleteiről ebből a topicból, mint az eddigi 1 játékévem alatt összesen. Csak így tovább... ;-)
Sajnálom az AF-eseket, hogy nem váltogathatnak az event miatt sem büntetlenül. Végre egy event, ami elég fájintos az alacsony és közepes szintűeknek is. Piros pont! Landragór biztató kezdet volt, ki lehetett taktikázni NEM kedvezőtlenre alacsony szinten némi agytiprással. Itt is ez a helyzet, DE még biztatóbbak az előjelek. Szinte nem is érdekelnek a felvetett részletproblémák. Nem fog tőlük még 1%-ban sem javulni, vagy romlani a helyzetem (29. szint). Persze ha totál előnytelen taktikát választok, akkor... :-P ;-)
Mi is a probléma egyébként az 1x használatos (nem visszaváltható), de megmaradó kaviccsal? Jaaaa, hogy van aki nem akar várni a behelyezésével, amíg nem lesz csilliomodik szintű... Értem... Asszem ők nem bíznak abban, hogy még lesz ehhez igencsak hasonló díjazású event akár még az idén... Igazuk lenne?
Dátum: 2011.01.07. 19:10:17
Még szerencse, hogy választható más ha nem tetszik, DE nekem az is nagyon bejön. (V3, 29. szint) ;-)
Dátum: 2011.01.07. 17:14:53
Legfeljebb hétfőn...
Egyébként mán megen (majdnem) mindenkinek igaza van egy két szemszögből vizsgálva az eventet. Pro is, kontra is.
Részemről csak annyi, hogy tetszik így is ahogy van. A SAJÁT szemszögemből igyekszem optimálisan letaktikázni az eventet és nem izgat, hogy másnak mennyivel jobban, vagy rosszabbul jött ki, csak mert neki más a karakterfelépítése, taktikája. MINDENKIÉ TÖBBÉ KEVÉSBÉ MÁS. Landragórnál is összehoztam optimálisra, pedig nagyon nem az én taktikámnak, karakteremnek kedveztek az opciók... ;-)
Mód: Hoppá! Közben mégiscsak jött vezérkari reakció! Eeeez igen.
Dátum: 2010.12.30. 22:43:24
http://vegzetur.wikidot.com/szoevetseg

"...Szövetség váltás esetén az eddigi építésed 80%-át vagy a Lélekkút csatlakozási méretét viszed át az új szövetségbe, ha az kisebb. Ez a 80% vagy Lélekkút méret látszik a taglista/összes építés statisztikánál..."

http://vegzetur.wikidot.com/lelekkut

"...F korábban már volt egy szövetségben, ahol felépítették a lélekkutat, de aztán rögtön kilépett onnét. Annak a szövetségnek tehát egy 1000-es lélekkútja volt F kilépésekor, így F ennek felével, 500 lélekenergiával kevesebbet kell az új szövetség lélekkútjába építenie..."

Mai megfigyelés (mai esemény):
X és Y 400k Lélekkút méretű szöviből lépett át egy nagyobb szövibe (1,2M).
X eddigi építése 2,3k. Jóváírva 1,4k.
Y eddigi építése 746k. Jóváírva 615k.

Akkó hogyisvanez kéremalássan?
Ddyy úgy látom, hogy sajna nem fog jönni. Neki már van szééép tulajos öve...
Káááár... (mondta a varjú, azzal odább csapkorászta magát...)
Dátum: 2010.12.18. 13:31:01
KÖVETELEM A SÁRGA IRIGYSÉG FEJECSKE BEVEZETÉSÉT! Mondjuk a piroska megtenné csak sárgára színezve... ;-)
Szerencsések vagytok. Élmény volt a 30 napotok, nem csak "meló" 98% bizonyossággal megjósolható végeredménnyel. :S
Azért gyakorló RPG-sként én is bele bírtam néha lovalni magam valami kétesélyes téveszmébe V3-on. ;-)
Természetesen V3-on a Szakisok között kerestelek. Majdcsak frissül.
Mellesleg nagylelkű vagy. Sajna ÉN bizonnyal nem fogok tudni élni a lehetőséggel.
A köv Térképezésnél nálam Ericath lesz a nyerő. Persze nem a végén. Arra lesz a legkisebb esélyem, de a'kő és passz.
Remélem akkor is egy ennyire "galád" és "belevaló" bandához sikerál hozzácsapódni.
Köszönet mindenkinek.
Dátum: 2010.12.18. 08:52:19
Emlékszem. Akkor is 2 csapat erőlködött, a többi statisztált. Ráadásul csak az izgult a végeredmény miatt, aki abszolúte hajlandó volt elfeledkezni a szabályszerűségekről. 200-300 fős csapatok versenyében egy hiperaktív, nagy tartalékokkal, CSP és PP regeneráló képességgel, valamint taglétszámmal rendelkező szövi is csak 40-50 térképdarabos hátrányt tud ledolgozni, de semmiképp 100-at figyelembe véve, hogy a többi csapat sem fog közben "szunyókálni". Alapvetően múltkor is, most is az első 2-3 nap leírta a végeredményt. Ha nagyon szkeptikus akarok lenni, akkor azt mondom, hogy már 1 nap is közel reális képet fest a végeredményről (a nagy csapatlétszámok miatt).
Lehetne még fokozni szerintem azt a "hendikeppet", hogy legalább napi szinten az aktivitás függvényében mutatkozzon némi változás (nem csak meddő hullámzás).
Semmiképp nem írnám le, mint "versenyt" a Térképezést, mert jó kezdeményezés, van benne fantázia és előre mutató ötletek, mint a +1 erősségért erőlködés.
Kíváncsian várom a következőt. Habár a köv választásom (Tulaj) már nem várható reálisan az 1. helyre, de nem izgat. Egyszerűen arra lesz szükségem. A VERSENY lehetősége jobban érdekel. ;-)
Kieg.: V3-ra vizsgálódva. A többi világot elemezze az akinek van arrafelé érdekeltsége.
Alvariel néni boldog lesz.. HÉ! Nem látlak a Toplistán... Frissítés után toltad rá?
Dátum: 2010.12.17. 21:14:04
Gratula az Ericath-osoknak V3-on.
Az a bizonyos 2. napi kiugrásuk meseszép volt. Nem tudom, hogy ki birtokolta akkor a HT-t, de 1 szövi bizonyosan nem tudta volna ennyire kiugrasztani ennyi emberrel szemben a csapatukat. Ezért csak arra tudok gondolni, hogy vagy fatális véletlen folytán a többségük (és a legtöbb tartalékkal rendelkezők) 1 napra időzítette a legaktívabb időszakát, vagy sikerült valami általam még nem átlátott trükkel összebeszélni. Ez utóbbit nem hiszem, mert semmi jelentősége nem lenne. Arra gondolni sem merek, hogy az egyébként teljesen reális 29 nap eseményei azért térnek el 1 napon, mert el sikerült valahogy kalkulálni Ericath módosítóit aznap.
Összességében kezdett "versenyszerű" képet mutatni az event. Legalábbis 2 csapat átélhetett V3-on némi minimális versenyizgalmat. Szubjektíve javasolnám a "hendikep" további erősítését. Igazán el bírnám viselni a váltakozó helyzetet is. Remélem nem vagyok teljesen egyedül a mániámmal... ;-)
Te a verseny során 134 térképdarabot gyűjtöttél. A csapatod 3. helyezést ért el.
Jutalmad: A tudás ezüst tőre! Gratulálunk!

Ja, szubjektíve már kezdte megközelíteni a "verseny" fogalmát ez az event. Azért a "Térkép újra" topicban látható táblázatos linket elemezgetve NEKEM nagyon "érdekesnek" tűnik a verseny alakulása a 2. napon... Legyünk naívak és mondjuk azt, hogy aznap SOKKAL aktívabb volt egy bizonyos kufár csapata, mint több 100 más játékos... :S

Kieg.: Oszt attól az 1 naptól eltekintve mindenki kb. egyformán erőlködött. HAhaha...
Ja-ja, teljesen igazad van.
Csakhogy szeretem abba a tévhitbe ringatni magam, hogy van esély a 2. helyre.
Ezért tetszik a szoros állás még ha nekem nem is lehet már tevőleges lehetőségem a megváltoztatására...
Széép. Picit irigyellek. A többség tartalékai elfogytak (az enyém is) ezért szinte ordít a végére időzített extra teljesítményed az állás alakulásában. Sajna amikor én toltam ezerrel, akkor volt a két csapat a legtávolabb egymástól VÉGIG. Így legfeljebb annyit érzékeltem a teljesítményemből, hogy nem nagyon húznak el tőlünk cserébe. :S
Bezzeg a te munkád (és még pár végére időzítőé) LÁTVÁNYOSAN alakítja az állást.
Követelem egy "sárga irigység fejecske" bevezetését!
(Azért a jelenlegi 132db-os térképkollekciómat nem dobnám a szemétbe... ;-))
Kieg. + topic-off (párdon): HIHETETLEN, de ez PONT a 132. HSz-em...
A különbség 50!!!!