Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 123456
Szerző
Topic neve: Fogyás, egészséges életmód
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3622 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fogyás, egészséges életmód
81. hozzászólás - 2009.09.03. 10:28:21 (Válasz Kyra82 #80 hozzászólására.)
Sok sikert kivánok, Kyra!

A rendszeres mozgásnak és egészséges táplálkozásnak egyébként egyéb haszna is van amellett, hogy eltűnik a zsirfelesleg és jobb érzés a tükörbe nézni. A legszembetünőbb az volt, hogy a gyerekeimet simán emelgetem, és nem kapok sérvet De pl. egyik hétvégén elmentünk a Normafához, van ott egy "kalandpark", a fák között drótkötélpályákon és egyéb mókás akadályokon lehet mászkálni. Persze nagyon elfáradtam, de az összes akadályon végig tudtam menni. Vagy pl. szintén a gyerekekkel elmentünk, kipróbáltuk a falmászást, ami régen eszembe sem jutott volna, és nem okozott gondot felmászni a legtetejére.

Amiről nem volt még szó, a mozgás és megfelelő kaja mellett fontos a rendszeres alvás is. Én ha 7 óránál kevesebbet alszom, akkor általában egész nap fáradt vagyok.
Pontszám: 8.96
kedvelt tagSauron35Férfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fogyás, egészséges életmód
82. hozzászólás - 2009.09.03. 12:35:53
Üdv mindenkinek!

Igaz, az én mondandóm annyiban kapcsolódik ide, hogy pár éve családi okok miatt lefogytam, és akármennyit eszek az istenért sem tudok hízni egy dekát sem. Pedig szeretnék!!
Pontszám: 6
mindenki kedvenceJonasboccsinkaNő
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fogyás, egészséges életmód
83. hozzászólás - 2009.11.26. 14:42:18 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Egészséges életmód kialakításához, arra van szükség, hogy ismerjük szervezetünk működését, esetleg alul működését, mert egy egyszerű egészséges életmód nem biztos, hogy a genetikailag kódolt érzékenységünket az egyes betegségtípusokra elkerülhetővé teszi. Erre egy Life Code nevezetű teljes állapot vizsgálat után jöttem rá, amikor a műszer, olyan hiányosságokra mutatott rá, amire nem is gondoltam, egy reform életmódot követő fiatal jómagam részéről. Amióta kerülöm a másoknak lehetségesen hasznos, de számomra egészségtelen ételeket és életkörülményeket, sokkal jobban érzem magam és többre vagyok képes.
Pontszám: 6.67
népszerűGittaNő
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fogyás, egészséges életmód
84. hozzászólás - 2009.11.28. 07:57:14
Szerintem meg mindemki úgy fogadja el magát ahogy van. Én imádom a szalonnát és a hagymát jó sok kenyérrel vacsira,és a kacsazsiros kenyeret .Amig sportoltam az ilyen ételek mellett 45kg voltam a 170cm-hez. Most 60 kg vagyok,nem sportolok. Ez pont ideális.Kikerekedet végre az arcom és végre van egy kis formám. És ez igy megfelel.
Rengeteg tejterméket eszem (tejüzemben dolgozom), ez sokban hozzátett a súlyom gyarapodásához hála égnek. Mivel gyerekkorom óta az üzemben mozgom, tejfüggő is lettem
Az egészséges étrend annyiban érint hogy a párom cukorbeteg,inzulinos,és hát azért oda kell figyelni a kajára. Az ő diétájuk viszont nem rossz. Fogyozóknak biztosan a figyelmébe ajánlanám.
Pontszám: 10
mindenki kedvenceLacibaFérfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fogyás, egészséges életmód
85. hozzászólás - 2010.02.12. 23:23:54
16 éves vagyok 188cm és majdnem 120 kg a családban mindenki vállas derék ember volt de tudom h vann plussz rajatam is rendesen.
Aránylag elég optimista vagyok és vidám, de el tudnám képyelni magam vékonyabban is. Falusi gyerek lévén munkában is van részem és egy pár hónapja a vacsorát is kihagytam és bár jobban érzem magam nem látom a környezet felém irányuló változását és emiatt fogy a lelkület. mindenesetre a toleranciát tartom elsődrangunak.
És mivel nem érzem magam egészségtelennek nem értem miért nem lehet egyesek széméra elismerni azt hogy igy is lehet boldog lenni
Pontszám: 6.67
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fogyás, egészséges életmód
86. hozzászólás - 2010.02.13. 19:22:27 (Válasz Laciba #85 hozzászólására.)
188 centivel és 120 kilóval nem kis fölösleg van rajtad. Én is voltam kövér kisgyerekként. És szerintem nem, nem tudja jólérezni magát így az ember. 6 éves korom óta sportolok és a sporttól függetlenül voltam kövér, mert nem érdekelt, hogy mikor mit és mennyit eszem, csak zabáltam és zabáltam. A kövér embereket mindenhol kinézik. A te korodban nagyon egyszerű fogyni. Annyi az egész, hogy odafigyelsz kicsit. Pl 6 után nem eszel szénhidrátot fehérjével. Reggelire eszel sokat, vacsorára keveset. Én radikálisan egy hónap alatt fogytam 14 kilót. Sok apró dolog van amire érdemes odafigyelni és nagyon hasznos tud lenni. Mondjuk ahogy én csináltam úgy nem érdemes, mert egészségtelen, másrészt könnyen visszajön, de nekem nem jött nem tudom, hogy mennyit fogytál, mert nem írtad, de rögtön ne várj változást. A fogyókúra sem látszik meg rögtön csak egy pár hét után.

Ha kell én szívesen adok tanácsot, akár edzéstervet is
V1:Eliteninja
Pontszám: 7.15
kedvencStreet05Férfi
Végzetúr tehetség
149 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fogyás, egészséges életmód
87. hozzászólás - 2010.02.13. 20:27:17
Sokatokat irigyellek, mivel nekem pont az ellenkezője áll fent. Hízni próbálok, mert elég vékonynak érzem magam, edzek is már egy ideje, és annyit eszem, amennyit csak bírok. Persze ezt sem lehet ész nélkül, mert az egészséges táplálkozás alapvető dolog az életben. Anyukám életmód tanácsadó, és így látom, hogy mennyire messze van a társadalom ettől. Még nekem is nagyon nehéz tartani, miközben itt áll előttem a példa, és a tanácsok tömkelege. Az ember gondolkodásmódja a fő amit pozitívvá kell tenni, és meglátod, hogy magától értetődően fogsz fogyni, és nem is akarsz majd két étkezés között is nassolni valamit.
"Legyél a változás, amit látni akarsz a világban!"
Pontszám: 8.40
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fogyás, egészséges életmód
88. hozzászólás - 2010.02.14. 08:27:27 (Válasz Eliteninja #86 hozzászólására.)
Idézet: Eliteninja - 2010.02.13. 19:22:27
A kövér embereket mindenhol kinézik.

Ez mondjuk hülyeség
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 8.91
mindenki kedvenceCsongi97Férfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fogyás, egészséges életmód
89. hozzászólás - 2010.07.11. 18:13:55
.
Pontszám: 6.67
fórumozóMáté96Férfi
Végzetúr mester
554 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fogyás, egészséges életmód
90. hozzászólás - 2010.07.23. 09:45:51 (Válasz ZheldoR #66 hozzászólására.)
A C vitamin az egyik olyan anyag, ami elengedhetetlen az emberi szervezet működéséhez (konkrétan leginkább az immunrendszerhez). Csakhogy ezt a szervezet nem tudja maga előállítani, ezért minden nap (jó esetben) magunkhoz kell vegyünk belőle. Mennyit ? Nem tudni. 60 mg-ot ajánlanak egy felnőtt szervezetnek ! Teljes röhej. Napi 300 mg volna MINIMUM azoknak, akik könnyű fizikai vagy szellemi munkát végeznek ! (Olvassatok utána, hogy a C vitamin "feltalálója" mennyit fogyasztott naponta) Összehasonlításképp. Egy közönséges házimacska NAPONTA 10-15.000 (!!!) mg C vitamint termel magának. Láttatok már náthás macskát ?



Bár több, mint egy éve mondtad, azért mégiscsak válaszolnék. Mert hát náthás macskát nem, de hasmenéses embert igen...
Emberi szervezetben 2000mg fölött hasmenést okoz ugyanis. Még lenne több ilyen is, de nem találom a cikket.
Ma már csak V6: Pandaharcos

De régen:
V3 Arothon
v1: EzegyFaaa
Pontszám: 6.67
népszerűDurLaDurFérfi
Végzetúr tehetség
171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fogyás, egészséges életmód
91. hozzászólás - 2010.08.03. 11:42:02 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Erre csak annyit mondok: Nagy test, nagy élvezet!
Má unom a sok anorexiás, dixlexiás embörkéket!
A Twiggi korszak a múlté!
A francért kell erőlködni állandóan?
Ne szégyelld a testedet!
A duci is szép!
Kocka has helyett, éljen a sörpocak!
Persze erre gyúrni kell, vazze!
Pontszám: 3.86
fórumozóUranosFérfi
Végzetúr tehetség
192 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fogyás, egészséges életmód
92. hozzászólás - 2010.11.25. 21:28:24
Sajnos az, hogy túlsúlyos valaki genetika kérdése is a legtöbb estben, ami azt jelenti, hogy a szervetének anyagcseréje lassabb az átlagoshoz képest, ami nagyban megnehezíti feleslegtől való megszabadulást.
Van egy haverom annyit eszik, (és olyan minőségben) mint én mégis 20 kilóval nehezebb tőlem.
Ja és alig magasabb tőlem kb 5 centivel.
Ismerek olyan fickót is , aki szinte csont és bőr, pedig kenyeret, szalonnát szalámit, zsíros húsokat .... többet megeszik mint én. És tuti, hogy nem anorexiás.
Tehát levontam a következtetést, hogy ez csak a genetikai dolog lehet, mert túl gyors az anyagcseréje.
Igazából a megoldása a hatékony fogyásnak a következő:

- Sok folyadék bevitel (főleg ivóvíz 3-4 liter/nap), ugyanis gyorsítja az anyagcserét
- Mozgás legalább napi 45 perc séta erőteljes léptekkel pihenő nélkül, ugyanis ennyi idő legalább kell ahhoz a zsírszövetekből is energia realizálódjon.
- jó minőségű kaja... gyoséttermi kaját jobb elfelejteni,chipsz,keksz,nasi felejtős, A KENYERET TÖRÖLJÉTEK (bár mivel magyarok vagyunk az elég nehéz), ami kell viszont sok hús, főleg szárnyasok, Tojás vagy hal, ajánlott még a rizs is, (gyümölcsök, zöldségek bár ezt úgy is tudjátok szerintem)
- Étkezni a nap folyamán REGGEL ajánlott legtöbbet, a Vacsora ne legyen sok (ez szintén nehéz hiszen pont estefelé a legéhesebb az ember, +a sok reklám meg főzős műsor is ilyenkor megy leginkább az ember agyára) és a vacsora 18:30 tól későbbi időpontra ne essen!


Sok túlsúlyosnak magas a vérnyomása is sajnos, erre a Foghagyma (foghagyma kapszulák) ajánlatosak és Petrezselyem, hogy a legfontossabbakat említsem. Na meg pszihésen meditálni sem árt 30 percet naponta.

A túlsúllyal a 2-es típusú cukorbetegség alakul ki leginkább (de az 1 es típusú is gyakori sajnos) Erre természetes anyagként CINK, KRÓM, FAHÉJ -kapszulák illetve Eperlevél kivonat ajánlott de a Kaprot is megemlíteném.
Na meg kerülni a KRUMPLIT, KENYERET, RIZST.... Szinte mindent (átkozott egy betegség ez is !!!) Amit lehet HÚST KORLÁTLANUL.
Vigyázni kell még a bolti DIABETIKUS-nak nevezett termékel általában szőlőcukrot tartalmatnak,
Ami akárhogy is veszzuk megemeli a vércukor szintet, bár ráírják , hogy cukorbetegeknek is ajánlják!!!!! (Az anyukkat is eladnák..... és nem folytatnám.)

A Xilit, mint édesítő azt mondják nagyon jó mert természetes, ellenben nagyon drága, viszont a többi édesítő is megfelelő szerintem.

Remélem sikerült újat is mondanom.
Nem a népszűségre hajtok, hanem az észszerűségre
A fránya helyesírás és a gépelési sebességem nem fér meg egymás mellett valamiért... :X
Pontszám: 4.38
fórumozóUranosFérfi
Végzetúr tehetség
192 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fogyás, egészséges életmód
93. hozzászólás - 2010.11.25. 21:35:50
Ja meg multivitamin sem árt, Hátránya, hogy a B nevű vitaminoktól éhesebbek lesztek (Én speciál nem)
Nem a népszűségre hajtok, hanem az észszerűségre
A fránya helyesírás és a gépelési sebességem nem fér meg egymás mellett valamiért... :X
Pontszám: 5.51
irritálóCin99Nő
Végzetúr
81 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fogyás, egészséges életmód
94. hozzászólás - 2011.03.05. 15:54:04 (Válasz DurLaDur #91 hozzászólására.)
Idézet: DurLaDur - 2010.08.03. 11:42:02
Erre csak annyit mondok: Nagy test, nagy élvezet!
Má unom a sok anorexiás, dixlexiás embörkéket!
A Twiggi korszak a múlté!
A francért kell erőlködni állandóan?
Ne szégyelld a testedet!
A duci is szép!
Kocka has helyett, éljen a sörpocak!
Persze erre gyúrni kell, vazze!

te hülye, a diSZlexia az az olvasászavar...

a fogyókúrához pedig annyit, hogy hülyeség. az ilyen tabletta méreg. a diétás kaja, amit ma árulnak, egy kalap f*s. konyhatechnika volt, volt egy egész "apró" vitám a tanárral a diétás étrendekről. ugyanis ez a zsíros, fűszeres ételek elhagyását jelenti. pl rosszullétnél. vagy ugyanez csak fogyás céljából. de a túl sok zsír amúgy sem része a természetes étrendnek, meg a sok fűszer sem európai alapkaja. max a csípős paprika, mert attól jókedved lesz
szóval a diéta ugyanaz, mint az egészséges étkezés, DE a fogyókúrát diétával vagy koplalással is csinálják. a koplalás badarság, azt hagyjuk el. ugyanis akkor az izom ég, ami a létével energiát fogyaszt. a szervezet meg, mikor visszaállsz az előzőre, zsírt kezd raktározni. ördögi kör.
diétával meg csak egészséges mozgással vagyis sporttal tudsz lefogyni, de akkor meg nehezebb leszel, mert az izom sűrűbb, vaskosabb, tehát nehezebb mint a hájpacni am9i rajtatok van. szóval (nagybátyám csupaizom, 150 kiló. ha hájas lenne "csak" 120 lenne kb )
Mit művelsz ott? Földet?
Pontszám: 4.72
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3353 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fogyás, egészséges életmód
95. hozzászólás - 2011.03.05. 16:36:57
Én fogytam 30 kilót, 125-ről 95-re.

Semmi különöset nem csináltam szerintem. Járok focizni, heti kétszer általában. Nem egy őrült rohangálós dolog ez, ráadásul az egyik csapatban kapus vagyok, de csak mozgás:) Minden 2. vagy 3. nap végigcsinálok egy aerobicos videót. Jelenleg Czanik Balázs capiera aerobicját csinálom, ez 1 óra kb. Otthon, egyedül vagy, nem néz senki, úgy csinálod ahogy tudod, idővel úgyis jobb lesz. Egyszerűbbekkel kezdtem persze, 3-féle ilyen capoierás videó van itthon, az első még nem vészes, viszont jól átmozgat, feltűnően kisebb lesz a hasad, és erős, izmos a combod és a feneked.
Az étkezés még nagyon fontos. Kenyeret nem eszek, csak nagyon ritkán. Fáj is a hasam ha sokat eszek, nem jó. Helyette zsömlés szendvicset csinálok. Valami gyümölcs is szokott lenni itthon, alma vagy mandarin pl., egyet-egyet megeszek naponta. A főétkezés edzés után szokott lenni 1 órával kb., mire lezuhanyzok és elkészítem az pont annyi. Valami rizses húsos vagy tésztás húsos valamit csinálok. És nem kell betolni az egészet, jó lesz a fele is, a másik felét meg kicsit később. Zsíros ételeket sem igazán eszek, főleg azért mert nem tudom megcsinálni, igaz nem is akarom Rántottát is előszeretettel eszek, főleg mert gyors, könnyű és finom, paprikával vagy paradicsommal tökéletes. Cukros dolgokat sem eszem, mert minek. Nem jó semmire sem Üdítők, gyümölcslevek, teák, tele cukorral, nem fasza. A heti 1-2-3 buli is abbamaradt, sörözésekből annyi maradt hogy néha beülök 1-2-re a haverokkal csak beszélgetés szinten, de már nincs meg az a 8-10, mint régen Gyors kaják persze megint csak felejtősek, gondolom mondani sem kell.
Ja és jó sok folyadék, a víz a legjobb. Ez nem baromság, tényleg igyál jó sokat, és nem kólát vagy gyümölcslevet

Egyébként egész nap a gép előtt ülök, biztos nem ettől fogytam le

Nem mondom hogy ez a tuti, de nekem bejött, jó hogy le tudok hajolni meg erősödtem egy csomót, meg jók rám a 6 évvel ezelőtti ruháim és vehettem új nadrágot és övet, mert 2-3 számmal rögtön kisebbet kellett venni
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.97
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fogyás, egészséges életmód
96. hozzászólás - 2011.03.06. 10:24:34 (Válasz LanMaffia #95 hozzászólására.)
És az operációra mikor fogsz elmenni? Anyukád ruháit már becsukott szemmel is sikerül felpróbálni igaz?

Azért nagy kamugép vagy...a legutóbbi találkozón 20 db szendvicset hoztál magaddal meg, én magamnak 3-at csináltam.
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 5.16
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3353 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fogyás, egészséges életmód
97. hozzászólás - 2011.03.06. 11:37:12 (Válasz Viszok009 #96 hozzászólására.)
A legutóbbi óta fogytam hülye gyerek

Egyébként a következőre is legalább annyit tervezek vinni, biztos nem veszek drágáért valami gyors kaját
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.97
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fogyás, egészséges életmód
98. hozzászólás - 2011.03.07. 08:18:39 (Válasz LanMaffia #97 hozzászólására.)
Amúgy akkor király, Neked sört sem kell majd vennem, elég lesz magamnak...

Ha csak megszomjazol, előveszed a Norbi Update zsír- és kalória mentes csapvizedet és nagyokat kortyolsz belőle...mert ugye nem leszek szemét, hogy szegényt megfertőzzük a pokol bugyrának a levével...nem-nem. Kizárt!
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 6.54
kedvelt tagPocsolyaFérfi
Végzetúr
80 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fogyás, egészséges életmód
99. hozzászólás - 2011.09.02. 03:18:11
Tél óta fogytam 17 kg-ot. 186 cm-hez 110 kg-os voltam, most olyan 93 kg vagyok. Mindig is mozogtam, igaz mostanában már csak hétvégente szoktam 3-4 órát intenzíven táncolni (egyesületben). A mozgás ellenére is csak híztam és híztam, aztán lemondtam a kóláról és a pizzáról, és tessék: 6 hónap alatt 17 kg mínusz. Mondjuk szerintem a pizza alapjában véve nem hizlal jobban mint bármelyik másik normális kaja, csak hát ha megrendel az ember egy 32-es pizzát akkor megeszi az egészet, mert melegítve már nincs olyan jó íze.
Pontszám: 6.84
mindenki kedvenceVadalma1Férfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fogyás, egészséges életmód
100. hozzászólás - 2012.01.23. 21:02:48
Hi!
Nekem a nagy fogyást az okozta, hogy a nagynényém csellel rávett,

hogy menjek el vele a patikába, hogy nézessük meg ugyanmár a

koleszterinjét, persze velem kezdette a vércukor és a koleszterin

mérést. Ezek után rám is hívták a mentőket, mivel, hogy olyan

magas volt a vércukrom amit a műszer se tud biztosan megmondani.

Tele is lett a gatyám...
Majd a korházban az egyik orvos kérdezte a méreteimet(gondolom a

koporsóhoz), majd a másik felsorolta, hogy mit szoktak amputálni

előszőr(vagyhogy mi az ami tönkre megy először).
Egy hét jófajta korházi ellátás után ki is engedtek(szerencsémre

csak gyógyszeres lettem és nem inzulinos). Ez idő alatt sikerült

lefogynom 123 kg-ról 102-re. Mindezt 1 hét alatt(mondjuk kefíren

élve nem volt nehéz).
Mindezt magamnak köszönhetem(családban sosem volt cukorbeteg,

tehát nem örökletes). 27 évesen Diabetes 2.
Persze azóta nem sikerült munkát se nagyon találnom, pedig utálok

unatkozni(továbbra is 102 kg vagyok). De a VégzetÚrban sikerült

megtalálnom a szabadidőm eltöltését
Hát további jó játékot mindenkinek & sikeres fogyást!
üdv.
És egészséges már nem leszek
Pontszám: 6.67
Oldal: 123456
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!