Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Top szintlépés lassítása
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
481. hozzászólás - 2012.05.18. 23:16:58 (Válasz Craslorg #479 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2012.05.18. 22:51:41
Valamit nagyon elszámoltál, mert én lefelé 27 karaktert látok, felfelé meg mindenkit, azaz a 37. helyig mindenkit látok és ezek között csak 7-en vannak velem egy hordában, így 29 üthető ellenfél van (nyilván kevesebbnek megyek neki néhánnyal).


Érdekes, de precízen ugyanezt írta ő is. Hol látsz te elszámolást?
Pontszám: 6.94
népszerűAgatityFérfi
Végzetúr mester
387 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
482. hozzászólás - 2012.05.19. 02:08:24
Én EH-zom, így kábé kéthavonta van egyszer tele a kamrám, jellemzőbb a 11-12. Magyarán ennyi a reális hús-vér célpontom.

Viszont az nagyon is igaz, hogy 1 év alatt sem lesz érezhető hatása (ld. Kócos számolását), ellenben a LE/TP hatás miatt erősebbek leszünk azoknál, akik esetlegesen páran mégiscsak felérnek ide. Szóval én is úgy érzem, hogy nem old meg semmit, de bajt, azt okozhat....
LXXXVIII. Silex'en thour: A Ghalla-szerte ismert és tisztelt Dark Silex kései leszármazottja,
e néven az utolsó és egyetlen.
Pontszám: 8.37
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
483. hozzászólás - 2012.05.19. 06:13:01 (Válasz Kocos #481 hozzászólására.)
Mea culpa, sajnos a táblázattalanság miatt a számok helyzete megzavart, igazatok van és elnézést Ywgarttól.
Pontszám: 7.62
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
484. hozzászólás - 2012.05.19. 10:19:52
Én meg 30ppn vagyok, lefelé nem is látok. Szürke szamár vagyok a ködben.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 7.03
népszerűAderrickFérfi
Végzetúr mester
291 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
485. hozzászólás - 2012.05.19. 10:38:47 (Válasz Craslorg #483 hozzászólására.)
Aztán most meg a neve elírása miatt is kérhetsz elnézést
I. (Csinos) Maedhros, IstenKirályCsászár
Pontszám: 7.51
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3622 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
486. hozzászólás - 2012.05.19. 11:31:28
Ilyet, hogy a vadászat generálja a portyapontokat, visszamenőleg már valóban nem lehet bevezetni, bár biztos, ha küldhetnék magamnak emailt visszafelé az időben, ezt az ötletet biztosan beleirnám (a lottószámokkal és a tőzsdei árfolyamokkal együtt )

Viszont mivel folyamatosan keressük a lehetőségeket, amivel a portyát és vadászatot is csináló karaktereket jutalmazzuk, ez kiindulási alapnak jó lehet, vadászatra adni valamiféle olyan bónuszt, amit portyázás során lehet kihasználni.
Pontszám: 9.40
kedvencFecsu123Férfi
Végzetúr mester
430 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
487. hozzászólás - 2012.05.19. 11:37:10 (Válasz Miklós #486 hozzászólására.)
Vagy fordítva a portyára adni olyan bónuszt amit a vadászaton ki lehet használni
Pontszám: 8.14
népszerűYasminaNő
Végzetúr mester
387 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
488. hozzászólás - 2012.05.19. 11:45:54 (Válasz Miklós #486 hozzászólására.)
A +portyapont szerzés lehetőségét, még most is érdemes lenne megfontolni.
Az alap értéken felül adna X vadászat +1 portyapontot. Kezdetnek ez is valami és talán nem zavar be nagyon?!
Pontszám: 7.12
kedvelt tagYynkFérfi
Végzetúr
76 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
489. hozzászólás - 2012.05.19. 14:01:00 (Válasz Miklós #486 hozzászólására.)
Egyet értek azzal,hogy a "vegyes" karaktereket kell jutalmazni,de nem hinném,hogy top lassítással.Túl sok felháborodás és törlés lenne a vége. Inkább valami +-ot kéne adni nekik,mint ahogy Yasmina is írta.
V5 Yynk
Pontszám: 6.30
népszerűAgatityFérfi
Végzetúr mester
387 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
490. hozzászólás - 2012.05.19. 15:40:29
Rosszul fogalmaztam: EH-zom, de nem ezt akartam írni, hanem hogy 30 PP-n vagyok, ahogy Pöttöm Panna is. Ezért nincs elég célpontom...
LXXXVIII. Silex'en thour: A Ghalla-szerte ismert és tisztelt Dark Silex kései leszármazottja,
e néven az utolsó és egyetlen.
Pontszám: 7.63
kedvencFecsu123Férfi
Végzetúr mester
430 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
491. hozzászólás - 2012.05.19. 16:34:20
Akkor nyilván át kellene állítani 15 pp-re, hogy ne 30-on legyen. ,de ezzel gondolom nem mondok újat.

,ha nincs elég célpontotok akkor a PP se fogy el. Tök mindegy lenne,ha 15 re állítanátok,hogy lefele is lehessen ütni. Kivéve,ha laborba akarjátok elkölteni.
Pontszám: 8.76
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
492. hozzászólás - 2012.05.19. 16:49:33 (Válasz Agatity #490 hozzászólására.)
Ezt nem értem: 19 játékos célpontod van, plusz 24 KH-s. Pannánál is hasonló a helyzet. V1-en a játék bármely szakaszát veszed figyelembe, sehol sincs több aktív karakter ütőtávban. Az hogy egy "átlag karakter" nem ver le minden számára elérhető végzeturat teljesen normális. Ez bármelyik szinten igaz, nem csak a környékeden.
Az az érvelés, hogy lentebb vannak elfekvő/inaktív karakterek, az idő múlásával egyre kevésbé állja meg majd a helyét, mert az átlagszint emelkedésével egyre jobban elmennek mellettük az aktív játékosok. => egyre szélesebb réteget érint a jelenleg taglalt jelenség.
De visszatérve a hsz elejére: 43 célpont nem elég számodra?
Pontszám: 6.84
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
493. hozzászólás - 2012.05.19. 17:10:40 (Válasz Fecsu123 #491 hozzászólására.)
Nem állok át, több tp-t kap így a dögöm portyából,gyorsabban fejlődik, nekem ez a fontos. És soha egy szóval nem sírtam itt, hogy lassítsuk be a toppot. Mindig is futottam előre, nekem nem tetszik és gondolkodom rajta, hogy újból lefelejtsem az alapos tanulás af-képességet, maxoljam a szingut. Khval és játékosokkal megoldom a küldetéseimet, ha meg uncsi, akkor hordát váltok, mint tettem most is a Landragór miatt. Pont hogy én vagyok az, akit néha megmosolyognak, mert nekimegyek nálamnál sokkal erősebbeknek is, mert hátha és mert miért ne. Úgyhogy simán mennék 15ppre, ha célpont hiánya aggasztana.

És azért azt is felejtsük el, hogy ettől most a top iszonyat tápos lesz és az alattuk jövő pók meg vfharcos karaktereket fogják szétverni. Épp az ellenkezőjétől tartok. Eddig is harmatgyenge voltam, de most majd utolérnek azok akik elöl ide menekültem...
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 8.04
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
494. hozzászólás - 2012.05.19. 17:11:06 (Válasz Ywgarrd #492 hozzászólására.)
Idézet: Ywgarrd - 2012.05.19. 16:49:33
Ezt nem értem: 19 játékos célpontod van, plusz 24 KH-s. Pannánál is hasonló a helyzet. V1-en a játék bármely szakaszát veszed figyelembe, sehol sincs több aktív karakter ütőtávban.


Ebben biztos vagy?
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 7.24
népszerűAgatityFérfi
Végzetúr mester
387 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
495. hozzászólás - 2012.05.19. 17:24:34
Én nem panaszkodtam, csak leírtam, hogy miért nincs tele a kamrám, magyarán, hogy nem igaz, hogy van hús-vér célpont (húsvér célpontról beszélek, figyelem!, nem minden célpontról -- használjuk a magyar nyelvtudásunkat). De engem ez a habverés nem túlságosan érdekel, mert ahogy Kócos leírta, semmit nem javít, mert túl lassú a hatása.

Egyébként az nem okés, hogy váltsak vissza 15-re, mert az nem jó, hogy egy karakter nem tud használni egy olyan lehetőséget, amit más, mondjuk alacsonyabb szinten megkaphat. A játékvezetés dolga, hogy minden játékos ugyanazokkal a lehetőségekkel élhessen. Ezért van KH. És én a KH-n bőven el tudom lőni a PP-imet. Én csak a hús-vér játékosokat számoltam össze az én esetemben, mert egyébként én köszönöm szépen, jól elvagyok. Ha lassítanak, akkor is, ha gyorsítanak, akkor is.

A vicc, hogy 16000-es a sorszámom a V1-en, vagyis régen bőven kis karakter voltam azokhoz képest, akik az elején regisztráltak. Most meg felértem a topba, és nem látom, hogy olyan nagy előnyük lenne velem szemben...
A hozzászólást Agatity módosította 2012.05.19. 17:25:55-kor
LXXXVIII. Silex'en thour: A Ghalla-szerte ismert és tisztelt Dark Silex kései leszármazottja,
e néven az utolsó és egyetlen.
Pontszám: 7.63
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
496. hozzászólás - 2012.05.19. 17:37:45 (Válasz Offsboy #494 hozzászólására.)
Igen, biztos. Ez a toplistából egyértelműen kiderül.
Pontszám: 6.84
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
497. hozzászólás - 2012.05.19. 17:43:36 (Válasz Agatity #495 hozzászólására.)
Idézet: Agatity - 2012.05.19. 17:24:34
Én nem panaszkodtam, csak leírtam, hogy miért nincs tele a kamrám, magyarán, hogy nem igaz, hogy van hús-vér célpont (húsvér célpontról beszélek, figyelem!, nem minden célpontról -- használjuk a magyar nyelvtudásunkat).


Eddig is ezt tettem. Az értelmezés elősegítése érdekében megismétlem: 19 hús-vér célpontod van, a kamra maximális mérete továbbra is csak 15, hiába vagy 30 pp-n. (Mint ahogy ezt előzőleg is írtam.) Használjuk a matematika tudásunkat is.
Ráadásként ott a KH, ami kompenzálja (egyes tapasztalatok szerint übereli is) a kamra hiányát. De számodra a kamratöltés lehetősége is adott.
Senki sem írta, hogy válts vissza 15 pp-re.

A többi részével egyetértek.
Pontszám: 6.84
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
498. hozzászólás - 2012.05.19. 18:03:51 (Válasz Ywgarrd #496 hozzászólására.)
Lehet akkor én értelmezek félre valamit, de úgy gondolod, hogy kb. nincs olyan pontja a V1-nek, ahonnan 43 aktív karakternél többet látnék?
100. szintű vagyok, csak felfelé mérve 50 felettit számoltam úgy, hogy az otthagyott farmokat kihagytam.
Mellesleg lévén 19 élő játékosról + 24 KH-sról van szó a példában, akár az otthagyott karik is lehetnének ekvivalensek a KH-val, mert EH-val tőlük is ugyanazt el lehet hozni, mint a KH-tól...más kérdés, hogy 120. szint alatt nem divat az EH.
60-80. szinten még ennél is több élő célpont van, és akkor csak 30pp-ről beszéltem.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 7.24
népszerűAgatityFérfi
Végzetúr mester
387 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
499. hozzászólás - 2012.05.19. 18:52:30
Nincs annyi célpontom, mert a velem egyező hordájút nem tudom támadni, és akit meg tudok, azok közül sem mindenkit tudom legyőzni. Mondom, nekem kb. 11-13 közötti olyan hús-vér célpontom van, akit be is tudok kamrázni.

Hangsúlyozom, ez engem nem zavar, a KH-val én ki vagyok elégítve, az, hogy 13-an vagy 15-en vannak a kamrámban, egyáltalán nem érdekel.

Nem is tudom, hogy jutottunk el idáig. Ja, tudom, hogy a topon is van elég hús-vér célpont. Szerintem nincs. De ez nem érdekes szerintem...

A Miklós nem a jelenséget (széthúzódás) akarja megállítani? Én úgy értelmezem, meg ezt is látom magam körül (V1, 150. szint környéke), hogy játszható egyelőre a játék, csak ugyebár lehet, hogy egy év múlva, főleg ha folyamatos a törlés, már nem biztos...
LXXXVIII. Silex'en thour: A Ghalla-szerte ismert és tisztelt Dark Silex kései leszármazottja,
e néven az utolsó és egyetlen.
Pontszám: 7.63
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
500. hozzászólás - 2012.05.19. 19:30:03 (Válasz Miklós #486 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2012.05.19. 11:31:28
Viszont mivel folyamatosan keressük a lehetőségeket, amivel a portyát és vadászatot is csináló karaktereket jutalmazzuk, ez kiindulási alapnak jó lehet, vadászatra adni valamiféle olyan bónuszt, amit portyázás során lehet kihasználni.

Ezt hívják portyázáspontnak

Komolyra fordítva, javaslat:
- Portya ital 1: portyázás során x időtartamra, vagy x alkalomra 10%-al csökken a kapott TP (x időtartamos szerintem izgalmasabb lenne)
- Portya ital 2: portyázás során x időtartamra, vagy x alkalomra 10% eséllyel találsz szerencsekerék gyakori tárgyat

És akkor a vadabb ötletek:
- Portya ital 3: a következő portyázásod során okozott sebzésed az entitásod is elszenvedi
- Portya ital 4: a következő portyázásod során az egyik harcoló állatod ÉP-je és morálja maximumba kerül (feltétel: legalább 2 harcoló állatod legyen kijelölve a portya alatt

Minden vadászat alkalmával van 1%-os esély arra, hogy esik a fentiek közül egy.
A hozzászólást Offsboy módosította 2012.05.19. 19:31:27-kor
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 8.62
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!