Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Napi rutinok
kedvelt tagViskosFérfi
Végzetúr mester
455 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Napi rutinok
41. hozzászólás - 2012.03.19. 14:22:57 (Válasz Kocos #37 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2012.03.19. 10:34:52
Idézet: Viskos - 2012.03.19. 09:43:16
Idézet: Viszok009 - 2012.03.19. 00:25:16
Aztán meg 2 órán keresztül csak villog a napi rutin,mi???
Legyen mondjuk a napi rutin 23 órás, 1 óra munka, pihenés, szórakozás bőven elég (a VÚ-n kívül).
Ha van listám, akkor fél óra alatt végzek a napi rutinnal. Ha nincs listám, akkor napjában többször vissza kell lépegetni, mert eszembe jut épp mit felejtettem el aznap, vagy 5x megnézem teljesen feleslegesen...


Mi lenne ha a napi rutin oldalon felvehetnel magadnak pontokat (leirod szovegesen), aztan ha vegeztel vele beraksz egy pipat? Persze ejfelkor torlodik.

Juteszembe ejfel. Jo lenne ha nem lenne a jatekban ket fejta napvaltas. HT, kamra 3-kor, manakonsti, szerencsekerek, sisakszilank ejfelkor. Ezt praktikus lenne egysegesiteni.
Egyetértek. Tetszene, ha lenne pár automatikusan kezelt pipálható szabadfelhasználású pont, ahová azt írok, amit akarok. A pontos váltások egységesítése is izgalmas téma. Ha éjfélkor váltana a hatalom tornya, akkor nem kellene felkelni miatta hajnalban.
Pontszám: 6.19
kedvencFecsu123Férfi
Végzetúr mester
430 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Napi rutinok
42. hozzászólás - 2012.03.19. 14:26:52
Lehetne berakni még olyat,hogy LE/TP számláló szintre lebontva. Tudom és hallottam,hogy van script erre,de én nem használok ilyet,talán más se és érdekelne azért,hogy milyen aránnyal játszom egy adott szinten.
Pontszám: 9.03
népszerűRazorFérfi
Végzetúr mester
573 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Napi rutinok
43. hozzászólás - 2012.03.19. 22:02:52 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2012.03.18. 15:48:15
Akik olvassák a fórumot, tudják, hogy elég sok dolog van jelenleg tervezőasztalon, csak győzzük megcsinálni...


Kedvezmény: Naponta 1x itt veheted majd meg mindössze 2 őskőért a számodra elérhető legjobb TP-t adó állatfelszerelést (de csak az állat 20. szintjéig működik)


turbót nézi kereskedelemnél?
V1 -Razor - ZiB
Pontszám: 6.58
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Napi rutinok
44. hozzászólás - 2012.03.20. 09:27:02 (Válasz Razor #43 hozzászólására.)
Nem tudom a gyógyitalnál nézi-e, ez ugyanúgy menne... de a huzalozott reflexek előbb lesz meg és azzal már biztos nézni fogja.

Éjfél / 3 óra egységesítés, ezt el tudom mondani, miért így működik.
Vannak dolgok, amik egyszerűen csak másképp számolódnak / az adott karakternél nullázódnak, ezek történnek éjfélkor. És vannak dolgok, amikhez az egész adatbázist átrágó scriptek futnak, ezek futnak 3-kor - azért, mert éjfélkor még elég sokan játszanak, és hogy ne terheljük a szervert. Ill. vannak itt még praktikus megfontolások is: az, hogy a manakons éjfélkor resetelődik, nem olyan rossz, hiszen ha fent vagy éjfélig, akkor még gyorsan el tudod lőni, ezt nem biztos, hogy jó lenne 3-ra kitolni.
Pontszám: 7.57
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Napi rutinok
45. hozzászólás - 2012.03.20. 09:40:42 (Válasz Miklós #44 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2012.03.20. 09:27:02
hogy a manakons éjfélkor resetelődik, nem olyan rossz, hiszen ha fent vagy éjfélig, akkor még gyorsan el tudod lőni, ezt nem biztos, hogy jó lenne 3-ra kitolni.


A manakonstinal pont nem elonyos a dolog, mert azt nem igazan tudja elnyomni ejfel elott es utan is az ember. Varni kell egy bo orat, hogy maxba regeneralodjon. Sisakszilank gyujtesnel jo, hogy a HT hatalya alatt lehet mindket nap vadaszni. Ennek ellenere en az egysegesitesre szavaznak, ha nem megy ejfelkor, akkor 3-kor.
Pontszám: 6.26
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Napi rutinok
46. hozzászólás - 2012.03.21. 22:48:03 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Gondolkoztam a dolgon, és nagyon pozitív egy aprócska problémával.
Ez a fejlesztés tápot ad (pp, +lé 10 naponta ultra és transzplant extrém kis szintre stb...) de TP-t nem.
Azaz aki csak gyűjtögeti a napi rutint, és mellé szerencsekerekezik kis szinten, azzal igencsak elszáll a tápgörbe, miközben szinte semmit nem csinál az ügy érdekében.

Legyne valamit-valamiért elven minimális, de kis szinten nem elhanyagolható TP "jutalom" is a napi rutin mellé.
Ilyenre gondolok, hogy minden nap a napi rutin ad annyi TP-t ahányadik napja vagy az adott szinten.

14 nap esetén ez szaros 105 TP
21 nap esetén ez 231 TP
28 nap esetén ez 406 TP összesen

Lássuk be, hogy nevetséges TP mennyiséget adna a "normál" játékosoknak, de mégis az extrém módon megfogná a "bliccelőket"...
A hozzászólást Birka módosította 2012.03.21. 22:48:53-kor
Pontszám: 5.84
kedvencPacoFérfi
Végzetúr mester
730 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Napi rutinok
47. hozzászólás - 2012.03.22. 08:17:26 (Válasz Birka #46 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2012.03.21. 22:48:03

Ilyenre gondolok, hogy minden nap a napi rutin ad annyi TP-t ahányadik napja vagy az adott szinten.


Most a bliccelők alatt a "pókokat" érted? Miért érzem azt már megint, hogy bort iszol, és vizet prédikálsz? Főleg Te, az extrémen csúsztatott játékstílusoddal, aki még a pókoknál is lassabban fejlődsz...
A szememben ez már kezd túlmenni 1-2 határon, és csodálkozom rajta, hogy ezt Te nem érzed. Vagy szándékosan akarsz rosszat 1-2 csoportnak? Ennyire ne unatkozz már a katakombában...
V1 - Larz Con De Mort
Lehet, hogy valaki kedvel téged..., ám én nem az vagyok.
Pontszám: 7.49
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Napi rutinok
48. hozzászólás - 2012.03.22. 08:29:20 (Válasz Birka #46 hozzászólására.)
Ez hülyeség. Egyik kezével adna valamit Miklós, a másikkal meg elveszi? Teljesen fölösleges. Ez egy bónusz és mint ilyen a játékban fontos LE/TP-t növeli. Nem kell kapott TP-vel keserű szájízt szerezni.
Pontszám: 8.02
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Napi rutinok
49. hozzászólás - 2012.03.22. 08:38:32 (Válasz Paco #47 hozzászólására.)
Az "ingyen" osztott táp eddig minden téren megbosszulta magát.

-A játék finanszírozása szempontjából és az üzleti modellt tekintve is problémás ha le lehet horgonyozni teljesen egy szinten. (Se prémet nem érdemes venni, se tárgyakra nem költ, 0 bevétel van belőle, miközben a fizető játékosok morálját rombolja csak...)
-Az biztos, hogy annál demoralizálóbb nincs az új játékosok szempontjából, ha elindulva majd 4-5. szintre fellépve (Miklós tervek alapján ez "gyorstalpalós" lesz a jövőben ha jól értettem.) 1-2 éve ott csücsülő játékosok osztanak ki sallereket.

A személyeskedésre:
-Nem vagyok katakombában
-Szándékosan nem 1-2 csoport érdekeit nézem, hanem a játék egészét, és a folyamatot. (Új játékosok nem ragadnak le, régi játékosok meg megállnak szintben ha az az optimum)
-Igen, én is "bliccelő" vagyok, mivel 4-6 hónap egy szintlépés v3-on. 1 éve 0 őskövet fizettem be, mivel nem kell semmihez...
Pontszám: 7.10
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Napi rutinok
50. hozzászólás - 2012.03.22. 08:42:06 (Válasz Craslorg #48 hozzászólására.)
"valamit-valamiért" vagy a másik kedvenc mondása a "rakéta-ellenrakéta"

Az adott TP elhanyagolható, ha valaki normálisan játszik, és "jó" ügyfél. A kapott táp messzemenőleg jelentősebb mint ez az játékosok zömének elhanyagolható TP.
Mivel ki van tűzve a kezdő játékosok "marasztalása" mint cél, így tuti lesz valami. Jobb ha beteszi azt, hogy szintlépéstől számított x napig ha valaki x%-al jobb TŐ-vel támad akkor +100% tulbónuszod van? (Jó öreg pók korbács javaslat...)
Pontszám: 6.90
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Napi rutinok
51. hozzászólás - 2012.03.22. 08:43:13
Biri: Talán induljunk ki azon játékosokból akik szerint van élet a katakombán túl. Ha megtesszük ezt a bátor feltételezést, akkor láthatjuk hogy nekik ez egy frankó kis fejlesztés hiszen mindenki aki aktív egyenlően részesül a jóságokban. Ha viszont a megint a zéróTPzéró élmény vonalon indulunk el akkor olyasfajta csapások fogják szegény játékosokat sújtani amiket már sajnálatos módon így is megízlelhettek /pl. ismi küldi nerf/.
A hozzászólást Aurri módosította 2012.03.22. 08:45:30-kor
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 8.09
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Napi rutinok
52. hozzászólás - 2012.03.22. 08:48:59 (Válasz Aurri #51 hozzászólására.)
Idézet: Aurri - 2012.03.22. 08:43:13
Ha viszont a megint a zéróTPzéró élmény vonalon indulunk el akkor olyasfajta csapások fogják szegény játékosokat sújtani amiket már sajnálatos módon így is megízlelhettek


Gondolsz itt a PÓKokra, és a 0 játékélményre, ha eredményes akarsz lenni velük szemben?
Pontszám: 7.53
kedvencPacoFérfi
Végzetúr mester
730 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Napi rutinok
53. hozzászólás - 2012.03.22. 08:49:34 (Válasz Birka #49 hozzászólására.)
Akkor előbb tudjuk le a "személyes" részét:
Fogalmam sincs, hogy mostanság mit csinálsz, még régebben írtad, hogy katakomba játékot űzöl az "extrém" játékmódban. Ebből fakadóan fogalmaztam, hogy pont ne egy olyan ember ossza az eszet, aki még inkább kárára van ennyi erővel a játéknak, mintsem hasznot hozna.
Tehát ebben nem volt szerintem személyeskedés, mert Te magad írtad ezt a fórumon, így ezáltal szabadon felhasználható információ.
Ami talán személyes - bár ez is csak egy vélemény - nem feltétlenül az az "okos", akinek több hsz-e van, és ezáltal jobban megmondja a frankót. Még csak nem is a regisztrációs idő (ami így zárójelben, nem valami nagy eltérést mutat, ha jól látom.)

Aztán;Te nem költesz, de én speciel igen, és még sokan vannak így ezzel. Tehát ha megkérhetlek, NE az ÉN pénztárcámmal gazdálkodj, a sajátodban kutakodj.
A kisebb játékosoknak már folyamatban a fejlesztés, ami által jobban megismerik a játékot, beláthatóbb lesz, így utána már kevésbé lesz demoralizáló, hogy mi is vár rájuk. Tehát ebbe ne menjünk bele, erre már gondoltak Miklósék. Ez a szál maradjon csak így lezárva.

A játék finanszírozása szempontjából akkor itt bizony ennyi erővel TE is lehetnél felesleges elem, hiszen a hozzászólásokon kívül sok mindent nem teszel, azok sem mindig építő jelleggel születnek. Hiszen mint mondottam, nem a hsz-ek száma tesz valakit "naggyá".

És végül; miért fáj neked az, hogy ez a bónusz VÉGRE úgy ad majd valamit, hogy a másik kézzel semmit sem vesz el? Te is meg fogod ugyanúgy kapni, mint bárki más a dolgokat. Akkor meg ne legyél irígy, had örüljön más is.Köszi.
Ha pedig TP-t szeretnél, akkor annak rengeteg módja van, de gondolom ezzel Te magad is teljesen tisztában vagy. Szóval előtted a lehetőség, és lehetőleg ne erőltesd rá másra is azt.
V1 - Larz Con De Mort
Lehet, hogy valaki kedvel téged..., ám én nem az vagyok.
Pontszám: 7.22
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3352 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Napi rutinok
54. hozzászólás - 2012.03.22. 08:56:00
Szerintem igaza van Birkának azzal kapcsolatban, hogy akár 1-es szinten táborozva igen komoly erőforrásokat lehet felhalmozni nulla energiabefektetéssel, ami így a játék egyik kiskapujává válik.
Ha 50. szinten nem kapsz egy deka TP-t se a rutinbónusz mellé, az nem érdekes
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.86
kedvencPacoFérfi
Végzetúr mester
730 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Napi rutinok
55. hozzászólás - 2012.03.22. 08:59:24 (Válasz LanMaffia #54 hozzászólására.)
És az a szerencsétlen 1-es szintű karakter komoly veszélyforrásként fog megjelenni a szerver egészére nézve úgy, hogy ugyanazokat az erőforrásokat a többi aktív játékos is fel tudja halmozni/használni.
V1 - Larz Con De Mort
Lehet, hogy valaki kedvel téged..., ám én nem az vagyok.
Pontszám: 8.74
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Napi rutinok
56. hozzászólás - 2012.03.22. 09:00:56 (Válasz Paco #55 hozzászólására.)
Ha most indul, és ott ül egy másik játékos aki 1 éve szerencsekerekezik/napi rutinozik, akkor igen is komoly gondot fog okozni a dolog az új játékosok megfogása szempontjából...
A hozzászólást Birka módosította 2012.03.22. 09:01:13-kor
Pontszám: 7.53
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Napi rutinok
57. hozzászólás - 2012.03.22. 09:04:43 (Válasz Paco #53 hozzászólására.)
Idézet: Paco - 2012.03.22. 08:49:34
ennyi erővel TE is lehetnél felesleges elem, hiszen a hozzászólásokon kívül sok mindent nem teszel, azok sem mindig építő jelleggel születnek.


Meggyőztél...
Pontszám: 7.53
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Napi rutinok
58. hozzászólás - 2012.03.22. 09:06:55 (Válasz Craslorg #48 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2012.03.22. 08:29:20
Ez hülyeség. Egyik kezével adna valamit Miklós, a másikkal meg elveszi?

Csodálkoztam is ezen a fejlesztésen, hogy ez így túl jó. De Birkára mindig lehet számítani, hogy tegyen tönkre egy jó ötletet. Annyiban persze igaza van, hogy az eddig tapasztalt fejlesztési stratégiához jobban illik az ő verziója, mert többnyire az egyik kézzel adás, másikkal elvétel a jellemző, és ennek az eredeti ötlet nem felelt meg.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 6.35
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Napi rutinok
59. hozzászólás - 2012.03.22. 09:09:23 (Válasz Paco #53 hozzászólására.)
Idézet: Paco - 2012.03.22. 08:49:34
ennyi erővel TE is lehetnél felesleges elem, hiszen a hozzászólásokon kívül sok mindent nem teszel, azok sem mindig építő jelleggel születnek.

Az év eufemizmusa.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 6.35
kedvencPacoFérfi
Végzetúr mester
730 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Napi rutinok
60. hozzászólás - 2012.03.22. 09:17:23 (Válasz Birka #56 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2012.03.22. 09:00:56
Ha most indul, és ott ül egy másik játékos aki 1 éve szerencsekerekezik/napi rutinozik, akkor igen is komoly gondot fog okozni a dolog az új játékosok megfogása szempontjából...


Ezzel egyelőre annyi a bibi, hogy még nincs benn 1 éve a szerencsekerék... a rutin pedig még benn sincs, csak tervezés alatt. Akkor meg hová és minek félreverni a harangot?
De belemenve az "elméletedbe";ha valaki 1 évig ül lenn első szinten - agyhalál a minimum és lehet meg is unja addigra - akkor mit is kaphat->

1 napos: 1 portyapont
2 napos: 1 cselekvéspont
3 napos: 1 kiégett őskő
4 napos: lélekenergia (függ az előző nap szerzett LE mennyiségtől, kb. fél %)
5 napos: 1 cselekvéspont
6 napos: ha legalább 40. szintű, fehér kristályital, egyébként a támadás itala.
7 napos: 1 portyapont
8 napos: 1 állateledel (+5 morál egy választott állatodnak)
9 napos: lélekenergia (függ az előző nap szerzett LE mennyiségtől, kb. fél %)
10 napos: hűségszilánk (egyéb típusú, rákattintva használható ha legalább 10 db van belőle, leírást ld. alább).


Ebből mit tud a szerencsétlen felhasználni?pp-csp nem, mert akkor fejlődne.Kap kiégettet.Táp, ha vesz majd kavicsot, de ezt mindenki más is kap.LE->Függ az előző napi termeléstől, ami 0, így sokat kaszál belőle.Kristályitalt sem kap, mert 40.-ik szinttől.Állateledel:nincs állat első szinten.

Nézzük a bónuszokat:

100 kristálypont (40. szinttől)
10 kiégett őskő
7 aranydukát (25. szinttől)
1 állattáp (+100 morált ad egy állatnak.)
2 őskő
apró térkapu stimulátor
+3 ultraspecializáció 8 órára (mintha elhasznált volna egy ultraspecializáció esszenciát)
+5 transzplantáció 8 órára (mintha elhasznált volna egy transzplantáció esszenciát)
+5 spektrális 8 órára (mintha elhasznált volna egy spektrális manipuláció esszenciát)


Kristálypont kilőve.Kiégett őskő jó dolog, de mindenki más is kap(hat), és még más alternatívák is állnak a fejlődők rendelkezésére, míg a szerencsétlen 1 évig csak belépked. Dukátot megint csak nem kap. Morál zéró, mivel nincs állat. TK stimulátor(?) - kérdéses, függ, van-e szövetsége (de itt is az van, hogy ezt más aktívok is megkapják, tehát...megint nem érzem "elhúzásnak"). A rendes őskő remek dolog, főleg, hogy egyből 2. Nem rossz, ez táp. De mint az eddigieket, ezt is megkaphatják MIND mások is. Az esszenciák pedig...nem is tudom, lehet egyáltalán kapni úgy, hogy nincs AL a szövetségben?
Ha pedig 1-es szintű kari építesz egy szövetséget, akkor igencsak bele kell húzni a termelésbe, és az épületekbe, hogy mire kaphat esszenciákat, neki is jusson.

És akkor máris arra érkeztünk, hogy kicsit utánanézve a dolgoknak, máris nem ad akkora tápot, főleg nem első szintre, hogy borítsa a játék egyensúlyát.
Erre verni annyira a harangot...
A hozzászólást Paco módosította 2012.03.22. 09:20:19-kor
V1 - Larz Con De Mort
Lehet, hogy valaki kedvel téged..., ám én nem az vagyok.
Pontszám: 7.85
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!