Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Bíborhold

- A kínzókamrából +10% LE-t kapsz
- Háborús ellenfelektől +5% LE

-Egy tetszőleges kryxónium fokozatú relikvia


Szerintem ez egy kicsit sok lenne. 21 relikviakupon és 20 relikviaforgács.
Talán, ha egy mithril relikvia változik át kryxónium relikviává, mégsem akkora táp. 6 relikviakupon + 20 relikviaforgács.
Dátum: 2014.11.23. 23:37:15
Mást nem tudok elképzelni, csak ezt. Egyébként semmi értelme nem lenne ennek a kikötésnek, hogy "láthatatlanságban nem működik". Vagy legalábbis én nem látom.
Dátum: 2014.11.23. 20:48:16
A V1-en tudok mutatni kettőt, mivel csak ott vagyok jelen(V4 és V6-on kívül).
HOLTPONT és HadVezér. Érdemes rájuk nézni, ha még nem találkoztál ilyen játékosokkal.
Dátum: 2014.11.23. 19:54:45
A láthatatlanság azért van benne, hogy a buborékosak ne profitáljanak a fétisből vadászatkor. Mi másért? Azért ez nem korrekt.
Átgondolva az egészet ennyinek szabadna benne lennie a fétis leírásában:
+14 TP győzelmenként
A csatlós minden 10 szintje után +1% LE vadászat során

A láthatatlanság felezi a TP-t és a kapott LE mennyiséget is.
Fétissel vadászatkor ők is csak a felezett LE mennyiség 25%-át kapnák meg ebben az esetben, ezért nem értem, hogy miért kell bármilyen megkötés is a fétisben.
Eddig is játék stílustól függetlenül nyújtotta a bónuszokat a Hatalomtornya(már akinek volt/ van), V4-en szerezhető dicsőség medál, a hatalom kürtje.
Most mi változott meg? Ez a fétis is csak az adott karakter aktuális vadászatának +25%-át adná meg. Se többet, se kevesebbet. ahogy eddig is volt az előbb említett lehetőségeknél.
Mostani fétis 1 vadászatra.
Normál(EH-s) vadászat +25%
VF-es vadászat 12,5%
Láthatatlanság alatti vadászat 0%

Ha mégis marad ez fétis bónusz, akkor javaslom, hogy a Hatalomtornya, a dicsőségmedál és a hatalom kürtje által nyújtott bónuszokat is alakítsák a fétishez. Talán ez már mindenkinek feltűnne.
Dátum: 2014.11.23. 17:31:55
Szerintem ez elkerülendő, hogy egyszer az egyik csoport aztán a másik részesedjen a fétisből előnyhöz. Ezáltal mindenkinek csak keserű lenne a szája íze.
Ariel jól látta amikor ezt írta a 339. hozzászólásban:
"Ez pont azt jelenti, hogy a VF-es karinak szarabb.
Eddig X LE-t kapott a normál kari, és 2X-et a VF-es vadászatból. A fétisből 1,25X vs 2,25X lesz. Az arány csökken 2-ről 1,8-ra. Most akkor ki járt jól?"

EH-ást, VF-est egyensúlyba kellene hozni. A láthatatlanságot meg bele sem szabadott volna tenni. Speciel engem a láthatatlanság érint. Nem vagyok még se EH-ás sem VF-es, mégis rajtam is csattan az ostor.
Miért van benne a láthatatlanság is?
Van egy kisebb réteg, akik VF-esek, sztázisbuborékot használnak és láthatatlanul vadásznak. Ők a VF-esek között a "kiskirályok". Szinten belül "négyszer" annyit vadásznak és így rengeteg állatot fognak be és sajtolnak ki. Nagyon jó LE/TP arányt lehet így elérni.
Azt azonban ne felejtsük el, hogy sztázisbuborék csak addig működik míg a portyái vereségeinek száma nagyobb, mint a győzelmei száma. Ők akik szinte alig portyáznak. Kényesen ügyelnek erre, ha meg figyeljük, hogy mindig pár százzal több vesztes csatájuk legyen, mint győztes.
Hátrányai: Szövetségi bajnokságból nem nagyon profitálnak, ismétlős küldiket nem olyan gyorsan lehet pörgetni, mint EH-án, AF-et is jóval kevesebbet szereznek valamint az eventekből is nagyrészt kimaradnak. Természetesen ez csak az én véleményem, így látom. Egy ilyen taktikát alkalmazó VF-es biztosan többet tudna erről mondani.
Visszatérve a gyengeségükre a sztázisbuborékra. Nem nagyon ütnek senkit, de ha még is, egyszerűen lehet védekezni ellenük. Csak rohamosan kell növelni a győztes csatáinak a számát és már is megtörténik a békeegyezmény.
Mindenesetre szerintem, velük a lehet a legbékésebb viszonyba kerülni karaktererősségtől függetlenül.

Az EH-án és a VF-en belül is vannak igazán jó karakterek, remélem ez így is marad.
Dátum: 2014.11.23. 14:54:01
Már több hozászolásában írta Zoole, hogy ő VF-esként élvezi a játékot. Hiába esküsznek nekem arra, hogy milyen finom a pacalt pörkölt és ezután azt egyem, ha igazán jót akarok enni. Ezek után is inkább eszek paprikás csirkét, mert nekem az ízlik. Mindannyian mások vagyunk(szerencsére).
A monokróm tv pedig 50 év múlva lehet többet fog érni, mint a mostaniak, de nem biztos. Legyen a jövő titka. Szeretném, ha ez a játék változatos lenne és mindenki megtalálja a számára élvezetes játékmódot. Most már tartok attól, hogy varrják az új egyenruhát aminek a hátulján egy nagy EH embléma van. Amit lehet kék, zöld, piros vagy fehér színbe választani.

A lényeg nem azon van most(még), hogy ki VF-es, EH-ás. A hangsúly a Hűségfétisen van, ha ilyen formán ténylegesen bekerül a játékba, akkor milyen következményei lesznek? Nem régiben Miklós felvetette azt az ötletét, hogy a templom kristályokból ne lehessen a továbbiakban állatokat kiképezni. Mivel ez mindenkit érintett, hamar süllyesztőbe került az ötlet. Itt is kellene egy összefogás, még ha nem is mindenkit érint a fétis úgynevezett negatívumai. Az eddigi fétisek közül, melyik volt olyan, hogy valakit előnybe ill. hátrányba részesített volna?
Igazságosnak éreznénk akkor is, ha fordítva lenne?
+14 TP győzelmenként
A csatlós minden 10 szintje után +1% LE vadászat során (láthatatlanágba 0,5%, EH-soknak nem működik, és max. 25%). A csatlósnak nem kell aktívnak lennie.

Ekkor jönne Zoole és írna a fórumra, hogy váltsunk VF-re, mert az milyen király.

A Fétis mindenkinek egyforma előnyöket kell, hogy biztosítson. Ez az ami fontos! Remélem, ezt mindenki belátja.
Dátum: 2014.11.22. 18:37:06
Ennek a fétisnek csak egy célja van a jelenlegi megkötéssekkel, hogy a sztázisbuborékot használó VF-esek, akik láthatatlanul vadásznak meg legyenek fogva. A +25% LE nem elhanyagolható. A "sima" VF es is meg kapja a +25%-ot igaz dupla vadászattal de azonos TP mennyiséggel.
Az, hogy mekkora táp ez a 25% azt mindenki tudja. Ha 6évig minden V4-en(2 hónap intenzív játék) indulok, és mindegyiken megszerzem a dicsőségmedált az is csak 24%.
Ezért is kérem a játék vezetést, hogy az előbb említett játékosok megfékezésére más módot találjanak, ha úgy érzik, hogy szükséges. A Hűség fétis mindenkinek egyforma előnyöket biztosítson játékstílustól függetlenül.
-teljesített kalandokért 25% több lélekenergia jár
-fegyver sebzés 3%-kal növekszik
-mindennap az első belépésedkor kapsz 10 szubplazmát
-mindennap az első belépésedkor kapsz 1 csatlóskristályt
-100% fertőzötteknek: A relikvia megszerzésétől, a karakter minden 5. szintlépéskor a Háborgó őrület AF képesség maximuma megnő eggyel.
Fúzió relikvia:
A már meglévő relikviára is lehet licitálni. A második ugyanazon relikvia megszerzésének pillanatában törlődik, de az eredeti relikvia tulajdonsága, hatása megnő 50%-kal. A következő fúziónálásnál is csak az alap relikvia 50%-val emelkedne a már fúziónált relikvia. így 3 ugyan azon relikvia megszerzése az alaprelikviához képest dupla hatást adna.

Off: Régóta gondolkozok hasonlódolgon a felszereléseknél is ami egy új épület kifejlesztésével kerülhetne be a játékba. Az épület szintek minimálisan emelnék a fúzió mértékét talán 0,5% elég lenne.
Minden portyázás és vadászat különböző pontokat adna, mint a mostani eseménypont. A lényeg, hogy azonos mennyiségű portyázásértés, vadászásért járó pontok után lehetne egy tárgyat fúziónálni. Annak a tárgynak/felszerelésnek amelyet beakarunk olvasztani csak 1 tulajdonságát lehetne pl. lélekszívás, - támadás, védelem stb kiválasztani. Természetesen a kiválasztott tulajdonságnak is csak töredéke kerülne be az alap tárgyba, ami lenne 5%. Ezt az épület szintek növelhetnék.
Bármilyen tárgyat lehetne fúziónálni a másikkal, de a nem azonos típusú tárgyak gyűjthető pont költsége vagyis a fúziónálás költsége jelentősen emelkedne.
Így egyedi tárgyak születhetnének, amit a játékosok el is nevezhetnének. Valamint a képet is cserélhetnének mint az már most lehetséges az állatoknál.
Dátum: 2014.11.21. 15:35:29
Igen, de ők csak a játék adta lehetőségeket használták ki. A fétisen belül akkor sem szabadna különböző taktikai lehetőségeket előnybe ill hátrányba részesíteni. A vadászatért járó TP-t mindenki meg kapja. Ezért így lenne igazságos, ahogy az előbb leírtam:
Normál vadászatkor 1%/szint
VF-es ill. láthatatlan vadászatkor 0,5%/szint
VF-es és láthatalan vadászatkor 0,25%/szint

Üzenem annak aki a véleményem miatt lepontozott és válaszra sem méltatott, hogy itt a 320. hozzászólásomat kifelejtette.
Dátum: 2014.11.21. 14:44:33
Valamint egy fétisnek nem szabadna a játékon belüli taktikai lehetőségeket sem díjazni, sem büntetnie. Ez esetben a láthatatlanul való vadászat nerfelve lett.
Dátum: 2014.11.21. 13:56:41
Nem értem én ezt. Miért gond, ha valaki láthatatlanul vadászik? Legyünk következetesek. Mi áll a láthatatlanságnál?

"Ha úgy érzed, nem tudsz fejlődni, mert folyamatosan támadnak, átmenetileg megoldást jelenthet a láthatatlanság!"

VF-re jár a 0,5% akkor a láthatatlanságra is kéne, hogy járjon 0,5%. Aki VF-es és láthatatlanul vadászik az pedig 0,25%-ot kapna.

Igazságtalannak érzem.
Dátum: 2014.11.20. 19:21:10
Köszönöm.
Dátum: 2014.11.20. 18:56:46
Nincs előre megválaszolt kvízkérdésem, de amikor elindítom a vadászatot, akkor nem ugrik fel a kvíz, mint a többi világnál.
Előre kell mindig a kvízkérdéseknél válaszolnom és állandóan figyelnem kell, hogy még mennyi vadászatra van válaszom.
Dátum: 2014.11.19. 08:23:38
Köszi, ezt nem tudtam.
Dátum: 2014.11.19. 00:26:34
Győzelem: Vereség:
Rubin horda ellen 7 1
Smaragd horda ellen 10 9
Zafír horda ellen 28 7
Összesen: 100 73

V1-en dög - 7. szintű végzetúr karakterlapja.
Dátum: 2014.11.17. 17:27:16
Kérhetném az kvízadminokat, hogy a a feltett kvízkérdéseket értékeljék. 2 órától várok rá, igaz volt közben ez a kis leállás.
Köszönöm.
V6 ma indult, de a kvíz elbírálására már 2 órája várok.
Dátum: 2014.11.12. 19:07:43
Én úgy gondolom, hogy idén idén.

Lehet törölni.