Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Szerver leállás dec. 16. kb. 13 óra
fórumozóDuxi78Férfi
Végzetúr poronty
8 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerver leállás dec. 16. kb. 13 óra
41. hozzászólás - 2008.12.16. 15:07:16
Egy kicsit én is hozzászólnék a dologhoz.

Nem tartanám etikusnak, ha csak azokat állítanák vissza, akik tőrlödtek (köztük én is), mert nekünk például kezdődik a V2-n egy háború 22 óra körül, ami nem kis meccs lesz két erős szövetség között.

Egész nap arra készültem, hogy mire kezdődik a háború felfejlesszem úgy a karaktert, hogy fel tudjam venni velük a versenyt (értsd több mint 100 CSP-t vadásztam le reggel óta), felnyomtam a szívósságot és az új páncélom is meglett volna, így esélyes lettem volna ellenük a háborúk alatt.

Azonban, ha visszaállítják nekem az éjféli állapotomat és nekik nem, akkor hiába kapom vissza a CSP-ket nem tudok felkészülni 22 órára a háborúra, akárhogy is szeretnék.

Ebből adódik, hogy előnyből indulnak. Eleve hogy fogom megoldani, hogy a háború alatt levadásszam a CSP-ket, ha állandó támadás alatt leszek? Ha lent tartom magam 15% alatt, akkor sem jó, mert a szövetség elesik egy csomó győzelemtől (talán), amit én szereznék.

Szóval valahol nem lenne etikus, ha csak az adott karakterek lennének visszaállítva, mert nagyon sok hátrány származna belőle, nem csak adott karakternek, hanem szövetségnek is!
Pontszám: 8
kedvencpityuFérfi
Végzetúr mester
810 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerver leállás dec. 16. kb. 13 óra
42. hozzászólás - 2008.12.16. 15:07:44 (Válasz Mortimer #38 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2008.12.16. 15:05:35
A háborúk eredménye vajon megmarad?


Jó kérdés, nekünk egy folyamatban lévő háborús ellenfelünk kapitulált, de nem tudom, hogy a hiba miatt vagy maguktól... az állás a mienk volt egyértelműen...
V1 - Lord of destiny
V6 - LoD
V4 jelen:
V4 múlt: Vérszívó, Becstelen Banyapók, Hikari, Overlord, Superman
Pontszám: 5
kedvelt tagNormandiai RolandFérfi
Végzetúr
80 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerver leállás dec. 16. kb. 13 óra
43. hozzászólás - 2008.12.16. 15:07:44 (Válasz Lélekmester #20 hozzászólására.)
Állítólag én is eltüntem Mindenesetre remélem, hogy a 3 millió körüli tulajdonságok is vissza lesznek állítva. (vajon aki "csak" -+50 pontot kap így ajándékba, azt hogy találják meg?)
A hozzászólást Normandiai Roland módosította 2008.12.16. 15:08:16-kor
Szép Napot!
Normandiai Roland
Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 5
népszerűLeanthilFérfi
Végzetúr tehetség
127 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerver leállás dec. 16. kb. 13 óra
44. hozzászólás - 2008.12.16. 15:07:52
Ez azért a játékosok ki-tudja-mennyire-komoly hozzászólásaihoz képest nem volt egy túl megnyugtató tartalmú hozzászólás.
V1: Leanthil
V2: Platina Ribizli
Pontszám: 5
népszerűGuntherFérfi
Végzetúr tanonc
17 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerver leállás dec. 16. kb. 13 óra
45. hozzászólás - 2008.12.16. 15:08:02
Derék. Ott állok a 20k küldi kapujában. 19 k körül ha jól emlékszem.
Pontszám: 5
népszerűBlackjackFérfi
Végzetúr mester
365 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerver leállás dec. 16. kb. 13 óra
46. hozzászólás - 2008.12.16. 15:10:40 (Válasz Duxi78 #41 hozzászólására.)
most erre mit lehet mondani, valóban nem jó a helyzet, de tökéletes megoldás nem lesz. Akit nem ért "veszteség" az ugyanilyen joggal reklamálna, ha visszaállítanák mint Te..várjuk meg mi lesz a vége..
Zoidberg - v1
Pontszám: 5
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerver leállás dec. 16. kb. 13 óra
47. hozzászólás - 2008.12.16. 15:11:26 (Válasz Gunther #45 hozzászólására.)
Idézet: Gunther - 2008.12.16. 15:08:02
Derék. Ott állok a 20k küldi kapujában. 19 k körül ha jól emlékszem.


Ha megmaradt a karaktered, akkor érkezem:D...csak vicc volt:) Jó lett volna, ha nem 24, hanem 12 óránként van bizti mentés, mert akkor most sokunknak nem kellene hogy fájjon a feje...azt a 2 órát kibírtam volna simán....de éjfél:(....nem lett volna gond, ha ma nem csinálok semmi, így legalább most nem mérgelődnék....
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 5
népszerűGuntherFérfi
Végzetúr tanonc
17 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerver leállás dec. 16. kb. 13 óra
48. hozzászólás - 2008.12.16. 15:11:34
Ha nem vetted volna észre akkor mosolyogtam:) Ez végülis csak egy játék. Bár az életben néha lenne egy reboot:)
Pontszám: 9
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerver leállás dec. 16. kb. 13 óra
49. hozzászólás - 2008.12.16. 15:12:42 (Válasz Gunther #48 hozzászólására.)
Idézet: Gunther - 2008.12.16. 15:11:34
Ha nem vetted volna észre akkor mosolyogtam:) Ez végülis csak egy játék. Bár az életben néha lenne egy reboot:)


Észrevettem

Reboot az életben? Az a másnaposság, nem
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 5
kedvelt tagKyronFérfi
Végzetúr mester
290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerver leállás dec. 16. kb. 13 óra
50. hozzászólás - 2008.12.16. 15:13:27
Én nem olvastam a fórumot, csak próbálgattam belépni és eléggé szakadozott a dolog. A saját karim megvolt és amennyire láttam a szövetségem is, de aktuális ellenfelünkből a Smaragd Forrásból csak 13-an voltak! Ott tünt fel a dolg, hogy a támadásoknál nem volt kiírva támadó. Láttam már ilyet de amikor megnéztem a szövijüket azt hittem csak kiléptek tőlük, mert éppen a top3 járt náluk szépen sorba...Amúgy ha jól láttam a háború állása nem változott a törölt karakterek ellenére sem.
A hozzászólást Kyron módosította 2008.12.16. 15:18:14-kor
http://vegzetur.wikidot.com/ - Keress, találj, fejlődj!
Küldetések, tárgyak, épületek, szakértelmek... Minden egy helyen!

Kyron, Sárkány Testvériség, Gyémánt horda(V1)
Ghal'kyron, Ködkapu Strázsái, Zafír horda(V3)
Pontszám: 5
népszerűBlackjackFérfi
Végzetúr mester
365 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerver leállás dec. 16. kb. 13 óra
51. hozzászólás - 2008.12.16. 15:15:38
egyébként egyértelmű hogy mi történt..az adatbázis leverette magát, mert most szeretne vadászni menni
Zoidberg - v1
Pontszám: 9.50
kedvencLélekmesterFérfi
Végzetúr tanonc
18 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerver leállás dec. 16. kb. 13 óra
52. hozzászólás - 2008.12.16. 15:16:48 (Válasz Miklós #40 hozzászólására.)
A kiesett játékidővel kapcsolatban...
Ha én prémium előfizető vagyok és 1 hétre veszek előfizetést (168 óra) és abból kiesik 1 óra, akkor vajon az én prémium tagságom meghosszabodik 1 órával?!?

Játszom más webes játékkal is, ahol szintén (éves) előfizető vagyok. Ha szerver leállás ill. egyéb probléma felmerül, akkor ott így oldják meg:
"Az elmúlt hónapban a XXXXX 98,5%-ban működött. A XXXXX Támogatói előfizetésed emiatt automatikusan 10 órával és 41 perccel meghosszabbodik, hogy kompenzáljuk az előre nem tervezett, kiesett időt. Szeretnénk újra megköszönni a támogatásod. Ez teszi lehetővé, hogy működhessünk és hogy továbbfejleszthessük a játékot."
Lélekmester - Tökéletes Gyémánt

Pontszám: 9.40
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerver leállás dec. 16. kb. 13 óra
53. hozzászólás - 2008.12.16. 15:17:53
Amúgy igazság télleg nem lesz, mert lehet hogy valaki szeretné, ha megmaradna a karija, nem éjféltől kezdene, mert szerzett PP-ben 6K Le-t, de lehet hogy valaki meg szeretné hogy az éjféli legyen neki, mert ő meg ma délelőtt elvesztett 6 K LE-t...és akkor melyik igaz az igaz?

Lehet hogy télleg vadászni ment a szerver és leverette magát?
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 5
népszerűBlackjackFérfi
Végzetúr mester
365 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerver leállás dec. 16. kb. 13 óra
54. hozzászólás - 2008.12.16. 15:18:02 (Válasz Lélekmester #52 hozzászólására.)
(Hja, a jó öreg H, szeressük őket az új design ellenére is, na de nem offolok itt, a te kérdésed témába vág)
Zoidberg - v1
Pontszám: 5.33
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerver leállás dec. 16. kb. 13 óra
55. hozzászólás - 2008.12.16. 15:18:51
A lányom végighányta az éjszakát, így szétvertem az ellen szövit "felvigyázas" közben...
Inkább legyen éjféli állapot, semmint meg egy hányós éjszaka

Amúgy vicces lesz, ha a visszaállított karakterek megkapjak a regent, és mondjuk 2-3 óra múlva lépnek be csak a gameba… Kifejezetten finom galamblövészetet fogok rendezni az ellen szöviben 

Javaslom csináljatok mondjuk este 8-ig PEACE időszakot, ha lehet ilyet, hogy egyenlő esélyekkel induljanak a népek...

Mondjuk a mindenkit vissza rollback-elni éjfélig lehet korrektebb, és kevesebb melóval járó művelet lenne mindenki számára! Cserébe a kellemetlenségért egy fix időszakos +10-es Spektrális manipuláció bónusz (mint a végzet medál +1 építése) kijárna szegény játékosoknak… (50 vadászatra pl…)
Pontszám: 8.67
kedvencLélekmesterFérfi
Végzetúr tanonc
18 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerver leállás dec. 16. kb. 13 óra
56. hozzászólás - 2008.12.16. 15:19:03 (Válasz Blackjack #54 hozzászólására.)
Lélekmester - Tökéletes Gyémánt

Pontszám: 5
fórumozóDuxi78Férfi
Végzetúr poronty
8 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerver leállás dec. 16. kb. 13 óra
57. hozzászólás - 2008.12.16. 15:19:21 (Válasz Blackjack #46 hozzászólására.)
Oké, de akkor kérek valami kárpótlást... itt nem 1 emberről van szó, hanem több százról, szerintem lehet eléri az 1000-es nagysárgrendet is, én a V1-en tudok csak 2 szövetségből 12 karakterről, akik megszűntek... és ez csak az amit én biztosan tudok.

Nagyon remélem, hogy mindenkit visszaraknak éjféli állapotra, nem csak a törlődött karaktereket, vagy akkor kapjam meg a cuccokat és a szakértelmet, ami miatt küzdöttem egész nap, hogy meglegyen időre... ne haragudjatok, de ez szo....ás lenne a javából...

meglátjuk mi lesz...
Pontszám: 3
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerver leállás dec. 16. kb. 13 óra
58. hozzászólás - 2008.12.16. 15:22:16 (Válasz Duxi78 #57 hozzászólására.)
Ez a dögöljön meg a szomszéd lova mentalitás tipikus magyar. Miért kellene annak is szenvednie, akinek szerencséje volt és nem lett baja? Én nem tudom, hogy az enyémmel mi lett, de ha sérült is nem várom el, hogy a többiek is azért szívjanak mert én peches vagyok. Ez csak egy játék, nem kell véresen komolyan venni ...
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 3
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerver leállás dec. 16. kb. 13 óra
59. hozzászólás - 2008.12.16. 15:23:45
A viccel, hogy pötyögös karik ebből semmit nem vesznek észre, akik esténként benéznem fél órára, ők otthagyták este a gépet, azóta nem történt velük semmi, max elvettek tőlük 5K-t, de ha visszaállítják az éjfélit, akkor még jól is járnak...itt mondjuk a top 1-2 ezer ember szopja, akik tolják egész nap a játékot. Az én karimat nem kell visszaállítani köszi:)
Csinálják meg, hogy lehet választani, hogy a régi karit akarod, vagy az "újat"

Azért jó, hogy megy a fórum, legalább leköti magát az ember, az szarabb lenne, ha csak rágnám a körmöm és nézném a monitort, és klikkelgetnék, hogy mikor enged be...
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 5
kedvelt tagKethiosFérfi
Végzetúr mester
442 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerver leállás dec. 16. kb. 13 óra
60. hozzászólás - 2008.12.16. 15:25:01
Ez csak az én véleményem.

1. Csak és csakis a sérült karakter-rekordokat kell visszaállítani, ez egy avatott eljárás az ilyen browser based RGP játékoknál. Külföldi játékokat rendszeresen játszom, van amit már több éve. Előfordult hogy server crash, server down, ami nem játékos oldali hiba, de lehetséges egy szerver hiba játékos oldalról is, ami akkor van ha valaki hacker-kedik.

Tudom, hogy sokan ezt nem tartják fair-nek. Külföldi oldalakon Supermod és moderator is vagyok, gyakoriak az ilyen hibák, főleg ott ahol több százezer játékossal futnak a szerverek. Ha mindenki rekordját visszaállítanák, az ugyanúgy nem lenne fair azokkal szemben, akik egy nehéz küldetésen vannak túl, akiknek a szövetségébe több építés történt, akik óriási szörnyeket vadásztak, akiket nem támadtak stb. A dolognak 2 oldala van. Nem könnyű döntés, ezért szokták csak a sérült rekordokat visszaállítani a legutóbbi biztonsági mentésből.

Nem akarok senkit megsérteni ezzel. Engem pl vagy 6 szor bombáztak le a mai nap során. Legyen úgy.
V. 1: Kethios - Világépítők
V. 3: Kethios Burningsoul - Abydos Gate
V. 4-Gamma: Kethios - HTF
Doomlord - W1: Kethios - Masquerade

Doomlord fórum moderátor. At your service, Sir.
Pontszám: 8.33
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője