Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 1234
Szerző
Topic neve: Szövetségi bajnokság rangsorolás
kedvencKwisatzFérfi
Végzetúr mester
610 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság rangsorolás
61. hozzászólás - 2015.03.09. 20:54:05 (Válasz Quellon #60 hozzászólására.)
Azért írtam, hogy nem veletek van a gond, ti amúgy is a legjobbak között vagytok. Mindazonáltal ez a +100 pont előny behozhatatlan mindenki számára, elég csak a többi szövetség másdolagos pontszámát megnézni.
Pontszám: 8.16
közkedveltmistFérfi
Végzetúr mester
271 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság rangsorolás
62. hozzászólás - 2015.10.18. 20:03:35
Miklósnak abban igaza van, hogy a jutalmazásban nincs olyan nagy különbség, ezért az alapvetően szerencsén múló másodlagos pont rendszerét általában el tudom fogadni.
De nézzünk egy speciális helyzetet: Két csapat ugyanannyi ponttal végez az élen. Nyilván játszottak egymás ellen, és nyilván az egyik legyőzte a másikat.
Ha már nem lehet két bajnok, nem az lenne a logikus és korrekt, ha a másodlagos pontszám helyett az döntene közöttük, hogy az egymás elleni meccsükön ki végzett előrébb?
Igen, nyilván hazabeszélek.. Júliusban ez a helyzet állt fenn v3-on a Kings of Dawn és a Szabad Mágusok között, és hiába mi (Szabad Mágusok) nyertük az egymás elleni mérkőzést, ők lettek a bajnokok 4 másodlagos pont különbséggel. Holnap délben jó eséllyel hasonló helyzet fog előállni...
Félreértés ne essék, a Kings of Dawn-t v3-on a szövetségi bajnokság jelenlegi legjobbjának tartom (3 bajnoki cím zsinórban nem lehet véletlen), továbbá egy szót sem szólnék, ha bevezetnék ezt a szabályt, és legközelebb például mi buknánk rajta.
Csak azt mondom, hogy egy ilyen, fent említett speciális helyzetben igazságosabb lenne a bajnoki címet nem a szerencse alapján eldönteni.
Pontszám: 9.88
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság rangsorolás
63. hozzászólás - 2015.10.19. 10:51:08 (Válasz mist #62 hozzászólására.)
Igazad van, de mondok jobbat.
Mit kezdhet bárki is a másodlagos pontjaival vagy egymás elleni eredményével, ha egy szövetség ellen másik kettő vagy három előre felosztja a térképet? Semmit, esély sincs. Egyiket vagy másikat elkaphatják, ha keményen küzdenek, de addig a másik/ak híznak háborítatlanul. Ha kb azonos erejű szövik közötti harcban összefogás alakul ki és kigolyóznak valakit, nincs az az erőforrás vagy stratégia ami kiegyenlíti a hátrányt.

Akikkel már beszéltem ilyen témában ne vegyék felhánytorgatásnak vagy kellemetlenkedésnek, senkit nem tartok se csalónak, se nem ítélem el vagy tartom kevesebbre az érdemeiket, a diplomácia dicséretes és jó dolog - kivéve annak akin épp csattan az (összefogás) ostora - csak megöli a SZB stratégiai/játék részét és marad az unalmas (kényszer)tápolás.

Azt nem tartom megoldásnak, hogy eztán mindenki előre beszélje le mindenkivel, hogy nehogy kimaradjon a buliból a másik három mellett.

Persze, szopás lemaradni 4 másodlagos ponttal a bajnoki címről, főleg, ha a riválist egymás közt lenyomtátok, de szerintem bagatell ahhoz képest, ha szerda délben sejted, csütörtök délben pedig már biztosan tudod, hogy a fő riválisaitok lepaktáltak, hogy minden "flottul" menjen.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.80
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3349 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság rangsorolás
64. hozzászólás - 2015.10.19. 11:04:42 (Válasz Quellon #63 hozzászólására.)
Lehet hogy most úgy érzed, hogy folyton ellentmondok neked, bocsi

Viszont szerintem ez a diplomáciai rész meg a tervezés adja a sava borsát az egésznek, nélküle csak robotikus kattintgatás lenne.
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.65
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság rangsorolás
65. hozzászólás - 2015.10.19. 11:17:49 (Válasz LanMaffia #64 hozzászólására.)
Hát lehet, hogy mindig más oldalát látjuk annak a piros/zöld almának de nem baj.
A tervezés a sava borsa igen, de szövin belül, a csapattal. Nem több csapat egy ellen.
Te értesz jobban a matekhoz, se nem tudom levezetni neked, se nem akarom, szerintem ha belegondolsz tudod te is, hogy matematikailag nincs esélye egy azonos erejű szövinek a másik 2 vagy 3 ellen, ha azok összedolgoznak (ütésszámok, erőforrások, %-ok). Az egyedülálló az első nap próbál jól tervezni, jó mezőkre támadni, jó arányokkal, a másik kettő/három meg tudja hova tegyen (és mennyit) meg hova ne, mert az a szövetségesé, úgy sem akarja elvinni, le van beszélve, hogy ez a 8-10 az enyém az meg a tiéd és nem kell megosztania az erőit, csak arra koncentrál akikkel nem tárgyalt.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.19
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság rangsorolás
66. hozzászólás - 2015.10.19. 11:22:47 (Válasz Quellon #65 hozzászólására.)
Pálya széléről úgy hogy sosem érdekelt az SZB csapatszinten:
Ha én akarok lenni a bajnok, akkor miért hagyom, hogy x csapat lepaktáljon y-al? Miért nem ígérek fölé akármiben (fizetek LE-vel portyában), puncsolok a diplomáciáért jobban?
Vannak szövetségeket átívelő barátságok, ahol nem győzhetsz, de minden ilyen eset megpuhíthatatlan lenne?
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 8.03
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság rangsorolás
67. hozzászólás - 2015.10.19. 12:01:53 (Válasz Offsboy #66 hozzászólására.)
Miért akarnék barátokat egymás ellen fordítani?

Egyébként, nem, nekem nem mindennél fontosabb a cím vagy a TF +1 szint és a Larának sem.
A szb-ben látjuk még az együttjátszás lehetőségét, amikor összedolgozunk valami célért szinttől függetlenül. Mi szeretünk küzdeni, taktikázni és lebeszélni nem szeretünk. A bajnoki viadalokon is megbeszéli(te)k, hogy most én öltözök gagyi cuccba, legközelebb meg majd ti?

Nem szabálytalan vagy elfogadhatatlan a diplomácia, de szerintem a harc, küzdelem és azon alapuló stratégia halála.
Ha az életéért küzd az ember vagy valami hasonlóan fontosért (háborúban, szerelemben mindent szabad, stb.), akkor ok, mindent a célért, de ha focizol és bajnok akarsz lenni és megbeszéled a csapatok egy részével, hogy a bajnokságban hagyjatok már nyerni, ne adj isten fizetek is érte az bunda. Ez (SZB-ben diplomácia) nem bunda, de ugyanúgy megöli a bajnokság lényegét hogy ki a jobb. Persze, ha nem az a lényeg, hogy melyik szövetség tud önállóan jobb lenni, hanem hogy kié lesz a Tudás Fája +1 szint, akkor érthető a szemléletetek. Ere mondtam, hogy vége a játéknak és kezdődik a kényszertápolás. Kár.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.80
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3349 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság rangsorolás
68. hozzászólás - 2015.10.19. 12:07:03 (Válasz Quellon #67 hozzászólására.)
Idézet: Quellon - 2015.10.19. 12:01:53
A bajnoki viadalokon is megbeszéli(te)k, hogy most én öltözök gagyi cuccba, legközelebb meg majd ti?


Én már gondolkoztam rajta, hogy szólok Marcsának, hogy ne nevezzen már egyszer, hadd nyerjek már én is
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 8.43
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság rangsorolás
69. hozzászólás - 2015.10.19. 12:11:02 (Válasz LanMaffia #68 hozzászólására.)
És az miért lenne jó? Tudnál magadra büszke lenni?
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.80
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3349 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság rangsorolás
70. hozzászólás - 2015.10.19. 12:17:36 (Válasz Quellon #69 hozzászólására.)
De még mennyire! Nem agyatlan PvP ez a játék, hanem sokszor mocskos és kőkemény alkudozás, ki ezt tud adni, ki azt. Én úgy terveztem hogy sört fogok adni
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 9.06
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság rangsorolás
71. hozzászólás - 2015.10.19. 12:25:33 (Válasz LanMaffia #70 hozzászólására.)
Ezt jól meggondoltad?
Agyatlannak nevezed amikor 6 hétig napról napra odafigyelsz mindenre és tervezel, szervezel (vagy nem egyedül, hanem többen is)? Kérdezd meg Marcsát agyatlan dolog-e a naponta mindent megcsinálni manuálisan!
Amit te agyasnak vélsz/titulálsz az kereskedelem, lefizetés. Ravasz dolog, kell hozzá gógyi persze. Sörért/LE-ért add ami nekem kell...
Nem akarom mélyíteni a vitát, vagy hogy elmérgesedjen. Szerintem te sem, csak nem gondoltad át mit és hogy írsz, szerintem csak el akartad ütni a dolog élét poénnal. Ha így van, kicsit megfontoltabban kérlek
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.80
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3349 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság rangsorolás
72. hozzászólás - 2015.10.19. 12:33:08 (Válasz Quellon #71 hozzászólására.)
Idézet: Quellon - 2015.10.19. 12:25:33

Agyatlannak nevezed


Pont hogy nem
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.65
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság rangsorolás
73. hozzászólás - 2015.10.19. 12:36:23 (Válasz Quellon #71 hozzászólására.)
Szerintem kicsit komolyan veszed ezt az szb kérdést. Ha neked nem fér bele az szb-s diplomácia, attól nem kell csodálkozni, hogy másnak igen, és ennek segítségével előrébb végez. Nem kell ezt szerintem rossz dolognak beállítani. Persze nem azt teszed, de azért mégiscsak azt teszed.
6 hét tervezgetés sok idő, de a vizsgára sem sokat kell tanulni, hanem elsőre átmenni.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 8.03
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság rangsorolás
74. hozzászólás - 2015.10.19. 13:31:03 (Válasz LanMaffia #72 hozzászólására.)
Akkor félreértettelek. Idézet: LanMaffia - 2015.10.19. 12:17:36
Nem agyatlan PvP ez a játék, hanem sokszor mocskos és kőkemény alkudozás, ki ezt tud adni, ki azt.
Ezt értettem úgy, hogy az alkudozás az agyas dolog, aki meg diplomácia nélkül próbálkozik az agyatlan megoláshoz folyamodik, csak csapkod PP-ből.

Idézet: Offsboy - 2015.10.19. 12:36:23
Szerintem kicsit komolyan veszed ezt az szb kérdést. Ha neked nem fér bele az szb-s diplomácia, attól nem kell csodálkozni, hogy másnak igen, és ennek segítségével előrébb végez. Nem kell ezt szerintem rossz dolognak beállítani. Persze nem azt teszed, de azért mégiscsak azt teszed.
6 hét tervezgetés sok idő, de a vizsgára sem sokat kell tanulni, hanem elsőre átmenni.
Nekem beleférne bizonyos pontig, de a többség elvetette vagy nem érdekelte a dolog. Azt is mondtam, hogy nem csalás és nem haragszom senkire. És nem is írtam se 4-5 (?) hete se, 2-2,5 hónapja amikor a diplomácia áldozatául estünk. Az egyetlen ok amiért írtam és ma, hogy Mistnek akartam szemléltetni, van nagyobb hátráltató tényező is, mint a másodlagos pontrendszerből adódó kellemetlenség az egymás elleni eredmények rendszere helyett.

A vizsgás példád nem értem. Sosem készültem sokat és sosem buktam meg, se itt, se "kint".
A hozzászólást Quellon módosította 2015.10.19. 13:31:34-kor
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.20
közkedveltmistFérfi
Végzetúr mester
271 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság rangsorolás
75. hozzászólás - 2015.10.19. 13:52:31
Nem akarok a vitátokba beleszólni, de mivel az én hsz-em eredményezte, mégis kifejtem a véleményem.
Illetve már régebben kifejtettem
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,885.644

Esetleg egy kiegészítés meg ehhez:
Szerintetek mennyire izgalmas az a focibajnokság, ahol megbeszélt eredmények születnek?

És a legfontosabb: Gratulálok a Kings of Dawn bajnoki címéhez!
Pontszám: 9.88
kedvencBüyükFérfi
Végzetúr tehetség
171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság rangsorolás
76. hozzászólás - 2015.10.19. 21:32:34 (Válasz mist #75 hozzászólására.)
Mivel nagyon szereted a focis példákat.
Mivel valakiktől kikaptatok,mert ha nem így lenne nem is lenne miről beszélnünk és mivel mi kb 99% hogy velük (is) összekerültünk és ott győztünk mivel 19 pontba nem fér bele 2 vereség így sajna körbeverés történt ha a 3 szövi egymás elleni eredményét nézem.
Így kiírástól függően dönt a több rúgott gól vagy a gólarány.
Jelen esetben ez itt a másodlagos pontszám ami most épp nem nektek kedvezett.Legközelebb lehet nektek fog.
Mi is vesztettünk már másodlagos miatt és valószínű még fogunk is.
Pontszám: 9.21
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság rangsorolás
77. hozzászólás - 2015.10.19. 22:03:36
Szerintem itt a "bajnokság" szóval van a gond. Ez sugall egy olyan jelentést, miszerint ennek a versengésnek tisztának kell lennie, semmi bunda, semmi ármánykodás...
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.31
közkedveltmistFérfi
Végzetúr mester
271 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság rangsorolás
78. hozzászólás - 2015.10.20. 00:30:05 (Válasz Büyük #76 hozzászólására.)
Valamit félreérthettél. Nem beszéltem három szövetségről, sem körbeverésről, és egyetlen focis példát használtam.
Csupán arról a speciális helyzetről beszéltem, ahol az élen két csapat végez azonos pontszámmal.
Sok versenykiírásban ilyenkor az egymás elleni eredményt nézik. A gólarány (ez esetben a másodlagos pontszám) akkor lenne korrektebb, ha mindenki játszana mindenkivel.
Pontszám: 9.85
Oldal: 1234
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője