Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: A Remény Városa
kedvencNaronFérfi
Végzetúr tanonc
19 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Remény Városa
21. hozzászólás - 2021.10.19. 15:48:07
Nagyon remélem hogy elkezdődik ma a várva várt event azaz a Remény Városa amit Miklós beígért nekünk!
---
Pontszám: 8.33
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3622 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Remény Városa
22. hozzászólás - 2021.10.19. 17:01:59
Köszönjük a türelmet! Az esemény holnap, 10 órakor indul! A napi ajánlatot ne vegyétek meg előtte, hátha azt kéri egy feladat!
Pontszám: 7.63
kedvencPacoFérfi
Végzetúr mester
731 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Remény Városa
23. hozzászólás - 2021.10.19. 18:58:41 (Válasz Miklós #22 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2021.10.19. 17:01:59
A napi ajánlatot ne vegyétek meg előtte, hátha azt kéri egy feladat!


No igen, hátha "véletlenül" kérni fogja.
V1 - Larz Con De Mort
Lehet, hogy valaki kedvel téged..., ám én nem az vagyok.
Pontszám: 8.00
népszerűHusosfagyiFérfi
Végzetúr mester
448 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Remény Városa
24. hozzászólás - 2021.10.20. 10:21:49
Elsőre nem is rossz......

Mondjuk a bal oldali jutalmak lehetnének kicsit táposabbak, de az elgondolás, hogy a feladatokért építési tp jár, annak függvényében pedig a jutalmak, az szerintem jó irány.
És persze van új fétis, ami jó dolog.
V5- Zafír Démonok
Pontszám: 8.33
kedvelt tagPixapaFérfi
Végzetúr tehetség
182 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Remény Városa
25. hozzászólás - 2021.10.20. 10:29:23
Nekem rogton van 3 kerdesem.
1. Meddig tart az event?
2. Ha pl utolso nap fizetek be 350 oskore, akkor is megkapom az elit epitesznek jaro jutalmakat visszamenoleg?
3. Ha valamelyik nap nem csinalom meg mindegyik feladatot, akkor annak milyen kovetkezmenye lesz az event hosszara, ill. a megszerezheto jutalmakra nezve?
A hozzászólást Pixapa módosította 2021.10.20. 10:31:55-kor
V2- Martalócok

Pontszám: 6.10
kedvencTurul77Nő
Végzetúr tehetség
203 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Remény Városa
26. hozzászólás - 2021.10.20. 10:34:50 (Válasz Pixapa #25 hozzászólására.)
Illetve mit fog tudni a fétis,és mit ad az elveszett kincs?!
Pontszám: 8.42
kedvencBaratyFérfi
Adminisztrátor
1030 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Remény Városa
27. hozzászólás - 2021.10.20. 10:39:16 (Válasz Pixapa #25 hozzászólására.)
1. 21 napig tart (november 9)
2. mindegy mikor veszed meg amíg az event tart, visszamenőleg is átveheted az elit jutalmakat
3. az event hossza nem változik, az építést szinteket úgy próbáltuk belőni, hogy teljesíteni lehessen akkor is ha 1-2 kimarad, de ezt előre nehéz pontosan kikalkulálni, mert változó h kinek mi a könnyű v nehéz feladat. Az ősköves feladatokért jóval több tp-jár, azok egyszerűek is, és alig kerülnek őskőbe.

+1. 40. építész szint felett is van jutalom, de az csak amolyan jelképes jutalom hogy ha valaki olyan magas szintre elért, akkor is legyen valami.
Pontszám: 8.39
kedvencBaratyFérfi
Adminisztrátor
1030 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Remény Városa
28. hozzászólás - 2021.10.20. 10:43:11 (Válasz Turul77 #26 hozzászólására.)
A remény fétise:
szint: 250
+20 TP győzelmenként
Ha részt vesz csatlós csatában, +szint/10% fizikai sebzést okoz.
passzív képesség: manakonstrukcióval való építésre +szint/10% bónusz

