Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 12345
Szerző
Topic neve: Új fejlesztés: csatlós aréna
kedvencRiskaFérfi
Végzetúr tehetség
114 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új fejlesztés: csatlós aréna
41. hozzászólás - 2016.05.19. 17:51:58
Talán ha adna egy egyszer használandó bónuszt. Ha megvan, nem találsz többet, míg el nem használod. Valami olyanra gondoltam, hogy 24 óráig nem fáradsz el a csatáktól. Lehetne portyázni amíg bírsz. Vagy valami hasonlót. Ha elhasználtad gyűjtheted össze megint.
Pontszám: 8.92
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új fejlesztés: csatlós aréna
42. hozzászólás - 2016.05.19. 19:57:11 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Ha cél, hogy a fejlesztés független legyen az eddig elért eredményektől, akkor semmiképp sem javaslom, hogy az asztrális kincsből barna mytokronit essen, ugyanis hatalmas különbségek vannak karakterek között a naponta szerzett asztrális kincs mennyiségét illetően.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.20
kedvencMordusFérfi
Végzetúr
76 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új fejlesztés: csatlós aréna
43. hozzászólás - 2016.05.19. 20:56:12 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Master Card aréna, csak elértünk a pay to winhez. 1 kategória az első 3 kap medált. A bajnoki miatt is milyen sírás van/volt, csodálkozom, hogy ez még nem szúrta ki senkinek a szemét. Bár tény, hogy a +tulajdonság ami sokkal jobban aggasztó még jobban nyitja az ollót a bukszahuszárok javára. Én vártam ezt a fejlesztést, de így olvasva nem jöttem lázba, mi abba az izgalmas ha egy ugyan olyan csata lefut mint a sima pvp-be csak nem én harcolok hanem a csatlósok? Hol a taktika? Ennyire azért nem kéne elereszteni a fantáziát. Még nagyon új dolgot se kellett volna kitalálni, hiszen számos ilyen jellegű játék van ahol dögöket kell egymásnak ereszteni.
Pl:, hogy a legnépszerűbből átemeljek játékelemet, a barna mytóból vagy dynom-dánomból harci képességeket lehet tanítani a csatlósnak idáig jó, de ne mini végzeturak legyenek belőlük (varázslás, közelharc) hanem:
-egyedi képességeket lehessen nekik tanítani mondjuk max 3-4-et
-ezek a képességek különböző kategóriákba sorolhatóak (tűz, víz, repülő, mindegy hogy nevezzük őket) és attól függően, hogy melyik kategóriából tanítottál neki a legtöbbet a csatlós kategóriája is megváltozik
-egyes csatlós kategóriák bónuszt kapnak valamelyikkel szemben még mással szemben gyengébben muzsikálnak
-egyből lenne taktikázási lehetőség ki milyen 3 döggel megy és milyen képességeket tanított neki
Elismerem kicsit bonyolultabb megvalósítani mint becopyzni a normál harcrendszert még egyszer. Egyébként egyszer már sikerült hasonlót produkálnotok mint amire gondoltam, az Ősök Városa pszhi csata nagyon közel van ahhoz amit most felvázoltam.
A hozzászólást Mordus módosította 2016.05.19. 21:08:36-kor
Pontszám: 6.94
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3621 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új fejlesztés: csatlós aréna
44. hozzászólás - 2016.05.20. 11:29:36 (Válasz Mordus #43 hozzászólására.)
Megmondom, mi a hiba abban, amit írtál.

Ha a csatlósok a jelenlegi portya csatát erősítenék, akkor nem változna semmi, ugyanúgy behatárolná a szintkorlát, hogy ki kivel harcolhat, aki eddig erős volt, ugyanúgy legyőzné azt, aki gyenge.

Az új fejleszésnek pontosan az a célja, hogy mindenki tiszta lappal induljon benne.
Pontszám: 7.72
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3621 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új fejlesztés: csatlós aréna
45. hozzászólás - 2016.05.20. 11:36:06 (Válasz Azazel #40 hozzászólására.)
Idézet: Azazel - 2016.05.19. 15:37:48
Jópofa színesítő fejlesztés lehetne, szórakoztató, teret adna a taktikázásra, unaloműző lehetne két " tápevent" között.....HA nem csinálnánk belőle kényszertápot a karakter tulajdonságpont növelő résszel.


Ha nem ad semmiféle tápot, minek csinálnák a játékosok? Hányan kihívásoznak szerinted amikor nincs rá küldetésük? Ha beraknánk a játékba, hogy színes szárnyacskákat és szarvacskákat gyűjtögethetnál a karakterednek, hányan foglalkoznának ezzel 1 héttel a fejlesztés bekerülése után? Hány olyan karakter van, aki több ezer AF pont legyűjtése után se fejleszti ki az átokszórást? Ezt a bakit már túl sok játékban láttam, nem véletlenül szeretnénk elkerülni

A pusztán "unaloműző" fejleszések azok, amelyekkel dolgozunk 1 hónapot, és 2 napig köti le az embereket, aztán megkapjuk, hogy erre kár volt időt pocsékolni.

A paradoxonokat nehéz feloldani:
Legyenek új fejlesztések, de ne nőjön a játékidő.
Legyen értelme csinálni, de ne adjon tápot.
Ne legyen független a karaktercsatától, de ne legyen előnye annak, aki már így is táposabb.

Stb stb Nem véletlenül írtam le a tervezés szempontjait is.
A hozzászólást Miklós módosította 2016.05.20. 11:36:27-kor
Pontszám: 7.72
kedvencKwisatzFérfi
Végzetúr mester
610 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új fejlesztés: csatlós aréna
46. hozzászólás - 2016.05.20. 11:59:16 (Válasz Azazel #40 hozzászólására.)
Idézet: Azazel - 2016.05.19. 15:37:48
Tényleg ennyire nem látható, hogy ez egy újabb " do or die "? Mindegy mennyire " költséges", mennyire lassú, hosszabb távon nézve kötelező, ha nem akarod megint megkapni valami eventben, hogy gagyi karaktered van.
A csatlósok már a kezdetektől az uniformizálás irányába viszik a játékot, ez a terv csak méginkább megerősíti ezt.

Jópofa színesítő fejlesztés lehetne, szórakoztató, teret adna a taktikázásra, unaloműző lehetne két " tápevent" között.....HA nem csinálnánk belőle kényszertápot a karakter tulajdonságpont növelő résszel.


Nézd fordítva. Ha nem ad tápot, ki csinálná PP-ért?

update, most olvastam végig, látom, Miklós is pont ezt írta
A hozzászólást Kwisatz módosította 2016.05.20. 12:01:57-kor
Pontszám: 8.14
kedvencTigrisnyulNő
Végzetúr mester
1019 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új fejlesztés: csatlós aréna
47. hozzászólás - 2016.05.20. 12:09:47
Mikor más helyeken megemlíteted, hogy tervben van egy csatlós aréna, én arra gondoltam egyből, de jó valami újdonság.
Az én egyszerű agyamban ez úgy nézett ki, hogy majd lesz egy aréna, ahová a csatlósaimat nevezhetem, akik összemérik tudásukat. Most is vannak szakijaik, azoknak van összegük, az alapján is mehetne. DE végülis belátom, hogy jobban kijöjjön kell a csatlósoknak valami tulajdonság összeg.
De mondjuk, ha az csatlósnál maradna, és nem erősítene engem, az nem lehetséges?
Miért indulnék benne mégis? Mert valami új és a csatlósom megkapja az elismerést. A csatlóst meg én fejlesztettem, az elismerés nekem.
Ha ez nem elég a többségnek, akkor viszont valami minimális tápot adjon csak a főkarakternek.

DE pl. mi lenne ha békén hagynánk a csatlósokat, és egy új világra fókuszálnánk, ami nem a csatlósoké. Ahová mint azt másik topicban írták többen, el lehet jutni, ha elértük a 300-as szintet.
Csak azért írtam így, mert ez tényleg úgy fest kb., hogy "na a karaktereknek nem tudunk többet adni, akkor építsünk újat a csatlósokra".

Mindenek ellenére a Verem nagyon jó új fejlesztés volt. Én sokkal jobban örülnék ilyen típusú fejlesztéseknek. Más új eventek kerülhetnének be a régiek helyére esetleg.
PittyPötty - V1
ResCat - V3
Cheri Lady - V6
Pontszám: 8.01
kedvencTigrisnyulNő
Végzetúr mester
1019 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új fejlesztés: csatlós aréna
48. hozzászólás - 2016.05.20. 12:11:14 (Válasz Kwisatz #46 hozzászólására.)
Ja, és miért kell PP-ért? Miért nem lehet a csatlósoknak gyűjteni valamit, amiért cserébe ők mehetnek "portyázni"?
FEltéve ha tartjuk azt az irányt, hogy a csatlósoknak épül az új világ, ők gyűjtik a tulajdonságot meg a nem tudom mit. Miért az én PP-mből menjen viadalozni?
PittyPötty - V1
ResCat - V3
Cheri Lady - V6
Pontszám: 7.34
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3621 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új fejlesztés: csatlós aréna
49. hozzászólás - 2016.05.20. 12:23:27 (Válasz Tigrisnyul #48 hozzászólására.)
Leírtam ezt is a nyitó hozzászólásban, ha nem egyértelmű, akkor jelezd kérlek, és pontosítom!

A másik kérdésedre, hogy miért nem valami új "világra" koncentrálunk, ahová a karakter eljut, a válasz egyszerű: ez a téma már egy másik topikban fel van vetve, ld. "szintmaximum". És ott ennek a felvetésnek még az egyszerűbb verziója sem aratott osztatlan lelkesedést (300. szinten kicsit változnak a szabályok, korlátozott a veszthető LE, bármennyit lehet támadni, gyorsabban gyógyulnak a karakterek, véget ér a topszintlépés lassitás és az inspiráció bónusz, viszont nem nő tovább az elöl levő karakterek előnye a többiekéhez képest), ha ezt még megfejeled azzal, hogy mindenkinek kinullázod a karakterét, hááát
A hozzászólást Miklós módosította 2016.05.20. 12:26:35-kor
Pontszám: 7.72
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új fejlesztés: csatlós aréna
50. hozzászólás - 2016.05.20. 13:36:41 (Válasz Miklós #49 hozzászólására.)
Jelzem, az első hozzászólásod alapján nem értem miért kell PP-n alapulnia, kérlek pontosítsd.

Idézet: Miklós - 2016.05.18. 18:02:10
A csatlós portya tevezésekor a következő szempontokat vettem figyelembe:
- Egy új, a többi eseménytől független cselekvés.
- Ne szorítson ki más cselekvést (pl. portya, szövi bajnokság, ezért a napi 10-es maximum).


Ha PP-n alapul, az ezt a két szempontot haza is vágja szerintem, legalább részben, ha nem teljesen.
Mert, hogy lehetne független a több cselekvéstől, amikor azoknak az alap erőforrását használja (PP) és ha nem is teljesen, de ki is szorítja részben most, később meg jobban, ha több harcoló csatlósa lehet a játékosoknak, oké, csak 10 (vagy később több), de akkor is annyival kevesebb.

Szóval akkor fejtsd ki kérlek, miért nem kapnak a csatlósok napi X akármilyen erőforráspontot amivel mást nem lehet csinálni, mint csatlós arénázni, ahogy Tigrisnyul javasolta?
És szerintem Mordusnak is igaza van, kell a másféle rendszer ("tűz, víz, repülő vagy amit akartok") ahhoz, hogy értelme legyen az egésznek. De hogy mindenki tiszta lappal indulhasson, ne a portyát erősítsék ezzel, hanem önálló tevékenység legyen önálló erőforrással.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.86
közkedveltbarbarabeeFérfi
Végzetúr mester
302 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új fejlesztés: csatlós aréna
51. hozzászólás - 2016.05.20. 13:55:04 (Válasz Quellon #50 hozzászólására.)
Asszem arra gondolt Miklós, hogy ne legyen plusz időigénye a játéknak. Így ugyanannyi marad, csak másra is költöd a pp-t, ha más errőforrás bejön, több idő megcsinálni.
Ettől függetlenül jobb lenne...
V6 - Brutális Vadállat (Árral Szemben)
Pontszám: 9.33
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3353 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új fejlesztés: csatlós aréna
52. hozzászólás - 2016.05.20. 14:03:44
Nekem a kő-papír-olló elves játék tetszene. Nem tudhatod, hogy az ellenfélnek éppen milyen leosztású csatlósai vannak harcra jelölve
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 8.49
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3621 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új fejlesztés: csatlós aréna
53. hozzászólás - 2016.05.20. 15:45:01 (Válasz Quellon #50 hozzászólására.)
A függetlenség arra vonatkozik, hogy A játékos ne verje rommá B játékost a csatlós arénában azért, mert a játék egy másik területén ő 10e-es TÖ-t szerzett míg a másiknak 5e-s volt.
Pontszám: 7.72
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új fejlesztés: csatlós aréna
54. hozzászólás - 2016.05.20. 16:05:01
Most én troll leszek, de tökre nem vagyok meggyőzve ennek megérősségéről. Mármint nem a tápra gondolok, persze az is egy dolog hogy eddig még mintha a pp többet érne ismételhető küldetésekre; de nem látom az élmény faktort így elsőre. A végső profit némi TÖ, a győzelem nem jár különösebben semmivel, csak pár dináriummal amiből végtelen sokat el tud nyelni az a pár csatlós, a bukta sem jár semmivel (mármint abszolút semmivel!), nekem nem sok izgalmat sejtet ez a dolog. Aki újra 20-as tulajdonságról akar fejlesztgetni, tárgyak és erre fordítandó erőforrások nullázása mellett, az indít egy új karaktert egyik világon...ráadásul értem én hogy az a cél, hogy minél kevesebb játékosnak legyen kudarcélménye, de azt nem az szünteti meg, hogy a bukta esetén semmit nem veszítünk, ez csak a langyos vízbe belepunnyadást jelenti, és pont a pvp játék ellensége!
Szerintem azok is erre gondolhattak nagyjából, akik eleve nem értették mire ez a csatlós vonal tovább erősítése.

*Mod: ja, és attól sem vagyok elragadtatva, hogy az egész csatlósportya dolgot úgy tudom művelni, hogy a karakterlapom felé sem kell néznem. Én megszoktam - továbbmegyek a perverzitásban -, megszerettem Offsboyt, moat nehéz lelkesednem egy olyan fejlesztésért, aminek ennyire semmi köze a karakteremhez, vagy annak bármilyen paraméteréhez. Világos a cél, hogy induljunk nulláról, érthető és jogos is. Gondolkozom majd javaslaton is, csak ez most kikívánkozott.
A hozzászólást Offsboy módosította 2016.05.20. 16:09:27-kor
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 9.37
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új fejlesztés: csatlós aréna
55. hozzászólás - 2016.05.20. 16:07:41 (Válasz Miklós #45 hozzászólására.)
Csak a TŐ növelés lehet az egyetlen olyan jutalom, ami miatt " megérné" csinálni?

- egyedi csak így szerezhető tárgyak ?
- gyűjthető bigyók mint amik a minieventekből esnek ?
- toplista, az alapján bajnokság korlátozott ideig működő medálokkal(mint a Ladys medálok pl.)
- hasznos, de nem " kötelező" cuccok(kvízmedál, sajtoló medál, stb...)
- időleges kedvezmények (kufár, aukciós ház, szerencsekerék, plusz AF. százalék..)

Hirtelen ennyi, de biztos akad még....
Báró Samedi
Pontszám: 8.91
kedvencRiskaFérfi
Végzetúr tehetség
114 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új fejlesztés: csatlós aréna
56. hozzászólás - 2016.05.20. 16:50:50
Végre valami nekem is tetsző javaslat. A minieventes tárgy esetleg lehetne olyan is, ami x darab után bármelyiknek a gyűjthető jutalmára beváltható.
Pontszám: 8.92
kedvencMordusFérfi
Végzetúr
76 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új fejlesztés: csatlós aréna
57. hozzászólás - 2016.05.20. 17:46:39 (Válasz Miklós #44 hozzászólására.)
Egy szóval se mondtam, hogy a jelenlegi portya csatát erősítsék a csatlósok, pont az ellenkezője mellett kampányolok. A csatlósok harcoljanak egymással, de ne olyan szabály szerint mint a végzeturak, mert abba semmi pláne nincs ugyan olyan harcmodul semmi taktika teljesen kiszámítható az egész. A többit meg már leírtam.
Pontszám: 7.87
kedvencFsanyi82Férfi
Végzetúr mester
1971 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új fejlesztés: csatlós aréna
58. hozzászólás - 2016.05.22. 20:22:54
Kisajtoltál a lényből 55328 lélekenergiát. (találtál 2 darab meggyőzőkészség esszenciát) Találtál 5 barna mytokronitot.

hol kettőt ad hol 3 hol 4
van ebbe valami logika ?
egyik állat sem volt húszas szintű még csak barna miatt sajtolgattam őket
Pontszám: 7.85
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3353 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új fejlesztés: csatlós aréna
59. hozzászólás - 2016.05.22. 20:36:07 (Válasz Fsanyi82 #58 hozzászólására.)
Én se értem.
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.74
közkedveltBuildermannFérfi
Végzetúr mester
355 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új fejlesztés: csatlós aréna
60. hozzászólás - 2016.05.22. 20:53:41 (Válasz Fsanyi82 #58 hozzászólására.)
Mytokronit sajtolás:

Ha egy állat sajtolásakor esszenciát kapsz, kapsz annyi barna mytokronitot is, ahány esszenciát kaptál.

A csatlos gradulatum ezt dobja meg random +1-3-mal.
Pontszám: 9.28
Oldal: 12345
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője