Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Leanthil

Oldal: 1234567
Dátum: 2009.09.15. 13:52:37
Azért nem eszik olyan forrón a kását. Kell még annak pár óra.
Dátum: 2009.09.14. 20:03:18
Pofátlanság, de V2-n a 3. fázis 4. manója után kiesett a portyagömb
Dátum: 2009.09.12. 17:48:47
Akkor érted, mi a bajom.
Dátum: 2009.09.12. 17:45:07
Azért az én fejem kezd vörösödni. Látom a többiek jutalmait, és meg kell mondjam, harmad annyi LE-ért feleannyi manó után majdnem kétszeres jutalmat kapott más...
Dátum: 2009.09.12. 17:41:49
V1: Leanthil

Felhasznált LE: 13.140

Látondi Zan / halálúr 27 db
Alzanni Mátka / szirén 31 db
Rabi Vastitán / csontváz 31 db
Táncos Vozálk / zombi 29 db
Zanti Rumivác / élőholt 18 db
Viskóti Dán / hulla 19 db
Moróki Thils / lidérc 46 db
Rozsliszk Szintur / kriptafatty 18 db
Összesen 219 db

Jutalom +7 mindenre, +5 szerencse. 73. szinten
Dátum: 2009.09.12. 16:24:47
Nem tudom, miért nem lehet felfogni, hogy a 'sírás' nem azért megy, mert a tápos karakterek keveslik a jutalmat. Nem is az a baj, hogy a kis karakterek magukhoz képest több jutalmat kapnak, mert sokszor akkora a távolság, hogy úgysem lehetne elérni egymást.

Itt az a baj (ha így lesz), hogy az eseményben résztvevő karakter az aktív részvétele miatt lebutítja magát a szintjén lazuló többi karakterhez képest, amiből az következik, hogy a világ megmentéséért nem jutalom, hanem büntetés jár a tétlenekhez képest.
Semmit nem tenni könnyebb, mint odafigyelni plusz dolgokra, gép előtt ülni, stb.
Dátum: 2009.09.11. 23:46:59
Gyerekek, azért ne essünk túlzásokba!

10 oldallal odébb még azon ment a sírás, hogy csupa ráfizetés az egész, és hogy még az is lehet, hogy csak a relikviákat látjuk viszont jutalomként, esetleg valami gagyi kitűzőt.

Most meg azon megy a sírás, hogy "csak" a befektetett LE-t kapom vissza egy az egyben, vagy valamivel kevesebbet (+relikviák, +satöbbi). Pedig még nemrég az ujjongás ment itt.
Dátum: 2009.09.11. 18:50:58
Ezt azért jó tudni, mivel így még van úgy 18 órám csökkenteni (az élbolyban ennek azért van némi jelentősége). Mi lett volna, ha nem olvasnék fórumot? Vagy akkor azt sem tudnám, hogy 5% csökkenés is jár?

Másrészt nem emlékszem pontosan, hogy ez most mindenkinek jár vagy csak a manós-top (manó-stop) karaktereknek?
Dátum: 2009.09.11. 17:55:22
Nyugtassatok meg, hogy ha most — szintlépés után — nem költök LE-t a fertőzés csökkentésére, ami miatt az 5%-ra nő vissza (hacsak nem vagyok abszolút hülye), akkor átvehetem majd a jutalmat.
Dátum: 2009.09.11. 17:19:12
Nekem 4% a fertőzésem. Aki mögöttem van, egy szinttel, az megkapja a jutalmat, és előrébb jár majd, mint én?
Dátum: 2009.09.11. 15:56:36
Valóban egy öngerjesztő folyamatról lehet szó.

Sokan nem manóztak, mert nem tudták, mi a jutalom, és blindre nem akartak egy halom erőforrást feláldozni (vagy lehúzta őket a sok negatív vélemény a fórumon). Mások megszerezték az adott fázis relikviáját, és addig nem manóztak tovább, amíg (V1-en) nem indult be a harmadik fázis.

Mivel az első kategóriából egy csomóan belehúztak, és vagy minél több hasznot akarnak kiszedni az eventből vagy kikerekítgetni, kicsinosítani a végeredményüket, egy csomó második kategóriás sürgetve érzi magát, hogy még azelőtt megszerezze a relikviát, mielőtt véget érne az egész. Ez aztán jól begyorsítja a folymatot.

Nem hinném, hogy aktivizálta volna magát egy csomó szamaritánius, aki azt tűzte ki célul maga elé, hogy majd ő teszi ki a pontot a végére, hogy mindenki jó gyorsan megkaphassa a jutalmat.
Dátum: 2009.09.11. 15:24:38
Plusz az eddigi hozadékok mellé, hogy a magasabb szintű karakterek egyre gyakrabban szembesülnek azzal, hogy összejön annyi LE, ami még nem elég semmire, viszont nagy része rabolható. Az event hetei alatt azonban +1 lehetőség volt értelmesen elkölteni, tehát kevesebbet raboltak.
Dátum: 2009.09.11. 12:11:13
Persze, neki lehet állni egyenként kivégezni a pontjaimat, csak érteni kéne az egész hozzászólásom lényegét:

1. NEKEM mennyit fog kb. hozni, és abban mit veszek figyelembe
2. árnyalni kéne a képet a haszon/veszteség tekintetében
3. vannak tényezők, amiket nem lehet pontosan figyelembe venni, főleg azok, amiket nem lehet egy az egyben LE-re váltani.

Ergo aki mindenáron sírni akar, hogy ki lett végezve a karaktere, az úgyis úgy hozza ki magának, hogy igaza legyen, és vica versa. Hozzátenném ismét, hogy hosszú távon úgyis pozitív lesz az esemény mérlege.
Dátum: 2009.09.11. 11:30:42
Ez a nyereség/veszteség számítás annyira önkényes. Én ugyan nem statisztikázom a tevékenységemet (amit művelek, el is sírnám magam utólag), de azért amikor nagyjából majd megpróbálom összeszedni a hasznokat, akkor
— először is a leölt manókra költött LE-t semmiképpen sem egy fix vagy egy átlag LE-vel számolnám, mert az baromira torzít. Nem tudom, ki hogy van vele, de én úgy szoktam, hogy összeszedek X LE-t (X=sok), majd egymás után többször bemegyek, ami azt eredményezi, hogy végül több manót ölök, mint amennyit az induló LE feltételezett volna. Ha nagyon zagyva lennék: mondjuk 1 manó 3000 LE, van nálam 30k, amiből elvileg 10 bemenetel jönne ki. A szerzett LE-vel viszont ez akár 13-14 is lehetett. Sőt, néha (nagyon néha) többet szedtem ki egy manóból, mint amennyibe a bemenetel került. Kéretik hozzákalkulálni.
— a magam részéről a manókan fixen verem (a V2-n a 400-ból 3 volt, amikor malőr történt), szóval nyugodtan hozzáképzelhetem a vámpírtőr által gyűjtött LE-t is. 200-as erő, kritikus ütés turbózva, az manónként újabb 400-500 LE, ami azt a 13-14 bemenetelt 14-15-re növeli (kivéve ugye az uccsó fázis).
— a felhasznált CSP-t sem olyan gavallér módon számolom, mint ahogy azt tehetném. Az egy vadászatra kapott LE bizony nagyon sok esetben nem éri el a 900-1000 LE-t, és 66. szintről beszélünk. Ezt ugyan felhasználáskor (specializáció/transzplantáció + tudatturbó+ epikus cucc) sokkal meg lehet növelni, de az átlagon felüli érték használatával szándékosan kihozott 'veszteség' úgyis csak a lelkiállapotomat rontaná.
— ha V2-n sikerül a topban maradnom a végéig, a -5 (nekem már csak -4%) fertőzés újabb 80k LE.
— a (mondjuk) +5 szerencse +100k
— a relikviák hosszú távon mindenkinek pozitívba fordítják a mérleget, csak az a kérdés, kinek, mennyi idő alatt. Nekem az első is biztosan hasznos, bár kevesen vannak felettem, azok viszont rendszeresen elpáholnak. Sok LE-t nem visznek, ezért ez a cucc nekem naponta kb. 50 LE-t jelenthet. A mágiaelnyelő érdekesebb kérdés. A segítségével több csatát nyerek, kevesebbet vesztek, ami TP és LE is, de kalkulálhatatlan mennyiségű. V2-n a Ribizlivel van mananyelőm is, így ez a hatás duplázódik (már igen), azaz jelenleg a cucc +198 varielnyelést ad. A harmadik tárgy (ami még nincs meg) látszólag csak kényelmi funkciót tölt be, de valójában sok kis apró nyereség. Például több kristályost tudsz leverni, mielőtt eltűnnének egy időre, stb.
— amíg ez be nem lett korlátozva, és térkapus ellenfeleknek számítottak, addig küldizni is lehetett velük. Sokszor. Tudom, hogy ez csak a top karaktereknek volt nyitott lehetőség, de állítólag ők is vesztenek rajta végül. Akkor most ez is kompenzál.
— a szolgák szintlépése (+győzelem, - veszteség) sajtoláskor adható hozzá az egyenleghez.
— a száguldó szintlépéssel hamarabb szerezhettem meg jó kis felszereléseket, amik a nem-manózó riválisaimhoz képest előnyt jelentettek számomra, ami szintén nem számítható
— a piákat nem ildomos hozzávenni, mivel azokat nem volt kötelező használni. A türelmetlenség okozta veszteségek nem növelik és nem csökkentik a jutalom értékét.
— további számos mérséklő tényező, amiket ildomos lenne legalább gondolatban bekalkulálni.
Dátum: 2009.09.10. 10:32:46
Plusz a szolgák erősödése.
Dátum: 2009.09.04. 07:18:45
Köszi. Bár én az elején feltörtem a manós top-10 elejére, mostanában nem tüsténkedem az irtással. Napi 1, azt' jól van. Fogalmam sincs, hogy már most megszívattam magam, vagy esetleg lesz valami haszna is.
Dátum: 2009.09.03. 22:04:00
Az utóbbi 2-3 oldalt nem volt időm elolvasni. Volt valami informatív hozzászólás benne, vagy csak az OFF téma?
Dátum: 2009.08.24. 11:34:15
Korai még az öröm, mivel az utóbbi 4-5 napban alig pár tízezerrel csökkent a hátra levő összeg, ráadásul V2-n még mindig csak az első fázis van.
Dátum: 2009.08.20. 09:56:46
Én viszont azt nem értem, a mágianyelő bónusza miért nem számít bele a karakterlapon feltüntetett varázslat elnyelés összegbe? Minek van kiírva bármi is, ha ahhoz még hozzá kell kombinálni magadnak ezt-azt, hogy a tényleges értéket láthasd?

Vagy csak azért, nehogy a mananyelő megduplázza? Annak ugyanúgy nincs értelme, mert az a pár ember, akinek mananyelője van (bevallomm köztük én is), nem borítaná fel a játékot, ráadásul a megszerzéshez így is rengeteget kellett áldozni (CSP, térkapus tárgyak, LE), talán egy kicsivel hamarabb térülne meg a befektetés.
Dátum: 2009.08.13. 09:44:48
A magasabb szintű viszont sokkal többet áldoz a 2 CSP-jével, mint az alacsonyabb szintű, és sokkal kevesebbet is ér a 'munkája', mivel olyan alacsony a szorzója. Ezt se felejtsük el.
Oldal: 1234567