Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 1234567
Szerző
Topic neve: Everquest és World of Warcraft
közellenségSandamide51Férfi
Végzetúr poronty
21 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Everquest és World of Warcraft
61. hozzászólás - 2009.06.23. 22:57:54
nekem ez is meg van és a másik is a world of warcraft wow lich king
Pontszám: 2.18
népszerűSzaki06Férfi
Végzetúr
78 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Everquest és World of Warcraft
62. hozzászólás - 2009.06.28. 12:01:55
Ha már WoW, EQ és más különféle MMO-k akkor szeretném itt kiemelni a Diablo 2-t ami a Blizzard egy másik nagyágyúja! Minden tiszteletem a fent említett MMO-ké de számomra Dió2 az etalon!
Persze összesem lehet hasonlítani a WoW-val vagy éppen a EQ-val de mégis van benne valami ami teljesen odaszögezi az embert a gép elé! Szép a grafika? Nem! Szinte csak hentelni kell benne? Igen. És mégis addiktív? Igen!! A Diablo 2 battle.net-e valamicskével több mint 200K felhasználóval büszkélkedhet annak ellenére hogy hogy majdcsak 10éves a játék és eredetileg offline RPG-nek készült és ez z igazán nagy szó!
Miközben ezeket a sorokat írtam azon járt az agyam a Blizzard hogyan lehet képes minderre?
WoW, Diablo, Starcraft... csupa olyan nevek amik a saját kategóriájukban koronázatlan királyok, akiket megközelíteni meglehet de megelőzni soha ( vagy ha sikerült is az csak nagyon keveseknek )
V2-Ayhagdun
Pontszám: 8.33
kedvelt tagcsati777Férfi
Végzetúr mester
830 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Everquest és World of Warcraft
63. hozzászólás - 2009.06.28. 18:48:53 (Válasz Szaki06 #62 hozzászólására.)
A Diablo a világ egyik legjobb játéka, de mér RPG-nek sem nevezhető, nemhogy MMORPG-nek. Attól, hogy csapatban, interneten gyakunk/gyűjtögetünk, egy játék sem lesz MMORPG.
Pontszám: 7.50
népszerűSzaki06Férfi
Végzetúr
78 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Everquest és World of Warcraft
64. hozzászólás - 2009.06.29. 09:50:10 (Válasz csati777 #63 hozzászólására.)
Ezzel én is tisztában vagyok és pont ez benne a szép! Nagyon messze áll az MMORPG-től és talán már sima RPG-nek sem nevezhető és még most is tízezreket vonz magához a b.net! Én csak ezt akartam kihangsúlyozni és sry ha félreérthető volt az előbbi írásom !
A hozzászólást Szaki06 módosította 2009.06.29. 09:51:33-kor
V2-Ayhagdun
Pontszám: 8
kedvencRozsomáxFérfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Everquest és World of Warcraft
65. hozzászólás - 2009.07.07. 19:11:48
Én most így pontos idézgetések nélkül szólnék egy párat az előttem szólókhoz. Én kb fél évet játszottam el a Wow-val, de egyetemista létemre nem engedhettem meg magamnak az eredetit, tört szerveren "próbáltam ki". Igaz ami igaz, az óvodás szindróma megfigyelhető, néha nagyon idegesítő is tud lenni, mikor látod a másikon, hogy nem ér fel a marék lepke kombinált agyszintjére sem.
Az, hogy a grafikája nem hasonlítható a korábban említett 2008-as játékokéhoz, az azért van, mert a Wowot 2004ben adták ki, és a kiegészítőkben ezt gondolom csak kis mértékben lehetett javítani.
Nem értem miért van még mindig ez a nagy grafika láz, mostanában már sokkal kisebb változás figyelhető meg grafikai fejlődésben, mint mondjuk 10-15 éve. Meg ha valaki csak a grafikára gyúr, akkor a végén kap egy olyan játékot, ami szép-szép, de 3 óra alatt ki lehet tenni, és soha az életben elő nem veszi az ember. Blizzard játékok sose a hűdehajde grafikájukról voltak híresek, a több, mint tíz éve stratégiai játékok trónján ülő starcraft megjelenésekor nem volt szebb az átlagnál, VGA felbontásával még pl a C&C Tiberian Sun-t se közelítette meg, még se azzal játszanak manapság még párszázezren, meg nem annak szentelnek koreában TV csatornákat.
A történetről csak annyit, hogy az nem speciel a Wow története, hanem a warcraft-é, amit több könyvben is lehet olvasni a magyarítottak közül, eleddig egyetlen Wow könyvet láttam, de az volt eddig a leggyengébb ebben a sorozatban, szinte semmit nem mondott a warcraft 3 vége óta eltelt, és a wow kezdeti ideje között eltelt 4 évről. Az, hogy nincs története magának a wownak, az meg az én meglátásomban éppen az, hogy túl sok is van neki. Ha tényleg megtörténik mindaz, amit ott meg lehet csinálni, akkor nem marad semmi a warcraft 4hez (már ha lesz). Ugye a warcraft 3-ban mindig különböző oldalakon harcolva bontakozott ki a történet, és általában az adott fél valami előnyre tett szert a saját kampánya végére. A wowban meg mindenki elérné a végső győzelmet? Legalábbis, ha mindenki megcsinál minden küldetést, akkor nagy inkonzisztencia lenne a történeti szálban.
Nekem a történetezési szál stratégián belül a Starcraftben keltette először fel igazán az érdeklődésemet, és a WArcraft 3 ban erre még egy lapáttal adtak, főleg a hősrendszernek köszönhetően. Amit kicsit hiányoltam Wowból, hogy ott nincs a történetben olyan átvezető, se renderelt animáció, se videó(a kiegekét leszámítva), se semmi hanganyag, mindent csak olvasni lehet. Ami egy idő után lehet unalmassá válhat, és akkor tényleg már csak az accept quest-re kattingatás marad(Nálam mondjuk pont nem, de legyünk realisták, a többség nem biztos, hogy érti is, mit olvas, ha angol a szöveg, nem véletlenül van annyi add-on, quest helper, stb.)
Sajnos Everquestről csak hallottam, és nem is olyan sokat, igy arról nem tudok nyilatkozni. Hogy melyik a jobb, azt csak az tudhatja, aki mindkettővel játszott már, viszont ezek valóban rengeteg időt elvesznek az ember életéből, és tényleg az lesz, hogy az embernek nincs élete, hanem Wow-accountja, mint azt a South Park: Make love not warcraft részében is láthattuk(gyengébbek kedvéért ezt magyarra "világok harcá"-nak fordították, de szerintem ennél gyengébb melléfordítás már csak az x-men ből Wolverine - Farkas-ra fordítása, amit a HC Marvel képregényfanok mind jól tudnak, hogy valójában Rozsomák. Egyébként is szerintem a pár millió aktív és már nem játszó wowosok között le merném fogadni, hogy egy sincs, aki valaha is azt mondta, hogy "most VH-zok").
Hát kicsit bő lett a mondandó, nem is biztos, hogy még el is olvasssa valaki, de annak aki idáig elolvasta, annak azért megköszönöm.
Pontszám: 8.44
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Everquest és World of Warcraft
66. hozzászólás - 2009.07.08. 03:59:30
A lich king kiegészítőt nagyon elszúrták. Felborult az egész pvp rendszer. Már nem játszom annyit a wowwal, csak néha-néha. Most tiszta vagyok....:D:D
Az EQ-val nem játszottam így nem mondok róla véleményt, de a wowot szerintem nehéz überelni. A táj amikor repülsz, az insták ahogy megcsinálták. Ráadásul sztem a legjobb a pvp része. A BG-k....nincs még egy ugyanolyan és nem lehet megunni!!! És az is baromi jó amikor ventrin/ts-en dumáltok és szétalázzátok az ellenséget:P
V1:Eliteninja
Pontszám: 7.50
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Everquest és World of Warcraft
67. hozzászólás - 2009.07.08. 04:02:01 (Válasz Szaki06 #64 hozzászólására.)
.
A hozzászólást Eliteninja módosította 2009.07.08. 04:04:14-kor
V1:Eliteninja
Pontszám: 7.50
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Everquest és World of Warcraft
68. hozzászólás - 2009.07.08. 04:03:07 (Válasz Szaki06 #64 hozzászólására.)
A diablo slash and back kategória, de nagyon élvezetes és szintén megunhatatlan:) főleg aki magasabb szinten játszik vele, nem csak el-eljátszogat
upd: éljen a lag-.-
A hozzászólást Eliteninja módosította 2009.07.08. 04:04:58-kor
V1:Eliteninja
Pontszám: 7.50
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Everquest és World of Warcraft
69. hozzászólás - 2009.07.08. 10:16:49 (Válasz Eliteninja #68 hozzászólására.)
Idézet: Eliteninja - 2009.07.08. 04:03:07
A diablo slash and back kategória, de nagyon élvezetes és szintén megunhatatlan:) főleg aki magasabb szinten játszik vele, nem csak el-eljátszogat
upd: éljen a lag-.-


ezen jot vigyorogtam

sztem hack and slash-t akartal irni
Pontszám: 7.50
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Everquest és World of Warcraft
70. hozzászólás - 2009.07.09. 01:47:46 (Válasz Endyr #69 hozzászólására.)
lehet:) rég hallottam már ezt a kifelyezést:)
V1:Eliteninja
Pontszám: 5.33
kedvencStubbFérfi
Végzetúr mester
284 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Everquest és World of Warcraft
71. hozzászólás - 2009.07.09. 14:36:29 (Válasz Eliteninja #66 hozzászólására.)
A játékosok nagy része meg pont az ellenkezőjét mondja. Szerintem is vannak hibák a kiegben, de nem a pvp az. Inkább a nagy balanszolásból kifelejtett, 1v1ben (sőt 2v1ben is) verhetetlen blood dk....
pvp talenttel (hunter survi), 12mp alatt tolok ki kb. 15-16K sebet, critek nélkül. A dknak ez az esetek 99%ban messze nem elég. Aztán persze rögötn preventál és gyógyul is...
"Ha egy férfi és egy nő csókolóznak, az a romantika.
Ha ott van a nő férje is, akkor lesz a dráma.
És ha közben még énekelnek is, na az az opera..."
"A hős holtan esett össze. Ezt később nagyon sajnálta, de akkor már nem volt mit tenni."
Pontszám: 7.50
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Everquest és World of Warcraft
72. hozzászólás - 2009.07.10. 11:13:02 (Válasz Stubb #71 hozzászólására.)
A pvp tárgyakat is(ugye csak honorból lehet venni az újakat, de azt meg alíg kapsz:))teljesen átalakították ami sztem szar....a régi markos rendszer sokkal jobb volt. Kb 3* annyit kell szenvedni egy tárgyért, mint BC-ben. Nos igen, a balance....hát arról ne is beszéljünk. Amikor még LK-ztam, jött a holy pala(HOLY nem shocker, bár nem tom ki mennyire ért hozzá^^) belém lő 8k-t a holy shockal, ami alapból healer kaszt lenne...hát nc. Az insták meg az új cuccok nagyon jók lettek, de a pvp...
V1:Eliteninja
Pontszám: 7.50
népszerűSzaki06Férfi
Végzetúr
78 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Everquest és World of Warcraft
73. hozzászólás - 2009.07.10. 16:41:56 (Válasz Eliteninja #68 hozzászólására.)
Idézet: Eliteninja - 2009.07.08. 04:03:07
A diablo slash and back kategória, de nagyon élvezetes és szintén megunhatatlan:) főleg aki magasabb szinten játszik vele, nem csak el-eljátszogat
upd: éljen a lag-.-


Szívemből szóltál nademostmár OFF vége
V2-Ayhagdun
Pontszám: 7.50
kedvelt tagcsati777Férfi
Végzetúr mester
830 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Everquest és World of Warcraft
74. hozzászólás - 2009.07.11. 10:14:54 (Válasz Eliteninja #72 hozzászólására.)
Olyan jó lenne érteni, amit írtál...
Pontszám: 7.50
kedvencDrevanFérfi
Végzetúr
78 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Everquest és World of Warcraft
75. hozzászólás - 2009.07.11. 12:44:15
http://www.gamekapocs.hu/hir/15981/A+jovoben+ingyenes+lehet+a+World+of+Warcraft
Attól, hogy a kacsa nem tud úszni még nem biztos, hogy a víz a hülye...
Pontszám: 7.50
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Everquest és World of Warcraft
76. hozzászólás - 2009.07.11. 13:02:04
Sztem kamu. Nem valószínű, hogy ingyenessé teszik az 1ik legnagyobb bevételt. Csak nálunk számít "drágának". Kinn Angliában, meg más országokban olyan kb, mintha egy csipszet vennél meg:)
V1:Eliteninja
Pontszám: 7.50
kedvelt tagcsati777Férfi
Végzetúr mester
830 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Everquest és World of Warcraft
77. hozzászólás - 2009.07.13. 08:45:40 (Válasz Drevan #75 hozzászólására.)
Ó, igen. Lemondanának havi 165 millió dollárról, hogy a játékosoknak jó legyen. Hát persze. Ha majd a technikai színvonal már tényleg tűrhetetlen lesz a sok pixelvadász, textúramániás, valósághűség-megszállott szilikongyerek szemében, kijönnek a World of Warcraft 2-vel, és kész.
Pontszám: 7.50
népszerűSzaki06Férfi
Végzetúr
78 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Everquest és World of Warcraft
78. hozzászólás - 2009.07.14. 00:37:20 (Válasz Drevan #75 hozzászólására.)
Idézet: Drevan - 2009.07.11. 12:44:15
http://www.gamekapocs.hu/hir/15981/A+jovoben+ingyenes+lehet+a+World+of+Warcraft


Elég valószínűtlen, és mégis lehet valóságalapja! Egyre nagyobb számban özönlenek az ingyenesen játszható MMO-k és ha ezzel arányos tempóban javul ezen ingyenes játékok színvonala (ami beigazolódni látszik) akkor bekövetkezhet hogy mégis ingyenes gamma lesz a WoW!
Miért fizessen az ember X ezer forintot havonta a WoW-ért ha ugyanazt/hasonló játékélményt megkaphatja ráadásul ingyen! Példáért sem kell messzire menni: a maga idejében az Anarchi online(remélem jól írom le a nevét) is nagyon népszerű fizetős MMO volt de a konkurencia kezdte kiszorítani a piacról így ingyenessé tették a játékot ! Ha ez mégis bekövetkezik akkor már a Blizzardnak sem lesz érdeke fizetősként fenntartani a játékot! Saját meglátásom szerint sokakat az is visszatarthatott a WoW tol hogy havidíjas volt és ha ez megszűnne talán újabb emberek vennék le a boltok polcairól a játékot! A Blizz már régen túllépett azon hogy azzal foglalkozzon mi jó a játékosoknak és mi nem, ez csupán üzlet! Mérlegelni fognak hogy megéri-e még fenntartani havidíjas játékként a WoW-ot vagy sem, ha a "bűvös számok" azt mutatják majd nekik hogy nem éri meg akkor bizony ingyenes lesz!

Idézet: Eliteninja - 2009.07.11. 13:02:04
Csak nálunk számít "drágának". Kinn Angliában, meg más országokban olyan kb, mintha egy csipszet vennél meg:)


A havidíj ára nem egységes minden országban! Ha így lenne nem lenne ilyen gazdag a Blizz! Amelyik országban jóval magasabb az átlagkereset ott a havidíj is nagyobb!
V2-Ayhagdun
Pontszám: 7.50
kedvelt tagcsati777Férfi
Végzetúr mester
830 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Everquest és World of Warcraft
79. hozzászólás - 2009.07.14. 01:07:27 (Válasz Szaki06 #78 hozzászólására.)
Idézet: Eliteninja - 2009.07.11. 13:02:04
Csak nálunk számít "drágának". Kinn Angliában, meg más országokban olyan kb, mintha egy csipszet vennél meg:)


Idézet: Szaki06
A havidíj ára nem egységes minden országban! Ha így lenne nem lenne ilyen gazdag a Blizz! Amelyik országban jóval magasabb az átlagkereset ott a havidíj is nagyobb!


Ez az info honnan származik? Mert a blizzard.com szerint a WoW havidíja mindenhol 14,99 dollár, 12,99 euro vagy 8,99 font, ill. ennek megfelelő deviza (kivéve Kínát, mert ott tilos a havidíj). A pre-paid kártyák ára változhat országonként, de nem sokkal- végigfutottam egy pár oldalt, és Angliában vagy Németországban még olcsóbb is, mint nálunk!
A hozzászólást csati777 módosította 2009.07.14. 01:10:00-kor
Pontszám: 7.50
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Everquest és World of Warcraft
80. hozzászólás - 2009.07.14. 01:53:12 (Válasz Szaki06 #78 hozzászólására.)
Sztem nem javul az ingyenes mmo-k színvonala:) közelébe sincs a wownak.
V1:Eliteninja
Pontszám: 7.50
Oldal: 1234567
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője