Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 1234567
Szerző
Topic neve: Felejtés szaki upgrade?
kedvelt tagVaraszloFérfi
Végzetúr tehetség
213 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
101. hozzászólás - 2009.04.01. 16:11:10
Nem utolsó sorban nagyon egyszerű megírni hogy fele LEt visszadja. /programozói szemmel/

Én is várom nagyon, mikor történik meg.
Pontszám: 5
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
102. hozzászólás - 2009.04.01. 16:23:54
Szakértelmet elfelejteni csak azért mert épp nincs rá szükség még akkor sem érdemes, ha némi LE csordogál vissza belőle, hiszen nem lehet tudni, mikor válik ismét hasznossá a szaki.
Ha már használhatóvá akarjuk tenni a felejtést úgy hogy valóban legyen értelme, akkor kapjon egy plusz funkciót a szakértelem, és minden szintje "felejtsen el" a szakértelem összegünkből kettőt. Így akinek 50-es a szakértelme, annak szaki fejlesztésnél 100-al kevesebbnek tűnik a szakértelemösszege, tehát 1000 LE-vel olcsóbb az újabb szakik fejlesztése.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.50
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
103. hozzászólás - 2009.04.01. 17:22:03 (Válasz Petur #99 hozzászólására.)
Idézet: Petur - 2009.04.01. 15:50:31

4. Vannak a játékban más területek, ahol sokkal jobban elkélne a figyelem és az energia. Miért kössük le Miklós és Baraty kapacitását egy ilyen másodlagos kérdéssel, amikor ezt az időt fordíthatná olyan dolgokra is, amik színesítik a játékot.


Tulajdonképpen már a felejtés jelenlegi működésére szánt figyelmet és energiát is fordíthatták volna olyasmire, ami színesíti a játékot
Pontszám: 5
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3622 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
104. hozzászólás - 2009.04.02. 12:11:44 (Válasz Jeriko #103 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2009.04.01. 17:22:03
Tulajdonképpen már a felejtés jelenlegi működésére szánt figyelmet és energiát is fordíthatták volna olyasmire, ami színesíti a játékot


Hát, ezt a topicot sem én nyitottam... A felejtés szakértelmet is játékosok kérték (sokan!), és ugyanúgy az LE visszakapást is. Én csak reagálok az igényekre, próbálom kielégíteni őket, de előtte természetesen mindig van egy megbeszélés.

A dolog végeredményben eldőlt akkor, a felejtés vissza fog adni LE-t, a leírt módon, kb. a felét a ráköltöttnek. Néhány napon belül ez be fog kerülni, javaslom, hogy aki eddig nem csinálta meg a felejtős küldit, az most már várjon vele picit.
Pontszám: 8
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
105. hozzászólás - 2009.04.02. 12:37:24 (Válasz Miklós #104 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.04.02. 12:11:44
Idézet: Jeriko - 2009.04.01. 17:22:03
Tulajdonképpen már a felejtés jelenlegi működésére szánt figyelmet és energiát is fordíthatták volna olyasmire, ami színesíti a játékot


Hát, ezt a topicot sem én nyitottam... A felejtés szakértelmet is játékosok kérték (sokan!), és ugyanúgy az LE visszakapást is. Én csak reagálok az igényekre, próbálom kielégíteni őket, de előtte természetesen mindig van egy megbeszélés.

A dolog végeredményben eldőlt akkor, a felejtés vissza fog adni LE-t, a leírt módon, kb. a felét a ráköltöttnek. Néhány napon belül ez be fog kerülni, javaslom, hogy aki eddig nem csinálta meg a felejtős küldit, az most már várjon vele picit.


Es aki megcsinalta az nem kaphat vmi karpotlast? Mondjuk kesz kvizkerdesek formajaban, mint a szerverleallaskor. Mert azert eleg sok LErol van szo.
Pontszám: 4.75
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
106. hozzászólás - 2009.04.02. 12:52:42
Miklós, éppen az Endyr féle sírások elkerülése végett a visszaadott Lé-t nem lehetne betenni a lélekkútba, ezzel adna is vissza, de se visszaélni nem lehetne vele, és sírást sem generálna?

A topicot én indítottam, amikor valami hót más témában kezdtek el a srácok ezzel is flamelni, és szétoffolni azt a topicot!
A hozzászólást Birka módosította 2009.04.02. 12:53:20-kor
Pontszám: 5
kedvelt tagNougFérfi
Végzetúr
80 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
107. hozzászólás - 2009.04.02. 14:23:34 (Válasz Endyr #105 hozzászólására.)
Eddig sem volt visszatérítés vagy ilyesmi ha később módosítottak egy egy küldetésen. Szerintem most se lesz.
"Pops used to say if you find yourself in a hole, the first thing to do is ta stop diggin'."
Pontszám: 5
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3622 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
108. hozzászólás - 2009.04.02. 16:59:20
A kért fejlesztés megvalósult:
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,21.60

Visszamenőleges "kárpótlásra" ilyen esetekben sajnos nincs lehetőség.
Pontszám: 5.90
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
109. hozzászólás - 2009.04.02. 18:10:44
Hat köszönjük.
Teljesen közép megoldás, senki se lehet elégedetlen, de határtalanul boldog sem.
Pontszám: 5
népszerűtlenMidianFérfi
Végzetúr
81 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
110. hozzászólás - 2009.04.02. 18:43:01 (Válasz Miklós #108 hozzászólására.)
Miklós!
Tegnapelőtt csináltam meg a felejtéses küldetést. Mennyi ember lehet még kész vele? Kb. ötven?
Nem lehetne nekik beírni a holnapi ajánlással mondjuk 30-40k LE-t? Így is rosszul járunk a többiekhez képest, de legalább nem lenne rossz szájíze senkinek az esettel kapcsolatban.
Minosa Torres - Békeidők Hírmondói
"Csaló"
Pontszám: 3.45
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
111. hozzászólás - 2009.04.02. 19:23:22 (Válasz Miklós #108 hozzászólására.)
Mi az hogy nem lehet kárpótlást adni? Ezt én nagyon nem értem... Számolj vissza kb. 10%-nyi szakértelempontot, és adjátok az akkori LE-t vissza. Ez így baromi nagy kitolás...
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 2.50
kedvencVincuFérfi
Végzetúr
54 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
112. hozzászólás - 2009.04.02. 19:48:58
Hát ez így elég drákói megoldás. Miért nem lehet visszaírni valamennyi LE-t? Nem is kellene nagy számolgatás hozzá. Aki ezen a szinten van, annak minimum 5000 LE fejleszteni egy szintet egy szakértelmen. Minimum. Azért nem mindegy, hogy aki ezután csinálja meg minimum 25000LE előnyben lesz. Nekem szerencsém volt, volt két db-ös szintű szakim, amit elfelejthettem, csak 5-5 szintet kellett tolni rajta. Az kábé 55-65000Le volt. Ha csak 25K-t visszakapok, már akkor is hátrányban leszek, azokhoz képest aki a felét vissza fogja kapni.
Ez így borzasztóan unfair!
*A fórumokra irogató Mortu nem azonos a játékban szereplő Mortu nevű karakterrel*

It's better to burn out than to fade away - Kurgan
Pontszám: 2.86
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
113. hozzászólás - 2009.04.02. 20:11:12 (Válasz Butchman #111 hozzászólására.)
Idézet: Butchman - 2009.04.02. 19:23:22
Mi az hogy nem lehet kárpótlást adni? Ezt én nagyon nem értem... Számolj vissza kb. 10%-nyi szakértelempontot, és adjátok az akkori LE-t vissza. Ez így baromi nagy kitolás...


rossz irányból nézed. nem kitolás veled, hanem másoknak jobb. te nem veszítesz semmit, csak más nyer. (tudom, az is egy nézőpont, hogy ha más nyer, akkor te veszítesz, mert csökken a köztetek lévő "távolság", de szerintem ez olyan szitu, ahol nagyvonalúan legyinteni kell (és hozászólást lepontozni), hiszen konkrét kár nem ért, csak virtuális maximum.)
Pontszám: 5.63
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
114. hozzászólás - 2009.04.02. 20:14:48 (Válasz Vincu #112 hozzászólására.)
Idézet: Vincu - 2009.04.02. 19:48:58
már akkor is hátrányban leszek, azokhoz képest aki a felét vissza fogja kapni. Ez így borzasztóan unfair!


hát, igen, ez öli meg a játékot. és tudom, hogy a legtöbben így játszanak, de akkor sem értem. az miért fáj valakinek, ha a másiknak jobb? fura egy jelenség.

érthető a sírám, de szerintem gázabb lenne, ha minden utólagos változtatásánál kompenzáció valósulna meg. a top100 lét ezzel jár - nyelni kell. nem ez volt az első és az utolsó ilyen húzás, de aki friss dolgot "tesztel" élesben, az tisztában van ezzel.

én meg azzal vagyok tisztában az eddigi tapasztalatokból, hogy az ilyesmit ki szokták sírni a nagyfőnöknél, szóval kíváncsian várom, hogy mi lesz a végeredmény.
Pontszám: 5.86
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
115. hozzászólás - 2009.04.02. 21:20:06 (Válasz winnie #114 hozzászólására.)
Winnie,
Ez még véletlenül sem a "dögöljön meg a szomszéd tehene" esete. Egyszerűen csak mi is szeretnénk hasonló feltételeket kapni, mint azok akik csak most jutottak oda a küldetésekben. És hogy miért csináltuk ilyen gyorsan? Azért mert ez nekem egy kihívás. Ha már másban nem lehetek sosem a topon, akkor legalább ebben az szeretnék. Persze megértem, hogy Te hónapokat bíbelődsz a rabolj 2k-t küldivel, mert Te nem akarod lebeszélni, és az a kihívás... És én nem pontoztalak le, de látom engem valaki igen. Csak a Te szavaiddal élhetek: "biztos focista volt..."
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 3.75
népszerűFreezFérfi
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
116. hozzászólás - 2009.04.02. 21:26:50
Off: Butchman belőztél a szomszéd tehenével!
Ha jól emlékszem az elején 10 db döntetlen kellett aztán lecsökkentették...
Szavazztassátok meg a LE visszakapást, mert ugye itt olyat is lehet hátha az meghatja Miklóst.
Ma megint megy az offolás agyba-főbe ügyes vagyok nem hiába.
A hozzászólást Freez módosította 2009.04.02. 21:31:07-kor
Ha kérdésed van a Végzetúrral kapcsolatban: vegzetur.wikidot.com
Azért mert nem tudod egy kérdésre a választ attól még lehet jó.
"Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális"
by Birka
Pontszám: 5
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
117. hozzászólás - 2009.04.02. 21:42:59 (Válasz winnie #114 hozzászólására.)
Idézet: winnie - 2009.04.02. 20:14:48

hát, igen, ez öli meg a játékot. és tudom, hogy a legtöbben így játszanak, de akkor sem értem. az miért fáj valakinek, ha a másiknak jobb? fura egy jelenség.


Nagyon egyszeru, ez egy pvp jatek. Egy csataban az dont, hogy az azonos eroforrasokat (mar persze 2 premiumos kozott) hogyan tudod jobban elosztani a masiknal es igy elonyre szert tenni. Namost egy utolagos valtoztatas ahol csak az egyik fel jut elonyhoz, mindezt alaposan felrugja es jogosan sir a masik, mikor igazsagtalansagot erez.

A versenyszellem a jatek lenyege, csak azert el meg az egesz, mert egeszseges versenges van. Az ilyen utolagos "kivetelezos" valtoztatasokkal lehet jol megolni.

De alapvetoen megertem Miklost, most a jatekosok 95%-aval jot tett, dolgozott vele, teljesitette a jatekosok kereset. A maradek par ember meg jol megdobalja ezert. Szoval inkabb kussolok es varok valami olyan fejlesztest ami nekem is jo lesz.
Pontszám: 4.60
népszerűFreezFérfi
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
118. hozzászólás - 2009.04.02. 22:02:16 (Válasz Endyr #117 hozzászólására.)
Endyr magyrészt egyetértek veled, de egészséges verseny akkor beszélhetnénk ha nem léteznének rabszolgák, nem lehetne lefele ütni 5 szintet már 30-on valamint mindenki tudná, hogy is működik ez a játék. Egyedül azt nem veszed figyelembe, hogy aki megcsinálta ezt a küldetést megkapta érte a LE-t és tudott tovább haladni, ha szerencséje volt így mégha nem is olcsón de előnyre tett szert. A küldetések topicot is szétoffoltam amikor arról sírtam milyen "rossz" a felejtős küldi. Tudom, hogy drága volt ez a küldi annak aki előre dolgozott de elhiheted lesznek még barátságtalanabbak is.
Ha kérdésed van a Végzetúrral kapcsolatban: vegzetur.wikidot.com
Azért mert nem tudod egy kérdésre a választ attól még lehet jó.
"Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális"
by Birka
Pontszám: 7
népszerűEnchanterFérfi
Végzetúr tehetség
125 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
119. hozzászólás - 2009.04.02. 23:19:15
Csak egy kérdés.

Még mindíg csak teljesen lehet felejteni? Véletlen raktam 1 pontot a már 70-es spektrálisra (turbóval 100), és azt pl. szívesen felejteném... de azért 71-ig nem nyomnám ki felejtést érte (nem, még 41-ig sem)
Pontszám: 5
népszerűFreezFérfi
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
120. hozzászólás - 2009.04.03. 02:09:39
Úgy gondolom ilyen lehetőség nem is lesz.
Ha kérdésed van a Végzetúrral kapcsolatban: vegzetur.wikidot.com
Azért mert nem tudod egy kérdésre a választ attól még lehet jó.
"Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális"
by Birka
Pontszám: 5
Oldal: 1234567
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője