Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz kérdések bővebben
utáltVodkaslecsoFérfi
Végzetúr mester
593 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz kérdések bővebben
121. hozzászólás - 2009.08.31. 15:13:25 (Válasz Vodkaslecso #120 hozzászólására.)
jah es azert olvasgasd vissza a hsz-eidet.

pölö az ilyeneket: "nem lehetsz a Föld bármely pontján, mivel csak az Északi sarkon teljesülhetnek ezek a feltételek."
V4 - Csak simán király
Pontszám: 7.50
utáltVodkaslecsoFérfi
Végzetúr mester
593 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz kérdések bővebben
122. hozzászólás - 2009.08.31. 15:15:34
egyebkent most mar nagyon elkanyarodtunk a tematol, tul gyerekes lenne tovabb lovagolni rajta. a kerdes hasznalhatatlan, pont.

s akkor most keressunk valami ujat, amin lehet vitatkozni
V4 - Csak simán király
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz kérdések bővebben
123. hozzászólás - 2009.08.31. 15:16:32 (Válasz Vodkaslecso #121 hozzászólására.)
mi a gond ezzel?
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz kérdések bővebben
124. hozzászólás - 2009.08.31. 15:17:21 (Válasz Vodkaslecso #122 hozzászólására.)
a kérdés véleményem szerint továbbra is használható, egy logikai játék, aminek egy megoldása van.
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz kérdések bővebben
125. hozzászólás - 2009.08.31. 15:17:27 (Válasz Vodkaslecso #118 hozzászólására.)
Idézet: Vodkaslecso - 2009.08.31. 15:05:29
Idézet: cirip - 2009.08.31. 15:04:48
miért beszélsz mindig mellé?
egyet mondj amit nem ismertem el...én, nem a fizikus társadalom...


peldaul azt, hogy a kerdes ugy ahogy van szar, tobb sebbol verzik. ez jo?


Találj ki valami jobbat. Nyilván igazad lehet, ha a az akárminek a mozgási sebessége, amin a medve bandukol összemérhető lenne az ő sebességével... Ezúttal meg is kérnélek, hogy bizonyítsd egy olyan medve létét, aki 1 km-t változatlan sebességű, egyenes irányú mozgásban több ezer év alatt tesz meg

Egyébként meg elég könnyű a világegyetemben olyan inerciarendszert találni, amire a kérdés nem igaz, de mindaz csak kötözködés.

Tehát a kérdés jó. Pont.
A hozzászólást CaveMaN módosította 2009.08.31. 15:18:22-kor
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
utáltVodkaslecsoFérfi
Végzetúr mester
593 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz kérdések bővebben
126. hozzászólás - 2009.08.31. 15:21:35 (Válasz CaveMaN #125 hozzászólására.)
Nicsak, egy ujabb versenyzo.

"Nincs medve ilyen lehetőségek birtokában."

Jo a valasz?
V4 - Csak simán király
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz kérdések bővebben
127. hozzászólás - 2009.08.31. 15:22:40 (Válasz Vodkaslecso #126 hozzászólására.)
nem, mivel van olyan maci, ami megteheti ezt az útvonalat
Pontszám: 5
utáltVodkaslecsoFérfi
Végzetúr mester
593 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz kérdések bővebben
128. hozzászólás - 2009.08.31. 15:23:29 (Válasz cirip #124 hozzászólására.)
es azt honnan tudjuk, hogy hany megoldasa van?

egy problemanak lehet tobb megoldasa is.

hmmm?
V4 - Csak simán király
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz kérdések bővebben
129. hozzászólás - 2009.08.31. 15:24:14 (Válasz Vodkaslecso #128 hozzászólására.)
egy kvízkérdésnek egy megoldása lehet, mivel csak egy válaszra tudsz kattintani
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz kérdések bővebben
130. hozzászólás - 2009.08.31. 15:25:15
ááá, mondj már valamit ami szerint nem jó ez a kvízkérdés...
eddig még nem hangzott egyetlen épkézláb érv sem, így elég parttalan ez a vita
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz kérdések bővebben
131. hozzászólás - 2009.08.31. 15:26:22 (Válasz Vodkaslecso #126 hozzászólására.)
Jó vagy rossz? Mikor rossz? Ha igaz ez a válasz. Igaz ez a válasz? Nem. Miért nem? Mert az északi sarki jegesmedve el tudná járni ezt a virtustáncot (ha épp olyan kedve lenne, bár soha nem lesz, de ez egy felesleges kitérő, csak azért, hogy sokat írhassak).

Tehát, logikailag két válasz:

- Fehér (azaz jegesmedve)
- Nincs ilyen medve (mert elolvadt az északi sark mondjuk).

Hopp... bocsáss meg, leborulok nagyságod előtt, tényleg nem időtálló a kérdés, pár száz (ezer) év múlva, az északi sark elolvadásával nem lesz ilyen medve. Skandallum, azonnal törölni!
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz kérdések bővebben
132. hozzászólás - 2009.08.31. 15:26:57
Az a baj, hogy itt néhányan annyira képzettek az érintett tantárgyakból, hogy egy dolgot felejtettek el, a színtiszta logikát, amiről a kérdés szól. Az Északi Sark a föld legészakibb pontja. Innen csak és kizárólag dél felé lehet elindulni, bármerre indul el az ember (medve).
Ha egy kilométert halad dél felé, pontosan 1 kilométerre lesz az északi sarktól. Mivel innen a hosszúsági körökre merőleges irányban indul el, teljesen mindegy, hogy keletnek megy, nyugatnak megy , 30 métert megy vagy 3000 métert megy, mivel egy szélességi körön halad, a kirándulás végéig megtartja a kezdeti távolságát az északi sarktól. Épp ezért a sebességnek sincs semmi köze a kérdéshez.

Márpedig ha egy kilométerre vagyok az északi sarktól délre, és elindulok észak felé, akkor én az északi sarkra érek vissza.
A nem pontosan ugyanoda érek vissza, és a kinő az orrom előtt egy hegy típusú szőrszálhasogatásra néhány megjegyzés:

Sehol nem látok olyan kitételt, hogy ez egy fizika disszertáció lenne, amiben minden esetleges helyzetet meg kell vizsgálni, le kell modellezni. Ha én elmegyek otthonról vásárolni, majd hazaérve ugyanarra a parkolóhelyre állok be, lehet hogy az abroncsok arrébb lesznek valamivel fizikailag, de logikailag ugyanott állok mint ahonnan elindultam. És ha ennyire aggódtok amiatt, hogy mit csinál szegény maci a tengerszintváltozással, akkor fogjátok fel úgy hogy úszik, ott nincs a felszínnek magasságváltozása.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
utáltVodkaslecsoFérfi
Végzetúr mester
593 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz kérdések bővebben
133. hozzászólás - 2009.08.31. 15:27:22 (Válasz cirip #127 hozzászólására.)
jo, tizennehany aprosagot most ignoralok, es azt mondom, hogy kepzeljuk el azt a mackot.

akkor hallgatom a felteteleket es a valoszinusegeket.

ilyesmire gondolok, hogy: "az Északi-sarkpont a Jeges-tengeren található, mely ezen a ponton 4087 méter mély."

Mi a valoszinusege annak, hogy epp ott van egy maci. mi a valoszinusege annak, hogy epp ott van egy jeghegy, mi a valoszinusege annak, hogy a jeghegy mozdulatlan, stb. stb. stb.
V4 - Csak simán király
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz kérdések bővebben
134. hozzászólás - 2009.08.31. 15:28:35 (Válasz Vodkaslecso #133 hozzászólására.)
Őszintén?

Mi a valószínűsége annak, hogy ezek a valószínűségek rajtad kivűl az ég adta egy világon mást érdekelnek? Hovatovább, mennyire számítanak egy logikai kvízben...
A hozzászólást CaveMaN módosította 2009.08.31. 15:29:22-kor
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
utáltVodkaslecsoFérfi
Végzetúr mester
593 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz kérdések bővebben
135. hozzászólás - 2009.08.31. 15:28:44 (Válasz Vodkaslecso #133 hozzászólására.)
Idézet: Vodkaslecso - 2009.08.31. 15:27:22
jo, tizennehany aprosagot most ignoralok, es azt mondom, hogy kepzeljuk el azt a mackot.

akkor hallgatom a felteteleket es a valoszinusegeket.

ilyesmire gondolok, hogy: "az Északi-sarkpont a Jeges-tengeren található, mely ezen a ponton 4087 méter mély."

Mi a valoszinusege annak, hogy epp ott van egy maci. mi a valoszinusege annak, hogy epp ott van egy jeghegy, mi a valoszinusege annak, hogy a jeghegy mozdulatlan, stb. stb. stb.


ugyanis nem az a tudomany, hogy egy macit odakenyszeritsunk (mert akkor mar barna szinu, vagy festett szoru macit is odavihetunk), hanem az a tudomany, hogy az altalatok feherkent kivant medve ott legyen.
V4 - Csak simán király
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz kérdések bővebben
136. hozzászólás - 2009.08.31. 15:28:45 (Válasz Lanmandragoran #132 hozzászólására.)
Idézet: Lanmandragoran - 2009.08.31. 15:26:57
És ha ennyire aggódtok amiatt, hogy mit csinál szegény maci a tengerszintváltozással, akkor fogjátok fel úgy hogy úszik, ott nincs a felszínnek magasságváltozása.

Egyre jobban aggódom, meg fog purcanni szegény medve, ha nem tud hova kimászni
Pontszám: 5
utáltVodkaslecsoFérfi
Végzetúr mester
593 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz kérdések bővebben
137. hozzászólás - 2009.08.31. 15:30:00 (Válasz CaveMaN #131 hozzászólására.)
LOL!!!

"elolvad az eszaki sark..." - ezt ugye te sem gondoltad komolyan?

mert ha igen, akkor igencsak elszomorodtam
V4 - Csak simán király
Pontszám: 5
utáltVodkaslecsoFérfi
Végzetúr mester
593 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz kérdések bővebben
138. hozzászólás - 2009.08.31. 15:30:47 (Válasz CaveMaN #134 hozzászólására.)
Idézet: CaveMaN - 2009.08.31. 15:28:35
Őszintén?

Mi a valószínűsége annak, hogy ezek a valószínűségek rajtad kivűl az ég adta egy világon mást érdekelnek? Hovatovább, mennyire számítanak egy logikai kvízben...


logikai... tessek szepen gondolkodni, minden szamit!
V4 - Csak simán király
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz kérdések bővebben
139. hozzászólás - 2009.08.31. 15:30:55 (Válasz Vodkaslecso #135 hozzászólására.)
"A Jeges-tenger nagy részét jégtakaró borítja. A késő nyári jégtakaró évente mintegy 7-8%-kal csökken a globális felmelegedés következtében, ami alapján az eddigieknél sokkal korábbra, 2020 nyarára várják az északi-sarki jégsapka elolvadását."

igazad van, 20 év múlva elévül a kérdés
de addig had sétálgasson már ez a szerencsétlen jószág
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz kérdések bővebben
140. hozzászólás - 2009.08.31. 15:31:02 (Válasz Vodkaslecso #135 hozzászólására.)
Megint tanultam valamit

Kvíz = tudomány

Figyelj, lehetne ilyen jegesmedve? Igen. Van-e ilyen, nincs, de lehetne, anélkül is, hogy odateleportálod
A hozzászólást CaveMaN módosította 2009.08.31. 15:32:36-kor
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!