elveszett kincs:
kinyitva random ad egyet az alábbiak közül:
építész könyv: +500 építész TP azonnal
építész dekrétum: 1 választott építész feladat automatikusan teljesül (kivéve őskőves)
tapasztalat ital: felhasználáskor megkapod a következő szintlépéshez szükséges tp 10%-kát
10 vadászat ital
10 portyázás ital
30 kiégett őskő
Pontszám: 8.39
népszerűBumbyFérfi
Végzetúr tanonc
14 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Remény Városa
29. hozzászólás - 2021.10.20. 10:47:44
Mi van ha most nem jutok el a fétisig?A következő alkalommal elölről kell kezdeni,vagy elraktározódnak a pontok,és folytatható legközelebb tovább?
---
Pontszám: 8.33
kedvencNaronFérfi
Végzetúr tanonc
19 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Remény Városa
30. hozzászólás - 2021.10.20. 11:23:03
Az Elit építésznek járó jutalmakat csakis kizárólag 350 kavicsért lehet átvenni vagy ha megvan a 40. építészeti szint akkor is van rá mód az átvételükre?
---
Pontszám: 8.89
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3353 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Remény Városa
31. hozzászólás - 2021.10.20. 11:24:29 (Válasz Baraty #28 hozzászólására.)
Idézet: Baraty - 2021.10.20. 10:43:11

tapasztalat ital: felhasználáskor megkapod a következő szintlépéshez szükséges tp 10%-kát


Na ez így nagyon meredek Ez magas szinten messze a legjobb. De várom az okosabb kollégák meglátását is
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.90
kedvelt tagPixapaFérfi
Végzetúr tehetség
182 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Remény Városa
32. hozzászólás - 2021.10.20. 11:28:09 (Válasz Baraty #28 hozzászólására.)
tapasztalat ital: felhasználáskor megkapod a következő szintlépéshez szükséges tp 10%-kát

Ez most az eventben a kovetkezo szinthez szukseges Tp 10%-a, vagy a karakter szintlepesehez szukseges tp 10%-a?
V2- Martalócok

Pontszám: 6.10
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3622 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Remény Városa
33. hozzászólás - 2021.10.20. 11:31:04 (Válasz Bumby #29 hozzászólására.)
Idézet: Bumby - 2021.10.20. 10:47:44
Mi van ha most nem jutok el a fétisig?A következő alkalommal elölről kell kezdeni,vagy elraktározódnak a pontok,és folytatható legközelebb tovább?


Ha rendesen játszol, minden nap megcsinálod a feladatokat, el fogsz jutni a végéig.
Ha nem, akkor legközelebb mész előről, és hátha akkor összejön.
Pontszám: 6.84
kedvencPacoFérfi
Végzetúr mester
731 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Remény Városa
34. hozzászólás - 2021.10.20. 11:48:56
Minden nap más és más lesz a feladat, vagy fixen végig ugyanezek lesznek?
Illetve, ha most a fétis a végső jutalom következőre már fétisszilánk lesz helyette? Vagy korai még ilyen alternatívát kérdezni?
V1 - Larz Con De Mort
Lehet, hogy valaki kedvel téged..., ám én nem az vagyok.
Pontszám: 8.00
népszerűMortuFérfi
Végzetúr mester
2456 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Remény Városa
35. hozzászólás - 2021.10.20. 13:48:36
Egyszer megcsináltam mindent, utána megint meg kell?
Pontszám: 7.85
népszerűhpityuFérfi
Végzetúr
59 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Remény Városa
36. hozzászólás - 2021.10.20. 14:01:50 (Válasz Mortu #35 hozzászólására.)
Holnap kapsz új feladatokat, akkor tudsz majd tovább haladni.

Aki játszott valaha a HeroWars-szal, annak ez a játék modell nem idegen.
---
Pontszám: 7.69
népszerűHusosfagyiFérfi
Végzetúr mester
448 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Remény Városa
37. hozzászólás - 2021.10.20. 15:26:31
2. Szint: 25/1000 tp.


Megiszom a tapasztalat italát, kiírja: kaptál 6350 tp-t. Visszanézek megint 25/1000.

Karakterlap: +6350 tp.

Nem értem, hogy ennek mi értelme. Bíztam benne, hogy az eventen az 1000-nek a 10%-a lesz a jutalom, nem 6000+ Le nélküli tp. Ennek a tárgynak így nem sok értelme van. Ki akar tp-t Le nélkül.
V5- Zafír Démonok
Pontszám: 8.33
közkedveltTherionFérfi
Végzetúr tanonc
16 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Remény Városa
38. hozzászólás - 2021.10.20. 15:29:41
Sajnos ez az esemény engem nem győzött meg. Rendszerét tekintve ez egy mini event, napi feladatokkal, kisebb (esetleg nagyobb) jutalmakkal, a végén fétissel. Az újdonság varázsa kb addig tartott, ameddig be nem léptem reggel megnézni, hogy mit kell csinálni.
Az elit rendszer ilyen formában kitolás, ha valaki múlthéten fizetett be, vagy úgy szokott kalkulálni, hogy a befizetési akciónál bevásárol a legközelebbi akcióig, az most vagy zsebbe nyúl, vagy saját hibáján kívül sok jutalomtól esik el. Célszerű lenne legalább most első alkalommal nem befizetéshez kötni, hanem simán engedni, hogy akinél van elegendő kő, az befizesse az elitet, aztán legközelebb mindenki tudni fogja mérlegelni, hogy megéri-e.
Az új fétis legpozitívabb tulajdonsága, hogy létrejött, tehát lett egy megszerezhető új cél. De a játékosok egy jó része, szerintem többsége csak ismétlő küldi miatt tolja a csatlós csatákat, és a manakonstrukció értéke is elinflálódik ha az ember fia olyan szövetség tagja, ami már kimaxolta az épületeket, így csak egy erősen korlátozott réteg számára hasznos.
Más eventeknél (most hirtelen csak a BU jut eszembe mint kivétel) van lehetőség a fétishez szükséges komponenesek gyűjtésére, hogy ha nem jön össze egy eventből, akkor legközelebb ne a nulláról kelljen elindulni. Zavaró a tudat, hogy amennyiben nem jön össze elsőre a fétis, következő alkalommal előlről kell az egészet kezdeni.

Ez már nem a jelenlegi eventtel kapcsolatos, de azt hiszem azt is ideje volna átgondolni, melyek azok az eventek, amelyek a jövőben megszüntethetők, vagy más játékelemmel helyettesíthetők, ugyanis a naptár eddig is iszonyat sűrű volt (szerintem túlzottan is) és gondolom hogy ez az esemény is nagyjából félévente fog ismétlődni. Nagyon örömteli, hogy még 13 év után is vannak újabb fejlesztések a játékban, de azt hiszem érdemes belátni, hogy a kevesebb néha igenis több.
Pontszám: 6.67
kedvencFandangoFérfi
Végzetúr tanonc
10 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Remény Városa
39. hozzászólás - 2021.10.20. 15:40:26
Magyar világban is találkozott már azzal valaki, hogy a megcsinált feladat nullázta magát?
Angol világon ebbe futottam bele.

Illetve egyetértek Therionnal, hogy az elit rendszer ilyen formában kitolás. Én is nemrég vettem őskövet, így bukom az elit jutalmat, mert nem terveztem hogy újra vásároljak.
Legalább előre ki lett volna hirdetve, hogy erre készüljön mindenki.
A hozzászólást Fandango módosította 2021.10.20. 15:45:03-kor
Pontszám: 5
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3622 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Remény Városa
40. hozzászólás - 2021.10.20. 16:57:44
Szeptemberben volt a szülinapi befizetési akció, reméltük, hogy azóta pont annyi idő telt el, hogy nem lesz abból gond, hogy pont a befizetési akció után van ez, de azért még nem nagyon zsákolt be senki köveket.
Egyébként más játékokban ez úgy működik, hogy befizetsz egy fix összeget, és azért csak azt kapod, hogy átveheted az elit jutalmakat. itt viszont ez a befizetés mellé jár, ajándékként, nem tudom, hova lehet ezt még fokozni

Minden nap új feladatokat kapsz, minden feladat 1 nap alatt teljesíthető. De pont azért csináltuk meg úgy, hogy részteljesítésért is járjon TP, hogy ne bosszankodjon senki azon, hogy egy feladatot csak 60%-ra tudott megcsinálni.
Szokás szerint vannak olyan feladatok, amiket azért egy 10. szintű nem mind tud megcsinálni, de a végső jutalmat, a fétist azért magasabb szintűeknek terveztük. És igen, legközelebb, ha már megvan a fétised, azon a szinten valószínűleg fétisszilánkot fogsz kapni majd.

Ha esetleg az angol verzióban vmilyen hibát tapasztaltál, kérlek, írd meg nekünk az ÜSZ-en a pontos jelenséget!

Therion: leavult eventek megszüntetése - ilyesmiről lehet szó, volt ilyen a múltban is, kérdés van-e ilyen. Azért igyekeztünk az eseményeket úgy megtervezni, hogy ne avuljanak el. Maximum olyan fordulhat elő, hogy a jutalmak már mind megvannak, épp ezért igyekszünk a jutalmakat bővíteni. De az is feltételnül cél volt, hogy ugyanaz az esemény minél ritkábban ismétlődjön, hogy ne váljon unalmassá - ill. ahogy látjátok, időnként rakunk be új eseményeket is.
Pontszám: 7.13
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője