Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 123456
Szerző
Topic neve: Szerver lag
kedvencPacoFérfi
Végzetúr mester
731 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerver lag
81. hozzászólás - 2012.05.03. 16:50:57
Nem tudom, nekem személy szerint szintén nagyon hiányzik a statisztika...
Az rendben van, hogy a relikeket nem mutatja minden portyacsatában, mert ha az érdekel, akkor adatlapról támadok.
De a statisztika minden csatában szokott érdekelni, hogy lássam, ki és mennyit változott, miben, stb. Arra mindig remek volt.
ÉN kérem vissza!
Elég szépen kérni ezt így, vagy esetleg kampányolni kell érte?
V1 - Larz Con De Mort
Lehet, hogy valaki kedvel téged..., ám én nem az vagyok.
Pontszám: 7.53
kedvelt tagBoomerFérfi
Végzetúr
61 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerver lag
82. hozzászólás - 2012.05.03. 18:01:33
Beállok akkor énis a sorba, eszméletlenül nagy hiány, semmi támpont nincs, nem tudom csekkolni mit is tett a karakter a legutolsó rablás óta, nem hiszem akkora laggot csinálna az a 3-4 sornyi statisztika.
V1-HerOoO
V3-HerOoO
Pontszám: 6.75
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerver lag
83. hozzászólás - 2012.05.03. 18:14:56 (Válasz Fecsu123 #78 hozzászólására.)
Idézet: Fecsu123 - 2012.05.03. 14:02:00
Halló!!

Lesz valami a statokkal?? Hogy lehet így kiszúrni a változásokat az előző portyához képest? Vagy tudjuk le ezt is portya nerfnek? :s


Én pl. visszaálltam a jó öreg "kockás füzet"+toll kombóra. Kissé ironikus kényszer ez a XXI. században.
Pontszám: 6.76
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerver lag
84. hozzászólás - 2012.05.03. 19:15:35 (Válasz Ywgarrd #83 hozzászólására.)
Olyannyira, hogy szükségtelen. Feltalálták már az összetettebb használatra képes irodai programokat
Pontszám: 8.07
népszerűYasminaNő
Végzetúr mester
387 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerver lag
85. hozzászólás - 2012.05.03. 19:37:28 (Válasz Ywgarrd #83 hozzászólására.)
Ha a statok változtak az már rég késő

Amúgy engem is zavar, hogy nem látom, hogy mi a változás, mondjuk a kvíz,építés, nyert/vesztet Le terén!

Ezt miért kellett kilőni? Nem hiszem, hogy ez sokat dobna a szerver terhelésén! Bár nem vagyok egy programozó, szóval ha mégis akkor nézzétek el nekem a bakit
Pontszám: 7.12
fórumozóYuureiFérfi
Végzetúr mester
376 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerver lag
86. hozzászólás - 2012.05.03. 19:58:15 (Válasz Yasmina #85 hozzászólására.)
Poén, hogy M azt írta ezt visszaállítják ezek szerint még nem jutottak oda.
- 3 szobás családi ház, utcára néző nagymamával eladó.

***************************

- V1
Pontszám: 5.24
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerver lag
87. hozzászólás - 2012.05.03. 23:24:55 (Válasz Craslorg #84 hozzászólására.)
Off.

jobb szeretem ezt a módszert, nosztalgikus.
On.
Pontszám: 6.77
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerver lag
88. hozzászólás - 2012.05.04. 08:49:36 (Válasz Birka #80 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2012.05.03. 16:27:36
Nyugodtan tudd be portyanerfnek szerintem.

Mivel a lag meg mindig fennál csúcsidőszakban, és amíg lagos, addig nem "visszakapcsolások", hanem további "ésszerűsítések" várhatóak. Pl támadás gomb levétele karlapról, karakterlap szekciókra bontása stb...


Támadás gomb levétele a karakterlapról nagy találmány lesz, mivel úgyis rá kell kattintanos hogy lássam van-e nála szkarabeusz.
Meg a kedvenc klienseimre úgyis rákeresek karakterlapról, mert nem várom meg amíg feltűnjön a portryalistán, és meg kell nézni nem-e láthatatlanok-italosok, meg ilyenek. Ebből max. szerverterhelés lesz megint, hogy összevissza kattintgatok a portyalista és karakterlap között...
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 5.73
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerver lag
89. hozzászólás - 2012.05.04. 09:00:12
A támadás gomb levétele valóban fölösleges. A karakterlap átalakítás külön részlapokká már nem és az első oldalra kerüljenek a fontos adatok. Azonban - sajnos - elég sok adat fontos egy karakterlapon. Van, ki a tul-, szaki-, építés-változásokat figyeli, van aki a küldik miatt az aktuális kábítás-elhárítást figyeli, van aki a szkarabeuszt, igaz a tárgyak képei, statisztikái feleslegesek. Az elején kell egy összefoglaló a bónuszokról, értékekről.
Egyetértek azzal, hogy a csaták végére is vissza kell rakni a fontos infókat - amit itt jeleztek. Írom ezt úgy, hogy nem vagyok pók, nem vagyok csak portyás, de sokszor én is visszanézek onnan adatokat és azt hiszem, ezt mindenki megteszi.
Azzal is egyetértek, hogy ettől nem lesz kisebb a szerver terhelése, mert ugyanúgy megnyitogatjuk a karakterlapokat, ha szükséges és ha valami elkerül róla, addig nyitogatunk mindenféle oldalt, amíg a fontos infót meg nem találjuk.
Pontszám: 8.41
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerver lag
90. hozzászólás - 2012.05.04. 10:02:29
Jó adatbázis szervezéssel pedig a legtöbb dolog feleslegessé válik. Ha már ki kell keresni valakinek a karakterlapját (és azt minimum ki kell, hogy egyáltalán támadható-e), akkor már teljesen lényegtelen hogy minden adatot kiírok róla vagy csak keveset. A sok időt az előkeresés viszi el. Amivel itt nagyon sokat lehet rontani a dolgon az az, ha a statisztikák például másik táblában helyezkednek el, és azokat is ki kell keresni (plusz tárgyneveket, állatokat stb).

Szóval statokat be kell rakni a karakter rekordba és akkor egy keresés után minden rendelkezésre áll, az általános leírást (kinézet) pedig szövegesen eltárolni (akár szintén a karakter rekordban) és azt használni - amikor pedig a játékos öltözik vagy lerakja állatát stb. akkor frissíteni. Ezekkel rengeteg terhelés spórolható meg.

Nem tudom létezik-e, de érdemes lenne minden kattintásnál eltárolni a bejövő url-t (kiszedve belőle a számokat, mint pl. karakterszám, állat azonosítója, tárgy azonosítója), és a feldolgozás idejét (millisecundumban). Ebből már lehet olyan statisztikák készíteni, amiből kiderül, milyen funkciókat használnak a játékosok legnagyobb számban, melyiknek legnagyobb az átlag feldolgozási ideje, összességében melyik viszi el a legtöbb időt és hasonlók - szóval jó támpontot ad arra nézve, hol érdemes optimalizálni.
Pontszám: 7.83
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerver lag
91. hozzászólás - 2012.05.04. 11:11:08
Még annyi, hogy a mindenféle butítással, statisztikaelvétellel megint a csaló scripteset segíti a Beho, mert majd úgyis meg fognak jelenni akkor mindenféle adathalász programok, és a scriptesek szépen fogják továbbra is terhelni vele a szervert és semmi hátrány nem éri őket, a tisztességesen játszók meg megint csak SZOPHATNAK. Nagyon rossz úton halad ez a játék ilyen hozzáállással...

Többek között ez a hozzáállás is elősegítette hogy az állataim már napi 22 órát kennelben vannak, de ha lehetne 23 óra 55 percet kenneleztetni akkor annyit töltenének bent...
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 7.86
kedvencBecksimFérfi
Végzetúr tehetség
202 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerver lag
92. hozzászólás - 2012.05.07. 22:50:53 (Válasz Miklós #76 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2012.04.24. 14:38:15

A statokkal kapcsolatban, a kért statokat akkor vissza fogjuk kötni.


Mégis, mikor?
Majd három hetes az ígéret, lassan azon gondolkodom, hogy életre hívom a pók szakszervezetet, és kőbojkottot hirdetünk az intelligens portyákért...
Pontszám: 7.74
kedvelt tagKivert kutyaFérfi
Végzetúr tanonc
32 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerver lag
93. hozzászólás - 2012.05.14. 17:23:18
Nem találtam erre topicot, így ide offolok kicsit... :

Az onebip rendszeren keresztül akartam őskőhöz jutni, meg is nyitottam az onebip oldalt és a megszokott módon küldtem is az SMS-t az onebip számlám feltöltéséhez. Semmi...... Aztán még egyszer küldtem az SMS-t. Megint semmi....
Ha a telefonszámlámon rajta lesz a 2 SMS ára, nagyon ideges leszek. Sokadik bosszantó dolog ez már, ha Miklós nem győzi egyedül, vagy a néhány segítőjével a megszaporodott feladatokat, akkor venni kell fel rá embert!!!
V5 Kivert kutya
V4 Blöki és egyéb neveken...

Orosz szerveren: Aytuk

Pontszám: 5.22
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerver lag
94. hozzászólás - 2012.05.14. 18:05:32 (Válasz Kivert kutya #93 hozzászólására.)
De mégis mi köze Miklósnak és a Végzetúrnak ahhoz, ha a Onebip számládra nem került jóváírásra a két sms? Az egy teljesen különálló szolgáltató. Miklósnál majd akkor panaszkodj, ha az ottani számládon megjelenik a pénz, majd a fizetés gombra kattintva el is tűnik, de mégsem kapod meg az őskövet. Amíg a számládra sem kerül fel, addig a panaszt nekik kéretik benyújtani.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 8.48
népszerűBinikeFérfi
Végzetúr tehetség
197 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerver lag
95. hozzászólás - 2012.05.15. 20:37:31
szokás szerint belassult a VU ... lehetne ez ellen tényleg tenni valamit ... megint élvezhetetlen
Eszek egy kis babot, aztán csapom neked a szelet

V2: JohnCoffey
V3: JohnnieSkywalker
V4: Kukucs; JohnnieSkywalker, JohnCoffey, Gombóc Artúr
Pontszám: 7.27
kedvelt tagKivert kutyaFérfi
Végzetúr tanonc
32 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerver lag
96. hozzászólás - 2012.05.16. 17:20:03 (Válasz Lanmandragoran #94 hozzászólására.)
Talán annyi a köze, hogy a VU-n van onebip fizetési lehetőség. HA NEM MŰKÖDIK, TÁVOLÍTSÁK EL ÉS NE A JÓNÉPET SZ*PASSÁK!
V5 Kivert kutya
V4 Blöki és egyéb neveken...

Orosz szerveren: Aytuk

Pontszám: 5.21
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerver lag
97. hozzászólás - 2012.05.16. 17:36:26 (Válasz Kivert kutya #96 hozzászólására.)
Olvasd már el, mit írt Lanmandragoran!
NEKED gondod van a ONEBIP-pel. Másnak NINCS GONDJA vele, tud fizetni. Ergo a hiba a te ONEBIP-pel fennálló kapcsolatodban keresendő, nem a ONEBIP - BEHO kapcsolatban, mert az mindenki másnak működik. Mindezek miatt dőreség lenne kivenni a fizetési módot. (Ha rossz címet írsz be a GPS-be, ne a készüléket hibáztasd, ha nem érsz a célhoz.)
A hozzászólást Craslorg módosította 2012.05.16. 17:46:44-kor
Pontszám: 8.81
népszerűTigristappancsFérfi
Végzetúr mester
402 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerver lag
98. hozzászólás - 2012.06.05. 17:24:04
Továbbra is retek lassú a játék, az esti főidőben pedig kvázi játszhatatlan.
Pontszám: 7.82
népszerűBinikeFérfi
Végzetúr tehetség
197 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerver lag
99. hozzászólás - 2012.06.06. 20:18:16
Megint élvezhetetlenül lassú a játék. így a játékélmény nulla. Mit csinál a Behó hogy ez a probléma megoldjon??? Valami tájékoztatás hogy az emberek ne dühöngjenek állandóan ezen probléma miatt.
Eszek egy kis babot, aztán csapom neked a szelet

V2: JohnCoffey
V3: JohnnieSkywalker
V4: Kukucs; JohnnieSkywalker, JohnCoffey, Gombóc Artúr
Pontszám: 7.84
kedvencStewe1959Férfi
Végzetúr tanonc
39 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerver lag
100. hozzászólás - 2012.06.07. 09:05:42
Hosszabb megfigyelés utáni következtetés. Mikor is lassul a szerver? Leggyakrabban az Eventek indulásakor és néha a kvíz olimpiánál. Sokan ugyan azt kezdik csinálni. Ez pedig akárhogy nézzük nem függ össze a karakteradatok lekérésével. Ez bizony másfajta szerver hibára mutat. Esetleg sávszélesség problémára.
Azért sem veszek őskövet!
Pontszám: 8.33
Oldal: 123456
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője