Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 1234567
Szerző
Topic neve: Állami nyugdíj vagy magánnyugdíjpénztár?
kedvencGalvanelemFérfi
Végzetúr tehetség
119 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állami nyugdíj vagy magánnyugdíjpénztár?
21. hozzászólás - 2010.11.24. 18:28:16 (Válasz Craslorg #19 hozzászólására.)
Köszi!

Szövegértelmezési gondok.
Pontszám: 7.88
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állami nyugdíj vagy magánnyugdíjpénztár?
22. hozzászólás - 2010.11.25. 14:14:53
Ez kicsit azért aggasztó tendencia, ma elveszik a mnyp megtakaritást, holnap elveszik a gyerekem babakötvényén gyűlő megtakarítást, holnapután lefogalják a bankszámlámat. Aki hisz ezek után az állami nyugdijban, az meg is érdemli. Most azt mondják, hogyha nem adod oda a nyugdijra félretett pénzedet, akkor nem kapsz állami nyugdíjat. Holnap azt mondják, hogy ha a bőröd színe X, a vallásod Y, a politikai pártállásod Z, akkor nem kapsz állami nyugdíjat. stb. stb. veszélyes tendencia. Ha ezt nem lehet megfúrni az Alkotmánybíróságnál, akkor semmit, akkor nyugodtan feloszlathatják az egész intézményt...
A mostaniból nekem két dolog jön le:
1.) a pénzt amit elvesznek tőlem, nem a magyar gazdaság helyrerakására, hanem a túlköltekezés átmeneti fedezésére használják fel (pl. csak nyugdíjelemelésre 110+ milliárdot költenek 2011-ben)
2.) bármikor egy tollvonással kitalálható egy indok, hogy nekem miért is nem fog járni állami nyugdíj.
Pontszám: 8.13
kedvelt tagDozerNő
Végzetúr mester
1276 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állami nyugdíj vagy magánnyugdíjpénztár?
23. hozzászólás - 2010.11.25. 14:42:12 (Válasz Miklós #22 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2010.11.25. 14:14:53

2.) bármikor egy tollvonással kitalálható egy indok, hogy nekem miért is nem fog járni állami nyugdíj.


nem tudom hány éves vagy, de mondok neked egy egyszerű indokot

Pl: 10 év múlva ismét megemelik a nyugdíjkorhatárt mondjuk 5 évvel... Azon kevesek akik elérik ezt a kort megkapják a bőven megérdemelt kis nyugdíjukat...
ebben csak egy dolog az aggasztó: Aki napi 10-12 órát dolgozik a családjáért az vajon megéli ezt a kort? Aki kint dolgozik az esőben, hóban és fizikai munkát végez, az kétlem... S majd mi lesz akkor ha ezek az emberek létszáma lecsökken? Ki "építi" majd az országot?
És itt gondoljunk a szó tényleges jelentésére is! (utakat, épületeket, restaurálás...stb)

Lesz egy "jó" megoldás majd: alkalmazzunk külföldről érkező munkásokat! Csak akkor a magyar miből fog élni? Családot alapítani, gyereket nevelni?
Vagy szerezzen mindenki diplomát és kényelmes munkája lehet? Az egyik legkeresettebb szakmát tanulom, nemsokára Gépészmérnök leszek, de már belőlünk is annyi van hogy Dunát lehetne velünk rekeszteni...

van egy egyszerű dolog, amit MINDENKI tud, csak sokszor képes figyelmen kívül hagyni: Az aktív dolgozó réteg tudja leginkább biztosítani azt hogy öregkorára nyugodtan és anyagi biztonságban éljen, nem a felvett kölcsönök! Csak már az aktív dolgozó réteg sem bírja így sokáig... (fizeti a munkanélküliek megélhetését, a segélyeket, a TB biztosítást, aminek csak egy részét "használja" el saját maga, fizeti az adót hogy a gazdaság "dübörögjön", neveli a gyerekét hogy a gazdaság majd tovább "düböröghessen"...stb)

sok sebből vérzünk sajnos
A hozzászólást Dozer módosította 2010.11.25. 14:44:01-kor
V3-Alíz
Pontszám: 6.71
fórumozóDr_FaktorFérfi
Végzetúr mester
852 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állami nyugdíj vagy magánnyugdíjpénztár?
24. hozzászólás - 2010.11.25. 14:49:37
az a baj hogy minden idióta megy főiskolára és egyetemre mer manapság olyan sikkes dolog lett a felsőoktatás...szaképzett szakmunkásokból meg hiány van...és ugye azoknak is egy bizonyos része cigány de őket meg nem foglakoztatják még ha olcsobb is mer előitéletesek vagyunk...ismerek olyan 30 éveseket akik még életükben nemdolgoztak és ismerek olyat is aki 30 éves de már jótízév munkaviszony van a háta mögött...

meg aztudom még elmondani erröl a magánnyugdijjas dologról hogy ezvan akkor ha a kétharmados többség egy érdekcsoport kezében összpontosul...tollvonással megy minden...ennek persze vannak előnyei meg hátrányai most úgylátszik egy hátrányát tapasztaljuk...

szóval én aztmondom odakell figyelni a dolgokra...és egyátalán nemciki ha valaki ács vagy vasöntő...nem jobban mintha valki ügyvéd vagy akármi...
Nevem...Shaktor...Sharab Shaktor...V1
Pontszám: 8.20
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állami nyugdíj vagy magánnyugdíjpénztár?
25. hozzászólás - 2010.11.25. 14:52:22
Nyugdíja akkor lesz valakinek, ha 30-40 évesen már gondol rá és félrepakol valamennyit havonta, félévente, évente. Az államra számítani jelenleg tiszta hülyeség már. Tőlem nyíljon meg az állami nyugdíj lehetősége, de az milyen már, hogy ha én nem lépek át, akkor a munkáltató által majd fizetett 70%-os nyugdíjjárulék utánam szart sem ér. Akkor adják meg a lehetőségét, ha én MNYP-ben akarok maradni, akkor ez az összeg is oda menjen és ha szarul gazdálkodik vele az MNYP, akkor az már legyen az én gondom (elég minimális az esély rá).
Sebaj, legalább fellendül az üzletem
Pontszám: 8.27
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állami nyugdíj vagy magánnyugdíjpénztár?
26. hozzászólás - 2010.11.25. 15:05:48
Ma azt hallottam, hogy ha átlépek az államiba, akkor az eddig magánba fizetett pénzt kifizetik nekem kézbe, ha kérem, ha nem akkor az is megy Viktoréknak. Ebben van valami valós is?
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 8.60
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állami nyugdíj vagy magánnyugdíjpénztár?
27. hozzászólás - 2010.11.25. 15:15:38 (Válasz Dr_Faktor #24 hozzászólására.)
Egyelőre csak a hátrányait. Egyik nap ez van, a másik nap meg az. Eléggé gáz amit a jelenlegi kormány csinál.

Egyébként ez azoknak a hibája akik úgy voltak vele, hogy úgyis a másik oldal nyer, ezért el sem megyek szavazni...
V1:Eliteninja
Pontszám: 6.74
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állami nyugdíj vagy magánnyugdíjpénztár?
28. hozzászólás - 2010.11.25. 15:33:27
Hiaba a zsarolas en gondolkodom a maganrendszerben maradason. Miert is? Ugy okoskodom, hogy a kovetkezo onmagat kormanyvaltokent definialo ero egyik fo kampanyuzenete az lesz, hogy ezt a badarsagot visszavonja (aki maradt magannyugdijpenztari tag, az is kap allami nyugdijat). Tudom, hogy elvileg ekkor akar vissza is utalhatjak az addig az allamnal gyujtogetett penzemet - ha meg van. Merthogy ha most ilyen szabalyt hoznak, miert ne hozhatnanak holnap olyan szabalyt, hogy az egyeni szamlavezetes felesleges adminisztracio, hiszen az igazsagos allambacsi ugyis jol osztja majd el a nyugdijat. Es onnantol mar nincs visszaut, mig esetleg a renitenskedoknek megmaradhat a penze. Persze ez azert igy is elegge kalandos vallalkozas.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 8.64
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állami nyugdíj vagy magánnyugdíjpénztár?
29. hozzászólás - 2010.11.25. 15:45:06 (Válasz PottomPanna #26 hozzászólására.)
Idézet: PottomPanna - 2010.11.25. 15:05:48
Ma azt hallottam, hogy ha átlépek az államiba, akkor az eddig magánba fizetett pénzt kifizetik nekem kézbe, ha kérem, ha nem akkor az is megy Viktoréknak. Ebben van valami valós is?


Ha jol tudom, ez nem egeszen igy van. A befizeteseid inflacioval novelt osszege es az MNYP szamladon levo osszeg kulonbozetet fizetik ki, ha pluszban vagy. Ha minuszban, akkor meg kiegeszitik eddig a szamladon persze, amihez te nem nyulhatsz hozza, es sejtheto, hogy mennyire megbizhato az allam, hogy ezt nem fogja elvenni / szetkenni.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 8.19
kedvencHanraNő
Végzetúr tanonc
20 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állami nyugdíj vagy magánnyugdíjpénztár?
30. hozzászólás - 2010.11.25. 16:07:29
Nekem az tetszett Matolcsy uraság szövegében, hogy kijelenti ez mindenkinek megmarad saját pénze, saját számlán vezeti az állam, következő mondatában pedig kijelenti, hogy igazából a még be sem fizetett pénzt amit lenyúlnak tőlünk igazából ők már el is költötték...

Plusz talán meg kéne említeni, hogy akik MNYP tagok maradnak azok is fizetik ugye a járulékot. A járulékért cserébe az állam kötelezettséget vállal. Bár ez megkerülhető ha azt mondják innentől ez nem járulék hanem adó, és ezzel megszűnik a kötelezettsége, de ez elég átlátszó, bár kétharmad mellett ez is mind1.

Azt pedig meg sem említem, hogy ebben a formában az MNYP tagok január 31-től negatív diszkrimináció áldozatai lesznek ami a módosított alkotmánybírósági jogkörök mellett is megtámadható alkotmánybíróság által. Ha az alkotmánybíróság mégse tesz semmit, mert félnek a további jogkör szűkítéstől akkor meg tessék eltörölni mert dísznek van elég ember, nem kell még őket is fizetni....
A hozzászólást Hanra módosította 2010.11.25. 16:08:59-kor
Pontszám: 9.11
népszerűAranyAlmaFérfi
Végzetúr tehetség
207 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állami nyugdíj vagy magánnyugdíjpénztár?
31. hozzászólás - 2010.11.25. 16:12:11 (Válasz Morzkod #28 hozzászólására.)
Yup.
Osztottam szoroztam. Nyugdij kalkulatort hasznaltam. A jelenlegi szabalyok szerint, ha nem lepek at az allamiba, akkor 10%al kevesebb nyugdijat kapnek. De elnezve a demografiai helyzetet es a politikusainkat, korantsem biztos hogy bukom azt a 10%ot.

Azert az sok mindent elarul, hogy 10%MNYP befizetes versus 10%+24% allami befizites mellett a kulonbseg a nyugdijban csak 10%.

U.i.:
Egy megerzes: nem fogjak hagyni hogy MNYP tag maradjak, nekik kell a megtakaritasom mindenkepp. Hiszen jo reszet mar bekalkulaltak a jovo evi budzsebe.
A hozzászólást AranyAlma módosította 2010.11.25. 16:13:57-kor
Pontszám: 8.34
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állami nyugdíj vagy magánnyugdíjpénztár?
32. hozzászólás - 2010.11.25. 16:54:47 (Válasz Hanra #30 hozzászólására.)
Lesz egyéni számla az állami nyugdíjrendszerben, de úgy tűnik, az csak arra lesz jó, hogy az állampolgár követhesse, fizetik-e a járulékát. Ami jövőre már adó lesz, mert míg a járulékért ellenszolgáltatási kötelezettsége van az államnak, az adót arra költi, amire akarja. A felhalmozások nem lesznek nyomonkövethetők, de nem is ezen múlik, mennyi nyugdíjat kap valaki.


Ez már nem álom, ez a valóság. Indexről.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 8.60
kedvelt tagashtmFérfi
Végzetúr
90 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állami nyugdíj vagy magánnyugdíjpénztár?
33. hozzászólás - 2010.11.25. 16:58:43
Már bejelentették, hogy 2011-től a 24% munkáltatói járulék nem járulék, hanem adó lesz, szóval ezt eltaláltad.
Idézet: Hanra - 2010.11.25. 16:07:29

Plusz talán meg kéne említeni, hogy akik MNYP tagok maradnak azok is fizetik ugye a járulékot. A járulékért cserébe az állam kötelezettséget vállal. Bár ez megkerülhető ha azt mondják innentől ez nem járulék hanem adó, és ezzel megszűnik a kötelezettsége, de ez elég átlátszó, bár kétharmad mellett ez is mind1.


Személy szerint nem akarom elhamarkodni a dolgot, tudtommal az MSZP és az LMP már az Alkotmánybírósághoz fordult, a Pénztárak is és Kolláth György pont tegnap mondta, hogy ez kirívó alkotmánysértés. Január 31-ig még sok minden történhet, majd meglátjuk.
A hozzászólást ashtm módosította 2010.11.25. 17:30:13-kor
Ookami /Ronin/
Pontszám: 7.53
kedvencGalvanelemFérfi
Végzetúr tehetség
119 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állami nyugdíj vagy magánnyugdíjpénztár?
34. hozzászólás - 2010.11.25. 18:27:11
Öhöm...

Április:

" A Fidesz megőrzi a nyugdíjak értékét és megvédi a nyugdíjpénztárakat."
Pontszám: 8.41
kedvelt tagTexexFérfi
Végzetúr mester
481 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állami nyugdíj vagy magánnyugdíjpénztár?
35. hozzászólás - 2010.11.25. 18:30:42
Ez már hihetetlen ami itt folyik. A maffia dolgozik ilyen módszerrel.
Ha nem fizetsz akkor elveszem erővel.
Milyen választási lehetőség ez?
Főleg hogy már törvénybe is vették hogy a maradéknál olyan alacsony működési költség kell
hogy legyen amiből nem tudják fenntartani maguk még akkor se ha mindenki maradna.
De hol van ma ebben az országban 3 millió tökös ember aki be intene és senki nem lépne át.
Akkor mit csinálna a drága kormányunk azzal a bazi nagy lyukkal amit nem tudna betömni.
Meg mondom akkor soha többet nem menne pénz nem csak 14 hónap.
Most írta az index hogy a 14 hónapot se vissza adják azoknak akik nem lépnek át.Ha nem 30év múlva kap 14 hónapnyi teljes nyugdíjat.muhaha 30évre előre ígérnek mikor 1/2 év alatt nem tudtak egyetlen igaz mondatot se leírni, és betartani.
Nem töröm tovább a fejem se kérdésen, se a játékon.
Fölösleges.Persze úgy se tudom megállni.
Pontszám: 8.45
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állami nyugdíj vagy magánnyugdíjpénztár?
36. hozzászólás - 2010.11.27. 22:45:15
Újabb adalék.
Az állami rendszerbe visszalépők reálhozam feletti hozamát megadóztatják (ugyanis elvben ezt a részt visszakapják forintban). Az adó alól lesz kedvezmény, tán 30%, de max 300.000, de most pontosan nem tudom, miről szóltak a hírek.
Pontszám: 8.27
népszerűMortuFérfi
Végzetúr mester
2456 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állami nyugdíj vagy magánnyugdíjpénztár?
37. hozzászólás - 2010.11.27. 22:57:55
Meg még azt is mondta mosolyogva a kormányszóvivő, hogy az új adózással mindenki jól jár. Akkor nekem miért lesz 2ezerrel kevesebb a fizetésem havonta? Tetszik, nem tetszik ezzel a gazdagok járnak jól, mint a 16%-os SZJA-val. Hol igazságos az, hogy akinek 400ezer a bruttója, ugyanannyit adózik, mint pl. én, akinek 110ezer? Meg hol van az a 202ezeres átlagkereset? Tudom, csináljak gyerekeket... Felnevelni meg ki fogja, mikor az én fizetésem a lakáshitelre sem elég...

Remélem, akik a fideszre szavaztak, azok között is van magánnyugdíj-pénztári tag? Azért az ő véleményükre is kíváncsi lennék.
Pontszám: 8.16
kedvencGalvanelemFérfi
Végzetúr tehetség
119 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állami nyugdíj vagy magánnyugdíjpénztár?
38. hozzászólás - 2010.11.27. 23:18:43 (Válasz Craslorg #36 hozzászólására.)
Kis pontosítás: Nem 30%, hanem 20%

"A törvényjavaslat szerint az állami rendszerbe átlépők kedvezményt kaphatnak a magán-nyugdíjpénztári tagdíjbefizetéseken elért reálhozam utáni adóból. A kedvezmény mértéke az átutalt tagi kifizetés 20 százaléka, legfeljebb 300 ezer forint. A parlament hétfőn kezdi a törvényjavaslat részletes vitáját."

a többi tőkejövedelemhez hasonlóan fog adózni, vagyis a 16 százalékos, egykulcsos személyi jövedelemadó alá fog esni" a reálhozam


http://www.portfolio.hu/gazdasag/nyugdij/ adozniuk_kell_a_nyertes_penztari_atlepoknek.142070.html
Pontszám: 8.41
népszerűMortuFérfi
Végzetúr mester
2456 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állami nyugdíj vagy magánnyugdíjpénztár?
39. hozzászólás - 2010.11.27. 23:43:55
Mondjuk az is jó, hogy most döntenek arról, hogy kb. 30 év múlva mennyi nyugdíjat kapjunk...
Pontszám: 8.62
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állami nyugdíj vagy magánnyugdíjpénztár?
40. hozzászólás - 2010.11.28. 01:03:20 (Válasz Mortu #39 hozzászólására.)
Idézet: Mortu - 2010.11.27. 23:43:55
Mondjuk az is jó, hogy most döntenek arról, hogy kb. 30 év múlva mennyi nyugdíjat kapjunk...


Emiatt ne aggódj, bármikor pár perc alatt át lehet vinni egy szavazást, hogy kitolják pár évvel a nyugdíjkorhatárt, csökkentik a nyugdíjakat ("államszükségből") stb. Van kedved fogadni, hogy 30 év alatt hányszor fognak még változni a nyugdíjszabályok? Elég csak a 13. havi nyugdíjra gondolni...
Pontszám: 8.61
Oldal: 1234567
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!